» »

komercalizacija operacijskega sistema

komercalizacija operacijskega sistema

1
2
3

darkolord ::

kako on ve, da ne spada notri, če zadeve ni videl? 8-)

pri pisanju seminarske/diplome/poročila/članka/... pa rabiš več kot 1 minuto.
Kaj me sploh hočeš prepričat? Da ti vse kar delaš, delaš optimalno oziroma zelo blizu optimumu?

trnvpeti ::

moja racunica je bila taka
v firmi 100ljudi
100 uporabnikov office
5% je taksnih naprednih, da delajo vsak dan po nekaj ur
RECIMO da se njim splaca na 07
ostalim 95% se ne splaca (tudi ce imajo prihranke)
ker tako malo delajo z office, da to ni ekonomicno

trnvpeti ::

ne delam optimalno
recimo cisti dopis
ne rabim vec kot minuto za urejanje
kolk manj bi urejal z 07?
po tvoje?

'FireSTORM' ::

seminarska čez 10 strani
primerjajva, mene in tebe
ti pišeš kot polž, recimo 7min na stran
jaz pišem jako brzo
recimo 4 min na stran
sem 3 minute v prednosti(na stran!), to je 30min v vseh 10 strani
zdaj mama pa še par slikic za vstavit, uredit naslove, malo odebelit, na večje izpisat
ti O2007
jaz OOo
in boš rekel da boš potem ti z super orodjem O2007 hitreje zaključil od mene ki bom na odprtokodnem zaostalem OOo?

ok ne rečem za profesionalno rabo, ampak tako neko osnovno rabo pa za pojme ni neke razlike, če si hiter pisec si hitro konec...

edit: kako vem da ne spadam v skupino "profesionalnih" uporabnikov office-a?
ker enostavno nisem profesionalni uporabnik tega orodja :)
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

pa recimo
kolk prihranis recimo , da namesto IE uporabis FF
to se da bolj izmerit
pa se vecji prihranki so,ker veliko vec ljudi dela z iinternetom pa vec casa,kot pa z office

trnvpeti ::

ni omenil tipkanja
to moras predvidevati, da isto tipkas
on je predvideval, da prihrani pri samem urejanju, do koncnega dokumenta

Roadkill ::

>>pri pisanju seminarske/diplome/poročila/članka/... pa rabiš več kot 1 minuto.
>>Kaj me sploh hočeš prepričat? Da ti vse kar delaš, delaš optimalno oziroma zelo blizu optimumu?

Kot prvo naj omenim, da je komplet debata že precej offtopic, ampak če koga to preveč moti naj forka v drug thread.

Jaz recimo nimam neke možnosti preizkusit MSOffice 12. Videl sem screenshote UIja in lahko rečem, da me ne gane kaj zelo.

Že od verzije 97 se da večino meni pomembnih stvari (alignment, formatting, fonti in font size) kontrolirati s keyboard shortcuti, tako da glede tega lahko trdim, da niso pohitrili NIČ. Drugega pa za povprečno delo praktično ne rabiš.
Headerji in footerji ostanejo za podobne dokumente enaki, popravi se kak tekst, prav tako kazala in vse.
Če pa za vstavitev grafa ponucam dva klika manj, me pa tudi ne gane kaj zelo.

Tako da se strinjam s tistim, ki je rekel, da pohitritev, kakršnakoli že je, je verjetno bolj opazna pri klik-klik uporabnikih. Ostali pridobijo manj.

Ne rečem pa, da ni MSO2007 dober. Že MSO 2000 in 2003 sta odlična in zaenkrat je bila še vsaka verzija boljša od prejšnje.
Ti pa garantiram, da kakorkoli je UI mnogo izboljšan in bolje premišljen, bo večini uporabnikov zaradi tega zelo otežen prehod.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

darkolord ::

No sej dokler tega ne uporabljate, je itak brezveze presojat te zadeve...

trnvpeti ::

najlazje ja zavihnat nos :)
sej samo pricakujemo tvoje mnenje
ce si uporabljal, lahko ocenis na parih primerih prihranek

pirat ::

Komercializacija je praviloma logična posledica vsakega produkta, ki ima neko določeno kvaliteto, da so ga ljudje pripravljeni kupiti.
Windowse so ljudje očitno pripravljeni kupovati (ali so razlogi za to, da se Windowsi kupujejo po mnenju vsakega posameznika upravičeni ali ne, ni stvar debate - trg ima namreč vedno prav)...
Linux ima še probleme z uveljavljanjem, čeprav je brezplačen.... (pa osebno upam, da se bo to spremenilo..)

