» »

Kateri skener kupiti?

Kateri skener kupiti?

aco111 ::

Zanima me kateri skener kupiti, al bolje kupiti multifunkcijski tiskalnik HP?

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

nodes ::

boljše je posebej, vendar dražje

kupi marketirano znamko 2400x4800 je čez glavo...skener je neuporaben brez kvalitetnih driverjev!

aco111 ::

Hmmm, HP mogoče? No na ceneje.si je celi kup skenerjev, samo ne vem katerega, kaj pa izkušnje, kvaliteta slike, itd, katerega kupiti?

Naprimer CANON skener LIDE 70, EPSON PERFECTION V10 PHOTO

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aco111 ()

smarkic ::

Izbira je seveda odvisna od zahtev. Tudi najbolj osnovni skenerji imajo danes že čisto spodoben zajem slike, tako, da je kakšna multifunkcijska naprava že vredna razmisleka. Občasno uporabljam HP PSC 1500 in sem z enostavnostjo in zanesljivostjo uporabe zadovoljen. Stvar je na XPjih delovala "out of the box" brez vsakih zapletov. Kot tiskalnik, skener ali kopirni stroj (seveda ne več kot za kakšno stran ali dve).
Če tiskalnik že imaš, potem te bodo zanimale druge stvari, npr. možnost uporabe dodatkov za prosojnice in diase, avtomatskega podajalca, največji format, kvaliteta (ali sploh obstoj) gonilnikov in softvera, itd. Ampak za domačo rabo in za kaj objavit na internetu je po mojem dobro vse, tudi tista dva, ki ju omenjaš, seveda (mogoče še bolj) tudi kakšen HP v tem rangu. Za zahtevnejšo uporabo in možnosti pa so primernejši zmogljivejši modeli z ustrezno višjo ceno.

Doman ::

Jaz uporabljam Canon CanoScan Lide 500f in sem izredno zadovoljen. Pa še prostora ne zavzame veliko...

Izi ::

Za navadno "domačo" rabo je najboljši Canon, ker je najmanjši.

Resolucije imajo že vsi tako velike, da jih do konca nikoli ne izkoristiš. Papirnate dokumente se skenira tja do 600 dpi, prav vsi skenerji pa podpirajo že vsaj 2400dpi

Če ne misliš skenirati kakšne prosojnice in filme potem svetujem Canon Lide 70
Z ceno 80€ je že skorajda potrošna roba :D

Pomembno je, da nima nobenega napajalnika, kar pomeni samo en kabel, ki gre v računalnik in zadeva že deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

aco111 ::

Hvala za odgovore, torej CANON skener LIDE 70 kupujem, sedaj še čakam na denar, upam da bo čim prej :D

Aja še da vprašam če že ta tema načeta, rabim program, ki bi reogniziro text iz skenirane slike, vem da gre, samo ne vem kateri program je to, thx :))

Lp. Allesandro
Don't worry be happy :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aco111 ()

Izi ::

rabim program, ki bi reogniziro text iz skenirane slike

Aco111, reogniziro?
Misliš, ko ti poskeniraš besedilo in ti ga program pretvori nazaj v tekst?

Tem programom se reče OCR programi (Optical character recognition) oz. Programi za optično prepoznavanje teksta.

Nič ne skrbi, tak program dobiš zraven skenerja :D
Canonu Lide 70 je priložen program OmniPage, ki velja za enega najboljših programov na tem področju.
Sicer ne dobiš ravno profesionalne verzije programa ampak neko verzijo SE, ki pa deluje povsem brez kakšnih omejitev, vsaj jaz nisem ničesar opazil.
Pri jeziku moraš nastaviti na slovenščino in že prepoznava tudi naše besede z strešicami.

V bistvu dobiš vse potrebne programe na plošči poleg skenerja, tako da ne skrbi.

aco111 ::

Aha, ok hvala vam :D

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri skener za fotografije

Oddelek: Strojna oprema
71271 (1140) tomaz-
»

Kateri skener za domačo uporabo?

Oddelek: Kaj kupiti
91905 (1539) opeter
»

Kateri Scanner?

Oddelek: Kaj kupiti
121990 (1721) opeter
»

scanerji

Oddelek: Kaj kupiti
81782 (1670) AtaStrumf
»

Kateri skener!

Oddelek: Kaj kupiti
172042 (1787) simon1

Več podobnih tem