» »

sprevodnik na vlaku, kaj že?

sprevodnik na vlaku, kaj že?

budili ::

parkat na leto grem na vlak, če grem v center LJ

ne vem kake mate vi iskušnje, sam zadnja fura je bla pa za spomine

zjutraj vrsta za karte, cca. 15min stat za karto na eni lokalni postaji, žal nisem prišel na vrsto, v vlaku je blo že zakaj nisem kupil karte na postaji, sem povedal "kaj hodit 1/2h prej, da pridem do karte!", ženska je zraven potrdila isto štorijo, nama je zaračunal mislim, da normalno ceno

nazaj grede sem pa padel direktno na postajo, tko da sem imel 6-7min do karte pa še na vlak, tko da sem šel direktno na vlak. Zunaj sprevodnik, mu povem situacijo, pogledava, da gre naslednji vlak čez 1 uro. 1 ura je kar vredna. Notri mi pa računa tistih karta+500 ali koliko.

Torej ali sem jest nekakšen zločinec, ker hodim okoli brez karte ali pa jest napačno razumem vlogo teh mojstrov, luknjačev?
A je tako težko napisat to xxx... karto?

Boskox ::

Vsak dan se vozim z vlakom v šolo in domov in vidim teh primerov kar dosti. recimo ce kdo pac pozabi mesecno karto doma. nekateri sprevodniki so prijazni in pac zaracunajo samo karto do recimo novega mesta. nekateri bi pa kar nabijali ceno nekam v visave. Nekateri pravijo da se tega nesme delat. nekateri pa da lahko. imam strica sprevodnika, z vso sreco ga bom kontaktiral in ga vprasal kaj je z tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boskox ()

Modri dirkač ::

Blagajna je odprta z razlogom, se ti ne zdi?
Everybody lies!

budili ::

Blagajna je odprta z razlogom, se ti ne zdi?

torej predlagaš zjutraj 1/2h prej na postajo po karto, za nazaj pa blagajna-čakanje-vlak=1h

v tej situaciji košta 1.5h =+500SIT-nasmehi

žal, življenje gre prehitro, da bi tako trošil:|

Pegaz ::

On/ona ti zaračuna 500sit več, ker on "ne ve", od kje se pelješ. Saj normalni ti zaračunajo samo karto. Nekateri so pa tako dobri, da ti tudi karte ne zaračuna, če npr. pozabiš mesečno.
Še eno vprašanje glede mesečnih kart. Vozim se iz Trebnjega v Novo mesto. Kakor sem prebral se računa ista cena za 0-10km vožnje, 11-20, 21-30. A je to res (mogoče nisem dobro prebral)? Na srečo imam ravno 20km vožnje z vlakom.:)

Modri dirkač ::

Če je blagajna zaprta oz. ukinjena, lahko kupiš karto pri sprevodniku na vlaku brez dodatnih stroškov.

Kje je tu problem?

Če ti pa sprevodnik začne težit (ker je vstal na napačno nogo), da je mogoče karte kupit že 14 dni prej v predprodaji, ga primeš za jajca, pobereš njegovo ime in priimek in znoriš na blagajni v Ljubljani.



Mesečne karte se obračunavajo po KM, cene so pa potem, kot si ti napsial po določenih conah.
Vse objavljeno na njihovi strani.
Everybody lies!

V-i-p ::

Samo tale z dražjo tarifo če kupiš na vlaku je tudi meni čisto mimo. Kot, da je zdaj potnik manjvreden, ker nebodigatreba ni prej kupil vozovnice. Če si lahko na avtobusu plačal pri sprevodniku po isti ceni, kot nekdo ki je karto nabavil že na postaji, ne vem zakaj na vlaku ne gre tako. Itak na vsaki postaji sprevodnik vidi približno, kdo je na novo in ko gre gledat karte, pač od tam računa in je. Če pa postaja ne obratuje, pa lahko kasirajo po normalni ceni, ne me hecat no...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Mavrik ::

Ne vem v čem je tak problem priti 10 min prej in si karto kupiti.

