» »

Realtek Audio HD, Win7 in 5.1

Realtek Audio HD, Win7 in 5.1

akulp ::

Živjo.

Mi zna kdo rešit zoprno težavo.

Na matični plošči Gigabyta imam Realtek Audio HD zvočno.

Naložil sem najnoveše driverje iz Gigabytove strani, konfiguriral moj 5.1 sistem, v Audio Managerju se ob testu vsi zvočniki oglašajo pravilno (sprednji, zadnji, center..).

Tudi Win7 jih v svojem "utility-ju" za zvok najde in ob testu delajo pravilno. Vendar npr. v Winampu, Media Playerju ipd. delata samo sprednja dva. OB ogledu kakega filma, pa delajo prav!

Rešitev je sicer, da vse vhode ki jih zazna zvežem na "front speakers", vendar to ni to, ker potem pa filmi ne delajo pravilno.

Je kdo rešil to težavo?

Hvala.
Lukcc

clix ::

"Težava" je v tem, daje muzika posneta v stereo načinu in ne 5.1. Nekako moraš ta stereo upmixat na 5.1. Pojma nimam kako se to naredi. Pogooglej malo.

To sm zdele najdu: http://forums.guru3d.com/showthread.php...
lp

akulp ::

Jap, štekam to. Vendar ne najdem rešitve......sej pravim v XPjih je delal vse BP.
Lukcc

servo ::

daj kljukco v "polnilo zvočnika" - lahko najdeš v realtekovih ali pa windowsovih nastavitvah zvoka

akulp ::

Hm...ja, sem slisal za ta "speaker fill"...ampak ne, nimam ga :(....
Lukcc

dzinks63 ::

Moraš ga imeti, instaliraj zadnje realtekove driverje:
Vista, Windows7 Driver (32/64 bits) Driver only (ZIP file) R2.37, pa tudi v malo starejših verzijah je.

akulp ::

Pišuka...mam, točno te...

Evo, še enkrat instaliram.
Lukcc

akulp ::

Nope...nikjer te možnosti:(....



Niti v Win Sound "konzoli je ni"...

Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

dzinks63 ::

Res čudno vse skupaj, pri meni je ok. in tudi dela tako kot treba. Imam pa 32 bitni win7, mogoče so z 64bitnimi še vedno kakšne štorije.

akulp ::

Imam ravno tako 32...

Hm...svašta.
Lukcc

dzinks63 ::

Katero matično ploščo imaš, oziroma kateri realtekov zvočni čip? Sam imam p5kc.

akulp ::

Lukcc

dzinks63 ::

Na obeh ploščah je enak chip Realtek ALC883, tako da s tega vidika ni problema zakaj nebi delalo. Lahko bi se lotil popolne nove instalacije celetnega sistema, vendar mislim, da ni v tem problem. Probaj aktivirati pri zvočni kartici vse kar rabiš, mogoče se bo potem prikazala željena opcija.

damjan1980 ::

si probal vklopit dekoder za dolby pro logic? ta namreč raztegne stereo na 5.1. lahko to narediš v nastavitvah realteka, ali pa če ima reciever to možnost

Tr0n ::

Tega si ze probal?

Realtek HD Audio 2.37 Driver

akulp ::

Damjan:

Ja to sem probal...imam zdaj za silo tako. Samo to ni to. Dejansko ti ne razbije zvoka, ampak naredi neki "fake" Dolby....tako da zadnji zvočniki predvajajo nekakšen "odmev".

TrOn:

Bom poskusil še gonilnike iz tega linka. Čeprav, verzija je enaka kot na uradni strani..razen, če so kakorkoli spremenjeni tukaj.
Lukcc

akulp ::

Tega si ze probal?

Realtek HD Audio 2.37 Driver



Poskusil, ne gre...
Lukcc

akulp ::

Še kakšna ideja? Kakšen trik v registru za prikaz gumba...?
Lukcc

KTr1sk ::

Meni je pomagalo da sem kliknil z desno na setup in izbral možnost Windows Vista
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

akulp ::

Nope....ne pomaga niti to.
Lukcc

hekerneo ::

Evo sma že 2... bemtiš, povej če boš kaj pogruntal.

Igi.M ::

Meni se tudi sliši na zadnjih zvočnikih kod da bi odmevalo zelo popačen zvok. Sem že probo z novimi gonilniki pa nastavitvami pa mi ne uspe. Ima kdo rešitev?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Genius 5.1 ne delujejo pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
353312 (2842) connel
»

Windows 7 - problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
376659 (4368) Mikec17
»

Povezava 5.1 zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
365659 (4713) Medo
»

Windows 7 in zvok

Oddelek: Programska oprema
8726 (628) Stoyc
»

Dilema! Vista ali xp za igre! Velik blo napisan sam vseen rabim pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
322171 (1503) nina__

Več podobnih tem