» »

Kaj trenutno berete?

Kaj trenutno berete?

««
16 / 25
»»

cebelar123 ::



Dresden files book 5

cebelar123 ::



Dresden files book 6

yayo ::

klubuk na platnicah je svojevrsten running joke,ker Harry v romanih pravi, da kape ali klobuka niti mrtev ne bi nosil.

cebelar123 ::


billy summers - king

cebelar123 ::



All Systems Red - The Murderbok diaries 1

cebelar123 ::



Artificial Condition - The Murderbot diaries 2

Yossarian ::

Sem šel malo ven iz ZF-ja, sedaj berem Joško Šavli: Slovenska država Karantanija
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

mihy11 ::

Katero knjigo priporočate z SCI-FI? ;)
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

cebelar123 ::

mihy11 je izjavil:

Katero knjigo priporočate z SCI-FI? ;)


Olds man war 1,2,3,4
Hyperion trilogijo
To sleep in a sea of stars
The Expanse
Zdaj sem začel z The Murderbok diaries

Kaj dosti več nisem bral SCI-FI-ja, ki bi ga lahko priporočal bolj post apocalyptic stuff.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::



Rogue Protocol: The Murderbot Diaries 3

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Puškin -skrivni zapisi

Pa zora piščanc - blagovestnika slovanov

cebelar123 ::



Exit Strategy: The Murderbot Diaries 4

mihy11 ::



cebelar123, ti pa vidim, da si kar aktiven pri branju (skoraj vsak dan nova knjiga). Kako ti to uspeva?
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihy11 ()

cebelar123 ::

mihy11 je izjavil:



cebelar123, ti pa vidim, da si kar aktiven pri branju (skoraj vsak dan nova knjiga). Kako ti to uspeva?


Te zadnje so bile kratke. V bistvu bi morali biti vsi štirje deli ena knjiga. Pa še to ne neka dolga.
Drugače pa nekako ena ali dve na mesec.

mihy11 ::

cebelar123 je izjavil:

mihy11 je izjavil:



cebelar123, ti pa vidim, da si kar aktiven pri branju (skoraj vsak dan nova knjiga). Kako ti to uspeva?


Te zadnje so bile kratke. V bistvu bi morali biti vsi štirje deli ena knjiga. Pa še to ne neka dolga.
Drugače pa nekako ena ali dve na mesec.



Kaj bi reku, česa ti je branje največ dalo? Oz. pri čemer misliš, da ti je pripomoglo?
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

cebelar123 ::

Definitivno znanje angleškega jezika saj je 95% knjig v angleščini.

Hatchback678 ::

Ja boljše znanje angleščine definitivno.

mihy11 ::

cebelar123 je izjavil:

Definitivno znanje angleškega jezika saj je 95% knjig v angleščini.


Js mam mal upora do angleških knjig, saj ne razumem ravno vsega in mi je potem mal smotano brat (ne gre mi tako tekoče kot v slovenščini)
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

cebelar123 ::


the collapsing empire

mihy11 ::

mihy11 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Definitivno znanje angleškega jezika saj je 95% knjig v angleščini.


Js mam mal upora do angleških knjig, saj ne razumem ravno vsega in mi je potem mal smotano brat (ne gre mi tako tekoče kot v slovenščini)


@cebelar123 vrjetno si ti tudi podobno začel, da nisi vsega razumel, pa je potem čez čaš šlo bolje...
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Snegec ::

Že ene šestic sicer,

 Daniel Suarez - Daemon

Daniel Suarez - Daemon



Podobnosti z trenutnim svetom so zgolj naključne, ampak precej poučne, še posebej v nadaljevanju ;)

 Daniel Suarez - Freedom

Daniel Suarez - Freedom

Snegec & Snežinka, mala potepinka.

cebelar123 ::

mihy11 je izjavil:

mihy11 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Definitivno znanje angleškega jezika saj je 95% knjig v angleščini.


