» »

Neskončnost

Neskončnost

««
6 / 10
»»

nevone ::

>To bi nekako pomenilo da vesolje obstaja inf casa,

Ker vesolje ima svoj začetek, kar pomeni da ni od vekomaj, da njegova preteklost ni neskončna, je tudi v prihodnosti vedno le končno. Tudi če se njegovo trajanje ne bo nikoli nehalo, je v vsakem trenutku samo končno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Tudi če se njegovo trajanje ne bo nikoli nehalo, je v vsakem trenutku samo končno.

Pojasnitev?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Nejc Pintar ::

Ker vedno lahko prešteješ koliko časa že traja.
Lahko je biti prvi, če si edini!

nevone ::

Ker tista prihodnost, ki se še ni zgodila ne šteje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Ker tista prihodnost, ki se še ni zgodila ne šteje.

Šteje prav toliko kot morebiten "pred" Velikim Pokom.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

jype ::

Saladin> Šteje prav toliko kot morebiten "pred" Velikim Pokom.

Ja, saj ti je že povedala, da ne šteje. To je ravno toliko.

Thomas ::

"Pred tem trenutkom" - ima smisel.

"Pred začetkom vsega" - nima smisla.

Kot bi se vparašal, "Kaj je bilo v tem stavku, preden smo ga začeli pisati?"

Njente.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Kot bi se vparašal, "Kaj je bilo v tem stavku, preden smo ga začeli pisati?

Ne kaj je bilo v tem stavku, ampak od kod je prišel tisti, ki piše ta stavek.

Gre se za jasno definiran korak nazaj v kavzalnosti - čeprav ti fizika ne more povedati veliko o tem prejšnjem koraku.

Očitno pa noče niti priznati, da je prejšnji korak obstajal, da se ji ne bi potem porušil navidezno urejen svet.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Vajenc ::

Ne kaj je bilo v tem stavku, ampak od kod je prišel tisti, ki piše ta stavek.

Ta je prišel od nekoga pismenega prej ..., ta iz ..., velikega poka, ta pok iz prejšnjega vesolja ..., in prvobitni pok iz nič. Kaj je nič ? Fizikalno je to nekaj zanemarljivega, nebistvenega, matematično je to celo rešitev, "cerkvenim" pa tu priskoči na pomoč bog. Kaj izbereš je le vprašanje trenutnega počutja.

Fizikalko ::

Ah, tema je popolnoma probadla, IMHO. Samo nakladanje. Predlagam zaklep, če se le da (kot avtor teme). Kot sodelujoči je sam pač ne bom.

Vajenc ::

Kaj si resnično pričakoval realen primer neskončnosti ?

Fizikalko ::

Ne, pričakoval sem, da se bo po toliko straneh tema znebila nesnage in tumpastih postov.

tsh2 ::

kaj potem pravite, da vesolje ne obstaja neskončno časa, in da ni neskončno veliko?
jaz si obe možnosti težko predstavljam, si pa vseenoe lažje, da je neskončno, tako kot večina ljudi.

če ste tako prepričani v to, kot tukaj izgledate, zakaj nam potem tega ne zmorete lepo razložiti? ali pa mora iti človek, da bi to razumel, študirati fiziko?

ta debata se mi zdi podobna političnim debatam o nekem prepričanju (splav, kazni, itd) . človek se v nekaj prepriča, še sam ne ve točno zakaj, in potem tisto zagovarja prav zagnano.

Thomas ::

> če ste tako prepričani v to, kot tukaj izgledate, zakaj nam potem tega ne zmorete lepo razložiti?

Maš čisto prav. Nimamo se kaj ustiti, če sami ne vemo, ali vsaj ne povemo.

Torej, zakaj je IMHO Vesolje končno? IMHO. Sicer boš na netu zlahka našel argumente za končnost Vesolja, kot je recimo Olbersov paradox, vendar zakaj IMHO?