Podobno kot v gospodarstvu - če hočeš, da ti letne računovodske izkaze pregleda Deloitte ali PWC moraš to krepko plačati. Če ti je vseeno kdo te revidira, potem lahko izbereš XYZ iz Zgornje Kungote in mnogo prihraniš....... na koncu praviloma dobiš mnenje, ki je celo v standardizirani obliki... ali dejansko obstaja razlika med tem, kdo te pregleda, katere metode pri tem uporablja in ali med procesom obstaja še kakšna dodatna dodana vrednost (npr. svetovanje, ipd....) pa je spet stvar debate ampak recimo takole - trg spet ve, zakaj so priznane cene različne...

Mislim, da so mokre sanje marsikaterega uporabnika Linux-a, da bi se tudi Linuxu uspelo precej bolj skomercializirati (čeprav verjetno za nižjo ceno kot jo imajo danes Windows), jasno pa je seveda tudi, da tega nihče ne bo priznal...

BigWhale ::

> No sej dokler tega ne uporabljate, je itak brezveze presojat
> te zadeve...

Ne znas razloziti na konkretnem primeru kaj je bolje v 2007 v primerjavi z office 2003?

Ce ne, potem ze ni tako zelo dobro... ;)

Poldi112 ::

pirat, a se ti meša? Zakaj bi jaz želel da moram plačevati za os? In ostali? Kaj bi imeli od tega. Os bi bil še manj razširjen (hint BeOS) in posledično manj uporaben. Tu ko je odprt in brezplačen je na srečo dovolj ljudi da vse skupaj naredijo uporabno.

Želim si da bi bil linux bolj razširjen, ker bi to povečalo obseg aplikacij zanj. Ampak tudi v najbolj divjih sanjah si ne želim da bi bil plačljiv.

Lahko ga pa seveda kupiš, če želiš. Imaš precej plačljivih distribucij.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

Roadkill:
- Test drive Office 2007
- Try Office

BigWhale, boljsi je vmesnik, kar za sabo prines 10x boljso uporabnost od tistih OO jajc.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

10x boljso uporabnost :)
boljsi vmesnik?
spet en, ki rece VERJEMI meni, jaz vem
in potem utihne
ko ne napise, kje se prihrani

naj nekdo napise 3 primere
od zacetka do konca
kolk se tipka, kolk se na koncu ureja
naj naredi v 03 in 07
pol se bo pa se nasel nekdo, ko bo isto naredil v OOo
pol se pac primerja

sej je cisto simple
ne pa pisat, VERJEMI meni
10x boljs je :)

kekz ::

V naravi ljudi je, da želijo slabši izdelek, ki je dražji (in ne boljšega in cenejšega).
Mogoče nam je prirojen občutek, da so dražje zadeve vedno tudi boljše. Ravno v informatiki je svet obrnjen čisto na glavo, saj obstaja veliko cenenih in dobrih stvari in rešitev (ter slabih in dragih tudi).
Sploh pri nas uporabniki (podjetja še posebej) ocenjujejo kvaliteto informatike po ceni. Včasih človeka kar zaboli v glavi, ko vidiš, kaj vse si navlečejo v podjetja za milijonske € zneske.

Pa tudi v bolj tradicionalnih okoljih.
Primer: dokazano je da Toyota dela boljše avtomobile od Daimler-Chryslerja, pa ima povprečen zemljan kljub temu v garaži raje mercedesa kot toyoto.
Vem, zdaj se bo usul plaz, kako so mercedesi vseeno boljši, ampak dejstvo je, da Toyoto čisto vsi avtomobilski proizvajalci jemljejo kot vzor učinkovitosti in kvalitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

trnvpeti ::

da je v cloveski naravi, to se ne strinjam
vsi hocemo cim boljsi produkt, potem se pac odlocis, kaksno ceno si lahko privoscis
pa tudi primerjat avtomobilsko industrijo in racunalnisko ne gre primerjat

jype ::

FireSTORM> jype zakaj pa ne OOo?

