» »

Neskončno...

Neskončno...

1
2
»

G3GANT1C ::

∞ ni število in se ga lahko uporablja le za zapisovanje rezultatov. V tem sem naredil napako ker sem ga vtaknu nekam kjer ga ne bi smelo bit. Ma sem idiot...
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: G3GANT1C ()

MadMicka ::

Moj kolega je na izpitu izjavu, da njegovo neznanje nima meja :D

To bi že znal bit nekak povezan z neskončnostjo :)

Thomas ::

> ? ni število

Zanimiva teza. Semantična. A 0 pa "je število"?

Na semantične izzive tipa "Arktično morje ni ocean" je neumno odgovarjat.

? ni število iz R, ja pa število iz R+.

Če ga pa res rabimo, če ga realnost zdrži - je pa drugo vprašanje.

Know what I mean?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Odin ::

Kaj pa se naj bi zgodilo z vesoljem, če ni neskončno?

Thomas ::

Lahko da bo bledelo v nič. Zbledelo?

Morda. Tole je eno od vprašanj, ki bi ga jest preložil na AI.

Pravzaprav sem ga že skoraj.

Zanimiva psihološka metamorfoza kaj?

:)

Pod vplivom bližnje Singularnosti!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Odin ::

Čez x let naj bi se energija v vesolju razporedila. Potem bi bilo stanje zelo podobno vakumu. Kaj pa bi se zgodilo s prostorom? Bi tudi izginil?
Kaj pa praviš na teorijo, da naj bi bilo celotno vesolje ena velika energijska fluktuacija?

Thomas ::

> Cez x let naj bi se energija v vesolju razporedila.

Tako je. Tako (zaenkrat) kaže.

> Potem bi bilo stanje zelo podobno vakumu.

Ja. Z delci velikimi kot galaksije in z vedno manj in manj dogajanja.



> Kaj pa bi se zgodilo s prostorom? Bi tudi izginil?

Se mi zdi da. Vem pa to ne.

> Kaj pa praviš na teorijo, da naj bi bilo celotno vesolje ena velika energijska fluktuacija?

Kar verjetno.


Ampak trenutno se najbolj navdušujem nad teorijo, da je vse skupaj ena zelo dolga evolucija medsebojno odvisnih dogodkov. Da bi to, kar mi imenujemo "vesolje" utegnilo biti manjši del.

Torej da je Vesolje v resnici precej večje - ampak tudi končno veliko. In da so se vse njegove komponente doslej nekako zevoluirale do sem.

Samo nisem (še) preveč gotov okrog teh stvari.




:)










Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Odin ::

Tole Vesolje je res eno čudo. Torej naj bi bilo vesolje(to kaj mi zdaj mislimo, da je) de Vesolja!
Never ending story!
Mogoče je pa to neskončno
..., proton, atomsko jedro, atom, molekula, virus, celica, "človek", zemlja, zvezda, galaksija, jata galaksij, vesolje...

Zakaj misliš, da naj bi bilo še večje Vesolje?
Zakaj misliš, da bi naj bilo Vesolje končno?

Thomas ::

Hja ... zakaj sem "proti neskončnosti"?

Iz dveh razlogov. Iz fizike jo izganjajo že dolgo - in ostalo je je bore malo. Le kot hipoteza v kozmologiji.

Kaj pa v matematiki? Ja tudi tukaj sem radikalen. Namreč vsaka matematična teorija se da reprezentirati z nekim fizikalnim (končnim!) stanjem (ali stanji). Obstaja homeomorfizem med temi "neskončnno bogatimii" aksiomatskimi sistemi in končnimi stanji v glavi ali knjigi.

Mislim, da bo neskončnost opuščen koncept. Itak ne moreš delati več matematike, kot ti fizika dopusti.

Da je v glavi neskončno možnosti in da "ima duša neskončno resolucijo" - ni v skladu z modernimi pogledi.

(S starimi pa vsekakor.)

Pa še drugi razlog je. Ampak zahtevnostno presega tale medij.

A to pomeni, da nas čaka neizbežen konec?

Morebiti ne.

:)




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Odin ::

Res je dosti bolj logično, da ima vse neke meje.
Hočem samo povedat, da imam tak občutek, kot da bodo vedno znova odrivali, da obstaja še nekaj večjega, kot smo si pač do zdaj največje predstavljali.
Za najmanjše to seveda ne velja(Planckova razdalja).

Edino tu jaz vidim logiko. Če obstaja nekaj najmanjšega, bi moralo tudi nekaj največjega.


Po čem sklepaš, da bi še kaj bilo izven tega vesolja?
Se da ta drugi razlog na kak drugi način razkrit(link, mail...)?

Thomas ::

Vesolje je po edini smotrni definiciji - vse kar pač je.

Toda (trenutno) observabilno vesolje morda le ni vse.

Kar se pa drugega razloga tiče - pa če že vztrajaš - pa če se nama ne bo vmešal kakšen moron - je tkole:

Vzemi končno zaporedje števil, urejenih po velikosti v neki škatli. Škatlo prešprudlaš in števila se zmešajo. Povprečna vrednost je na vsakem intervalu približno enaka - N/2.

Pri čemer je N maximalno število.

Prešprudlaj celo množico naravnih števil in poglej v škatlo. Kaj boš videl? Števila večja od milijon. Tudi od milijarde ... večja od katerekoli končne vrednosti. Zagotovo.


Toda vsa naravna števila so končna.

Videl boš - paradox.

Videl boš, kaj se zgodi, "če absolutno nepremagljiva sila deluje na absolutno nepremakljiv predmet".

Tega seveda ni. Mislim, da tudi neskončnosti ne.

To je drugi razlog.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gh0st ::

O neskončnosti vesolja, moje mnenje:

Vzemimo zdajšnji svet na katerem živimo, kot osnovo, kot default v smislu definicije neskočnosti.
Stvarnost (tako poimenujem pač vse kar nas obdaja) je po mojem mnenju Iteracijski vzorec. Preety much like faktali. Si ogleduješ eno sliko, in potem zoomaš določen segment in dobiš podobno sliko, spet ponoviš vajo in tako v neskočnost. Mi smo en brevezen vmesni člen v nekem vzorci stvarnosti. Tako kot mi mislimo, da je najmanjši delec snovi Atom in največji pojem kao Vesolje, ni res. Mi smo zelo nepomemben sestavni del neke celote. V bistvu to ni celota, ker je ne moremo definirat v nam znanem pojmovanju "omejenosti". RAzumete? Ker če hočemo imeti neko celoto, mora ta imeti svoj konec in začetek, se pravi mora biti omejena. Mi smo lahko atomi neke veliko večje snovi. Samo ni nujno da gre merilna skala neskončnosti tako linearno, premočrtno, se pravi, majhno-večje (si predstavljate neko merilno skalo in gori oznake, --> večje <--- manjše), lahko gre v druge dimenzije. Recimo v dimenzije razvoja, čustvovanja, mišljenja, mi nismo na neki ravnini, mi smo v TELESU!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaporedja in naravno število

Oddelek: Šola
10744 (519) joze67
»

Zbegan glede vrednosti 0^0, 1^inf... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
594922 (3680) Thomas
»

[Naloga] Eulerjevo število

Oddelek: Programiranje
233009 (2361) gani-med
»

Limitiranje

Oddelek: Znanost in tehnologija
313005 (2195) CHAOS
»

1/0 = ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
966030 (5051) Thomas

Več podobnih tem