Kot je že bilo omenjeno, če si karte na postaji s kakega razloga ne moreš kupiti (je blagajna zaprta, je sploh ni, itd.) potem ti ne bo nihče težil. Če si pa preleni, potem pa ti sprevodnik mora zaračunati tisto kazen. Oni se tudi morajo držati nekih pravil.
The truth is rarely pure and never simple.

BigWhale ::

Karta na vlaku je 500 SIT drazja. In? Ce vam kaj ni prav pojdite z avtobusom ali pa pes?

Mene pa moti, da je kruh v trgovini 380 SIT! Banda usiva!

WarpedGone ::

Ne vem v čem je tak problem priti 10 min prej in si karto kupiti.


Očitno maš blazne izkušnje...

Včasih tistih 10 minut prej pomeni tut pol ure alli še več prej na avtobus, kar pomeni tolk prej zjutraj iz postl. Niso vsi jogiji, ki vsajajo ob 2zjutraj in majo dost pol ure spanja.

Gužva pri nabavi kart je primarno problem in krivda železnice. Najlažje se je zgovarjat "ja, pa bi prej pršu". Edin pravi odgovor je 'Fuck it" Najdi drugačen prevoz.
Zbogom in hvala za vse ribe

Modri dirkač ::

Kruh je že več kot 400 SIT...:D
Everybody lies!

Mavrik ::

V bistvu sem se zadnja štiri leta vozil vsak dan z vlakom v šolo, tak da ja, imam izkušnje. In nikoli mi na vlaku ni bilo treba plačati dodatka, ko je bila prevelika gužva da bi vsi karte dobili. Sem pa moral plačati, ko si nisem kupil, pa bi si lahko.

Tako da ne vem kaj cvilite, pač razloži da je bila gužva in to je to.
The truth is rarely pure and never simple.

Timmah ::

Mene pa moti, da je kruh v trgovini 380 SIT! Banda usiva!
mene tut! lopovi!
donde esta francesca

Boskox ::

ni zj fora kruha. pač je 500 sit kazen. ZA KAJ ? da je bla gužva? ali da si zaspal? si predstavljas. zaspis pa te kaznujejo zarat tega.

perci ::

Jst na to ne bi gledal kot na kazen. Glejte na to kot na popust, ki ga dobite, če sprevodniku olajšate delo in kupite karto na šaltarju. Če mu niste olajšali dela, zakaj bi dobili popust?

marvin42 ::

nekateri pa očitno že dolgo niso kupili kruha
Mostly Harmless

Camalotz ::

Nehite se pritoževat.
Če je na postaji gneča,se da navadno zmenit s sprevodnikom. Če je blagajna zaprta, ti računa normalno ceno.
Sicer pa plačaš dodatek. Če tega dodatka ne bi bilo, ne bi nihč kupil karte na postaji, veliko bi se jih švercalo,
ker se peljejo samo par postaj, pa sprevodnik "itak ne bo pršu do mene, sej mora prej 50 kart napisat."
Vem kako to gre, sem se dolga leta vozil z vlakom, pogosto tudi preračunljivo "na šverc"

Kazen, ker zaspiš, praviš? Ja, prav lahko si predstavljam. Če zaspim v službo, pa gonim po obvoznici 170kmh,
pa me ustavi policaj, dvomim, da bo rekel:" Aja, zaspal ste, ah pol pa nič hudega..." Če prepozno vstaneš, da
bi kupil karto za vlak, na katerega se ti mudi, pojdi na naslednjega, ali pa plačaj "kazen".
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

perci ::

Podpišem.

Boskox ::

me pa zanima KAM gre teh 500 sit.? verjetno v sprevodnikov zep.

budili ::

Mislim, da malce mešamo izkoriščanje in civiliziran pogovor s sprevodnikom o stvari.
A majo oni kak pravilnik, kdaj/kako..., a iz province obvezno,a po filingu, res da nisem bil obrit tisti dan.