Zato, ker je IMHO neskončnost inherentno protislovna. Kar pa je inherentno protislovno, tisto nima nobenih možnosti, da bi bilo realno. To je taka, kmečko detektivska finta. Če ima nekdo protislovno zgodbo, potem zagotovo ni resnična.

In vsaka zgodba z vgrajeno neskončnostjo je IMHO, protislovna. Torej neresnična.

Eto, toliko lahko dobiš od mene. Če se boš strinjal prav, če se ne boš, tudi prav.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SavoKovac ::

Finta.
Če je maksimalni možni razpon vesolja končen, potem se po zapleteni in težko dokazljivi logiki prav vsi njegovi delški vrnejo v izhodišče. Zaradi principov, ki favorizirajo akumulacije itd.
Če pa se pri prav vsaki ponovitvi širitve in krčenja ne izgubi niti en delček, potem je možno neomejeno število ponovitev ekspanzij in kolapsov. Dejansko.
Če bi namreč vesolje ne bilo končno, tedaj bi se delčki lahko izgubili.
Poanta je, da imaš neskončno ponovitev v končnem vesolju in končno število ponovitev v neskončnem vesolju.

Naa, lieber Thomas, jetzt muesst du dich entscheiden.

BozidarB ::

zivjo!

glede na primer "neskoncnost" sem se nekaj spomnil. nevem ce ti bo to kej v korist ampak vseeno...

zamisli si vodo. najprej pade na zemljo in nato tece naprej. ce pade na hrib tece dol, ce pade v jezero izhlapi in gre v zrak (potem spet pade dol). ce tece po reki pride v morje al kamr kol ze nato spet izhlapi. ta proces se ponavlja v neskoncnost. kako bi ga ustavil? pomojem da ga nemors. verjetno me boste spet napadl da ta proces ni mogoc ponavlati v neskoncnost ker zemlja ne bo obstajala v neskoncnost. samo tega nevemo, to je samo domnevanje.

lp

lp

Fizikalko ::

Uh, to še zdaleč ni samo domnevanje. V ne tako daljni prihodnosti nas bo Sonce, milo rečeno, spražilo.

Matev ::

verjetno me boste spet napadl da ta proces ni mogoc ponavlati v neskoncnost ker zemlja ne bo obstajala v neskoncnost. samo tega nevemo, to je samo domnevanje.


ko bo sonce ugasnilo tudi tekoče vode ne bo več v našem osončju

BozidarB ::

ja to ze ampak vse to je domvenanje. verjetno nas bo leta xxxx zadel komet oz. nas bo sprazilo sonce. kaj pa ce ne? iskali smo primer za neskoncnost in v tem pogledu to nekako je. jst tut mislim da zemja nemore obstajati za vedno ampak nihce nevem. nevejo tudi da nas bo sonce sprazilo. verjetno je da se bo cez nekaj miljrad let ugasnilo. kot tudi lahko samo domevamo za napoved vremena za nekaj tednov naprej. nikjer ni dokazano.

Fizikalko ::

Soncu BO zmanjkalo goriva in takrat smo ga najebal, kapiš? Ker Sonce, ne boš verjel, ima končno goriva.

Thomas ::

> Če je maksimalni možni razpon vesolja končen, potem se po zapleteni in težko dokazljivi logiki prav vsi njegovi delški vrnejo v izhodišče. Zaradi principov, ki favorizirajo akumulacije itd.

Hja, eni principi pa favorizirajo "deakumulacijo". Razpršitev. Povečanje entropije in njeno nihanje okoli maximuma nekje, po dovolj dolgem času.

2LoT trpi, če še po neskončnem času v tem končku še nismo prišli do maksimalne entropije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bad_dog ::

Mislim, da se kot maček okrog vrele kaše vrtite (vrtimo) okoli ene bistvene spremenljivke - ČAS. Za dokazovanje neskončnosti je to edinstven ključ. Strinjam se z razlago nekoga zgoraj, kjer lahko neskončnost dokažeš le v primeru, da jo izmeriš (primerjaš z drugo neskončnostjo). To pa je po moje možno le, da sam živiš (obstajaš) toliko dolgo časa.

