» »

Iz USB vtičnice bi rad samo elektriko dobil (za napajanje 2 diod)

Iz USB vtičnice bi rad samo elektriko dobil (za napajanje 2 diod)

Moravče ::

No, sem že omenil moj sistem v avtu v drugih temah in je malo problem v temi tipkovnice (tamale tipkovnice, samo numeričen del) v temi ne vidim, sicer jaz tipkam na pamet (imam različne reliefe po tipkah) ampak tak če imam koga zraven da se luči ne prižiga bi rad imel ene 2 diodice da bi rahlo svetile na tipkovnico. Razmišljal sem če bi se dalo kako to preko USB-ja narediti ker ima sama tipkovnica 2 štekerja in bi če bi se dalo iz tam potegnil, 3V bi bilo čisto dovolj (2 led diode vzporedno navezal gor pa med tipke vštulu ali nekako tako).

Prvo kot prvo vprašam če je to sploh izvedljivo, navezat znam sam :P
Am, pa še tole, a bi mogoče bilo treba kakšen program za to?

Namenske lučke USB pa nebi kupoval, ker se gre ravno zato da je stvar čim manj denarno potratna (pač da se da celo stvar zelo poceni izvedet).

Hvala,

lep pozdrav!

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

Moravče ::

Prvi zadetek na googlu ja, študiram zdaj stvar :)

bzp ::

Itak da je izvedljivo. Iz USBja dobis 5V, toka dovolj da ledica sveti, vzemi 2 ali 3, ne navadne, tiste z malo boljso svetilnostjo, vezi vzporedno pa en upor pred njimi pa je stvar resena za drobiz. Za konektor dobit (ce nimas nobenega odvecnega USB kabla) je pa IMHO najcenejsa verzija kupit en USB to USB kabel pa za tistega jurja dobis 2 konektorja + nekaj kabla na katerega direktno ledice navezes ...

MChip ::

poglej si tole! samo da je zadeva usmerjena od zadi naprej..USB priključek izkoristiđš za napajanje MP3 playerja v avtu....

LINK
Laško je zakon

Poldy ::

Kako je z maximalno obremenitviju USBja. Na zgornjem linku sem prebral, da so 3je načini delovanja:
Low-power bus powered functions
High-power bus powered functions
Self-power... nekaj...

Pri prvem, če sem prav prebral, je lahko Imax do 100mA, pri drugem pa do 500mA. Ali oba načina podpira klasični USB na računalniku?

ql000 ::

Obremeniš lahko do max. 500mA!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 3 hub - razdelilec

Oddelek: Pomoč in nasveti
5609 (460) primo
»

Za Evropo enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7813129 (11114) Pyr0Beast
»

[visual basic] serial port

Oddelek: Programiranje
121258 (1138) Monster
»

RS232 to USB?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112252 (1313) HyperGL
»

Priključitev mikrokrminlnika pic16f877 na USB vmesnik.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
352552 (1996) _EN_

Več podobnih tem