» »

LCD zaslonček

LCD zaslonček

rene_9 ::

Davgo časa nazaj sem kupil en LCD zaslonček in me zaj zanima če ga lahko po tem "načrtu" priklopim LINK LCD zaslonček pa ma oznako QC 060213 Pass
Se zahvaljujem že kar v naprej za vse odgovore! :D
Lp!! :)

Jackal ::

Tale tvoja oznaka nam ne pomaga čisto nič... to je namreč samo oznaka, da je zaslonček prestal Quality check in datum preizkusa... Bo že treba kaj več povedat o zaslončku ali pa prilepit kakšno slikico.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

rene_9 ::

Am.. tale zaslonček je: LINK
Lp!! :)

rene_9 ::

aja pa piše še odzadaj na zaslončku

150613956003L01YBW00


P#: PB0153-15:A
M#: C216-01
Lp!! :)

Jackal ::

Lahko priklopiš tako kot je opisano v tistem članku, vendar moreš vezat direkt na LCD (tale v trgovini sveta elektronike ima zraven še elektroniko za serijsko komunikacijo)

Drugače sam LCD zaslon je standarden 2x16 znakovni LCD in ima tudi standardni pinout. Za več informacij bi bilo dobro tudi pogledat kakšen datasheet - PicVUE LCD (PDF)

Drugače pa mislim da ne bi smelo biti problemov.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

ql000 ::

Čaki, kam bi ga ti priklopil na PC ali na mikrokontroler? Če bi ga rad priklopil na PC ga dej preko paralelnega kabla, na netu je malo morje programčkov za drajvanje teh LCD-jev. Če pa bi rad z uC-jem šofiral, pa če se boš odločil za PIC-a ti jaz lahko pošljem source narejen v C18.

rene_9 ::

Na PC bi jaz to mel priklopleno preko porta za printerja! Krmilo pa bom to z LCD :D center
Lp!! :)

kiFni ::

On misli Hitachi 44780. To je lcd ki ima hitachijev kontroler in se ga da priklopit na LTP printer port.

To sem si sam naredil pred kakim letom ali dvema. Fajn zgleda, samo škoda da jih imajo samo v zeleno-rumeni barvi. Mogoče kdo ve za plavega?

Shema za priklopitev LCDja.

Dodajam še link do vodnika v slovenščini

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

rene_9 ::

Jaz sem pa priklopo LCD po tem načrtu SLIKA samo zaj je štos da ni osvetljave...pa me zania kak naj naredim da bo osvetljava?
Lp!! :)

Moravče ::

Jaz imam takole narejeno, dodana sta 2 potenciometra tukaj, za kontrast pa za moč osvetlitve :) Simpl kot pasulj, uporabljam pa ga skupaj z Winamp LCD (googlaj ga, tale shema je tudi direktno za njega) pluginom za winamp kot radio(v bistvu PC vendar je uporaben samo kot radio v avtu, zunaj pa kot normalen PC (ko nanj monitor priklopiš) na enem 433mhz pentiumu).

SHEMA:



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD termometer (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
697373 (6361) julah
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123477 (13737) Mazo
»

Kako uporabit LCD od nokie 3310 (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
638664 (5915) Ch4N93
»

Seznam trgovin z lcd zasloni

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51275 (1198) m.i.h.a.
»

Spet lcd zaslončki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585658 (4647) Yacksy

Več podobnih tem