» »

CPU interface in 9x množilnik

CPU interface in 9x množilnik

kalisto ::

Barton 2500+(240x8.5)
NF7-s v 2.0 bios 2.0
Geil 2x256 PC3200 dual 1:1

Problem je sledeč, da mi multi 9x ne deluje (črn ekran) če imam CPU interface enabled , če izklopim pa se mi rač. normalno zažene. Probal sem množilnike 8,8.5,9.5,10,10.5,11x in v vseh se mi z CPU interface-enabled rač. zažene normalno.
Ali je možno da je to samo še eden bios bug podobno
kot so imeli nekateri probleme z nedelujočima 10 in 10,5 množilnikoma?

LP
Kalisto

boštjan ::

jaz še zdaj mam probleme z multi 10 in 10,5,če flešam na novejši bios.če pa tebi gre na 240FSB,pa ne vem zakaj ne uporabiš kar multi 10,to znese 2400MHz.upam samo,da maš za hlajenje poskrbljeno

kalisto ::

MIslim da moj čip ni glih navijalski biser .
Pri 2200 Mhz na 1.7V deluje Prime stabilno ,
največ kar sem spravil iz njega pa je bilo 2300Mhz
pri 1.85V dalje pa tema.
AXDA 2500 DKV4D
AQXFA 0334 MPMW

boštjan ::

a na 1,9Vcore pa ne gre?

kalisto ::

Sem probal tudi 2.0V pa nad 2300Mhz proc ne deluje stabilno.

boštjan ::

pa hlajenje?

kalisto ::

Ja, hlajenje je doma narejeno vodno Al blok in Al hladilnik. CPU temp.neobremenjen 35 ,sistem 25
Obremenjen CPU temp 42 ,sistem28-prime. Temp. prostora 20¤C
(230x9.5)2180Mhz napetost 1.7V .Hlajenje moram še izboljšat,ko bo čas za izdelavo novega bloka iz bakra in vgradnjo večjega CU hladilnika vode.
vendar mislim da so temp. vsekakor boljše kot pa z kakšnim zračnim hlajenjem.

Alexius Heristalski ::

kalisto, mene pa zanima katere zakasnitve (timinge) imaš nastavljene, ko je fsb 240mhz.
Kje si kupil rame?

lp, Aljaž
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tilen ::

Geil roxa,kot sm ze reko =) pa pr e-misiji se jih da dobit je reko tip da mu laufajo tut na 500 mHz :)

speed machine ::

kalisto: jz mam isti sistem kot ti, sam men nočejo it taisti rami niti na 200FSB. Ne glede na to kok je nastavlen množilnik.
Nekje do 185 grejo še normalno, kar pa je že čez 190 pa ni več stabilno. Če pa je narihtan na 200 pa se sploh noče več pognat comp. Ga je treba sam ugasnat, pa znova prižgat, da vrže na nižjo frekvenco. Aja, procesor na 1.7V, CPU interfance enabled. Sedaj deluje na 11x180 (1980MHz). Timingi so nastavleni na TURBO funkcijo v biosu. Ni pomagalo, tud če sem spreminju nastavitve.

kalisto ::

Pri 240fsb imam timinge 2.5-3-3-8 pri napetosti
2.9 V in se na mojem sistemu najbolje odnesejo. Deklarirani so za cas2.5 vendar meni delujejo tudi na cas2 do 220 fsb. Rame sem pa kupil v MB Chip Trade. Mislim da so bili okoli 27k za 2x256.
Nekateri pravijo da se Geil rami ne odnesejo najbolje na Nforce platah vendar meni delujejo odlično.
Max.kar sem spravil iz njih je bilo 490Mhz pri 2.9V
z 2.5-3-3-8 timingi vendar mi je prime po parih urah javil napako. To se mi za 400Mhz rame ne zdi slab
rezultat. Za kaj več pa bo treba narediti Vdimm mod
in zvišat napetost ramom vsaj na 3 volte.

speed machine probaj 11x200 fsb
cpu fsb/dram ratio-6/6
za rame nastavi timinge 2.5-3-3-11 in probaj dvignit voltažo ramom.