Saj OOo uporabljam že leta. Kar OK je, ima pa svoje muhe. Če je Microsoftov toliko boljši, si zasluži pozornost. Po drugi strani pa je žal neuporaben za veliko večino profesionalnih IT delavcev, ker deluje samo na enem precej nerodnem sistemu, ki podpira samo eno arhitekturo. Žal.

trnvpeti ::

MSO dela tudi kje drugje, ne samo na enem sistemu
tukaj je debata ali OOo ali MSO
kaj je boljse
najboljse bo pa spletna aplikacija
linije pocasi prihajajo, tehnologija je ze tu
pa nihce se Googla ne boji, pa bi se morali :)

jype ::

MSO na Macu je precej drugačen od tistega na Windows.

Tisti na Windows dela samo na IBM-compatible mašinah.

Pa spletna aplikacija bo najboljša šele takrat, ko bo vse zeleno.

trnvpeti ::

cas gre hitro :)
pac vsak potrebuje nekaj
eni OOo, eni MSO,eni bi imeli pa tudi ze spletni office
posebej ce bi lahko na lastne streznike shranjeval

no sej bomo videli kaj in kako

Roadkill ::

>>Roadkill:
>>- Test drive Office 2007
>>- Try Office

Je platform independant? Ni.
Ü

darkolord ::

naj nekdo napise 3 primere od zacetka do konca

No, OK... Ker je teh možnih primerov toliko, sem pač izbral nekaj bolj ali manj naključnih, brez da bi se pri tem oziral na funkcije enega ali drugega programa. Kar nekaj teh stvari pa zna v enem programu vzet VEČ kot zgolj eno minuto. V OO sem se za ene stvari moral pomatrat tudi s helpom. Možno tudi, da sem kaj spregledal. Če ima kdo še kak predlog, naj kar pove :P


Office 2007 - Zadnji OpenOffice

1.) Vstavljanje desno poravnanega oštevilčenja strani (stran x od y) v header:
Writer:
- Insert -> Header
- Poravnava na desno
- Insert -> Fields -> Page Number
- Insert -> Fields -> Page Count

Word:
- Insert -> Page Number -> Top Of Page -> izbrani layout


2.) Vstavljanje 4x8 tabele z alternativnimi barvami vrstic, različno prvo vrstico (headerjem) in ločeno zadnjo vrstico (vsota) brez vertikalnih črt med stolpci

Writer:
- Ikona za tabelo -> narišeš tabelo
- Klikneš na AutoFormat in vidiš da tam ni čisto nič podobnega
- Označiš celo tabelo
- V toolbarju za tabelo klikneš "borders" izbereš željeni stil (ups, nič se ne zgodi)
- V toolbarju za tabelo klikneš "borders", izbereš brez črt
- V toolbarju za tabelo klikneš "borders", izbereš željeni stil
- Označiš prvo vrstico tabele
- Klikneš "borders" in izbereš okvir za prvo vrstico
- Klikneš "background color" in vidiš da ne morš zmešat svoje barve... Oh well, zadovoljiš se z eno od podanih v ločenem okenčku, potem ko jih več eno po eno probaš
- Zadevo ponoviš za vsako drugo vrstico in zadnjo vrstico
- ...

Word:
- Insert -> Table -> Narišeš tabelo
- v ribonu odkljukaš "header row", "total row" in "banded rows"
- iz grafičnega dropdowna izbereš enega od stotih stilov, ki ustrezajo tvoji konfiguraciji
- Če ti kakšna barva ni všeč, označiš vrstico in iz dropdowna (preview vidiš ko daš miško čez) izbereš barvo - zmešaš lahko tudi svojo


3.) Naslovi in vstavljanje kazala brez pikic

Writer:
- Označiš besedilo, iz zelo deskriptivnega dropdowna "Default" izbereš enega od stilov naslova - previewa ni. Stili so tudi zelo borni
- za kazalo greš na Insert -> Indexes and Tables -> Indexes and Tables
- izbereš kazalo, vidiš da gumb "Preview" ne pomeni predogleda ampak samo slikico takega kazala
- po dolgem iskanju greš na jeziček Entries, izbereš nivo, klikneš "Tab stop" in izbereš prazno
- zgornji korak ponoviš za vsak nivo (hm?)

