» »

Pomoč pri prehodu na linux

Pomoč pri prehodu na linux

««
8 / 20
»»

karafeka ::

Probi še s tem
glxgears -info

karafeka ::

Vidim, da imaš odprtih več tabov v terminalu. Probi imeti samo enega, pa potem zaženi zobnike.

Za zvok zaženi
alsamixer

pa poglej če nimaš kanalov izklopljenih.

Looney ::

Khm... z enim tabom ni nič bolje. Zvok mi pa drugače dela, samo glasnosti ne morem nastavljati.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

Ko zaženeš glxgears, počaki 5-10 sek (ima interval), nato ti bo izplunil kako številko. Sicer to je bolj cpu-benchmark kot pa za grafično.

Looney ::

Ni številk pa konec. Pa saj smo že ugotovili, da je vključeno, kaj ne?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Looney ::

Haaaaa! Beryl dela!:D :D :D Samo a mi lahko kdo pove zakaj izgleda takole: (zakaj ni okvirjev oken?)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

Naredi še:
#glxinfo | grep OpenGL

izpisati bi ti moralo (odvisno od grafične):
OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
OpenGL renderer string: GeForce 6600 GT/AGP/SSE2/3DNOW!
OpenGL version string: 2.1.0 NVIDIA 97.55

Kaj pa:
#nvidia-settings
ti prikaže control-center od nvidie?
Če ga, ali ti izpiše pod NVIDIA Driver Version 9755 (zadnja različica)

karafeka ::

Tile okvirji niso odvisni od grafične in gonilnikov, ampak od nastavitev okenskega upravljavca (lahko pa tudi od beryl-a, vendar to ugibam, ker le-tega ne uporabljam).

Pa nivo zvoka si lahko spreminjaš v alsamixer. A ti tudi tam ne gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

kriko1 ::

Za "okvirje" si namesti emerald ali aquamarine (kde dekoracije). Priporočam emerald.

hdx ::

glxgears -printfps ti bo pokazal info v konzoli.

roscha ::

Na nekaterih distribucijah tale -printfps ne dela!
Deluje pa spodnja zadeva. Butasto ja...

glxgears -iacknowledgethatthistoolisnotabenchmark

Looney ::

Fantje, z nobenim od teh ukazov mi ne prikaže v terminalu ničesar. Okna sem zrihtala, zvoka pa ne. Fora je v tem, da, če dam na najvišjo glasnost ali na mute je glasnost še vedno popolnoma enaka.:|

Pa driverji so 1.0-8776
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

CCfly ::

Kaj podobnega temu:
clickety clik ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Looney ::

Ne, napaka ni takšna. V alsamixerju se da nastavljat glasnost ampak to je zelo zamudno. Poslušaš glasbo in hočeš zvečat/zmanjšat glasnost in moraš zato zagran alsamixer?!? Bi se dalo to kako urediti, da bi me upoštevale tipke za nastavljanje glasnosti?:P
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

CCfly ::

System menu > Preferences > Keyboard Shortcuts ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

kriko1 ::

A si mogoče uporabljala hibernate (po resume pa je zvok pošel)?

G-man ::

Looney, preveri v nastavitvah zvoka potenciometre PCM in Headphone, ne samo Master. Na nekaterih računalnikih se kdaj te vrednosti pomešajo in rata Headphone namesto Master glavni potenciometer.

Looney ::

Ok, ne razumemo se. Tipke za uravnavanje glasnosti mi delajo, samo nič se ne zgodi. Dam na mute in je še vedno zvok. Glasnost se ne spreminja, kjub temu, da spreminjam.

Tole je pa v Alsi:
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

CCfly ::

Se pravi, če sem pravilno razumel, spreminjanje glasnosti v alsamixer-ju dela, spreminjanje glasnosti prek GNOME mixerja pa ne ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Looney ::

Natančno tako.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

:roketa> ::

Jaz sem tisti drsnik v GNOM-u nastavil, da spreminja PCM namesto master volume.

Svoj računalnik sem pa ravno zasilo usposobil po problemu s pobrisano particijo. Nekaj filov je neuporabnih večinoma sem pa vse dobil nazaj. En problem pa še moram rešiti.V Gnomu je menu Applications, v katerem mi ne pokaže nič. Ravno tako nimam vseh stvari v System menuju.
A ma kdo kakšno idejo, da mi ne bo treba poganjati programov iz konzole.

karafeka ::

A iz programov, ki jih uporabljaš za predvajanje zvoka tudi ne gre naštimati nivoja glasnosti?

PS: Jaz ti predlagam Okna, boš imela manj problemov, pa več časa za kaj drugega :).

Looney ::

Ja, seveda. Manj problemov, pa kaj še.:\ Tam je šele problemov. Z Linuxom se moram samo naučit delat, ker trenutno znam bolj malo.

Ja, v programih za predvajanje glasbe/filmov lahko nastavljam glasnost.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

R33D3M33R ::

Pa glasnost ostane taka? Jaz sem opazil, da če nastavim glasnost v KMplayerju, se avtomatsko nastavi glasnost sistema. Zanimivo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

karafeka ::

Kaj bi bilo tu zanimivo? Isto je pri meni, isto je v oknih itd. To je čisto normalno.

Looney ::

Sem zrihtala. (Ista opažanja tudi pri meni.)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

R33D3M33R ::

Ne vem, če je ravno normalno. Če prav domnevam bi morale aplikacije spremeniti glasnost lokalno (le za sebe) in ne globalno (za vse aplikacije). Lahko izpade precej nadležno.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Looney ::

Kako se formatira USB ključ/spominska kartica?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

ank ::

Tako kot vsaka druga particija. Kolikor se spomnim imajo usb naprave fat datotečni sistem. Pa uporabi kdaj pa kdaj google: http://www.linuxforums.org/forum/linux-...