Js mam mal upora do angleških knjig, saj ne razumem ravno vsega in mi je potem mal smotano brat (ne gre mi tako tekoče kot v slovenščini)


@cebelar123 vrjetno si ti tudi podobno začel, da nisi vsega razumel, pa je potem čez čaš šlo bolje...


V bistvu so me na začetku mogoče begale specifične besede ampak nič hujšega.
Pač spet odvisno od tega kaj bereš. Če bereš hard core scifi potem boš imel lahko tudi probleme, če bo v slovenščini. Prav tako z neko vojaško/akcijsko knjigo, kjer je žargon polno nekega vojaškega slenga in ga znajo še mešati s humorjem. Pač če nisi v tem ti bo v vseh jezikih na začetku malo težje.
Se pa splača začeti brati v angleščini ali pa audiobook, če ti je tako lažje, ker drugače si enostavno preveč omejen.

mihy11 ::

cebelar123 je izjavil:

mihy11 je izjavil:

mihy11 je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Definitivno znanje angleškega jezika saj je 95% knjig v angleščini.


Js mam mal upora do angleških knjig, saj ne razumem ravno vsega in mi je potem mal smotano brat (ne gre mi tako tekoče kot v slovenščini)


@cebelar123 vrjetno si ti tudi podobno začel, da nisi vsega razumel, pa je potem čez čaš šlo bolje...


V bistvu so me na začetku mogoče begale specifične besede ampak nič hujšega.
Pač spet odvisno od tega kaj bereš. Če bereš hard core scifi potem boš imel lahko tudi probleme, če bo v slovenščini. Prav tako z neko vojaško/akcijsko knjigo, kjer je žargon polno nekega vojaškega slenga in ga znajo še mešati s humorjem. Pač če nisi v tem ti bo v vseh jezikih na začetku malo težje.
Se pa splača začeti brati v angleščini ali pa audiobook, če ti je tako lažje, ker drugače si enostavno preveč omejen.



AHaaa, to se pa strinjam ja. Ma sej js tudi razumem v 90%, vrjetno manjka samo vaja. Si pa res precej omejen z izborom knjig, pa včasih kakšne starejše knjige sploh ni mogoče dobiti, četudi je bila prevedena v slovenščino.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

mihy11 ::



Ubik

ps. Začetek je nor, ne vem kako tega že prej nisem odkril (najbrš zato ker nisem toliko bral) :D
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihy11 ()

cebelar123 ::


Star Wars chaos rising prvi del trilogije ocena 9/10
Audiobook sem poslušal.
Tako dobrega audiobooka še nisem slišal. Razen različnih glasov so dodali tudi efekte tako da imaš občutek kot da gledaš film.

mihy11 ::

"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Ijus ::

SLO-TECH :))

+1 hahaha
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

cebelar123 ::



The Consuming Fire - The Interdependency knjiga 2/3

mr_chai ::

Rabim nasvet kako naj berem brez, da se mi misli podijo in da vedno gledam koliko strani sem že prebral in koliko strani še moram prebrati ?

tilen03 ::

mr_chai je izjavil:

Rabim nasvet kako naj berem brez, da se mi misli podijo in da vedno gledam koliko strani sem že prebral in koliko strani še moram prebrati ?

Beri nekaj kar te zanima. Ce vidis, da ne pades not, odvrzi knjigo.

Ce so problemi zlasti s koncentracijo, si izberi cas branja in ga prekini s pavzo. Ce je koncentracija res slaba, si za zacetek zadaj samo 5 min branja in 2 min pavze. Ce nisi nikoli bral, moras to peklensko obdobje dati skozi, bo boljse po nekaj tednih.

mr_chai ::

tilen03 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Rabim nasvet kako naj berem brez, da se mi misli podijo in da vedno gledam koliko strani sem že prebral in koliko strani še moram prebrati ?

Beri nekaj kar te zanima. Ce vidis, da ne pades not, odvrzi knjigo.

Ce so problemi zlasti s koncentracijo, si izberi cas branja in ga prekini s pavzo. Ce je koncentracija res slaba, si za zacetek zadaj samo 5 min branja in 2 min pavze. Ce nisi nikoli bral, moras to peklensko obdobje dati skozi, bo boljse po nekaj tednih.