In še ena koristna stran klik ki mi je dosti pomagala pri navijanju.

LP
kalisto

Alexius Heristalski ::

Katera modela ramov imaš? Možnosti:
-256MB GeIL PC3200 400MHz DDR Value
-256MB GeIL PC3200 400MHz DDR Golden Value
-256MB GeIL PC3200 400MHz DDR Golden Dragon
-256MB GeIL PC3200 400MHz DDR Ultra

p.s. Zelo dobra povezava!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

GUFY ::

No jez imam pa z 256MB GeIL PC3200 400MHz DDR Value ramom ful slabe izkušnje. Men še na 200 FSB ni hotu laufat pri timingih 7-2-2 cas2, pri 3.0V, tako da sem ga takoj vrnil.
Imam pa trenutno Twinmos Winbond rame pa mi delejo na 7-3-2 cas2 pri 225 FSB na 3.0 V. Škoda da so gor CH-5 čipi, ampak za to ceno je to ZELO dober RAM.>:D

kalisto ::

Imam 256MB GeIL PC3200 400MHz DDR Value rame
ki imajo lep moder hladilnik.

kalisto ::

Ali je možno ,da bi bila takšna razlika pri doseganju
visokega FSB med istimi rami?:\

GUFY ::

Zgleda, da je. Taka razlika je vedno, če so v igri rami slabše kakovosti, pri katerih moraš imeti VELIKO sreče da dobiš dobro robo.

bond007 ::

Vsekakor priporočam GEIL, prej nisem hotel razglašati, kako dobri so ti rami - da jih ne bi zmanjkalo zame :D , no jutri dobim še eno palčko tega rama - in upam nekje na 240-245 sinhrono dual chanel(stabilno ko skala :D ).Trenutno je samo singl chanel in sicer rekord mam 256 fsbja, a je slika na drugem disku in se mi ne da uploadati...
Mislim da je možno še več, vendar je treba najprej hlajenje northbridga zrihtat (še original cooler gor :8) ), pa seveda volt modat plato (sicer je že nared vdd pencil mod in sicer je vdd na 2.0 V) in pa volt mod ramov - do ene 3.2V(še pride).
Vse to še pride, ko bo malce več časa...

No malo za predogled:


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

VASkO ::

jaz bom kar moje Kingstone VR2700 prodal :)

bond007, kere rame mas ti?

kalisto ::

Zanima me, koliko je sploh zdravo dvignit voltažo
northbridga na NF7-s z voltmodom in dobrim hlajenjem? V kratkem bom tudi sam naredil
Vmod northbridga, vendar sem v dilemi koliko dvignit napetost,da se ne bi kaj pokadilo.:'(

bond007 ::

rami so GEIL value in jih dobiš za 12k sit (256 MB).

Sicer pa pomoje ni dobro it veliko:D preko 2V za čipset - mogoče z dobrim hlajenjem 2.1V, več je pa res že lahko nevarno..

VASkO ::

ma vdd mod je brezveze delat. meni dela na 223mhz FSB se na 1.5V stabilno pa pri 240mhz boota na 1.5V. tu je vse od RAMa odvisno. brezveze 2V in vec v northbridge dajat.

Tilen ::

Vasko CPU underwater?

J4k3c ::

Hy!

Mene zanima s katerim programom voltazo spreminjate, al to kar v biosih? :)

LP, J4k3c

boštjan ::

v biosu

bond007 ::

ne vem no - meni z vdd 1.7 ni delal niti pri 237 - tak da pomoje se splača poskusit - seveda so lahko pa tudi rami ovira

VASkO ::

underwater ja

kalisto ::

Mogoče imaš prav Vasko, bom probal prej Vdimm mod
naredil ker imam občutek, da bi se dalo še kaj
iztisnit iz ramov pri večji voltazi.