CCfly ::

Particioniranje:
cfdisk /dev/kljucek

Datotečni sistem:
mkdosfs /dev/kljucek
ali pa
mkfs.vfat, mkfs.ext2, ...

No ja za brisanje pa že veš:
rm -rf /media/kljucek/*
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

karafeka ::

ženske.....trmaste

Sem ji Že predlagal Okna, pa noče.

:)

kriko1 ::

karafeka, okna so za tajnice, looney pa ni.

CCfly ::

Trmatske geekice so občudovanja vredna redkost, ti ji pa Okna ponujaš. Have you no decency man ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Looney ::

Imam eno veliko okno v sobi, ki mi popolnoma zadostuje.|O
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

Ne vem, če je ravno normalno. Če prav domnevam bi morale aplikacije spremeniti glasnost lokalno (le za sebe) in ne globalno (za vse aplikacije). Lahko izpade precej nadležno.

Jaz imam sb Live! Digital in dela enako (spreminja PCM), zato pa imaš v nastavitvah aplikacije (ponavadi pod pogon->zvok) možnost software volume. Npr. kaffeine: Settings->xine engine params->audio->Use software mixer

R33D3M33R ::

Namestil sem si kmess, ker ima kopete par motečih pomanjkljivosti in zadeva je kul, čeprav ima svoje hibe. Nikakor se ne morem znebiti emotikonov v contact listi. Se to sploh da? Nadaljnje bi rad imel custom font pa mi kaže neke čisto desete fonte. Ali so slučajno kje skrite kake advanced nastavitve?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Looney ::

Kaj pa aMSN ali pa Gaim ali Pidgin po novem?

Ok, jaz imam tudi problem. Računalnik se mi noče zbootati. Ustavi se nekje na polovici ali pa še to ne in se ne premakne nikamor. Na začetku se je to zgodila pri vsakem tretjem zagonu, zdaj pa sploh več ne sodeluje z mano. Sploh ne vem kje naj začnem iskati napako in posledično rešitev. Mi lahko kdo pomaga?:(
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

Najprej poglej kje se ustavi, med kernel parametre dodaj:
splash=verbose

Looney ::

Ok, sori ampak pojma nimam kako ga spraviti v besedilni način... nikjer mi sploh ne da te možnosti.:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Looney ::

Zdaj se mi je spet ustavilo ampak tokrat tu:\:
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

kriko1 ::

Ne, to se pa ni ustavlo, temveč pregleduje filesystem. Počakaj - če resetiraš delaš škodo.
Ubuntu se mi zdi bolj tricky za ga dat v besedilni način, vendar ko se ti pojavi tisti čas ko odšteva, pritisni esc (ali karkoli piše) in nato izberi privzeti odsek, pritisni tipko za edit (e), nato izberi 2. vrstico (ta dolgo), najdi splash=silent in popravi v splash=verbose, ter ko končaš pritisni b (boot). Bližnjice so opisane na spodnjem delu ekrana v grubu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

Looney ::

Ja, fora je v tem, da ničesar ne pregleduje. Vem kako zgleda, ko se dejansko kaj premika in pregleduje. In tukaj ne. Kakšnih deset minut je takole, potem me pa vrže na "prazen črn zaslon". To se je zgodilo zdaj dvakrat. Drugače pa ni preprosto nič premika. Ostane na boot screenu.

Add:Ok, bom probala še tole zgoraj.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

kriko1 ::

Si prepričana da disk med tem ne dela? Črn ekran pride mogoče zato ker gre v sleep, pritisni kako tipko.

Quikee ::

...najdi splash=silent in popravi v splash=verbose...
Dovolj je, da zbriše "quiet" in "splash"..

Looney ::

Ne gre v sleep mode. Probala.

Ja, zdaj se mi je parkrat normalno zagnal, trenutno pa se je ustavil na Loading manual drivers....
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

R33D3M33R ::

Zdaj se mi je spet ustavilo ampak tokrat tu:


To je pravzaprav normalno. POčakaš da zadeva preveri disk in nato se boot nadaljuje.

aMSN bom pa še probal, gaim pa hm, mogoče...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Looney ::

Ma ne. Ne nadaljuje se. In sploh se ne loti preverjanja diskov. Sem čakala kakšnih deset minut, pa se ni zganil niti en sam pixel na zaslonu. Na drugem računalniku mi to vsake toliko naredi in izgleda čisto drugače.

Tole pa še vedno stoji pri driverjih.:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

kriko1 ::

Ko meni pregleduje, se ne pojavljajo nobene črtice, imaš mogoče kake proprietary gonilnike?

R33D3M33R ::

Izberi failsafe in se mi zdi da bi se to moglo zbootati. Potem deinstaliraj gonilnike za grafično, mogoče je to to. A nisi delala po mojem nasvetu? :P
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Looney ::

@kriko1: Z moje strani ne. Mislim pa, da tudi po defaultu niso.

Em, R33D3M33R, prosim bodi malo natančnejši.:8) Pa drugače se to pojavlja že od samega začetka ne zdaj na novo. Je pa res, da je vsakič huje.

Aja in ne, mislim, da nisem delala po tistih tvojih navodilih.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()
««
8 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960118765 (34439) RedDrake
»

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
505160 (4089) r5r
»

Ubuntu 8.04 frekvenca osveževanja in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
192323 (1956) c0ck4m0u53
»

Samba porti

Oddelek: Omrežja in internet
341706 (1402) hruske
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
525097 (4517) HerrBaron

Več podobnih tem