Kadar pa padem notri pa dobim občutek, da moram odložiti knjigo. Ja problem s koncentracijo obstaja. Mogoče bodo kakšne tabletke rešile ta problem.

cebelar123 ::

mr_chai je izjavil:

tilen03 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Rabim nasvet kako naj berem brez, da se mi misli podijo in da vedno gledam koliko strani sem že prebral in koliko strani še moram prebrati ?

Beri nekaj kar te zanima. Ce vidis, da ne pades not, odvrzi knjigo.

Ce so problemi zlasti s koncentracijo, si izberi cas branja in ga prekini s pavzo. Ce je koncentracija res slaba, si za zacetek zadaj samo 5 min branja in 2 min pavze. Ce nisi nikoli bral, moras to peklensko obdobje dati skozi, bo boljse po nekaj tednih.


Kadar pa padem notri pa dobim občutek, da moram odložiti knjigo. Ja problem s koncentracijo obstaja. Mogoče bodo kakšne tabletke rešile ta problem.


Probaj audiobook če te res kaj zanima in poslušaj med raznimi opravili.
Drugače pa se meni to dogaja "da gledam koliko je še do konca", ko imam v vrsti za branje še par drugih knjig katere me zanimajo in komaj čakam da nekaj končam, da začnem z novo knjigo :)

dunda ::

Vidim, da nisem edini. Tudi jaz pogosto gledam, koliko je še do konca, ker čaka že naslednja knjiga/časopis ... po eni strani bi si želel, da bi lahko bral počasneje in bolj s premislekom. Ampak kar drvi vse skupaj naprej.
https://www.kacnje.eu

mihy11 ::

cebelar123 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

tilen03 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Rabim nasvet kako naj berem brez, da se mi misli podijo in da vedno gledam koliko strani sem že prebral in koliko strani še moram prebrati ?

Beri nekaj kar te zanima. Ce vidis, da ne pades not, odvrzi knjigo.

Ce so problemi zlasti s koncentracijo, si izberi cas branja in ga prekini s pavzo. Ce je koncentracija res slaba, si za zacetek zadaj samo 5 min branja in 2 min pavze. Ce nisi nikoli bral, moras to peklensko obdobje dati skozi, bo boljse po nekaj tednih.


Kadar pa padem notri pa dobim občutek, da moram odložiti knjigo. Ja problem s koncentracijo obstaja. Mogoče bodo kakšne tabletke rešile ta problem.


Probaj audiobook če te res kaj zanima in poslušaj med raznimi opravili.
Drugače pa se meni to dogaja "da gledam koliko je še do konca", ko imam v vrsti za branje še par drugih knjig katere me zanimajo in komaj čakam da nekaj končam, da začnem z novo knjigo :)


Tudi pri meni nekaj podobnega :)
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Ganon ::

Nisem vedel, da je v delu nov prevod celotne trilogije Gospodar prstanov (izide jeseni 2023) in romana Silmarillion (jesen 2024). Prevod so zaupali Sergeju Hvali. Pred dnevi je izšel tudi ponatis Hobita, v posodobljenem prevodu Dušana Ogrizka. V ponedeljek grem v Mladinsko knjigo! :D

mihy11 ::

Ganon je izjavil:

Nisem vedel, da je v delu nov prevod celotne trilogije Gospodar prstanov (izide jeseni 2023) in romana Silmarillion (jesen 2024). Prevod so zaupali Sergeju Hvali. Pred dnevi je izšel tudi ponatis Hobita, v posodobljenem prevodu Dušana Ogrizka. V ponedeljek grem v Mladinsko knjigo! :D


Baje je v prevodu tudi Foundation Series (Temeljna Serija - trilogija) od Isaaca Asimova.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

tikitoki ::

Jih ni bolje prebrati v originalu?

cebelar123 ::

tikitoki je izjavil:

Jih ni bolje prebrati v originalu?