Word:
- Označiš besedilo, iz grafičnega dropdowna izbereš enega od stilov (preview dela). Če ti niso všeč, lahko z gumbom Change Styles spremeniš barvno shemo, pisave itd na celotni strani
- za kazalo greš na References -> Table of Contents -> lahko izbereš eno od že pripravljenih ali greš na Insert Table of Contents
- v Dropdownu "tab leader" izbereš "none"

4.) Vstavljanje prosojnega watermarka (iz slikice) na stran

Writer:
- Greš v GIMP in narediš prosojno slikco
- Format -> Page
- jeziček Background
- iz dropdowna izbereš Graphic
- klikneš browse -> izbereš slikco -> OK

Word:
- Page Layout -> Watermark -> Custom Watermark
- Select picture -> izbereš slikco
- (daš kljukico na Washout - po defaultu)

Excel - Calc

5.) Vstavljanje "eksplodiranega" 3D tortnega grafa z napisi odstotkov IN vrednosti na sredi posamezne rezine, pa malo spreminjanje barv

Calc:
- Vpišeš a, b, c v prvi stolpec in 1, 2, 3 v drugega
- Klikneš ikonco za graf
- narišeš pravokotnik na razpredelnico
- neuspešno poskušaš poiskat željeno vrsto grafa med ponujenimi (IIRC so identični kot pri Excel 5.0)
- zadovoljiš se z navadno tortico
- 2x klikneš na vsak kos posebej
- greš na jeziček Data Labels
- izbereš "Show value" in "as percentage" (as number hkrati očitno ne moreš izbrat)
- vrednost ti postavlja kamor mu paše (če obračaš graf je malo tu, malo tam)
- kako na roko kaj napišeš v graf, mi v sprejemljivem času ni uspelo pogruntat
- za barve greš na jeziček "Area"
- izbereš eno izmed celih 110 barv (7 bitov! :)) - spet ni opcije za mešanje barv
- zadovoljiš se z zelo osnovnim izgledom

Excel:
- Vpišeš a, b, c v prvi stolpec in 1, 2, 3 v drugega
- Insert -> Pie -> Exploded 3D (vrst grafov je ~75)
- Pod "Chart Layouts" (ki se je priročno pojavil v ribbonu) izbereš prvi layout
- za barve lahko izbereš enega od mnogih stilov, ali pa zamenjaš na roko:
- označiš rezino
- v ribbonu Format iz dropdowna "Shape Fill" izbereš eno od barv ali zmešaš svojo

Še rezultata (default barve, senčenje itd):


6.) Urejanje headerja/footerja in dodajanje ene slikce (npr logo firme)

Calc:
- Edit -> Headers/Footers
- Tukaj so trije kvadratki za text, kako vstaviš kako slikco not mi ni uspelo pogruntat

Excel:
- Insert -> Header & Footer
- Picture -> izbereš slikco -> OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Microsoft ::

Roadkill, to ne spremeni tega, da je Office 30 let pred OO.

darkolord vas je pa itak popownal.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Darkotovih izjav nihce niti ni probaval demantirat ali mu nasprotovat. Zakaj bi mu? Saj Office 2007 je res precej boljsi od konkurence. Mene je samo zanimalo pri cem je toliko boljsi, ker pac na besedo je tezko verjeti.

No ampak tvojih 30 let je pa debilnih. Skoda, sem mislil, da si se medtem, ko te ni bilo, spametoval. Ampak, kot kaze, se vedno nimas pojma kaj govoris. ;)

darkolord ::

Konkretno pri grafih so zadaj vsaj 12 let. Torej na nivoju Office 5.0 iz leta 1994. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

veteran ::

darkolord vas je pa itak popownal.

OK, recimo, da je nanizal nekaj prednosti.

Zdaj pa nalepi sem še link za download (tega paketa, ki ga Darko tako vneto reklamira). Direkten link na stran s paketi za različne OS. Nisem zelo zahteven, vse kar potrebujem so različice za ubuntu in xp.

