» »

pomoč pri izbiri srednje šole

pomoč pri izbiri srednje šole

billgates ::

Nameraval sem se vpisati na program elektrotehnik računalništva. Potem pa so mi svetovali nekaj z družboslovno-humanističnega področja. Zdaj me pa zanima če je takšna šola ki bi združevala računalništvo in družboslovno-humanistične predmete? Hvala že vnaprej.

_marko ::

In kakšni so bili argumenti pri tem svetovanju!?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

OwcA ::

Gimnazija?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

billgates ::

Povedali so mi recimo da mi gre zgodovina pa taki predmeti, pa tuji jeziki, da pač je v tisti šoli velik matematike, ki mi je mi gre mal slabse...Gimnazija. Še kaj drugega? Rad bi imel malo večji izbor.

Zgodovina sprememb…

_marko ::

Na gimnaziji bo več matematike in težja bo kot na računalništvu oz elektroniki.

Preglej vse srednje šole v kraju, kjer se misliš šolat.
Sicer dvomim, da že družboslovne poklicne srednje šole obstajajo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

billgates ::

Kaj pa ta tehniška gimnazija? A ve kdo, katera je najbližje Slovenj Gradcu?

madman21 ::

hmmm,elektrotehnik računalništva.Naj ti povem samo da je tu zelo velik matematike in fizike in podobnih predmetov, tko da dobr premisl;)

billgates ::

Noben drug predmet razen matematike mi ne delajo problemov ki so na razporedu elektrotehnik računalništva. Fizika mi ne dela problemov...mam 4-5

_marko ::

SERŠ Mb?

Če maš fiziko 4,5 potem bi tud matematiko lahko imel - edino če imate nezahtevno učiteljico.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

chucki ::

Po gimnaziji veliko ljudi odpove in ne naredijo faxa.....bolje eno 4 letno tehnicno solo ker imas vsaj nek poklic.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Buldožer ::

Odločitev je važna predvsem od tebe. Če se v poklicu vidiš kot elektrotehnik računalništva, potem vpiši to zadevo. Če se boš po koncu srednje šole odločil za kako drugo smer, greš lahko še vedno delat maturitetni tečaj in se odpraviš na na katerikoli drug fax. Če pa še nisi odločen glede poklica in veš, da boš šolanje nadaljeval na faxu, je gimnazija boljša izbira, sa je ponavadi težja in ti da več delovnih navad, ki so za študij bolj pomembne od srednješolskega znanaja.

Končna odločitev je še vedno na tebi.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Mr_Globus ::

Eh ma kako družboslovje... FDV "frikov" je tako al tako preveč. Tehnična šola alpa gimnazija + naravoslovni faks je edina pametna izbira (ne jemat osebno, ampak je dosti večja možnost zaposlitve).

billgates ::

Sem že skoraj 100 odstoten da grem v elektrotehnika. Osebno itak nič na internetu ne jemljem.

Zgodovina sprememb…

bzp ::

Pejt tist kar te veseli. Ce te tehnika veseli, se bos pomatral pa zdelal, tud ce imas slabo osnovo v matematiki. Z malo vec truda, pa bo slo. Ker ucit se nekaj kar te sploh ne zanima, ampak so ti drugi svetovali ... je obup. Ce pa sploh ne ves kaj te veseli in kaj hoces ... je pa druga zgodba :)

kajpravis ::

Matematiko se da naučit in tudi razumet, le veliko je treba naredit vaj in prvi pogoj je, da imaš do tega interes. Ko enkrat dobiš veselje do vaj sploh ni problem. Srečno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344374 (6566) nejc_nejc
»

katero srednjo šolo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6310415 (7010) Janac
»

Programer (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
538016 (6820) hunter01
»

Kam naprej??

Oddelek: Šola
112603 (2166) g.e.p
»

Elektrotehniki vs Računalničarji

Oddelek: Loža
374975 (4371) Old-Death

Več podobnih tem