ISTE ::

folk kaj pa pravte na rame od Twinmosa twisterje 3200 ki stanejo pri mlacomu 28000:D

boštjan ::

Tudi vredi nakup

ISTE ::

al bi bli bolš geil golden dragon tukaj

boštjan ::

dobra cena

ISTE ::

ja cena je že dobra sam če se splača kupit

TribesMan ::

Tile Geili so po sami zgradbi zelo podobni twisterjem, saj kokr jest vem uporabljajo iste čipe, razlika je le v tem, da imajo Twisterji heatspreader, Geili pa so zaščiteni z pleksijem, pa še ena rdeča lučka gr sveti. Zdi se mi da jih je kakšen mesec nazaj testiral morphling1 in takrat ni bil bogvekaj navdušen nad njimi... Nasploh za geil velja da jim zelo niha kvaliteta, še posebej če primerjaš reviewe in potem izkušnje uporabnikov, ki ponavadi niso tako bleščeči kot reviewi...

Sam cena je pa ugodna.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tilen ::

ampak na forumu zaslediš folk k majo te rame na 254Mhz to pa ni več kr tak.

geil value PC3200.. ..pri tajmingih 7,3,3,2.5 grejo na 254mzh!!!

?? ce je to res pol je to good stuff glede na ceno, je pa res da je teh Geil ramov vec vrst in ne vemo ktere je testiral morphling1,tako da ce ves mogoce povej :)

kalisto ::

Meni sedaj delujejo pri2.9V na240Mhz dual način.
Ta vikend bom naredil vdimm mod, če bo čas dopuščal in me zanima
do koliko bi max. dvignil voltažo do 3V ali 3.2V.
Na njihovi strani piše da tile rami delujejo na napetosti 1.55-1.85V (-256MB GeIL PC3200 400MHz DDR Value)

Tilen ::

Kolk bi pa slo kaj s tistimi Corsairi za 31k ? CMX PC 3200C2 512(31k)- JAE priblizno vsaj,ce je ze kdo kaj sprobaval s temi rami...

Alexius Heristalski ::

kalisto, koliko gredo na cas2?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tilen ::

za tiste corsaire ve kdo kaj ? :)

boštjan ::

Na njihovi strani piše da tile rami delujejo na napetosti 1.55-1.85V (-256MB GeIL PC3200 400MHz DDR Value)

kalisto si ziher prav gledal,ker kolko je meni znano imajo 3200 rami začetno voltažo 2,6V

Tilen ::

zmotil se je najbrž.


original copy from page:

SKU: GE2563200 / GE5123200

GeIL Value series PC3200 DDR400 are base on industry standard with exceptional build quality for OEM and system upgrade market in mind.

GeIL PC3200 400MHz DDR SDRAM Value

Available only in 256MB and 512MB modules

# 184pin, Non-ECC, Un-buffered, Industry Standard DDR memory modules.
# GeIL 5ns 32x8 Density DDR Chip.
# 6 Layers Low Noises Shielded PCB.
# Lifetime Warranty .
# CAS 2.5 6-3-3 @ DDR400MHz PC3200,
# 2.55v-2.85V

lp TIlen

kalisto ::

Sori sem malo zabluzil z voltazami,me je že ReXi
popravil.Na cas2 sem jih spravo največ na 215Mhz
v dual načinu. Se mi zdi, da tile rami nimajo majbolj radi nizkih timingov. Tale dual chanel na nforce ploščah
se mi zdi pravi nateg. Malo sem testiral dual in
single način pa sem imel v Sandri minimalne razlike.

Nastavitev se ne spomnim več,dobil sem pa te rezultate; dual-3424 MB/s
3120 MB/s slot 2,3

single-3377 MB/s slot 1,2
3045 MB/s

Ne vem če je dual chanel vreden svojega imena pri takšni minimalni razliki.

LP
kalisto


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Max FSB na Abit NF7 V2.0

Oddelek: Navijanje
181414 (1189) ČIP 008
»

kateri sistem

Oddelek: Kaj kupiti
6883 (835) marnit
»

Kateri od tehle RAMov pri Funtechu bi bili najboljsi za AMD A64 - tudi za navijat?

Oddelek: Kaj kupiti
352043 (1229) ethelred
»

kupujem računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
171380 (1164) para-site
»

Geil rami (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
844771 (3184) Fury

Več podobnih tem