Že v osnovi pa bi se prvo morali vprašati kaj čas sploh je? Je to povečevanje entropije, je to psihološki pojem, kjer se spominjamo preteklosti in ne spominjamo prihodnosti ali kaj tretjega? Kaj se zgodi, če se začne entropija (iz kakršnih koli razlogov) zmanjševati? Se bo svet vrtel v drugo smer? Se bomo takrat spominjali posledic in čakali na vzroke? Brez te definicije so vse razprave okoli neskončnosti jalove, ker je vsak primer posredno ali neposredno povezan z časom.

Ali obstaja realen primer neskončnosti v naravi? Tudi če obstaja, ga je iz našega vidika, skrajno-skrajno težko dokazati.

Matev ::

verjetno je da se bo cez nekaj miljrad let ugasnilo



glede manjšanja sonca
Each second, more than 4 million tonnes of matter are converted into energy within the Sun's core, producing neutrinos and solar radiation. The Sun will spend a total of approximately 10 billion years as a main sequence star.

skratka okoli 4 milijone ton zgubi sonce vsako sekundo

a še vedno misliš da nekoč ne bo ugasnilo?

tu si lahko prebereš scenarij smrti sonca (tudi usoda zemlje je zapisana med vsrticami)
http://en.wikipedia.org/wiki/Sun

SavoKovac ::

>>Hja, eni principi pa favorizirajo "deakumulacijo". Razpršitev. Povečanje entropije in njeno nihanje okoli maximuma nekje, po dovolj dolgem času.

Princip akumulacije je prevladujoč nad neakumulacijskim principom. Vsaj v določenih razponih.

Povedano po domače, če partikel odleti iz supernove se spet nekje akumulira. Če pa delec posrka v črno luknjo...IMO so ponovno razpršitev struktur iz črnih lukenj potrebni prav posebni pogoji.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

> Povedano po domače, če partikel odleti iz supernove se spet nekje akumulira. Če pa delec posrka v črno luknjo...IMO so ponovno razpršitev struktur iz črnih lukenj potrebni prav posebni pogoji.

Vsak delec pride iz črne luknje, samo lahko potraja.

Črne luknje faširajo delce in večajo entropijo. Zelo pro 2LoT so.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SavoKovac ::

Recimo, da tako povečuješ dinamiko v preostalem vesolju.
Samo bi bilo potrebno (glede na temo) razjasnit, če se črnja luknja lahko reši "statusa" črnje luknje ali ne. :D

OK recimo, da je stvar taka, da se potencialno lahko dve črni luknji združita in je skupna masa lukenj po določenem času manjša od vsote mas obeh lukenj...
(tako se rešiš posledic hipotez, po katerih se črna luknja ne more rešiti statusa črne luknje, nove črne luknje pa lahko nastajajo).

Samo je to en recept, po katerem do konca vesolja sploh ne more priti.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

> Samo bi bilo potrebno (glede na temo) razjasnit, če se črnja luknja lahko reši "statusa" črnje luknje ali ne.

Vsaka črna luknja "se reši tega statusa". V času, ko svetloba preleti njen premer, odda foton z valovno dolžino njenega premera, tako nekako.

S tem se manjša, vse bolj greje in vse hitreje manjša.

Dokler ni čisto majhna in se izseva v blesku.

Entropija na subatomski ravni triumfira.

Res pa je, da je Vesolje še premlado, da bi se lahko ena sama črna luknja že izsevala.

Ko bo milijardokrat starejše, bo še vedno premlado.

Tam po 10^60 let nekako, pa se ta proces, ki ga je utemeljil Hawking, razmahne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

> Samo bi bilo potrebno (glede na temo) razjasnit, če se črnja luknja lahko reši "statusa" črnje luknje ali ne

google -> hawkingsonovo sevanje (Hawking radiation).
Vse je za neki dobr!

