» »

Evo pa se je spet spremenila ura..

Evo pa se je spet spremenila ura..

««
6 / 14
»»

kow ::

Tema gre v smer: obrnimo zadevo. Ne shiftajmo ure, ampak delovni cas :))

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Ok.. cigavi urniki so se prestavili iz 6 na 9?!
Pisarne? Ne.. niso nikoli delali ob 6ih.
Cistilke? Se vedno zacnejo zgodaj.
Prodajalci? Trgovine odprejo roboti ob 7ih/8ih?
Proizvodni delavci? 6:00 je se vedno stalnica

Ampak fuck.. iz glave mi ne pade niti en poklic, kjer bi ljudje sli ob 9ih v sluzbo. Se s.p. gradbinci se pojavijo ob 8ih na terenu po kavici ob 7:30.



Kdaj zacenjajo trgovci v btcju recimo.... Ob 7.00 ze ne ampak ob 9.00 oz 8.45
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Groot ::

In kdaj so se po tvoje trgovski centri odpirali prej? Ob 6. uri kot trdite nekateri. Tega niste videli nikdar ali pa ste gladko premladi in nabijate malo na pamet.

Magic1 ::

Seveda, 50 let nazaj trgovskih centrov ni bilo. Sej to pravimo, da so se časi spremenili in s tem tudi čas povprečenega delovnika.
Magic

DamijanD ::

Mah v bistvu je vseeno kako je/bo - žalostno je pa, da se ne znajo zmenit, odločit in uvest.

hipertija ::

kow je izjavil:

Tema gre v smer: obrnimo zadevo. Ne shiftajmo ure, ampak delovni cas :))

tako bi bilo edino pravilno. Če bi dopoldanci začeli delati ob 6 ali 7 do 14-15, bi veliko problemov rešilo, sploh če bi še ostal poletni čas. Lažje je seveda odpreti trgovino/storitev ob 9.00 nato zaposlenim dati eno urno pavzo ob 13-14 (ki se ne šteje v delo, ali pač?) in nato delajo do 18.00. Avtomatsko si črtal eno izmeno, večji del dneva pa je pokrit :)
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

energetik ::

Kakor hitro pridejo v firmi s tako idejo ven, torej začetek ob 9h in da je vmes 1h privat, ki se ne šteje, začnem iskat novo oz. se preusmerit. Garantirano pa še vsaj 1/3 sodelavcev.
Življenje je prekratko, da bi cel dan delal za nekoga.
vires in numeris

Zimonem ::



Ukint šiftanje!

hipertija ::

energetik je izjavil:

Kakor hitro pridejo v firmi s tako idejo ven, torej začetek ob 9h in da je vmes 1h privat, ki se ne šteje, začnem iskat novo oz. se preusmerit. Garantirano pa še vsaj 1/3 sodelavcev.
Življenje je prekratko, da bi cel dan delal za nekoga.


takšnih bedakov imaš cel kup, že na forumu jih je cela marija takih, ki se vozijo v Lj, da imajo 1500€ plače namesto 1100 ali 1200€ - glavno da se lahko pohvalijo in nekaj premaknejo, da ima lahko obrok avta za 300€ mesečno, ki ga po drugi strani zvozi prej kot vsi tisti, ki delamo lokalno za malo manj. Po navadi čas začneš ceniti, ko zboliš ali pa se ti življenje odvrti ter se zaveš, da imaš morda le še malo časa. Ne bi zamenjal delovnika 7-15, koliko veliko ostane za prosti čas, sprehode, delo okoli hiše, prijatelje, otroke.
Prekle za kurnk

Mato989 ::

Groot je izjavil:

In kdaj so se po tvoje trgovski centri odpirali prej? Ob 6. uri kot trdite nekateri. Tega niste videli nikdar ali pa ste gladko premladi in nabijate malo na pamet.


