» »

Paintshop pro 7.02 in transparecna

Paintshop pro 7.02 in transparecna

Hux ::



To bi rad naredo da je transparento vse belo. Gif oblika ne pride v upostev ker je pregrdo.
Fora je da mi je ze ratalo na drugih logojah zaj pa spet noce in enostavno nevem zakaj noce vec. Prej mi je z redirko ratalo in se je automatsko transparenca delala ko sem brisal. Enkrat mi je z magic wandom ratalo se je vse naenkrat. Zaj pa noce niv vec. Ve kdo kak?

sopex ::

hm...tole boš težko naredu brez tega da bi kot gif shranu...drugač pa nared layout, dej ga čist v ozadje in vzem en kvadrat (kateremu določi enako barvo, kot jo maš tm, kamor boš to vstavu) in bo zgledal kakor transparentno.... z jpg transparentnosti nemorš naredt.... drugač pa uzem un magic tool, k ti aktivira vsa območja iste barve klikn na belo in prtisn tipko delete...

para! ::

Transparent background podpira samo .gif format. Ali zgleda grdo ali ne, je odvisno od kvalitete .gif slike, ki jo nastaviš pri shranjevanju.

Lahko pa ozadje pobarvaš z isto barvo, kot barva ozadja, kamor boš ta logotip prilepil.

Paint Shop Pro, heh...why don't u just use MS Paint instead?

Photoshop all the way.

Lp
Death before dishonor!

Cokolesnik ::

Jazz: ne gre podcenjevati niti PSPja niti Slikarja. Prepričan pa si lahko, da marsikater designer ne zna rokovati niti s prvim, niti z drugim, a se počuti bolje, če ima nameščen program, misleč, da ima orodje "vesoljske" in megalomansko opravilne narave.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Hux ::

Pa kaj te bluzite ce sem pa reko da mi je ze uspelo. Z layeri seveda. Ampak nevem zakaj enkrat gre drugic ne.



Tisti Jolt znak je originalno v JPG obliki na crni podlagi. In sem ga vstavo v sliko in je sla transparenca brez problema z magic wandom na grobo in z redirko se na fino.

Zaj ko pa z drugim znakom hocem pa z wandom in redirko ko zbrisem je tam ko bi nej transparenca bla taka barva kot jo ma redirka oz wand pod drugo barvo nastavleno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

Eh ok ze vem. Kot layer mora bit nastavleno ne kot background.

Zaj grem vse logote redisignat z novim znanjem lol.

In spet smo se nekaj naucili ane!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

para! ::

Cokolesnik: meni se zdi Photoshop enostavnejši kot Paint Shop Pro. Verjetno, ker se v PSP nisem kaj prida poglabljal, a se mi vseeno zdi PS nekoliko bol logičen. Kolikor vem, je tudi več tutorialov za PS kot za PSP. Sicer pa tema ni namenjena temu, opombo o PSPju sem dal bolj za šalo kot za res...

Lp
Death before dishonor!

Brane2 ::

Poglej si malo ceno za PS in PSP :D

To je tudi razlog, zakaj imamo PS samo ne eni mašini, kjer se dogaja resno DTP delo, medtem ko imam na svojem stroju kar Corelov Photopaint, ki je super zadeva, ko se jo enkrat privadiš.

Šef DTPja pravi da se skrije pred Photoshopom, a za vse stavri za katere ga jaz rabim je SUPER ZADEVA... :D

PSP ni slab za amaterske zadeve (všeč mi je hitrost nalaganja in "browse" funkcija), samo ker ga nismo nabavili sem ga nehal uporabljat ko mi je potekel demo...

Hux ::

Jaz sem prvo paintshop uporablal. In ko se ga navadis je pac cool. Na photosopu se bol lovim kot pa kaj druga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

corel težava

Oddelek: Programska oprema
262034 (1707) harvey
»

Microsoft z Acrylicom, beta 1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
253869 (2779) Ziga Dolhar
»

photoshop problem

Oddelek: Zvok in slika
6967 (887) ali3n
»

Staranje fotografij

Oddelek: Programska oprema
121223 (972) MikroB
»

Programi za spletno grafiko?

Oddelek: Programska oprema
81433 (1335) kuntek

Več podobnih tem