SavoKovac ::

Sam zgleda, da lahko prej hudo naraste (google -> supermassive black holes).
Priliv delcev je bil ignoriran, žal. :(

Če dobro razumem thomasa, ga navdušuje vesolje, ki teži k spreminjanju atomske mase v razne proste subatomske strukture, ki pa samo še večajo entropijo (dokler morda nekoč ne pride do kritične entropije in bo vse v hipu izpuhtelo v nič. Kao, črne luknje ne bodo več imele hrane in se bodo samo še razkrajale. Kritična entropija pa je možna, ker je vesolje omejeno itd.)

Thomas ::

> Priliv delcev je bil ignoriran, žal. :(

Nedavno nazaj, sem na TEM forumu poetično izjavil, da vsako črno luknjo teh dni, bolj hladi svetloba oddaljenih zvezd, kot jih greje njihovo lastno sevanje.

Seveda, dandanašnji masa črnih lukenj narašča že zaradi "blinkanja" oddaljenih zvezd, saj jih od tam padli in zajeti žarkci nekoliko odebelijo. Kar pomeni manjšo energijo oddanih fotonov in še to rahlo poredkeje.

Da ne omenjam prahca, ki pada dol.

Vendar, enkrat vse zvezde ugasnejo. Edine so še druge črne luknje, ki vsake toliko zažarijo (precej dosedanjih življenskih dob Vesolja med dvema takima dogodkoma preteče!) in za nekaj piškavih eonov ohladijo druge črne luknje še bolj globoko. Začasno.

Tako to dela!

> Če dobro razumem thomasa, ga navdušuje vesolje, ki teži k spreminjanju atomske mase v razne proste subatomske strukture, ki pa samo še večajo entropijo

Klinc to mene navdušuje! Ampak tako je. Me tudi recimo ne navdušuje, da ne morem hodit 1000 m visoko po luftu, kakor po cesti. Ampak tako je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Kritična entropija pa je možna, ker je vesolje omejeno i

Da lahko poznaš, kaj je možno v končnem vesolju z končno materijo z eksponentno ekspanzijo, moraš poznati fundament, najnižjo obliko vakuuma oz. Obstoja našega vesolja.

Kar pa so same špekulacije, kot Thomas reče.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

SavoKovac ::

V mojem prejšnjem postu vesolje omejeno zato, ker je to ena izmed predpostavk scenarija, ki ga propagira Thomas.

Zakaj je ta scenarij manj verjeten?
Ker se skladno z večanjem entropije veča tudi volumen, z večjim volumnom pa se ohranja takšno vesolje, kot ga poznamo. Oziroma vesolje ne doživi popolnega samovžiga brez ostankov in pepela. :D

Thomas ::

> V mojem prejšnjem postu vesolje omejeno zato, ker je to ena izmed predpostavk scenarija, ki ga propagira Thomas.

Thomas propagira svet, ki bi mu zelo prav prišlo (svetu), če bi fizika kot jo poznamo, bila rahlo drugačna.

Vendar žal ni. Fizika je takšna kot je, prevelikega upanja za kakšne spremembe ni, svet pa zaradi tega nekoliko (precej!) manj ugoden, kot bi idealno bil.

Skratka, Thomas si želi eno, ve pa, da je nekaj drugega.

Oziroma, rečeno drugače. Svet ki ga imamo, je skoraj najslabši zamisljiv, vendar najbrž edino možen.

Kar seveda ne pomeni, da ga ni, s človeškega vidika gledano, mogoče ZELO popraviti. Je.

Mislim pa, da ne v temeljih.

Eto.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SavoKovac ::

Vsak propagira svojo vizijo resnice. Zadeva ni mostly harmless, saj tisti najbolj prepričljivi dejansko vplivajo na čisto konkretne odločitve, ki za zdaj določajo opremo pri vesoljskih odpravah. V sondo natrpajo nekaj, kar bi naj predvsem potrdilo kak predhodni miselni experiment podkrepljen s simulacijo. Eto zakaj sem uporabil izraz "propagiranje". Začne se nedolžno, konča pa pri denarju in vplivanju na pomembne odločitve.

