» »

komercalizacija operacijskega sistema

komercalizacija operacijskega sistema

1 2
3
»

darkolord ::

"Ponavadi" - to se ti pa res vsak dan dogaja ane? Drugače pa, premakneš okenček izven vidnega polja in je :P

jype ::

bobiTM> linux je pač za tiste, kateri radi posvetijo nekaj cajta operacijskmu sistemu, da use lepo štima (sam sem en takih, čeprav imam dual boot)...

Napaka. Linux je za tiste, ki radi računalnik uštimajo enkrat. Potem imaš mir kaka štiri leta, dokler ne kupiš nove mašine. Pa še z leti ne postane nič počasnejši.

Moj delovni računalnik je bil nadgrajen vsakič, ko je prišel ven nov KDE. Razen tega, da je vsakič malo hitreje delalo, se ob nadgradnji ni spremenilo nič (0). Delam normalno naprej.

Od deklice delovni računalnik je načeloma (ob zelo profesionalnem delu, nameščeno je le tisto, kar nujno potrebuje) po dveh letih in pol prepočasen za normalno uporabo. Ponovna namestitev Windows XP zadevo seveda popravi, a je treba tudi večino programja na novo instalirati. Jebiga, "tako pač je", pravijo Windows uporabniki. In prav imajo - če nimaš izbire pač popušiš tisti dan ali dva na leto za težave z Windows.

kekz ::

Kaj ti pomaga premikanje okna, ko so programi za win okolje pisani tako, da ko se zaključi ena faza, moraš pritisniti Next ali Yes za nadaljevanje, toliko časa pač čaka in nič ne dela.

V stilu, ta program bo nadomestil datoteko, ki že obstaja. Ali to res želiš? Da - Ne.
Ali si popolnoma prepričan, da želiš premakniti datoteko v koš? (Kaj za vraga sprašuje, saj jo bo samo premaknil v koš in ne permanentno izbrisal? ;(()
Mapa ne obstaja. Kreiram? Da - Ne :'( (kreiraj! bem mu sveca, kaj težiš že spet)
...

'FireSTORM' ::

kekz smeh do solz ob tvojem postu zadnjem:D

edino z tistim se nebi strinjal, da porabiš en ali dva dneva za zajebavanjem z windows
od punce brat, mi vsaka dva mesca zruši windowse in ko mu spet ponovno vse nastavlja?
jaz, in zgubim pol dneva da mu nastavim windows, driverje, potem mulo, dc++, in nevem kaj še vse
prej še včasih porabim skoraj cel dan da mu rešim podatke(bedno muziko ki je nikoli ne posluša in seveda da ne pozabim totalno brezveznih tem) iz diska

v linux mam pa razdeljeno na dve particiji, ena je / druga pa /home
v svojem home direktoriju mam popolnoma vse nameščene programe, za vsak slučaj če se zruši da potem ponovno samo grem skozi in inštaliram in je to to(čas ponovne namestitve 1-2 ure)
Those penguins.... They sure aint normal....

jype ::

Največ časa od "dveh dni" je deklica porabila, da je skopirala nazaj na mašino približno 60GB podatkov, ki jih pri delu potrebuje.

Malo manj jaz porabim, da podatke skopiram dol in inštaliram windows, antivirus, ves softver ki ga nuca (cad, office, gis, adobe "creative suite", fotografske packarije in seveda mozillin browser in mail client, ki sta na srečo tako prijazna, da jima samo podtakneš direktorij v app. settings in delata tako, kot da je računalnik ostal isti).

Približno vsake dve leti, že trikrat do zdaj (vmes tudi enkrat pred kratkim na nov računalnik).

Prav zoprno.

opeter ::

No, ko smo že pri ponovnemu nastavljanju in backupu...
Na Mac-u uporabljam SuperDuper. Super programček, vreden vsakega cekinčka. V glavnem iz backup diska lahko podatke postaviš nazaj v 20 minutah :) (sicer pa je seveda odvisno od količine podatkov, a ne)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

ali pa uporabis recimo Acronis
tko kot mac user, lahko imas vse nazaj v doglednem casu
pac odvisno od kolicine podatkov
20G cca v 20minutah (z prenosnega diska, tam je backup)

glede pocasnejsih windowsev po nekem casu pa ne bi komentiral
eni majo problem, drugi ne

buneech ::

@jype> sj tko sm tut mislu...pac...mal porabis, d postimas...mal se zajebavas, ce recimo ni kaksnih driverjev...drugace pa ko postimas, cisto lepo laufa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Belgiji je OpenOffice pravi hit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
13113952 (10707) driver_x
»

Mnenje: Kolikšna je cena prehoda iz Microsoft Office na OpenOffice.org (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
23128208 (18585) darkolord
»

ali obstaja kaksen free office kateri bi mel enak Ui kot Ms office oz zelo podoben mi

Oddelek: Programska oprema
313252 (2594) para!
»

Izšel Open Office Org 3.0 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
17524331 (15869) BlueRunner
»

Kampanja OpenOffice.org proti piratstvu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
22817494 (12120) Gavran

Več podobnih tem