Za šalo bi se lahko potuhnil do Litostroja in .... saj vemo kako stvar gre. Žal se ne ukvarjam s temi stvarmi.


Najbolj se počutim krivega, ker si ne vzamem več časa za tako pomembne stvari. Joke, vožnaj je bila užitek:)

budili ::

me pa zanima KAM gre teh 500 sit.? verjetno v sprevodnikov zep.

prvo dober nick:)
drugo, žal napiše pildek s pravilno vsoto, torej v blagajno

Boskox ::

No ja.. se nisem dobil strica sprevodnika bom ga povprasaal o tem.

MChip ::

Tu je finta samo v švercanju..in veliko se jih šverca od ene postaje do druge.....zato.....res je tako kot je rekel thief.....(sorry za nik).....lahko ti to spregleda ali pa ti zaračuna....šefi pritiskajo na kondukterje in ti so polni muh....sem že videl prijatelja ki je imel noge na vlaku samo malo višje od železa pri tleh...tako da je imel polovico stopala na plastični steni..in mu je na vse načine hotel zaračunanti okoli 8k kazni :D 8-O
Laško je zakon

blue ::

Sam sem se vozil 6 let 2x na teden z vlakom. In sem videl 100 trikov kako ne plačaš karto, kako te aretirajo, ker nočeš kupiti karte, kako te z vlaka pospremijo...

Tudi sam sem velikokrat prišel na vlak brez karte. Z večino se da vse zmeniti, da ni potrebno doplačati.

Samo enkrat se mi je zgodilo, da mi ni hotel upoštevati popusta za dijake. Na srečo sem imel v nahrbtniku vrečo kovncev (pa sva skupaj vadila štetje do 1300 (takrat so bili samo kovanci za 1,2,5 ) :D :D )

Moraš samo bit prijazen in nikoli ne doplačaš ;) Razen, če si na vlaku, ki pelje 1000 dijakov, ki zijajo vn čez okno, se derejo, vlečejo role WC papirja.... :D

kekz ::

Teh 500 SIT je še poceni. >:D
Če kupiš karto za letalo tik ob odhodu (na letalu pač ne gre), je lahko tudi 100x dražja kot če si jo kupil pravočasno. :D

WarpedGone ::

Če kupiš karto za letalo tik ob odhodu (na letalu pač ne gre), je lahko tudi 100x dražja kot če si jo kupil pravočasno.


eto, primer ukrepa ki omili gužvo tik pred zdajci in nekupovanje kart. zato trdim da je za gužvo kriva SŽ. Nej dajo popust na karto, če je ta kupljena vsaj uro pred odhodom in mal manj popusta za recimo naslednje pol ure. kupovanje kart tik pred zdajci rata luksus, ki ga posebi plačaš. bi pa ble karte namenske,na uro ne sam na datum.
Zbogom in hvala za vse ribe

gumby ::

avtomat za karte ftw?
my brain hurts

WarpedGone ::

nezaslišano! veš kaj ljudi bi zgubil delo! delavce mečeš na cesto!

(sarkazm)
Zbogom in hvala za vse ribe

hruske ::

Kaj pa ce bi imeli kartomat, kjer bi prinesu sprintano crtno kodo, pa bi ti avtomat izpljunil karto?
Rad imam tole državico. <3

jsmith ::

Meni pa ni jasno, zakaj so uvedli pogoj, da se vozovnico lahko kupi samo za določen dan?

Včasih si pač kupil komplet vozovnic in ko si jih porabil, si kupil nove. Tako kot žetone za avtobus.

Je pa dejstvo, da so sprevodniki postali ogrožena vrsta. Na avtobusih so jih že ukinili, te na železnicah pa posredno plačujemo vsi državljani. Letos so železnice v osmih mesecih pridelale dve milijardi tolarjev izgube.

