» »

Utišanje trdega diska ?

Utišanje trdega diska ?

AngelOfDeath ::

DITECH

je tole za kaj uporabno ?
edit: Slovnica

kozmy ::

Sprobaj pa boš najboljše vido :D Niti ni tako drago, da bi ti potem bilo žal :) Če ti disk res močno vibrira, bi se verjetno poznalo 0:) koliko, pa boš vido;)

Viro ::

mas u cool-pc ce rabs tole

AngelOfDeath ::

@Viro

verjetno rem spet v Ditech pabom kar tam vzel :)
edit: Slovnica

SepoX ::

Sam to veš da moraš disk pol dat v 5,25 slot?

Dr Evil ::

Kupi samsung ali seagate trdi disk, pa takih neumnosti ne boš potreboval.

Stajerc ::

Nevem če je to splošno znano ampak določene trde diske (vrjetno marsikateri danes to dopušča če že ne kar vsi) lahko hrup zmajnšaš tudi softwearsko.

Se pravi zaženeš program ki je pogosto nekje na proizvajačevi strani s katerim lahko recimo spreminjaš s.m.a.r.t. parametre in ena od možnosti je tudi tišanje trdega diska.

Odrečeš se s tem nekoliko performancu (neopazno pri običajnih aplikacijah) dobiš pa zato nekoliko tišji disk.
Have a nice day.

Dr Evil ::

Samsung diski imajo največ dve plati. Ostali imajo tudi enkrat več. Boš moral kar dost s softwarom štimat, da boš kaj utišal. Na nivo Samsunga pa pomojem le takrat, ko boš disk izklopil. Samsung je od temeljev grajen za tišino. Zato se tudi kiti z tehnologijami kot so, NoiseGuard™,SilentSeek™, ATA Automatic Acoustic Management Feature Set.

sem mel, diske od Hitachija, WD, pri prijatelju slišal maxtorja, pa so bili vsi dosti glasnejši od Samsunga, ki ga imam zdaj. Celo brez, da bi izvajali operacije, so ti diski cvilili. Klump. Zato sem Samsunga kupil. Ker ne prenesem "cirkularke".

Stajerc ::

Jaz sem samo omenil da nekateri diski imajo to možnost in nič drugega.

Preprost drsnik je v programu in ga prestaviš iz sredinske lege na high al pa low in koliko se zmajnša hrup pa je pač potem od diska odvisno kako je narejen.

Torej ta opcija te nič ne stane da jo poskusiš in mogoče bo kdo potem celo zadovoljen z rezultatom?

Meni je hrup zmajnšalo nekje subjektvino bi ocenil od 30 do 40% ko sem testiral in ni bilo tistih izrazitih "cirkulark" kot omenjaš ob inicializacijah ali med delovanjem.

Dejstvo pa je:

Da disk še naprej oddaja zvok in če imaš zelo glasen model trdega diska bo še naprej glasen.

Edit:

Pa da še dam primer za Hitachi (ibm) trdi disk:

Feature tool

In tako preprost poseg je to če trdi disk to podpira:

Noise

Performance malo pade tako pa tudi glasnost in mislim da nič ne stane nikogar če to sproba sam in oceni? Glede na to da vsaka druga rešitev pa nekaj stane.
Have a nice day.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stajerc ()

zavajon ::

Taka tema že obstaja tukaj.
Jaz sem uporabil sistem z gumicami, opisan v tej temi, namesto šlaufa od mopeda sem kupil neka tesnila v Bauhausu. Diski so neslišni.

lp

AngelOfDeath ::

Dr Evil

mam od Seagate diske...

za ostale: ne mislim tišat na račun hitrosti.
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29534132 (14282) xyxyxyxy
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910243 (6416) kmetek
»

Tih trdi disk za domači strežnik, morda najraje 2.5" notebook?

Oddelek: Kaj kupiti
191987 (1678) Fizikalko
»

Kateri trdi disk kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
131761 (1484) Svizec69
»

Samsungovi hibridni diski 2007.

Oddelek: Novice / Diski
383867 (2669) Mr.B

Več podobnih tem