» »

Corel Trace+Draw

Corel Trace+Draw

francka45 ::

Pozdravljeni!

imam kratko vprašanje na katerega si ne znam sam odgovoriti.
Namreč, zanima me kako sliko pripravljeno z Corel Trace-om v Corel Draw-u obdelam tako da bi jo naredil primerno za tisk na črno površino. slika ima zaenkrat belo ozadje in črne črke z nekaj rdečimi vzorci. kako bi te črne črke naredil bele (pač primerne za črno površino) kajti ne želim imeti natisnjenega belega okvirčka okoli slike.
upam da sem podal dovolj vprašanje dovolj natančno.
Lep pozdrav, nejc

#000000 ::

Za corela ne vem, v bistvu niti za Photoshop ne točno, je pa neki podobnega če odpreš sliko in greš Filter / Sketch / Halftone patern / se mal poigraš z nasavitvami, ter stisneš CTRL+I da zadevo invertaš, obstaja pa postopek (katerega imena se zdele ne bom spomnu) priprave fotke (recimo portreta) za natis na majice, ven pade ponavadi enobarvna slika, tisto kar ti hodi viška se da vse popedenat.

Prlimi sliko kero bi rad porihtal da vidim za kaj se sploh gre, lahko tud na ZS če ti ni za javno. LP

probaj še adobov tracer adobe streamline

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Highlag ::

1. Najdi opcijo za zamenjavo barve ozadja - papirja. V nasprotnem primeru si lahko pomagaš z začasnim likom temne barve, ki ga daš za vse ostale like.

2. Z orodji Fill in Outline željene črte in polnitve pobarvaš s belo barvo. Ko si zadovoljen z izdelkom lahko ozadje če si ga narisal zbrišeš.

3. Nisi napisal kako misliš tiskati. Če rabiš film za sitotisk je spreminjanje barve ozadja in črt na belo brez veze. Potem rabiš črte in polnitve črne barve, da lahko natisneš film.


Tole so čist osnovne zadeve uporabe Coreldraw-a.
Če te še kaj zanima samo vprašaj, le kakšen bit informacije več najprej zaupaj.
Never trust a computer you can't throw out a window

francka45 ::

mi je že uspelo kar sem želel doseči:)
vseeno hvala obema

lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Slo-Tech: meni zelo všeč! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
68744154 (26020) Ziga Dolhar
»

CRT monitor ostrina

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61296 (1206) Pudding
»

Kako pri sliki označiti ozadje za prozorno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
64585 (4498) vidi
»

Paintshop pro 7.02 in transparecna

Oddelek: Izdelava spletišč
81097 (1033) Hux
»

Kaj je narobe s Slo-techom ???

Oddelek: Slo-Tech
271509 (1084) Izak

Več podobnih tem