BigWhale ::

Drugic pa glasujte za privatizacijo na referendumih.

y00r3 ::

En model se je cel šolski let vozu z ponarjeno nalepko na mesečni. Prot koncu leta so ga dobil pa je mogu plačat 5k sit kazni, to pa je 1/2 mesecčne karte:D Zdej so pa neki ene čip-kartice uvedel k ti jo more s čitalnikom pregledat, pa se nobenmu sprevodniku ne da tistga okol nost pa nima pojma al je plačana al ne. Sam od deleč mu pokažeš da jo maš. Ubistvu ko jo kupiš jo sam nekam utakne pa si za en mesec dober.

cholt45 ::

Na vsaki postaji maš pravilnik o "pogojih" vožnje z vlakom. Tam je tudi napisano, da si mora vsak kupiti karto na blagajni (če ta obratuje), če ne plačaš dodatek 1124/x15, tudi na karti ki ti jo sprevodnik da (z kaznijo) je napisan dodatek 500 tolarjev.
Nevem od kje vam, da daje on to v žep ali kako je lahko taka pizda da ti to sploh zaračuna. Taka so pač pravila,ki so tam da jih bereš.
Če pa slučajno na tvoji postaji ni tega pravilnika, mu pa to tudi lahko poveš.

M@73Y ::

SOvražm sprevodnike. NAjprej ustanem ob 5:30 da grem na bus. pol se 20 minut peljem do železniške. Ko pridem na železniško mi ostane cca. 5 minut cajta. Pridem do blagajne za karte piše: Blagajna 1 ne dela. pojite na blagajno 2. Grem na blagajno dve in že piska po zvočniku da prihaja vlak. Preden kupim karto mi pa že skor spelje. Zdej pa mi povejte a je to normaln. Namest da bi delala še blagajna 1, dela le blagajna 2. sm uprašu zakaj to; -> mi povejo ker se ne splača še eno osebo zaposliti. Ja pizda pol pa nej zaposlijo za jutranje knice enega študenta ali študentko ka bi z veseljem delala 2 uri zjutraj pol pa bi šla na fax. Pa ne rečem, tisti ka imajo do železniške 1 minuto da ne morejo kupiti karte, ampak nekateri se vozijo iz nekje bogu za hrbtom, komaj ujamejo bus, nato še bus zamuja in komaj da ujamejo vlak. Sistem slovenskih železnic je popolnoma u kurcu.
LEp pozdrav. Matej
..jump into psytrance tunnel..

marvin42 ::

prej pridi na postajo, pa ne boš imel problemov.
Mostly Harmless

_marko ::

Avtomati za prodajo kart za vlak so po Evropi stalnica. Plačuješ s kovanci(€) ali kreditno kartico. Vse se uredi v minuti.
V Slo pa je učitno še vedno beda.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

WarpedGone ::

>> prej pridi na postajo, pa ne boš imel problemov.

Kako že gre? S tujim kurcem po koprivah...

Poskusi tule: Prevozi.org

In nej železnica lepo jamra, kako nimajo prometa.
Zbogom in hvala za vse ribe

marvin42 ::

WarpedOne: več kot 10 let sem hodil na vlak in avtobus, pa niti enkrat nisem imel problemov s prepoznim nakupom karte. Zato mi ne govori o nekih kurcih in koprivah.
Mostly Harmless

Tilen ::

Meni pa se zdi hecno, ko mi ob kaksnem tednu rdecega kriza ali cesa podobnega kr pribijejo 30 sit h karti.

Karta je 320 sit s to nalepko ne vem, 350 recimo. Pridem do blagajne [Ruse], s 320 sit [nalasc tocno 320] povem, da imam samo 320 sit in da pac ne morem placat 350 ter zahtevam karto po normalni ceni. Prijazna gospa mi pove, da si naj sposodim 30 sit od kolega ali se pac ne bom peljal.

Kako pa to zdaj? Pod prisilo moram placat 30 sit vec, ker je teden rdecega kriza ali pa pod pod noge? Kdo jim pa to naroca? Banda!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Modri dirkač ::

Sej na pošti je isto.
Everybody lies!

Tilen ::

Ne narobe razumet. 30 sit ne boli tako, kot nacin pridobivanja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

WarpedGone ::

marvin42

Si kdaj mogoče slišal, da majo različni ljudje različno dostopnost do vlaka?

