» »

NF7-S in Sempron 3000+

NF7-S in Sempron 3000+

m.i.h.a. ::

Sistem:
Abit NF7-S
Sempron 3000+ (Barton)
2×512MB DDR 3200 Geill
Gigabyte 7600GS 256MB
Seagate 320GB ATA
Creative X-FI XM

Bios na plati je mantarays D26, voltaža proca ni nič spreminjana, rami so 2.5-3-3-6, cpu interface je enable, hlajenje je vodno in temperature niso problem.

In sedaj problem:
ko povečam FSB na 185MHZ stvar deluje brez problemov, če ga pa povišam na 190MHZ mi vrže BSOD ob zagonu win....torej je za ta bsod kriva prenizka voltaža, če je, za koliko jo dvignem in do katere meje jo je še varno dvigniti? Kako je z CPU:RAM ratio, bral sem da je na tej plati najboljši 3/3 ali pa 6/6?
Skratka rad bi ga spravil vsaj na 200MHZ FSB, rami bodo po moje dovolj zmogljivi, hlajeno je ok, plata tudi ne bi smela bit problem,....torej v katerm grmmu tiči zajec, da mi gre samo do 185MHz?

PS: prosim ne me linčat ker odpiram svojo temo

m.i.h.a. ::

aja še tole....multiplier je 12 in proc je če se ne motim super lockan
specifikacije proca, plata je pa v. 2.0

upam, da tisti cpu:ram ratio ni problem....nastavljenega imam na auto, no sej vem spremenit bo treba, ampak je to problem, da ne gre fsb višje?

dobrodošli kakršnikoli nasveti glede nastavitev na tej plati, thx


sicer bi se sam igral z nastavitvami, ampak sem večino dneva na šihtu ali pa kako drugače zaposlen, zato se raje še malo tukaj pozanimam

jest10 ::

Dej zvišaj voltažo pa je. Dokler si pod 60 stopinj se ne boj

m.i.h.a. ::

pri obremenjenem sem pri 45°C, tako da ni panike......mene zanimajo konkretne cifre...sicer razumem da mi ne boste vedli povedat točne voltaže pri kateri bo proc stabilen, le okvirno do kje lahk grem
torej če je sedaj default 1.6V, jo dvigujem po 1.61, 1.62, ....al so ti koraki večji in če kdo ve kje je max voltaža ki jo je še varno čez spustiti čez proc

vem, da so vam določene stvari samoumevne in logične, zato tudi sprašujem de ne kaj zaje*** :D

Tilen ::

Z voltazo lahko gres tudi do 1.9V ce imas primerno hlajenje[tudi zracno]. Drugace pa 3/3 pa 6/6 je popolnoma isto oziroma je to 1:1. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

m.i.h.a. ::

ok thx

mogoče kdo ve, glede na hardver, koliko bi moral doseči fsb, samo tako okvirno, če ima kdo občutek za take stvari.....nekako 200 bi moral doseči, ne?

Tilen ::

Jah pri 12x mnozilniku je to 2400MHz kar sploh ni tako malo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sajko ::

Probi cpu interface disejblat, vcasih pomaga vcasih ne.

Pa voltažo povečej kokr so ti že pred mano svetoval, ker če pogledaš boš vidu da ta plata undervolta, prmen je v biosu 1.625 realno tam 1.57V.

Si me pa navdihnu da še svojga semprona sprobam, trenutno obratuje na 2000mhz (10x200) pri 1.625V (~1.57V).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

m.i.h.a. ::

thx

to "undervoltanje" sem opazil ja in bom povišal voltažo, da vidim, če je kaj bolje

Cpu interface sem pa zanalašč dal na enable, ker sem prebral tole na strani http://www.lvcoyote.com/:
----------------------
CPU Interface should be set to enabled as noted in the bios section. CPU Interface disabled will generally give you a higher front side bus overclock at the expense of performance. An estimate of 15 to 20 more fsb is needed to compensate for memory performance with CPU Interface disabled.
----------------------

prvi stavek razumem, drugega tudi, tretjega si pa razlagam tako, da če hočem pri disejblanem cpu interface doseči tak performance kot mi ga dá vklopljen cpu interface, moram povišat FSB še za dodatnih 15-20MHz, ne? in če to izklopim, bom načeloma dobil tistih 200MHz fsb-ja, ampak performance naj bi bil tak kot prej pri vklopljenem.......blah kakšna klobasa :P , upam da razumete kaj hočem povedat

Druga stvar so tejle cpu:ram ratio, zakaj imam na izbiro 3:3, 4:4, 6:6,...če je to tretirano kot 1:1,....kakšna je sploh razlika med 3:3 in recimo 6:6, če kdo ve?

thx še enkrat za pomoč

m.i.h.a. ::

situacija je sedaj taka:
- FSB/RAM ratio je sedaj 6/6 (prej Auto)
- voltaža CPU-ja 1.65 V (default 1.60 V)
- timingi ramov 2.5 - 3 - 3 - 11
- FSB 190 MHz, multi 12

torej po zvišanju voltaže in povečanju FSB-ja na 190MHz sem lahko normalno bootal v win (prej pa mi je metalo BSOD ob zagonu), ampak recimo pri 3d marku 06 mi ne dokonča CPU testov, torej voltaža je pomagala, ampak le do neke mere......in to kar me sedaj zanima je, do kje je še varno dvigniti voltažo, sem jo zvišal premalo, bi jo lahko nastavil na 1.7 V ali več? Skratka prosim vas za info glede voltaže, ker tukaj sem pa čisto brez občutka.

kixs ::

Glede visanja voltaze in sploh navijanja zelo spremljaj temperaturo procesorja!!!

Procesor naj ne bi sel visje od 70stC pri MAX obremenitvi. Voltazo pa lahko varno povisas na nekje 1.85V.

Seveda visaj postopoma, po 0.05V na1x.

Idealno bi ti bilo, ce bi lahko FSB dvignil na 200MHz.

lp

m.i.h.a. ::

no sej teh 200MHz FSB-ja bi tudi rad dosegel, temperatura ni problem, imam vodno in seže tam do 48°C, kar je zame še sprejemljivo

torej 1.85 V bi bilo še OK, če temperatura to seveda dopušča?

m.i.h.a. ::

no evo, zdej sm pa vidu vraga.....spremenim voltažo na 1.675 (torej za 0.025 več kot prej), shranim in ob ponovnem zagonu mi bios napiše "CPU unvorkable, please check......." WTF......rebootam, grem v bios spremenim voltažo pa FSB na default in ponovno zaženem, no zadeva na srečo deluje, ampak WTF?? Kaj mu ne paše? Kakšna ideja? A je tako prekleto težko doseči teh 200MHz FSB-ja?;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

m.i.h.a. ::

ok...prej se je compu malo pobrkljalo, ker sem šel še enkrat probat povečat voltažo in zadeva deluje, tako da počasi lezem naprej proti 200 fsb:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ABIT NF7-S in AMD Athlon XP 2600+

Oddelek: Navijanje
331824 (1415) Tilen
»

Razočaran na računalnikom! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533447 (2593) kajzer
»

Corsair Twinx XMS pc3200 512mb se ne navijajo*?

Oddelek: Navijanje
241651 (1302) BaRtMaN
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735170 (3911) Tilen
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327821 (5498) Tarzan

Več podobnih tem