Seveda pričakujem normalno delujoč software (razni trial cripple verzije odapdejo!), ki ne bo težil z nekimi blesavimi aktivacijami; software, ki ga je možno legalno downloadat in namestit na poljubno število računalnikov.

trnvpeti ::

1.) Vstavljanje desno poravnanega oštevilčenja strani (stran x od y) v header:

to imam ze template, samo odprem
se pravi naredim hitreje z OOo kot MSO07

2.) Vstavljanje 4x8 tabele z alternativnimi barvami vrstic, različno prvo vrstico (headerjem) in ločeno zadnjo vrstico (vsota) brez vertikalnih črt med stolpci
tukaj si z MSO hitrejsi
pa kot si napisal kr veliko hitrejsi
vprasanje je, kdo to sploh dela
ok, mogoce kdo


3.) Naslovi in vstavljanje kazala brez pikic
stili so isto
na koncu poklikals stile
isto kot MSO
oziroma si pri tekstu z 50 stranmi(to je veliko) hitrejsi za recimo 50x5sek, torej 250 sek
za 50 strani teksta
rabis recimo dela ene 10 ur recimo(ce si dober)
se pravi, si prihranil na 10*60*60 250 sekund, 0,6%


4.) Vstavljanje prosojnega watermarka (iz slikice) na stran
ta primer je dober
nisem se slisal, da bi v mojo avtorski dokument vstavljal watermark slikice, pa se v originalni velikosti
pa recimo da gremo tvojo varianto
za 1 slikico to ne bi delal
recimo da bi sel to delat, bi imel 100 slikic
gimp, macro
100 slikic naredi moja masina v recimo 1minuti
ti bos za 100 slikic porabil, hmm ce hitro kilkas, recimo 100sek

Excel - Calc

5.) Vstavljanje "eksplodiranega" 3D tortnega grafa z napisi odstotkov IN vrednosti na sredi posamezne rezine, pa malo spreminjanje barv
tukaj si z MSO hitrejsi
ker uporabnik ne dela prvic v OOo ne bo neuspesno poskusal izbrati
recimo, da veliko dela z grafi na dan
bo imel na dan prihranka ajd, recimo 5min na ta primer
to je lahko samo en, dva v firmi

6.) Urejanje headerja/footerja in dodajanje ene slikce (npr logo firme)
kot tocka 1
vse je ze v template, ki ga spreminja samo en recimo
in to naredi enkrat na leto(ce)

trnvpeti ::

ja res, pri grafih je OOo zadaj
grafov niti ne uporabljam veliko v Office
ker ce se veliko ukvarajas z grafi, imas vse podatke recimo v kaksni relacijski bazi
in razne statistike, grafe, mi dela kaksen poseben software

na zalost ne poznam nobene firme, ki bi kaksne zahtevne grafe pocela v office
lahko pa kdo napise, kako to kje pocnejo z office

trnvpeti ::

se strinjam
MSO je v prednosti proti OOo
da ne bo pomote
verjetno samo v dolocenih primerih
pa ne taksnih kot jih je darklord napisal
verjetno MS kam drugam cilja :)
darklord, kaksen whitepaper na ms strani :)

ahac ::

MS fani pravite, da je Linux preveč drugačen od Windowsov, da bi se navadni uporabniki navadil nanj.
Istočasno pa trdite, da je Office 2007 "revolucija produktivnosti", čeprav je čisto drugačen od prejšnjih (in je jasno, da se tisti navadni uporabniki ne bodo čist nič znajdl v njem).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

trnvpeti ::

ja linux je fejst drugacen od winsov
nic te ne obvezuje, nic te ne omejuje
nic se ne skriva, preprecuje drug software
pa fejst bolj poceni je, ko vse skupaj sestejes
in na to se je tezko navaditi

tezko se je pa tudi odvaditi klikanja, na slepo, da nekaj prime
ceprav nekatere distribucije sledijo to, v dobrem in slabem

imagodei ::

darkolord@ Office 2007 je pač toliko boljši, da bi se ga splačalo celo kupiti.

Ne bodi no smešen... Pa kakšen kekec si ti? A ti slučajno veš, kako neka privat firma funkcionira? Ne govorim o napol privatiziranih d.d.-jih, kjer morajo v informatiko vsako leto vložiti toliko in toliko procentov prihodkov "samo da se nešto dešava", ampak o gospodarnih podjetjih in odgovornih IT departmentih?