Še glede neskončnosti. Grafologi bi rekli, da iščemo cikle, "špekulanti" vektorje brez refleksivnih enic v markovskih verigah (za neizolirana stanja), številski teoretiki periodična decimalna števila (v št. sestavu, porojenem z b, kjer je b število vseh realizibilnih stanj vesolja), zagovorniki teorije kaosa neskončna neperiodična dec. števila (glede na b...).

Če bi kdo postavil popoln sistem hipotez, bi se celo dalo kaj pogruntati ali pa ovreči. Brez tega ostane pri temu, da vsak prodaja svoje zelje.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

imo vesolje kot bit je večno. vesolje kot prostor v katerem zivimo pa ima svoj zacetek in konec.
vendar ko pride do konca se bo tvorilo novo oziroma je v celotnem bitu neskoncno vesolij in se konec nasega nebo poznal.

zakaj tko mislim?
vesolje, ce ni vecno se je moralo iz necesa tvoriti. ce se je tvorilo iz nic, ta nic ni nic, ker ce je nic, potem ni nic. je ce ne drugega pojem.
ko preberes prejsni stavek ugotovis, da je vse skupaj le besedna igra, to pa je navsezadnje bistvo filozofije,
ki pa je po mojem mnenju trenutno edina veda, ki je sposobna razpravljati o nastanku vesolja.
seveda si lahko pomagamo z znanstvenimi dognanji, ampak so zaenkrat se tako omejena, da sluzijo le kot osnova za filozofiranje.

ko bodo pa fiziki definirali nic oziroma neskoncno(kar je po mojem mnenju nemogoce), pa se bo debata o nastanku obrnila povsem v drugo smer.

Matev ::

Fiziki si trenutno pred neskončnostjo zatiskajo oči
in tako od njih ne gre pričakovati kakšnega posebnega napredka v tej smeri.

Bolj bi tu stavil na matematike.

Fizikalko ::

Takole širokoustil se boš lahko, ko nam boš, fizikom, najprej pokazal eno dejansko fizikalno neskončnost. Nato boš lahko nakladal, da je ne priznavamo. Ampak, verjemi: če mi jo pokažeš (do zdaj še ni bilo junaka), si takoj neham "zatiskat" oči. Prav?

Matev ::

neskončnosti ti ne more nihče pokazati
ker bi bilo to v nasprotju z njeno glavno lastnostnjo - brez končnostjo

kot bi rekel naj ti pokažem pritlikavega velikana

dokler tega ne boš razumel... tudi ne boš razumel da neskončnosti ne moreš videti ali prijeti

Thomas ::

Pokaži potem vidni konec ene neskončne količine?

Je Zemlja neskončna, samo da jo mi vidimo le končni del?

Je vse neskončno, le da mi vidimo končni del?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kitzbrado ::

@hamax(ko bodo pa fiziki definirali nic oziroma neskoncno(kar je po mojem mnenju nemogoce), pa se bo debata o nastanku obrnila povsem v drugo smer.):

Neskončnost in nič sta matematična konstrukta in točno taka sta zelo uporabna za fizike pri računanju (podobno kot recimo delta funkcija).

Nič je sicer popolnoma predstavljiva količina - recimo premik je lahko nič (ne bom omenjal eksperimentalnih težav z doseganjem 0 kelvinov).

Niti neskončnost po moje ni nepredstavljiva, ampak (za razliko od 0) je pa nedosegljiva. Prvo vprašanje, ki mi je padlo na pamet je kolikšna energija je potrebna za pospešitev delca z maso do svetlobne hitrosti? Verjamem v Einsteinove enačbe (tudi dokazov za njih je zdaj že veliko), tako da je odgovor na vprašanje - neskončna.

Fizikalku odgovor verjetno ne bo všeč in bo rekel, da neskončnost ne obstaja, ker drugi eksperiment ni možen. Ni res, samo v našem vesolju ni dovolj energije za tak eksperiment, (sicer je treba napisat še kakšno poglavje v fiziki visokoenergijskih delcev). Sploh pa (če se ne motim) ni zahteval merljivega eksperimenta ampak samo "realen" primer.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

> Ni res, samo v našem vesolju ni dovolj energije za tak eksperiment

In kje je tisto vesolje, ki ima dovolj materiala za take hece? V Rdeči kapici? Naslednja vrata levo?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> In kje je tisto vesolje, ki ima dovolj materiala za take hece? V Rdeči kapici? Naslednja vrata levo?

