» »

Program Blender

Program Blender

winkie ::

Zanima me, če obstaja knjiga za program Blender ali če se da dobit kaj na internetu. Osnove Blenderja ali kaj podobnega. Hvala !!
From Winkie

bluefish ::

na voljo je veliko knjig in vodičev: link

TheBlueOne ::

Obujam staro temo, ker me zanima, ce nas je dosti, ki kdaj kaj delamo z Blenderjem.

shadeX ::

Jp, ampak zaenkrat zlo basic. V blenderju dela vedno vec podjetij in vedno vec podjetij funda njegov development.

Odkar so spremenili UI je veliko bolj prijazen za delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

TheBlueOne ::

To vem, je ze nekaj casa moj hobi in imam par projektov ampak nikjer nikogar, s katerim bi lahko prediskutiral kaksen problem.

pegasus ::

Povprašajte malo domače filmarje ... jih je kar nekaj, pred leti smo celo nekaj rendrali zanje.

TheBlueOne ::

Ni tako nujno, samo prakticno bi bilo. Ne bi za hobi delal diskusije okoli tega kaksno vsoto kesa potrebujem, ce mi profi podjetje naredi nek produkt.

Bolj, ce je kaj podobnih intuzistov, ki se z orodjem igrajo.

pegasus ::

Tale majster zagotovo pozna vse resne Blender userje v domačih logih ...

Kurzweil ::

Sam se že par mesecev malce igram, sicer pa se poslužujem raznih FB skupin za Blender, od strani pa recimo BlenderNation

Mam pa subscribanih par masterjev tudi na Youtubu... recimo YT channel Blender Guru

Imaš za osnove recimo tudi Blender official dokumentacijo, pa potem še seznam shortcutov, pa tudi osnovni course imaš na njihovem YT kanalu, kjer preletijo celoten Blender.

Prav knjige pa nisem še nikjer zasledil, če pa najdeš kaj, pa se tudi sam priporočam, da objaviš tukaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Invictus ::

Na travnikih je tega kolikor hočeš...

Celo iz letošnjega leta...

Tudi mene malo matra Blender, čisto za hobi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheBlueOne ::

Kurzweil je izjavil:



Prav knjige pa nisem še nikjer zasledil, če pa najdeš kaj, pa se tudi sam priporočam, da objaviš tukaj...


Jaz sem nekje na nivoju, kjer delam nekoliko bolj kompleksne armature, malo programiranja, imam delujoc motion capture na svoje figure itn. Delam pa 3D animacijo, ki na koncu deluje flat, kot obicajna malo bolj artsi risanka. Trenutno bi rad naredil control bone, ki ga lahko vodim z recimo joistickom in s tem menjam mood figure on the fly.

Je pa zame najboljsi rigging tutorial na YT od "Dikko".

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Rigginga sem dal skozi nekaj malega... začel pa sem z official Blender tutorialom, ki je namenjen riggingu, kjer se mi zdi, da je vse tako lepo razloženo, da lepše skoraj ne gre... drugi tutorial pa je bil od CG Geek...

Ja tudi jaz bi se rad poigral s tem, da naredim nek character... naredim rigging... potem pa v en engine in za začetek en prostor, kjer bi lahko s characterjem skakal, mlatil... recimo kot igra Trine... vedno več časa namenjam temu, bi si pa želel, da bi imel več časa, ker me zadeva blazno zanima že od nekdaj...

Kar se tekstur tiče pa imam Substance Painter, za kar sem si tudi nabavil tablico... kar se sculptinga tiče pa ZBrush... imam tudi veliko željo po Houdiniju... sicer mi programiranje ni povsem tuje in tudi sam bom sedaj še bolj konkretno se lotil Pythona...

Vedno več časa namenjam tovrstnim zadevam... bi si pa želel, da bi lahko še več!

Kurzweil ::

Sicer pa aktualno:

Adobe joins Blender Development Fund, Announces Substance 3D add-on for Blender

Today Adobe announced that they will join the Blender Foundation's Development Fund as a corporate Gold member. Contributions from corporate members directly support core Blender development, for generally approved projects on blender.org

SUBSTANCE 3D ADD-ON FOR BLENDER
In addition, Adobe also announced their Substance for Blender add-on, which allows you to load Substance .sbsar files into your Blender scenes, and tweak all relevant material parameters. When you load an SBSAR file, that tab will show your material and let you change the parameters and presets.

Here's the video from Adobe which shows how the addon works:



Upajmo samo, da ne bo po kakšnem slučaju Blender kdaj padel pod Adobe, kar bi verjetno instantly pomenilo, da bi stvar postala plačljiva...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3D oblikovanje in animacija - Max, Maya, Softimage, Blender... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Zvok in slika
589182572 (22837) Machete
»

Kater program za video editing

Oddelek: Zvok in slika
181726 (556) acookook
»

Unity

Oddelek: Programiranje
314883 (2393) Kurzweil
»

Transformers-Animacije... Kako???

Oddelek: Pomoč in nasveti
6788 (628) Unknown_001
»

Izdelovanje iger in Blender ?

Oddelek: Programiranje
142346 (1807) korenje3

Več podobnih tem