Ti bom povedal, kaj je zanimalo moje šefe, ko sem predlagal nakup Office 2007. Zanimalo jih je, koliko hitreje in efektivnejše bo sedaj tajnica napisala dopis. Ali bo namesto enega sedaj lahko v istem času napisala dva? In koliko hitreje bo prodajnik sestavil enostavno tabelo s podatki o procentih prodaje po prodajnih skupinah ali pa po državah. Pa če bomo z novim vmesnikom za Outlook lahko skenslali antivirusni program na strežniku za pošto.

Ker sem jim pač razložil, da bo novi GUI v Office 2007 v samem začetku najbrž še malo otežil delo, kasneje pa pri enostavnih dopisih in tabelah prav gotovo ne bo bistvenega prihranka na času oz. dviga efektivnosti, me je vodstvo potolažilo, naj se z nakupovanjem Offica 2007 nikar ne obremenjujem. Nam bo 2003 še nekaj let popolnoma zadostoval.

Aja, bivši sodelavec, ki dela v informatiki v enem večjem gorenjskem podjetju je pa povedal, da bodo oni kar lepo ostali pri 70 OLP licencah offica 2000 (plus nekaj drobiža DSP licenc XP in 2003).

Seveda se tebi mogoče splača "kupiti" Office 2007 za domačo rabo, ker ga na torrentih dobiš cirka 100% skonto. >:D Za vse ostale situacije pa lahko rečem, da se Office 2007 prav gotovo ne splača kupit in s tem menjat Office 2003.

Definitivno ne za običajno pisarniško delo, ki obsega dva naslova s fontom 16 Bold, vse ostalo je pa Arial 12 in Justify. In takih, dragi moj, je 95% vseh dokumentov v poslovnem sporočanju. Izjema so poslovna poročila, predstavitve podjetij in dokumentacija izdelkov. Tam bi pa morda pri kakšnih slogih in pri kazalih razne bližnjice ter poenostavitve prišle zelo prav. Ampak 5% dokumentov prav gotovo ne opravičuje zamenjave Office 2003 z Office 2007, tako da svojemu vodstvu dam povsem prav, ko so se odločili proti.

(Jasno pa, da bom nove računalnike nabavljal z Office 2007).
- Hoc est qui sumus -

trnvpeti ::

imago
potem te pa ne razumem, ce imate taksno situacijo, da namesto na novih masinah namesto mso07 ne nabavis OOo
si to predlagal sefom?
pa kaj so te potem vprasali, in kaj si odgovoril :)

imagodei ::

@trnvpeti: Uporabnikom so pred mojim prihodom hoteli pred leti že podtakniti OOo, ko je bil še v1 in se zadeva ni obnesla. Uporabniki se sedaj na vse pretege upirajo OOo-ju. Je pa res, da naša firma precej dobiva dokumente od zunaj (razne specifikacije) in da je bil v OOo v1. res problem s kompatibilnostjo Wordovih dokumentov. Ker je vodstvo takrat ocenilo, da bi bil nakup cirka 20 licenc MSO 2003 cenejši od izobraževanja za OOo in posrednih stroškov zaradi nekompatibilnih dokumentov, imamo sedaj pač cel kup teh licenc in definitivno jih sedaj ne bomo vrgli preč.

So I'm stuck with MS...
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

to imam ze template, samo odprem

In template se je sam naredil? Ko si naredil template, si šel čez isti postopek.

vprasanje je, kdo to sploh dela

sej nisi napisal, da hočeš vsakodnevne primere

za 1 slikico to ne bi delal

seveda ne bi, ker je preveč zamudno. pri MSO pač ni :)

vse je ze v template, ki ga spreminja samo en recimo

in kako ta template nardis? konkretno, kako vstavis slikico v header?

pa fejst bolj poceni je, ko vse skupaj sestejes

Če bi samo čas konfiguracije zmnožil s tem, koliko lahko zaslužim na uro, bi precej hitro zadeva postala nesramno draga 8-)



Pa če bomo z novim vmesnikom za Outlook lahko skenslali antivirusni program na strežniku za pošto.

