» »

Spletno oblikovanje - smernice

Spletno oblikovanje - smernice

Lucifix ::

Odločam se za prenovo spletne strani in želel sem na internetu poiskati kakšno stran, ki bi nakazovala najnovejše smernice spletnega programiranja. Nisem še slišal za kaj takšnega, ampak dvomim, da ne obstaja, saj je splet dandanes že skoraj nekaj takšnega kot modna industrija - ja treba korak s časom :D

Okey resno, lahko se sprehajam gor in dol po internetu ter iščem katere strani so in katere out, ali počasi opuščati flash in se bolj posvetit CSS-u itd.

Stric google mi tokrat žal ni prinesel kakšnih dobrot, tako da se obračam na vas.

flasha ::

mal lahk poglejas po www.tvojastran.net

Road Runner ::

za zacetek lahko poskusis uporabnost.info za usability.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Lucifix ::

@Racer D: saj na tiste osnove se spoznam, bolj me zanima kakšna tuja angleška stran ali celo revija, ki ima res bolj specifično tematiko.

Road Runner ::

http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Lucifix ::

Pa sem našel še nekaj uporabnega:

http://cssbeauty.com

LjAp ::

Ena od modnih smernic, o katerih govoris, je gotovo zbrana okoli bloggerja (izdelava strani s css in div oznakami namesto tabel, zaokrožene linije, linki, ki spreminjajo bgcolor. Nasploh izdelava strani z div elementi daje nekako drugačen estetski rezultat, ker je tudi celotna filozofija pozicioniranja elementov drugačna kot pri tabelah. Bral sem dober članek o človeku, ki je skreiral obliko bloggerja in celotnem procesu nastajanja, razmišljanja, samo se ne spomnim kje. Žal. Je pa res, da obliko prilagajaš vsebini in ciljni publiki. Microsoftova knjižnica MSDN ali Adobe stran zahteveta objavo ogromne količine dokumentov, stran za Playstation ali Coca Colo bo popolnoma drugačna. Glej kake strani imajo znane blagovne znemke itd... Ful dobra tiskana revija se mi zdi Computer Arts in se dobi pri nas....

lp

bluefish ::

tudi jaz ti priporočam CSS. Koda je preprosta, velikost datotek pa majhna, stran se naloži hitro,...

btw: kje se v slo lahko kupi Computer Arts?

LjAp ::

Oj. Sem jo že videl tuintam v Lj v trafikah, pa npr v Maxiju med časopisi, zagotovo pa v Konzorciju - knjigarni pri Nami na rač. oddelku.

@up CSS je res krasen, ampak ti povem, da imam kar mal problemov s temi div tagi, ker sem 4 leta delal tabele. Se je treba mal pomatrat... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LjAp ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277264114 (423) Netrunner
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330366 (54515) htmltroubles
!

Preberi me !

Oddelek: Izdelava spletišč
1442809 (3719) FitnessBoy
»

Postavljeno na sredino

Oddelek: Izdelava spletišč
231599 (1284) opeter
»

Ocenite web: zasebna zobna ambulanta (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
585379 (3934) Cokolesnik

Več podobnih tem