Jaz sem jo pred leti prebral in celo kupil. Koliko se spomnim sem se komaj gor drzal, da sem se prebil skozi. Enostavno ni slo sploh, ker je vse na atomsko energijo od zobne scetke do vesoljskih ladij. Pac se prevec opazi, da se je pisatelj zelo zmotil glede tega v katero smer je slo clovesto.

null

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

mihy11 ::

tikitoki je izjavil:

Jih ni bolje prebrati v originalu?


Kakor keremu.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Hatchback678 ::

Ja pa prevod Witcherja naj bi baje tudi bil blizu.

Rečeno je bilo jesen 2021 ampak bomo videli.

In prevod Ahilove Pesmi je tudi v delu.

Zgodovina sprememb…

mihy11 ::

Hatchback678 je izjavil:

Ja pa prevod Witcherja naj bi baje tudi bil blizu.

Rečeno je bilo jesen 2021 ampak bomo videli.

In prevod Ahilove Pesmi je tudi v delu.



Kje si zvedel za to? Se da to kje vidit, kateri prevodi so v teku?
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Hatchback678 ::

O Witcherju ne vem več točno o Ahilovi pesmi pa je bilo rečeno na založbi Sanje, kdaj bo prevod zunaj pa ne vem.

Ganon ::

mihy11 je izjavil:

Kje si zvedel za to? Se da to kje vidit, kateri prevodi so v teku?


Vsi. Prva knjiga sledi že to jesen.

https://www.mladinska-knjiga.si/o-skupi...

Kar se tiče Hobita in petih knjig Tolkiena:

"Napovedi so sicer nehvaležne, ampak Hobit bi utegnil postati klasika," je leta 1937 v Timesovi literarni prilogi zapisal C.S. Lewis, Tolkienov akademski in pisateljski kolega.
Leta 1986, ko je Hobit naposled prvič izšel v slovenščini, o Hobitovem statusu ni bilo več nobenega dvoma. Kljub temu je še parkrat poniknil v svojo duplino in zdaj se, elegantno preoblečen, spet vrača na Šajersko, ups, khm ... police. Za vsak primer preverimo prvi stavek, pri prevodih Tolkiena v slovenščino se namreč nikoli ne ve: "V duplini pod zemljo je nekoč živel hobit." Uh! Seveda, saj je prevajalec še vedno isti, Dušan Ogrizek, je pa tolkienovski konzilij, ki sta ga poleg prevajalca sestavljala še novi prevajalec Gospodarja prstanov Sergej Hvala in urednica Darja Marinšek, vse natančno pregledal in uskladil, tako da se bo Tolkienova saga, ko izideta še nova prevoda Gospodarja prstanov (2023) in Silmariliona (2024), končno tudi v slovenščini brala enotno.


Naslovnice in prevodi bodo končno poenoteni.



Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

STASI ::

Bomo videli, kak bo prevod. Osebno mi je bolj všeč prvi prevod (Tolkienovega društva Gil-galad). Ponavadi je tako, da tisti prevod, ki ga prebereš prvo tisti je najboljši. Podobno je s prevodom Pike Nogavičke. Tisti prevod, ki sem ga bral jaz v otroštvu, mi je ljubši kot to, kar bereta hčeri.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

mihy11 ::

STASI je izjavil:

Bomo videli, kak bo prevod. Osebno mi je bolj všeč prvi prevod (Tolkienovega društva Gil-galad). Ponavadi je tako, da tisti prevod, ki ga prebereš prvo tisti je najboljši. Podobno je s prevodom Pike Nogavičke. Tisti prevod, ki sem ga bral jaz v otroštvu, mi je ljubši kot to, kar bereta hčeri.


Kaj te je pa zmotilo pri prevodu?
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

STASI ::

Imena pri Gospodarju, pri Piki pa poimenovanje reči in oseb.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

The Last Emperox - The Interdependency 3/3

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

PacificBlue ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

mihy11 ::



Že proti koncu počasi...
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()
««
16 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimivi novi oz. prihajajoči animirani filmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10432497 (603) opeter

Več podobnih tem