» »

Full HD TV

Full HD TV

««
19 / 19
»
»»

OK.d ::

sony-ji tudi grejo v omaro:D
LPOK.d

Dr_M ::

Pol mi pa povej, kater 37" od sonya je sirok 887mm :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OK.d ::

ups sem spregledal da se gre za 37:P
LPOK.d

destiny ::

Toshibe so tudi znane po ozkih okvirjih.

BlackHole ::

Kako je zdaj kaj z LED tv-ji, se že kaj kupujejo, je kaj dobrih modelov, primerljivih s plazmami po kvaliteti? Poraba elektrike bi naj bila precej manjša kot pri LCD-jih. Ali bo treba še počakat (koliko) na to sceno?
LP Marko

R O N I N ::

Tvoje poimenovanje "LED tv" so dejansko LCDji z LED backlightom. Na dobre zaslone, predvsem pa ugodnejše cene bo treba še mal počakat. Kakšno leto dve.

rawlit ::

Živjo,

tudi sam sem se odločil za nakup lcd televizorja. Trenutno imam v PC-ju grafično, ki nima tv-outa, ampak le rgb, dvi in hdmi izhod. Ker rad pogledam kakšen film na tv-ju sem se sedaj odločil da povežem PC in TV. Ker pa imam še katodni TV, katerega vhodi ne ustrezajo, sem se odločil za nakup lcd tvja.

Izbiram med:

http://www.mediamarket.si/ads/philips/t...

http://www.mediamarket.si/ads/samsung/t...

Katerega bolj priporočate? Tv signal je sicer SiolTV preko optične povezave.

Hvala za pomoč.

lp

MAX34216 ::

pozdrav vsem.
Jaz bi pa imel vprašanje, če kdo ve, v čem je razlika. Lg ima modele xxlh4000 in xxlh4020. V čem je fora 4000 ali 4020? Gledam specifikacijo pa je vse isto. Cene so pa kar različne od trgovine do trgovine...

hvala

lp

astras ::

markezi - samsunga... ;)
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

GrimReaper ::

pozdrav vsem.
Jaz bi pa imel vprašanje, če kdo ve, v čem je razlika. Lg ima modele xxlh4000 in xxlh4020. V čem je fora 4000 ali 4020? Gledam specifikacijo pa je vse isto. Cene so pa kar različne od trgovine do trgovine...

hvala

lp

Pomoje samo dizajn, nisem pa siguren, sam bi vprašal kar na AVForums, če tam ne vejo, ne ve noben.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

MAX34216 ::

jap, res je tako. Pač za določene regije preimenujejo modele...
Sem nabavil 4020, odklenil divx-e, in stvarca špila super.

nx6325 ::

Glede te serije LG42lh4000 se tud jst zlo nagibam pa me zanima kako ste kj vi zadovoljni s samim tvjem ker po karakteristikah je kr zanimiv tv? pa ko divxse odkleneš dela normalno?

MAX34216 ::

men se zdi za 700€ best buy. Men je super, ima vse, slika odlična. Zdej sem dobil hdx1000 preko katerega bom vse predvajal, tudi t-2 tv potem, bom videl kakšna bo slika...
Odklenil sem divx-e, delujejo zelo dobro, ni težav, razen pri dts zvoku se ustavi...

skratka, priporočam nakup.

nx6325 ::

A ste probal če bere tudi podnapise? hvala za odg.

MAX34216 ::

pozabil sem omeniti, seveda tudi podnapisi so super. Dam mu .srt file, ki je poimenovan enako kot datoteka s filmom in dela. Podnapisi so dovolj veliki, tako da ni problema. Ima tudi potem še neke dodatne opcije za upravljanje z njimi, ampak še nisem potreboval karkoli nastavljat...

nx6325 ::

veš kaj me še zanima kaka je slika pri predvajanju divixov na tvojem lgju je slika lepo gledljiva? je pa spet verjetno odvisno od kvalitete diwixa?

zmaki ::

Prosim priporočite mi nek TV (tehnologija ni bistvena), samo da ima

- ekran vsaj 46" (ločljivost ni bistvena)
- DVB-T HD tuner
- DVB-S HD tuner

Hvala vnaprej.

nx6325 ::

Ima kdo izkušnje s povezavo lcd lg 42lh4000 z zvočniki kako ste povezali, sam sem probal z skart pretvornikom vendar zvok na zvočnikih dela z zamikom in se sliši odmev ima kdo kakšno drugo rešitev? da bi bil zvok na tju in na zunanjih zvočnikih enak? in ko predvajaš hd prek usb predvajalnika?

polde66 ::

To sem poovezal z rewciverjem s tem pa potem zvočnike na tv daš potiho, na dveh napravah vedno prihaja do zamika.
polde

Snegec ::

pozdrav vsem.
Jaz bi pa imel vprašanje, če kdo ve, v čem je razlika. Lg ima modele xxlh4000 in xxlh4020. V čem je fora 4000 ali 4020? Gledam specifikacijo pa je vse isto. Cene so pa kar različne od trgovine do trgovine...

hvala

lp

Pomoje samo dizajn, nisem pa siguren, sam bi vprašal kar na AVForums, če tam ne vejo, ne ve noben.