To je glih point... pred 50 leti trgovskih centrov ni bilo!

zato pa cel čas plozamo da danes VEČ folka dela med 7 oz 8 in 17to kot leta 1960 ko jih je velika večina delala 6-14
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ahac ::

energetik je izjavil:

Kakor hitro pridejo v firmi s tako idejo ven, torej začetek ob 9h in da je vmes 1h privat, ki se ne šteje, začnem iskat novo oz. se preusmerit. Garantirano pa še vsaj 1/3 sodelavcev.
Življenje je prekratko, da bi cel dan delal za nekoga.


Ampak če bi prestavili uro za 3 ure, bi bilo na začetku službe ura šele 6, končal bi pa ob 15ih, kar je pa še dovolj kmalu. ;):))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

energetik ::

To je malce bolje, še vedno pa je povsem odveč odšteta 1h vmes. Za malico imam ponavadi Soylent, ne rabim jaz vmes nobenega odmora 1h+.
Sploh pa v časih, ko nekatere firme uspešno prehajajo na 6h delavnik, ni nobene logike, da bi po 9-10h viseli na firmi.
vires in numeris

hipertija ::

ahac je izjavil:

energetik je izjavil:

Kakor hitro pridejo v firmi s tako idejo ven, torej začetek ob 9h in da je vmes 1h privat, ki se ne šteje, začnem iskat novo oz. se preusmerit. Garantirano pa še vsaj 1/3 sodelavcev.
Življenje je prekratko, da bi cel dan delal za nekoga.


Ampak če bi prestavili uro za 3 ure, bi bilo na začetku službe ura šele 6, končal bi pa ob 15ih, kar je pa še dovolj kmalu. ;):))

Če bi ti blesavo sledil bi rekel res je, ker bi bil doma ob 15 + imel bi velik del svetlega dneva na razpolago. Eni pa očitno vse skupaj mešate.

NI URA tista, ki določa kdaj boš delal, to definira delovni čas. Ura je bila astronomsko gledano zastavljena tako, da je sonce ob 12.00 najvišje na nebu in ob 00.00 najnižje, seveda na ekvatorju ob enakonočju, 2x letno, teoretično gledano. To kdaj se začne delavnik nima nobene z astronomsko zastavljenim časom, ki je povsem lepo zasnovan in funkcionira, tako kot nima veze ali boš ti šel k frizerju ob 6 zjutraj ali ob 6 zvečer. Problem je samo en in edini ta, da so si turbo kapitalisti hitro pogruntali, da lahko v storitveni branži režejo eno izmeno in vseeno ujamejo večji del kupcev, to je tudi razlog, zakaj Ljubljana dela takšne delovnike, ki so pač storitveno naravnani, v primerjavi s periferijo, ki je še vedno bolj industrijska.

Ampak kot rečeno, to nima veze z astronomskim časom, pač pa z denarjem.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Groot ::

Mato989 je izjavil:

Groot je izjavil:

In kdaj so se po tvoje trgovski centri odpirali prej? Ob 6. uri kot trdite nekateri. Tega niste videli nikdar ali pa ste gladko premladi in nabijate malo na pamet.


To je glih point... pred 50 leti trgovskih centrov ni bilo!

zato pa cel čas plozamo da danes VEČ folka dela med 7 oz 8 in 17to kot leta 1960 ko jih je velika večina delala 6-14


Ja drži, ampak leta 1960 je bila raven svetovne globalizacije tudi bistveno manjša kot danes. Zato se je lokalna ekonomija in način življenja prilagajal zgolj in le lokalnim potrebam. Danes tega že zdavnaj ni več. Pol podjetij ima tuje lastnike, ki najbrž sedijo bodisi vsaj par držav stran ali pa celo pol sveta stran. Zato je brezveze govoriti da bi lahko tudi pisarniški delavci delali 6-14, ker to velikokrat ni izvedljivo. Kaj ti koristi nehat delat ob 14h, če takrat v USA šele komaj dobro začnejo delat in te po možnosti tvoj lastnik ali pa celo šef kliče ko si ti že doma. Delavnik 9-17 je pač v tem primeru žal prilagojen zahodni ekonomiji.