Čeprav sam odjemalec z virusi nima ravno veliko veze, ima Outlook na primer boljše spam in phishing filtre kot večina standalone rešitev

prav gotovo ne bo bistvenega prihranka na času oz. dviga efektivnosti

Samo ti pa očitno ne veš, kako razne tajnice funkcionirajo. Za nekaj, kakšno malenkost, kar se nekomu zdi popolnoma samoumevno, lahko brez problema porabijo en kup cajta. Če je delo zgolj tako, da se izpolnjuje samo razne obrazce in piše goli tekst, potem prihranka ni za pričakovat. V kar precej podjetjih pa se na srečo dela še kaj drugega (poslovna poročila pa, vsaj v kakšnem večjem podjetju, le ni so taka redkost) :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

trnvpeti ::

nisi skapiral pointa :)
pa ocitno si tudi nisi precital nobenga ms whitepaper

no, malo razlage
so prihranki, ki jih lahko v dolocenih primerih meris v minutah (pa recmo 10) na mesec na 100 zaposlenih
tvoja ura, cetudi je 60EUR recimo, si mi kot moj delavec prisparal celih 120EUR na leto
pa recimo je se taksnih 5 v podjetju, ki bi znali prihraniti

me zanima, ce znas zracunat, koliko je stroskov v podjetju zaradi prehoda na mso07?

trnvpeti ::

tajnica dela poslovno porocilo:
no razlozi priblizno kako po tvojem zgleda to
to me res zanima :)

darkolord ::

so prihranki, ki jih lahko v dolocenih primerih meris v minutah (pa recmo 10) na mesec na 100 zaposlenih

tole pri urah je blo glede linuxa, ko si rekel da je vse tako zelo poceni

me zanima, ce znas zracunat, koliko je stroskov v podjetju zaradi prehoda na mso07?

kar tak, en splošen račun, ki bo veljal za vse (kot bi eni to radi), ne obstaja.

tajnica dela poslovno porocilo

tisto je bilo posebej, za tajnice so veljale prve tri povedi

in še enkrat: UPORABLJAJ GUMB "POPRAVI"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

trnvpeti ::

pri urah nisem rekel da je poceni :)
no probaj samo zaceti pri stroskih
kaj vse potegne za sabo
samo napisi alineje

isto velja za tajnico
od kje dobi podatke
a se loti z word ali z excel
kako recimo naredi
kako potem naredi drugi mesec
samo alineje

opeter ::

darkolord, trnvpeti, MS... Še vedno se mučite? :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Matevžk ::

TOREJ ...
Da se vrnemo k temi.
Tista večina revij, ki jih opaziš na policah s takim glomaznim napisom, pač dela na tem, da jo čim več mularije in mladih po srcu kupi in prelista. Pompozni naslov? Kul.
O linuxu ne pišejo, ker bi jih to preveč stalo: kvaliteten članek o stvari, o kateri se manj piše, je težje narest; prepisat članek o Visti, o kateri čivkajo vse price selivke (ki so letos tako ali tako ostale v naših krajih), je lažje.

Kvalitetne revije, kjer IT profesionalci pišejo za IT profesionalce, pišejo TUDI o alternativah.
Seveda imajo v tem času prav tako pompozen naslov o Visti, pa zakaj ga ne bi imele? Važno, da se v vmesnih 6 letih pišejo članiki tipa "Kako sem presedlal na Linux in preživel". :)

Mojih 5 evrocentov ;).
lp, Matevžk

trnvpeti ::

hja
eni se do danes niso spravili skupaj alinej
pac, ali bi prisel do ugotovitev , da imajo super tajnico, in da ne rabijo programerjev
ali pac da samo popravlja in popravlja, in da zato rabi najnovejso verzijo office
pac sej ni za zamerit, pac lacni informacij, znanj
izkusenj pa ni vec veliko
tudi ni za zamerit, sej izkusnje se bojo se dobile
pa te izkusnje tudi niso vedno v prid enega ali drugega produkta
se pac spreminja, glede na potrebe
samo forsiranje pa pride do izraza samo pri neinformiranih, ali pri tistih, ki se ne rabijo prevec potrudit za denar

'FireSTORM' ::

Matevzk tu bi se nekako strinjal z tabo ;)

ok zdaj pa mi lahko nehate blatit temo z O2007 in OOo
je O2007 boljši? je...
je O2007 dražji? je...
je OOo dovolj za povprečnega uporabnika? je...
vredu? ja...konc

Roadkill: sem sledil tvojim "navodilom" in podtaknil live linux par kolegom :P
rezultat je bil kar presenečenje
so se jim zdeli vredu, ampak jih je vseeno "strah" namestit linux da kaj ne "zj**ejo"
torej me je to kar razveselilo da sem lahko predstavil linux par drugim ljudem in so se jim dejansko zdeli kul...

pa saj konec koncev linux tudi je kul, ni bav bav(ja tudi windows je kul :))
Those penguins.... They sure aint normal....