Praktično gledano, je razlika samo v barvi obrobe televizorja.

Btw. Kaj misliš z tem, da si "odklenil DIV-X-e" ? Meni TV s ključka normalno predvaja divx-e brez problema. Če pride do zastajanja zvoka za sliko, je bil kriv ključek (prestaviš za 1/20 filma naprej in potem nazaj in je zadeva urejena).
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Al1000 ::

Imam eno vprasanje povezano s kvaliteto slike na HDTV. Uporabljam 50 inch Pioneer HDTV. Pred nedavnim sem opazil na POP TV, da je slika razvlecena in da so robovi porezani, tako, da se znaka POP TV sploh ne vidi v celoti. Na SLO 1 tega ni bilo videti. Ko gre oddaja na POP TV v reklamo se slika skrci in zadeva je za tisti cas normalna. KO pa se oddaja zopet povrne se zgodba ponovi. V TV nestavitvah sem poskusil vse mozne TV formate in robovi so bili pri vseh porezani. Zanima me kaj je vzrok, da vidim taksno sliko?

LP

polde66 ::

Nastavitve na aminotu, verjetno uporabljaš internetno tv.
polde

Al1000 ::

Nastavitve na aminotu, verjetno uporabljaš internetno tv.

Ne razumem povezave med porezano sliko in internetno TV. Sicer pa uporabljam lastovko. In kot ze receno ta efekt opazim samo na nekaterih kanalih, in se to v casu predvajanja oddaj, ne pa reklam.

polde66 ::

V sat reciverju si na nastavitvah za sliko naštimaj 16:9. Maš naštimano 4:3. Zato ti sliko potegne čez robove. Oddaje na pop tv potegajo nekatere v digitalni tehniki 16:9 reklame pa ne.
Če bi imel anteno speljano direktno na TV potem bi nstavitve od TV-ja veljale, če pa je vmes še posrednik kot naprimer SAT reciver, amino ali digitalni reciver pa si pač vezan še na nastavitve na teh napravah. Ven pa dobiš sliko tako kot so v nastavitvah nastavljeni. Zelo preprosto.
polde

Blazz ::

tudi jaz ne zastopim kaj hočete povedati z 'odklenil divx-e'

polde66 ::

Divx-i so se predvajali normalno, ima pa ta USB port skrit potencial, da ti predavaja še vse ostale formate kot so npr mkv, dvd...Prebira diske tako FAT32 kot NTFS. Skratka z USB bere ogromno zadev kot jih niti en dvd predvajalnik ne zna. Nanj priklučiš zunanji disk in evo zadeva laufa. Edino kar ne zna oz ne zmore tak TV predvajat je DTS zvok.
Povzetek: z nadgradnjo novejšega firmwera ti deluje TV kot mali NMT predvajalnik.
Ena tema na forumu:
Usb port na lcd tv lg
polde

Al1000 ::

Hvala polde, zadeva deluje.

kixs ::

Divx-i so se predvajali normalno


To velja za 40x0 modele. Za nizje 2000 in 3000 pa niti v osnovi ne spilajo nic preko USB-ja. Kar pa preko service menija lahko vklopis (s pravo verzijo Firmware-a) in ti potem spila tako DivX, mkv... mp3 in jpeg. LG pa nima DTS avdio dekoderja, tako tega nikoli ne bo spilal - pac prekonvertiras prej na racunalniku.

Snegec ::

Sem ravnokar pogledal kater Firmware imam, pa je 3.15, pa tudi za DivX-e in MP3 je že nastavljeno tako kot pravijo tam v oni temi.

Tovarniška nastavitev že pri 47LH5010.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

nx6325 ::

Odklenil pri (lh4000) divxe vse predvaja zelo lepo tekoče, predvaja tudi mkvje 6g velikosti in več prez problema, opazil pa sem da pri predvajanju filma včasih zvok preskoči ni pa to nič kaj preveč moteče se kateremu podobno dogaja ve kdo kje je rešitev?

