» »

temna slika!!???

temna slika!!???

sifu ::

imam problem....pri predvajanju filmov imam za nekajkrat temnejso sliko tko bi morala biti...je zelo motece saj se skoraj nic ne vidu....lahko sicer nastavim gamma corection v setupu graficne kartice in je potem vse uredu, vendar je potem normalna slika(ko ne gledam filmov,recimo v desktopu) zelo svetla....kako bi to ustimou...saj moram tako vedno preklapljati...probal sm tudi razlicne playerje in je povsod enako.....zadeva ne dela naprimer tudi v igrah...ko igram recimo starcraft je vse OK..ko pa zacne vrtet filme med stopnjami pa je vse temneje...kako to ustimat??? any suggestions?:D

luni ::

uhhhhhhhh to pa je nekaj novega, vsaj za mene :) kaksno graficno pa racunalnik pa mas?
Artificial Intelligentia

sifu ::

imam ATI 3d charger z 2Mb rama + Tv out....monitor HANSOL 15AX...drgac pa 166MMX, plata VX....se stara zadeva...fora je tud v tem da ko gledam recimo filme na TV(divx) je slika cist uredu, medtem ko je istocasno na monitorju ene parkrat temnejsa...mozno je tud da je monitor problem...gumba za kontrast in osvetlitev sta navita cist do konca da je vse ql...zdej bom probu ta gumba nastavt na sredino, pol bom pa v nastavitvah za kartico povecou gamma correction pa bom vidu kwa bo...drgac pa ne vem :)>:D

luni ::

a to ti ni prej delalo? ja pol mozno da je kaj z monitorjem narobe... jaz sem imel en star 14" CRT monitor, ki se je kar med delovanjem zacel posvetljevat al potemnjevat!
Artificial Intelligentia

matevzm ::

Poglej ce se da nastavit Gamm correction posebej za overlay. Pri nekaterih karticah se da.
Nisem se poskusal, slisal samo, da so ljudje to poceli v PowerDVD (pa ga nimam pri roki).

Opkow ::

Hm .. Pri kolki resoluciji pa mas tko normalno nastimano v winsih .. Ce ni to slucajn zarad spreminjanja resolucij ... V mojem primeru je biu blem pri monitorju ... Pri 800*600 je bla slika za ene 30% bol temna k pri 640*480..

Ce mas muvije na full screen .. je lohk da se ti resolucija spremeni.. domnevam, da je lohka to blem .. kr zdele jst tega ne morm prevert na svoji masini kr je zacasno under construction... :(

AndrejX ::

Problem ni v strojni opremi ampak Media playerju. V nastavitvah imaš verjetno nastavljeno (Options/Performance/Video performance) DV settings in full screen switch, tako da ti sliko potemni (naj bi bili lepši kontratsti - pa je samo pretemna slika). Pred časom sem izgubil veliko živcev, da sem to odkril. Ko sem uporabo DV-ja v full screen izklopil, slika ni bila več temna. Če pa ne uporabljaš Media playerja - potem pa ne vem, kaj bi bilo narobe.

BlackHole ::

Jaz imam podoben "problem". Imam tusi zelo temno sliko pri gledanju DVD-jev na monitorju, venadar je na TV slika normalna. Itak pa gledam filme na TV, tako v bistvu problema nimam.

matevzm ::

Evo, ocitno nihce noci iti pogledati overlay nastavitev.. :|

Evo, takole pisejo v nekem forumu optimalne nastavitve za PowerDVD za GeForce karticah:

Film = HWMC on w/Gamma set to +6 or +7
Video = HWMC off w/Gamma set to default

Film pomeni film, 23.976 fps, oziroma material, narejen iz njega. Video je originalni video material, posnet na 29.97 fps.

Gamma correction for the overlay is located on the Video tab in PowerDVD Properties (same tab used to enable HWMC). The Gamma correction slider is marked "Dark I Light". Move the slider to the right until it indicates +6. The slider is not active until you start a movie playing.




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158505 (13653) BaRtMaN
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117005 (9890) GrimReaper
»

Film na 2h monitorjih?

Oddelek: Zvok in slika
201644 (1314) ..::Wacky::..
»

gledanje DVDjev na TVju - PROBLEMI SEVEDA

Oddelek: Zvok in slika
152030 (1728) BlackHole
»

Slika pri PowerDVD 3

Oddelek: Zvok in slika
71366 (1199) matevzm

Več podobnih tem