» »

LCD display - USB

LCD display - USB

settler ::

Zdravo!
Imam problem in sicer sledeč.
Naredil sem vezje ki upravlja LCD preko USB-ja, vendar ko ga priklopim na usb napiše pač da je naprava
priključena vendar ne ve za kakšno napravo gre. Na strani tudi piše (če sem prav razumel) da če je Atmel prav sprogramiran
da bo našlo napravo USB-LCD, vendar se to ne zgodi, tudi driverjev ki so posebej napisani za to napravo ne prepozna kot pravilne za to napravo.
Načrt sem dobil TUKAJ
Seveda sem čip tudi sprogramiral, vendar naprava ne deluje!
Prosim za malo pomoči!

P.S : Na starni je tudi napajanje 3,5V za čip, če pa pogledate v datasheet pa piše da 12mHz kristal deluje od 4V naprej.

LP, Jan
  • spremenil: settler ()

Azrael ::

Vezje je res čudno, zaslonček se napaja direktnos 5V, AVR pa preko LM317 in ima res nekje 3.5V in je vprašljivo že ali bo s tako nizko napetostjo še lahko pravilno krmilil zaslonček (že skoraj premajhna napetostna razlika med 0 in 1).

Ker v pdf piše:

• Operating Voltages
– 1.8 - 5.5V (ATtiny2313V)
– 2.7 - 5.5V (ATtiny2313)
• Speed Grades
– ATtiny2313V: 0 - 4 MHz @ 1.8 - 5.5V, 0 - 10 MHz @ 2.7 - 5.5V
– ATtiny2313: 0 - 10 MHz @ 2.7 - 5.5V, 0 - 20 MHz @ 4.5 - 5.5V

Obstaja varianta, da je avtor članka uporabil ATtiny2313V in mu je delalo, pa še malenkost je zmanjšal porabo, ko je AVR znižal napetost.

Osebno bi poskusil AVR priklopiti direktno oz preko 10 - 100 Ω upora (kot varovalka) na 5V, brez LM317, ampak bi prosil za mnenje še koga.
Nekoč je bil Slo-tech.

int47 ::

Si v uC vpisal program in FUSE bite ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: int47 ()

Darko99 ::

Tudi sam mislim da bi bilo za poskusiti izvesti napajanje brez tega regulatorja. Kako z takimi nivoji krmili LCD mi ni čisto jasno, verjetno pa je imel malo sreče. Poskusi brez ali pa uporabi en uporček recimo 47ohm za zaščito, kot ti je bilo svetovano!

LP

settler ::

Sem probal tudi z 5v in je isto.
Si v uC vpisal program in FUSE bite ?

Po pravici ne vem kaj misliš, ker nisem ravno vešč mikrokontrolerjev.
Uporabil sem program Pony Prog
in tisti programator ki je na tisti strani, nato sem odprl hex file in naloživ na čip.
Program je javil da je vse v najlepšem redu.

slawc ::

Nekateri LCDji so taki, da za napajanje potrebujejo 5V, na IO pa sprejmejo CMOS ali se bolje TTL. Nic nenavadnega.

Regulator je tam zaradi napetostnih nivojev D+ in D- USB linij in je kar obvezen.

Vezje je OK, razen tranzistorja za osvetlitev, ki nima definiranega stanja, ko je kontroler v resetu ampak ... who cares.
LP, Slawc

int47 ::

Tiny2313 lahko dela z več različnimi oscilatorji. Dva FUSE byta med drugim kontrolirata tudi oscilator. uC ob dobavi deluje z internim RC oscilatorjem na cca 8MHz. Če si z PonyProg vpisal samo HEX datoteko, uC deluje na interni RC oscilator.

To lahko htro preveriš. Odstrani kristal in zadeva mora še naprej na enak način ne-delovati.

Predlagam, da uC sprogramiraš s pomočjo .bat datoteke LCD-USB-auto.zip

int47 ::

Če boš FUSE programiral s Ponyprog, prej preberi navodila. Če se ne motim je sprogramiran bit v Ponyprog predstavljen s kljukico v polju in pomeni '0' !
Z napačno nastavljenimi FUSE zelo lahko dosežeš, da uC ni več možno programirati v vezju.

settler ::

Zdravo!
Moram povedati da se stvar ni nikamor premaknila.
Tisti program ki je zraven da ti ga sam sprogramira mi napiše da ne najde lp1.
Tako da edina rešitev je Pony prog.
Prosim če kdo ve kako se v njem da sprogramirat da bo delovalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127712 (10956) eVro
»

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
23034240 (22416) SloMusty
»

Attiny 2313-20pu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151375 (1375) 20sdfj093f
»

Nedelujoc ATtiny26?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142059 (1801) atasmrk
»

USB ATtiny2313 kontroler v SLO?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
242064 (1881) Tugo

Več podobnih tem