Recimo: fura avtobust zjutraj vsako uro. Na postajo prispe 10 min pred odhodom vlaka. Boš za to, da boš sigurno pršu na vrsto šou od doma ob 4ih namesto ob petih? In večino časa potem na postaji sedel?

Če ti nisi mel problemov s povezavami, ne pomeni, da jih nihče nima.
Zbogom in hvala za vse ribe

Stampl ::

zakaj se ta tema preprosto ne zapre ker gre ocitno samo se za flamenje med parimi....budili ni bilo jasno kaj in kako z kartam, par jih je postalo kar je res in do zdaj bi mogu dobit odgovor.

podpisem pod Camalotzov post.

marvin42 ::

WarpedOne: skozi moj domači kraj peljeta v enem dnevu dva avtobusa... eden zjutraj v eno smer in eden popoldne v drugo. S tema dvema avtobusoma sem moral skombinirati mojo vožnjo z vlakom. Svoj del problemov s prevozi sem tako dal skozi :)
Mostly Harmless

BigWhale ::

> Kako pa to zdaj? Pod prisilo moram placat 30 sit vec, ker je teden rdecega kriza ali pa pod pod noge?
> Kdo jim pa to naroca? Banda!

Meni so tudi kruh podrazili, kar tko, najprej je bil v akciji pol pa ni bil vec! BANDA!

username ::

BW, razlika med žemljo in karto za vlak je v tem, da železnica opravlja storitev javnega pomena (ne me držat za 100% dikcijo), je v bistvu državno podjetje (in monopolist) in ceno prevoza zaradi vsega tega določa (omejuje) država.
Pekarne in trgovine vseh sort imaš na vsakem koraku, pa tudi doma si lahko kruh spečeš. Pri vlaku pa nimaš toliko izbire...


Verjetno se cene vlaka še vedno določajo z vladno uredbo in se mi ne zdi verjetno, da bi se lahko SŽ (ali blagajna postaje) kar tako spomnili malo povišat cene (pa čeprav gre za RK).
Če pa je tak primer kot prejšnji, da mu niso dali karte - je pa sploh svinjarija. Saj 30 SIT je res malenkost - ampak če je človek že pripravil točno toliko denarja s sabo... ne vem.
Že zaradi principa bi bilo treba preveriti, če so imeli sploh pravno podlago za tako podražitev. In še enkrat - tudi če gre res za zbiranje za RK, ni to čisto nič relevantno.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Modri dirkač ::

Fantje, brez zamere ampak do tega se ne znate sami dokopat?

http://www.rks.si/
:\
Everybody lies!

budili ::

Zaradi mene lahko kruh podražijo, žal ne konzumiram (se me preveč prijemlje).
Tko, da jih imenovat BANDA ni lih ...:)

Glede RKS in podobnih, kje je že tisti prispevek, kjer omenjajo koliko % tega denarja porabijo kot svojo "malo" provizijo.


Drugač zaprimo temo, naslednjič se probam narediti francoza, pa malce podebatirat o stvari. Verjetno bom kratko potegnil:D
Če se je kdo menil s temi tiči (francozi, seveda) bo vedel o čem govorim. Lih sedaj ene papirjem rihtam in moram rečt, da so vredni tega izraza.
Teli naši sprevodniki pa niso daleč.

LP:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenske železnice odkrile internetno prodajo vozovnic

Oddelek: Novice / Ostale najave
4210443 (5159) Kenpachi
»

SŽ omogočil nakup vozovnic po spletu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212709 (10406) aborko
»

Ima sprevodnik na vlaku pravico zaračunati ''dodatek'', ker vozovnice nisem kupil pre (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7714654 (12553) Pyr0Beast
»

slovenske železnice - nesposobneži (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212817 (9872) Karaya 52

Vozovnica za vlak - velika uganka

Oddelek: Loža
192230 (1815) kuglvinkl

Več podobnih tem