Na tramvajkomandi jih majo na lagerju!

kitzbrado ::

Ni dovolj energije, ker vesolje ni neskončno.

Fizikalko si je zaželel realnega primera neskončnosti in jaz sem opisal primer, kjer je neskončnost fizikalno predstavljiva. Če vama kaj ni všeč, se prosim z argumenti spravita na opisan primer. Po definiciji pa ni mogoče opisati primera, kjer bi bila neskončnost dejansko izmerjena.

jype ::

Naj bo.

kitzbrado> Prvo vprašanje, ki mi je padlo na pamet je kolikšna energija je potrebna za pospešitev delca z maso do svetlobne hitrosti? Verjamem v Einsteinove enačbe (tudi dokazov za njih je zdaj že veliko), tako da je odgovor na vprašanje - neskončna.

Foton ima maso. Foton potuje s svetlobno hitrostjo. Ker je vesolje še vedno tu, si nekako ne predstavljam, da smo porabili vso energijo iz širnega, a končnega vesolja, da smo ga pospešili. And there's more than one photon around, most of them traveling at the speed of light.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kitzbrado ::

Foton ima maso? 8-O

EDIT: Poglej si recimo Strnadovo knjigo, če si pa len Photon @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

jype ::

Vsaj relativistično ziher, za maso v mirovanju pa zgolj vemo, da je manjša od tolk-in-tolk, ker je izmeriti pač ne moremo, če delec, ko se ustavi, izgine.

_marko ::

The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

jype:
A bi ti rad trdil to, da ima UV photon večjo maso kot IR??? Nevem točno kaj misliš.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

No, očitno ni več tako enostavno, kot je blo, ko sem bil še majhen.

Vsa stvar diši po off-topic, tako da je verjetno zrela za drugo temo.

Torej ima kitzbrado prav, ko pravi, da je za masni delec pospešiti do svetlobne hitrosti potrebno neskončno energije?

A ni to potem isti šmorn, kot deljenje z nič, ker tako kot mirujoč foton ne obstaja, tudi ne more obstajat masni delec, ki se giblje s svetlobno hitrostjo, in torej vrednost mora biti nedefinirana?

_marko> A bi ti rad trdil to, da ima UV photon večjo maso kot IR??? Nevem točno kaj misliš.

Ne (več). Večjo "relativistično maso". Glede na vse, kar sem danes prebral, je bolje, da se temu poimenovanju izogibam. Bomo rekli, da ima večjo energijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kitzbrado ::

Foton nima mase. Lahko pa trdiš, da ima samo nemerljivo majhno maso, ampak potem moraš ogromno fizike napisati na novo. Vsekakor pa kapo dol, če misliš, da si pametnejši od vseh fizikov.

Pokaži raje masni delec (ki ima nedvomno maso), ki bi se gibal s svetlobno hitrostjo.

Saj nimam nič proti, da se obešaš na moje argumente, samo če misliš to počet z dvomi o osnovah fizike, potem je debata mogoče res nesmiselna. Vsekakor se pa ne bom spuščal v debato, ali je foton masni delec. Če ne verjameš, pač ne verjameš. Bolj me zanima, kaj bo napisal Fizikalko.

EDIT: @_marko: Hvala.

Zgodovina sprememb…

««
6 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprava neskončnosti

Oddelek: Znanost in tehnologija
264697 (3412) Double_J
»

Cantor, Russell ... Teorija množic. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1439387 (7868) Odin
»

Vprašanje neskončnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
696318 (5045) Thomas
»

Filozofija Znanosti

Oddelek: Znanost in tehnologija
192148 (1770) Thomas
»

Neskončno... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
617299 (6213) Gh0st

Več podobnih tem