» »

Slika pri PowerDVD 3

Slika pri PowerDVD 3

JanezH ::

Zanima me kaksno sliko imate pri gledanju filmov z PowerDVD-jem 3?
To sprasujem zato, ker je pri meni dokaj grda slika. Ne vem kaj je to ampak izgleda nekako tako kot da se mi pred sliko od filma naredi nek ne povsem transparenten layer na katerem so nekako popaceni odtenki prave slike filma. To se najbolj pozna pri kakih temnih scenah.
S povecevanjem svetlosti pa se stvar samo se poslabsa.

A se se komu to dogaja?>:D:(8-)

matevzm ::

Ne, pri tem si osamljen.
Ljudje, ki to gledajo na projektorjih so rekli, da so doloceni problemi z rdeco barvo (so bile tudi slike - se obkrozeno sem komaj nasel manjse napake..), ce imas izklopljen HW acceleration. Drugace vsi hvalijo boljso sliko kot pri 2.55. Bojda ima sicer WinDVD se vedno nekoliko boljso.
Edino, kar je, je da je priporoceno pri nVidia karticah in trenutnih gonilnikih.
Film = HWMC on w/Gamma set to +6 or +7
Video = HWMC off w/Gamma set to default
Gamma correction for the overlay is located on the Video tab in PowerDVD Properties (same tab used to enable HWMC). The Gamma correction slider is marked "Dark Light". Move the slider to the right until it indicates +6. The slider is not active until you start a movie playing.

Video je NTSC video z 29.97 fps, Film so filmi, ki so narejeni za kino in imajo 23.976 fps. Pal mislim da uporabi Film nastavitve.

JanezH ::

Ja res je WinDVD ima pri meni lepso sliko.
Mogoce zato, ker imam samo TNT2, ki ne podpira HWacc.
Ostali pa imate verjetno ze kake Geforce,...
:(:'(:O

matevzm ::

Vsi nimamo GDFjev, so pa popularni pri resnih zanesenjakih za DVD.
Poskusi nastaviti gammo, drugace pa se sprijazni. ;) Ali pa vzemi WinDVD, ce rabis lepo sliko.

Phil ::

Pejt raje na http://aw-clan.gnw.de/mdvdp/ in si potegni dol micro DVD player, ki ma enak vmesnik kot powerDVD in ima precej več nastavitev.
LP

Loki ::

Kapa vse napredne funkcije, k jih ma PowerDVD?
A jih ma ta tut?

JanezH ::

Ma saj bom kar WinDVD2000 uporabljal, ker ima mogoce malenkost boljso sliko kot PowerDVD3.

Roberto: Pa saj pri PowerDVD vecino teh naprednih funkcij sploh ne mores uporabljati zaradi "preslabe" racunalniske opreme (komponent).

:|

matevzm ::

Dajte najprej povejte, katere so te napredne funkcije, ki jih ima PowerDVD? A? Razen Dolby Headphone sedaj v 3.0 je ostalo tudi v drugih playerjih, vsaj kar se DVD standarda tice. Je najprijaznejsi za uporabo in ima najboljsi vmesnik, to res.
In ne vem, zakaj naj bi kaksnen del programa ne tekel, ker nimas opreme? Ce imas svoh racunalnik, ti slika trza, ce nimas SPDIFa jasno ne mores posiljati ven digitalega zvoka, a to velja za vse programe za DVD.
Kar se tice MicroDVDja, je pa to player za DivXe in nima zveze z DVDjem. Cmon people, berite malo. Ce je skin isti, se ne pomeni, da je to isti program..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaki format je .DAT pri filmih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6811 (692) Hux
»

Kako je to mogoče? Kar ugasne ga!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101119 (940) R@C@
»

DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
421688 (1205) VASkO
»

Programi za gledanje DVD ???

Oddelek: Programska oprema
81882 (1777) Tzar
»

temna slika!!???

Oddelek: Zvok in slika
81158 (1000) matevzm

Več podobnih tem