Snegec ::

Prestavi film za en korak naprej, počakaj da ga zaigra in potem spet nazaj. Pri meni vedno deluje.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

nx6325 ::

Sem probal prevrtet naprej potem nazaj vendar zvok še vmes kdaj preskoč, kako to misliš normalno po korakih en korak naprej pa nazaj? al se mora potem še mal predvajat potem pa na začetek?

konda925 ::

js bi kupu LCD tv LG (spodnji link) 81cm diagonale. zanima me če je to dobr tv in iz kakšne razdalje bi ga moral gledat

http://www.mimovrste.com/artikel/135013...

kelly1 ::

Hojla,...

Tudi sam pogledujem po LH seriji,..... pazI TO NI SL serija !!

sicer 42LH9000 - ki je "baje" trenutno bestBuy !

sicer sta v paci še samsung 40UE7090 in sony kdl40z5500,... vendar led osvetlitev imata samo samsung in LG,.... poglej ,.. in sporoči !

ups,... pravijo da razdalja gledanja cca 2,5 diagonale ekrana če je HD,.. sicer pa opoglej na sony.si - imaš lep razloženo !

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kelly1 ()

Snegec ::

Sem probal prevrtet naprej potem nazaj vendar zvok še vmes kdaj preskoč, kako to misliš normalno po korakih en korak naprej pa nazaj? al se mora potem še mal predvajat potem pa na začetek?


Na mojem pilotu od LCD TV-ja, se z smernimi tipkami premakneš za cca. 5% naprej od celote filma. Če prevrtiš naprej z forward mislim, da ne deluje. Pač, preskočiš na naslednji delček filma, počakaš par sekund da začne špilat in nazaj.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

mareee989 ::

Posodobil LG42lh4000 na 3.14 deluje brez problemov :D
mareee989

mareee89 ::

Zanima me imam tv lglh4000 pa ima tv zadi izhod za slušalke ali lahko na njih priklopim Logitech x-530 (5.1) bodo belovali vsi zvočniki oz setaliti ali ne? Če kdo slučajno ve bi prosil za odgovor.

zmaki ::

Prosim če kdo lahko preveri ali najnovejši Sony Bravia LCD TV iz serije V5800 (na pr. KDL-40V5800), ki imajo (tudi) DVB-T HD MPEG-4 tuner, sprejemajo pravilno slovenski Mux-A DVB-T z AAC zvokom.

Ted ::

Zanima me imam tv lglh4000 pa ima tv zadi izhod za slušalke ali lahko na njih priklopim Logitech x-530 (5.1) bodo belovali vsi zvočniki oz setaliti ali ne? Če kdo slučajno ve bi prosil za odgovor.


Lahko priklopiš a zvok bo samo stereo. Potrebuješ AC3 receiver oz. zvočnike z vgrajenim receiverjem in vhodom za optični izhod, ki ga ta TV (tako kot večina) ima. Taki zvočniki so recimo Logitech Z-5500.
Mah...

mareee89 ::

Hvala Ted, zaenkrat bo to čist dobr, dokler ne bo bluray predvajalnika bo tv opravil to delo :D, a si probal priklopit to doma d veš d dela, ker drugač bo treba poseč pa po zvočnim sistemu z optičnim vhodom.

masterpsi ::

1 hitro vprašanje:

HDCP podpora,da preberim če prav razumem:

če blu-ray komponenta to omogoča in TV ne omogoča bo delala slika? Se bo komponenta prilagodila? Ali morata obe komponenti omogočati ali obe ne omogočati.

jagi ::

Uporabljam lcd philips 42pfl7403h.Problem nastane,ker se mi programska shema 3-4x tedensko samodejno osveži in programi se razvrstijo po abecednem redu.Pri philips servisu pravijo,da se pri tem lcd-ju samodejna osvežitev ne da izklopiti.Mene pa zanima,kako bi to odpravil in kako se naloži najnovejši firmwere preko usb-ja?Moj kabelski operater je telemach.

Kovalchuk ::

Živijo,

sam se odločam za nakup LCD TVja z diagonalo 82cm. V oči sta mi padla LG 32LD650 in Sony KDL-32EX500. Obstaja pa še LGjev model 32LD651, ampak ali kdo ve, v čem se razlikuje s prvim omenjenim?

Oba modela (Sony in LG) pa podpirata tudi DLNA. Kako (hardversko) močan mora biti v tem primeru DLNA client, ki futra TV?
««
19 / 19
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD za dnevno sobo (2,5m oddaljenost) do 600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5333115 (29923) nendzi
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334128 (29726) popster
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922292 (20197) Yoni

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114317 (9693) Akssi
»

Nakup LCD TV HD ali HD ready

Oddelek: Zvok in slika
273193 (2744) djordjevic

Več podobnih tem