Tisti, ki govorite o nekih naravnih in vesoljskih pravilnih časih, a ta po vaše edini pravilni čas je kje zapisan? Na kakšnih kamnitih ploščah ali kako že že gredo cerkvene zgodbice. Čas je in vedno bo konstrukt človeka in zato je zgolj in le od družbenega konsenza odvisno kako ga uravnavamo. Če bi se ob prvem beleženju časa odločili da bo ura 12 ko sonce vzide, bi pač tule vsi danes trobili da je to naravni čas. Ker so včasih iz povsem praktičnih razlogov (pogledal si gor in si lahko približno ocenil kolikšen del dneva ti še preostane) govorili da je ob 12. sonce na najvišji točki, smo pač pristali na tem.

hipertija ::

Groot ti mešaš to, kako je bila ura zastavljena astromonsko gledano s tem, kakšna je povezava delovni čas vs. svetli del dneva. To koliko imaš pojma o astronomskem času, ki ga enačiš s cerkvenimi zgodbicami in praljudmi pa... bolje da si tiho.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

Mato989 ::

Groot je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Groot je izjavil:

In kdaj so se po tvoje trgovski centri odpirali prej? Ob 6. uri kot trdite nekateri. Tega niste videli nikdar ali pa ste gladko premladi in nabijate malo na pamet.


To je glih point... pred 50 leti trgovskih centrov ni bilo!

zato pa cel čas plozamo da danes VEČ folka dela med 7 oz 8 in 17to kot leta 1960 ko jih je velika večina delala 6-14


Ja drži, ampak leta 1960 je bila raven svetovne globalizacije tudi bistveno manjša kot danes. Zato se je lokalna ekonomija in način življenja prilagajal zgolj in le lokalnim potrebam. Danes tega že zdavnaj ni več. Pol podjetij ima tuje lastnike, ki najbrž sedijo bodisi vsaj par držav stran ali pa celo pol sveta stran. Zato je brezveze govoriti da bi lahko tudi pisarniški delavci delali 6-14, ker to velikokrat ni izvedljivo. Kaj ti koristi nehat delat ob 14h, če takrat v USA šele komaj dobro začnejo delat in te po možnosti tvoj lastnik ali pa celo šef kliče ko si ti že doma. Delavnik 9-17 je pač v tem primeru žal prilagojen zahodni ekonomiji.

Tisti, ki govorite o nekih naravnih in vesoljskih pravilnih časih, a ta po vaše edini pravilni čas je kje zapisan? Na kakšnih kamnitih ploščah ali kako že že gredo cerkvene zgodbice. Čas je in vedno bo konstrukt človeka in zato je zgolj in le od družbenega konsenza odvisno kako ga uravnavamo. Če bi se ob prvem beleženju časa odločili da bo ura 12 ko sonce vzide, bi pač tule vsi danes trobili da je to naravni čas. Ker so včasih iz povsem praktičnih razlogov (pogledal si gor in si lahko približno ocenil kolikšen del dneva ti še preostane) govorili da je ob 12. sonce na najvišji točki, smo pač pristali na tem.


Zakaj se ti kregaš z mano? Jaz sem za to da je UTC+2 oz CET+2 naš default čas in se ga ne spreminja, torej da je cel čas poletni čas... sicer bomo za kazen zgubili 1 uro sonca(figurativno) ker bo na vrhuncu zime tema do skoraj 8:15 namesto 7:15 in bo sončni vzhod cca 8:45 namesto 7:45 ampak to je mala cena za več svetlobe po službi za večino folka.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hipertija ::

Večina ki nas dela dopoldan nam je vseeno, ali delamo v temi ali pa v soncu, ker ipak greš od doma vtemi, domov pa ne boš prišel več v temi, ampak še boš imel nekaj od svetlega dela dneva.
Prekle za kurnk

Groot ::

Ja saj to pol teme meša. Ampak na koncu koncev je tudi edino pravilno da se pogovarjamo o teh dveh zadevah skupaj. Ker zastavljati uro tako kot si nekdo zamisli astronomsko pravilno (again popolnoma človeški konstrukt) pa potem ugotavljati, da to večini itak ne ustreza je bedarije svetovnih razsežnosti. Ok ste/so redki, ki pač delajo vse ob 6 zjutraj in bi bili radi že ob 14. uri prosti. