» »

Nakup prenosnika iz tujine (Nemčija) in tipkovnice

Nakup prenosnika iz tujine (Nemčija) in tipkovnice

Blizz ::

Pozdravljeni,

V kratkem si mislim nabavit en malo boljši laptop (za 3D, 2D, CAD,...) zaradi dela na terenu. Cena naj bi bila max 1300EUR. V oko mi je padel tale model, ker za svojo ceno ponuja res veliko ( Amilo Pi1556 T7200/2048/120).

Prva stvar, ki me zanima je, če je tipkovnica recimo nemška (ali je ang. ali nem. še ne vem), a se da potem tiste tuje slike črk kvalitetno zamenjati za slo znake (ŠĐČĆŽ)?
Druga stvar, ali se vam zdi ta prenosnik v redu zadeva, ker je bolj noname varianta.

Aja pa se vam opravičujem, ker ne bom mogel odgovarjati do naslednjega torka.

Hvala in srečno.

Luka

M-XXXX ::

Za tab denar dobiš res OGROMNO!!!

WinsuckeR ::

Kvalitetno menjati?
Obstajajo nalepke..tipke na moji tipkovnici od namiznika pa so dodatno lasarsko gravirane(G15,tako sem že dobil ker je pač bila na prvih v slo)-torej,ce je tipkovnica osvetljena je to ena izmed moznosti,ker pa verjetno ni, je najlepsa moznost da na servisu narocis slo ali ang. tipkalo. Pa veliko srece s postnino (disk..).

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Kaj pa ce bi se nekak probal zmenit da ti zamenjajo samo dolocene tipke ker recimo nemska je kar precej pdobna nasi razen izjem..

Jackal ::

Tipkovnica bo nemška. Tudi sam sem naročil prenosnik iz Nemčije. Prva dva tedna me je tipkovnica malo motila, potem se pa navadiš in šumnikov sploh ne pogrešam več. Tudi na drugačne oznake na tipkah ctrl, ins, del... sem se hitro navadil.
Da bi na tipkovnico lepil čez nalepke samo za te znake se mi zdi brezveze. Kolega je imel na tipkovnici nalepke, pa so se zelo hitro začele vihat na robovih in odstopat.

Drugače super prenosnik, samo preveri še kakšen ima disk. Sumim, da ima disk s 4200 vrtljaji/minuto., kar pa je zelo počasnen disk.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

opeter ::

Nemčija ni tujina. Saj je v EU-ju. V tujini pa si takoj, ko prestopiš hrvaško mejo :D
Tipkovnica bo v vsakem primeru nemška.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JIM22 ::

A ni, ko instaliraš win in nsataviš slo tipkovnco, da pol je na enakem mestu ščćđž, kot na slovenskih?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mihec87 ::

Seveda samo fizično ni teh znakov na tipkovnici..

Turtle ::

v Državni Založbi pa dobiš nalepke....pa ne une ta pocen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turtle ()

mihec87 ::

Nalepke mislim da je zlo grda pa se taka na pol resitev..saj se ščasoma odlimajo..Bolj bi bilo zanimivo da bi lahko kupil samo par tipk ki so drugačne od slo tipkovnice..pa jih zamenjal..

mtosev ::

jaz sn v slo kupil asusa pa mam gor nalepke.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dolegar ::

Dobro bi bilo, če bi lahko kupil tipkovnico brez znakov oz. samo tipke in bi jih sam dotiskal pa potem zamenjal problematične. Samo ne vem, če se jih da dobiti. Če kdo ve naj se javi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tipkovnice iz Nemčije

Oddelek: Kaj kupiti
81605 (1494) Sami
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624807 (20195) madmitch
»

Nov slovenski razpored na tipkovnicah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
47136662 (24909) Okapi
»

Nalepke...

Oddelek: Kaj kupiti
121721 (1319) Snegec
»

NUJNO: Kaj meniš o prenosniku TroNote T95-CWD ?

Oddelek: Kaj kupiti
312804 (2085) Utk

Več podobnih tem