CCfly ::

Velike bwane sem poprosil naj OOo vs O2007 prestavijo v drugo temo a me niso uslišali. Prosim da se držite naslova teme.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Matevžk ::

@Firestorm ; offtopic:
Live Linux distribucije zaaakon palijo iz USB2 ključkov (kapacitete 1 GB, recimo). Nobenega laga zaradi spin-up-a, nobenega seek-time-a. :)
Če se boš kdaj ukvarjal s tem, ti lahko na ZS malo pomagam ... (ne, da bi imel ogromno izkušenj, ampak Ubuntuja sem, recimo, z lahkoto "preselil" na USB).
lp, Matevžk

'FireSTORM' ::

Matevzk saj jaz ne uporabljam live linux
mam kar dual boot(zarad visual c++, fax)

live linux edino "podtaknem" tu in tam
drugače sem pa probal že z USB live linux
live linux pa jaz uporabljam samo kadar moja distribucija(slackware) izide nova, katera obljublja neke drastične spremembe in takrat sprobam, kot je naprimer zdaj izšel slack 11

drugače je pa zanimivo branje na Linux Counter
kateri so pač vpisani
čeprav sem nekje na njihovi strani prebral da je registriranih pri njih dosti manj
ker so primerjali z prodajo red hat in še ene distribucije, kjer številke posegajo v miljone
tako da nas je kar nekaj linux uporabnikov
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Matevžk ::

Firestorm, saj sem razumel ... Če komu predstavljaš Ubuntuja, recimo. No, še bolj bo navdušen nad USB verzijo, to sem ti hotel povedati :).
lp, Matevžk

JurijTurnsek ::

nekako bi jst omejil dodajanje sporočil uporabnikov skrekanih windowsov(če bi se to sploh dalo), ker "kršijo pravila igre" in se rugajo glavnemu adutu linuxa...

pa da ne bi kdo še kdaj pizdil nad ceno računalnika, ki ma všteto win licenco >:D
http://www.slatnaskejta.com

buneech ::

windowsi so pač bolj razširjeni, ker so "enostavni" za uporabo oz. drugače povedano, bolj za poklikat kot pa kaj za pisat v cmd-ju...pa tudi programsko podporo imajo odlično...js ne vidm razloga, da kdo ne bi uporabljal windows...

linux je pač za tiste, kateri radi posvetijo nekaj cajta operacijskmu sistemu, da use lepo štima (sam sem en takih, čeprav imam dual boot)...
po tem, ko pa use poštimaš, je pa odličen za uporabo...se ne sesuva...če kaj potrebuješ, samo ukaz napišeš in je to to...

še moja sestra hoče linux po tem, ko je videla kako zgleda pri meni na laptopu...ni sicer power-user...pač pogleda maile na cajte...musko posluša...ampak mislm, d ji linux neb delu problemov...bi se že navadla...(če česa recimo neb dojela)...

kekz ::

"...js ne vidm razloga, da kdo ne bi uporabljal windows..."

Moj razlog:
Na računalnik delam zelo veliko stvari, ki trajajo po 10 ur in več. Všeč mi je, da poženem in drugi dan pogledam, če je že končano.
Na windows ponavadi to ni tako. Prideš drugi dan in te čaka okno, "Ali res želiš narediti to in to: Da - Ne. Potem nekaj časa dežuraš zraven, ko dela in vsake 2 do 3 ure spet klikneš klikneš tisti Da ... :O
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Belgiji je OpenOffice pravi hit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
13113470 (10225) driver_x
»

Mnenje: Kolikšna je cena prehoda iz Microsoft Office na OpenOffice.org (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
23127453 (17830) darkolord
»

ali obstaja kaksen free office kateri bi mel enak Ui kot Ms office oz zelo podoben mi

Oddelek: Programska oprema
313154 (2496) para!
»

Izšel Open Office Org 3.0 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
17523736 (15274) BlueRunner
»

Kampanja OpenOffice.org proti piratstvu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
22817053 (11679) Gavran

Več podobnih tem