» »

UDMA v PIO

UDMA v PIO

beni ::

Živjo !

Imam težave s ploščo Asrock P4V88 in DVD-RW LiteOn SOHW-1693S23C. Transfer mode se samodejno postavlja v PIO mode. Ko ga prestavim v UDMA nekaj dni deluje BP, nato pa se iz neznanega vzroka postavi v PIO mode. To ugotovim šele, ko mi DVD snema pri 16x hitrosti - 1 uro.

Kako naj ga prepričam, da tega ne bi več počenjal.

LP Beni

amigo_no1 ::

Posodobi bios na matični
http://www.asrock.com/product/P4V88.htm

beni ::

To je prvo, kar sem storil - rezultat ostal enak. Vsakih nekaj dni - Pio mode.

LP Beni

amigo_no1 ::

Kako imaš pa nastavljeno v biosu ?

Ko ga prestavim v UDMA nekaj dni deluje BP, nato pa se iz neznanega vzroka postavi v PIO mode
To vidiš iz Device managerja ali od kod ?

Da ti (Nero v7) snema dvd 1 uro, je odvisno tudi od samim dvd plošč.
Kaj pa če bi poskusil z kakim drugim programom za peko (Nero v6 , Burn4free...) ?

beni ::

Kako je nastavljen bios ne vem, ker nisem nič nastavljal v njem.

Spremembo opazim, ko začne brat (in zapisovat) bistveno počasneje.

Nisem našel nekega pravila kako in kdaj se spremeni - naenkrat je pač počasen.

Samo snemanje DVD plošč iz iste serije poteka 15-20 min ko je UDMA in 1 uro ko je PIO mode, tako, da mislim, da ni Nero kriv.

Spremembo lahko vidim v Device Managerju.

LP Beni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beni ()

M@73Y ::

kot ponavadi v takih primerih je najbolje izbrisati v device managerju PRIMARY IDE channel in SECONDARY IDE channel. potem sistem ponovno zalaufaš in windowsi ti avtomatsko najdjo ''novo'' napravo in nato nastavi v udma. jaz sm mel isto samo da sploh nism mogu nastavt v udma. samo pio sem lahko. sem izbrisal te driverje in do danes mi vse dela bp.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..

_Sajmon_ ::

meni se je podobno zgodilo - zadnjič sem upgrejdal bios na pekaču in naredim reboot, pa potem začnem s peko, ki je trajala in trajala. No, pri nastavitvah ide kontrolerja vidim, da se način delovanja (pio, udma) nastavi glede na nastavitev v biosu (mam nvidia3 250Gb). No, ko ponovim reboot, opazim, da mi bios pekača ni našel in verjetno zato winxp nastavi najbolj počasen pio način. Rešitev? Bios prisilim, da ročno poišče ide napravo. Ta jo najde, vse skupaj shranim in zbutam winse. Stvar dela ok. Lahko pa bi rešil to tudi tako, da bi rekel pri nastavitvah vmesnika, naj dela v tem in tem načinu, pa bi blo, ne glede ali bi bios zaznal napravo ali pa ne.

beni ::

Saj na ta način ga pripravim do dela v UDMA. Čez nekaj dni pa je zopet v PIO:

LP Beni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

Oddelek: Strojna oprema
445389 (2371) hudychk
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71219 (1097) amigo_no1
»

Data rate

Oddelek: Pomoč in nasveti
211334 (1051) Hana
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281601 (1354) fictionel
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81493 (1336) q:-p

Več podobnih tem