» »

Asrock & Intel Core 2 Duo -> previsoke temperature

Asrock & Intel Core 2 Duo -> previsoke temperature

Jst ::

Hello!

Osnovni podatki:

-os.pl.: Asrock ConRoe945G-DVI (bios najnovejsi)
-proc.: Intel Core 2 Duo E6300 - nenavit, delujoc na stock frekvenci

---

Kljub desetinam ventilatorjem, ki sem jih namestil pri resevanju tezave, mi osnovna plosca sporoca Idle temperaturo procesorja okoli 60C.

Hladilnik je zelo tesno pritrjen, termalna pasta prisotna, hladilnik na otip zelo hladen, a v biosu HW monitor kaze 60C. Cudno.

A kdo ve zakaj oz. kako resiti ta problem?

---

Drug problem: Drug racunalnik, ista plata, dam not procesor Intel Pentium D 820 (2660 Mhz). Plata pravilno zazna procesor AMPAK current freq. procesorja pa 4000 Mhz. Zato se mi skoraj takoj po PowerOn racunalnik ugasne. Clear CMOS jumper ne resi tezave. Tudi ce dam baterijo ven za 10min mi ob prvem bootu kaze pravilno frekvenco, torej 2,66Ghz. Ampak mi pise, da moram v bios, ker nastavitve niso pravilne. Grem v bios, izberem rocno 133 BUS, save&exit. Racunalnik se ugasne in spet kaze, da je proc Intel D 2.66, a njegova frekvenca 4000Mhz. WTF??

---

Je kdo naletel na podobne ali celo iste tezave?

---

Bi bil zelo hvalezen pomoci, ker se gre za sluzbene racunalnike, kupljene teden dni nazaj.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kaličopko ::

mislm da temperatura za tak procesor ni previsoka:\

Smorny ::

820 D ima 200 MHz vodilo in bi moral delovati pri default 2800 MHz. Ima plošča slučajno jumperje za preklaplanje med 133/166/200 MHz default fsb?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

`ripper` ::

am.. 60°C za core2duo je definitivno previsoka. P4 3.x je delal na temperaturah nad 50 stopinj in posledicno s tem se je drl ventilator na procesorju ko boeing. Ce si kupil ksn bl kulturn hladilnik, se je stanje ponavad izboljsalo x2.
Glede na to, da pravis da je cooler hladn, verjetn tud temperature dejansko niso tolk k pise na plati... pomoje ti BIOS kaze napacne temperature, samo ce si ze dal zadnjo verzijo gor... ne vem. A si probal po tem, ko si flashnu bios, ga resetirat, da se res use nastavitve podrejo, potem pa nastavi na novo. Men je pr dolocenih problemih to ze pomagal.
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Tr0n ::

Preveri temperaturo z CoreTemp in porocaj.

Ker gre za DIE temp bo malce visja od tiste diodne. Idle nekje okoli 50C, full load nekje max 60-65C. Vse kar je vec od tega je malce previsoko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

IVo ::

60stopinj za core2duo je čist normalna temperatura...ne se razburjat.

Jst ::

> 820 D ima 200 MHz vodilo in bi moral delovati pri default 2800 MHz

Napakica. Ni 820 ampak 805. Ki deluje na 2.66 z bus freq. 133. Ampak ga ne morem pripraviti, da bi delal na stock frekvenci. Plata mi ne glede na nastavitve, ki jih nastavim v biosu (tudi underclock), po prvem resetu nastavi na freq. 4000Mhz.

> Preveri temperaturo z CoreTemp in porocaj.

Hvala Tron. Full load z dvema Prime, mi Core temp poroca 45C + s tem, da sem to preveril pri rahlo navitem procesorju (1.86@2.064).

Sedaj (od danes) mi tudi vse aplikacije (Sandra) porocajo pravilno temperaturo. Kaj sem spremenil? Nicesar!


---

Ok. Ena tezava resena. Kaj naj naredim pa s 805 procesorjem, pa res ne vem. Najbrz gre za defektno plato in bom danes odnesel racunalnik na servis - po telefonu jim ni bilo nic jasno in so mi pac to svetovali.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

> A si probal po tem, ko si flashnu bios, ga resetirat, da se res use nastavitve podrejo, potem pa nastavi na novo.

Itak, sej to je logicno. ClearCMOS + baterijo sem ven vzel, pa je bilo isto. Od danes naprej pa je vse normalno.


> 60stopinj za core2duo je čist normalna temperatura...ne se razburjat.

Dragi Ivo. 60 stopinj imajo core 2 duo e6300, ki so iz default 1.86 naviti do 3Ghz. Ne pa stock.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Epilog: Kaksne tezave ti lahko povzrocijo elcheapo plate like asrock - zato sem vedno za svoj racunalnik kupil najdrazjo plato :)



---

Hvala vsem za trud.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje e8200

Oddelek: Navijanje
342447 (1875) Nwanko
»

Core2 Duo CPU E4500 - 2.20GHz Navijanje

Oddelek: Navijanje
322999 (1882) tomos
»

Kako naviti Cpu

Oddelek: Navijanje
432616 (2116) ziga1990
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728769 (6168) Vuli
»

Navijanje E6600 NUJNO

Oddelek: Navijanje
392831 (1588) M-XXXX

Več podobnih tem