» »

Za bistre glave LCD display

Za bistre glave LCD display

MChip ::

Lep pozrav!
Imam eno zelo zanimivo vprašanje! Danes sem od enega člana na tem forumu odkupil lcd zaslon od psp-ja....se pravi slay station portable.... Vprašanje je pa sledeče! Ima mogoče kdo kašen pdf, datasheet ali pa mogoče znanje o tem zaslončku? Ima rgb priključke?..je sploh mogoče najn priklopiti direktno nek video signal...ali pa mogoče kar signal iz grafične kartice? Imam malo bolj manj znanja o lcd-jih in prašujem vas za pomoč o tem!

Fotografija LCD ja

in še link





Za odgovore se vam že v naprej zelo zelo zahvaljujem!
Laško je zakon
  • zavaroval slike: madviper ()

MChip ::

Tukaj sem našel nek pdf na nekem tujem foromu!....se kdo spozna iz sheme?

Datasheet
Laško je zakon

VolkD ::

Da bi na tak LCD pripeljal kar VGA signal lahko kar takoj odmisliš !

Poganjanje takih LCD-jev je dokaj zahtevna stvar. Običajno se za to uporablja posebne kontrolerje ( like S1D13005 in podobni). Ni pa kontroler dovolj, potrebno je imeti še dovolj spomina v katerem je celotna grafika. In ne nazadnje se takemu kontrolerju pristopa na precej specifičen način, ki je daleč od tega, da bi bil VGA. Potrebuješ torej še hiter mikrokontroler.

Če nisi ravno zanesenjak s področja elektronike si torej vrgel denar stran. Sam bi se mogoče spravil oživljat tak LCD, torej bi me zanimal. Podobne stvari sem gledal v Friederichshafnu na semnju, a se za nakup nisem odločil, hoteli so imet 15 eur - preveč !

Koliko pa si zanj dal, če ni skrivnost ?
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

neoto ::

Če bi dobil res hiter AD pretvornik, bi se tole celo dalo naredit...
Za vsak pixel moraš poslat 3x 8-bitov za RGB podatke ter clock impulz, vsaka vrstica se začne s HSYNC, začetek zaslona pa z VSYNC. A ni nekaj podobnega tudi pri RGB?

MChip ::

Hmmm...se pravi da z malo več truda in malo več znanja bi to resnično bilo izvedljivo!....Fantje res ste dobri!:))

Najprej sploh nisem pričakoval da bo kdo sploh odgovoril!....Ste mi kar vlili samozavest in željo po tem da bi mogoče pa le poizkusil zrihtati to zadevo v pogon!
Laško je zakon

svizec75 ::

Z 8 bitnimi mikrokontrolerji (Atmel, Mikročipom) ne boš prišel zraven. Za take displaye rabiš imet spomin za font table, če želiš samo pisati gor. Če imaš namen delat z mikrokontrolerjem in tem displayem, potem boš morda res naredil samo LCD driver iz njega - za ostalo ti bo zmanjkalo placa. Nima RGB priključkov? Ponavadi ima samo Row, Col - ostalo si moraš pa sam narediti.
Dej ostani rajš na tekstovnih , al pa na simpl grafičnih zadevah.
Verbae volant, scripta manent. Labor omnia vincit improbus.

Pujcek ::

po mojem skromnem mnenju stran vrzen cas tole zadevo ozivljat... naucil se sicer bos veliko ampak koristi pa ne bo nobene. ce bi se ze rad ucil se uci na stvarih ki bodo mimogrede dale se kaksen rezultat. se enkrat, samo moje mnenje...
:)

MChip ::

Sem se pogovarjal s prfesorjem ki mi je priskočil na pomoč!

Rekel je točno tako kot vi! potreboval bi a/d pretvotnik in pa mikrokontroler.....mislim da bi bil navaden atmelprepočasen ker lahko nanj damo komaj 24MHz kristal....prišel pa je prav nek novi mikrokrmilnik ki je namenjem prav za te zadeve počet.....Povrhu vsega bi pa še potreboval vsaj še clock da bi prav čas za pravi pixel dobil signal oz ga osvežil....

nekako tako...je pa rekel da boma poskusila to zadevo pognat v pogon....lcd je od pspja...tako da če nama to rata bom daj vse podatke in ves projekt na forum! :D
Laško je zakon

samouk ::

tale tip je nekaj delal
http://thomaspfeifer.net/index.htm
in (najverjetneje) tudi nekaj nardil (z angleščini imam težave)

MChip ::

tale stran je pa res dobra samouk!!!!
Laško je zakon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD termometer (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
697570 (6558) julah
»

programiranje procesorja (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
50536241 (25642) icek
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25124099 (14359) Mazo
»

Lcd od nokie 3310 in pic 18F877

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141755 (1493) Nitro Tech
»

Kje kupiti v TUJINI (pri nas se ne dobi vsaj 3 mesece)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201782 (1266) VolkD

Več podobnih tem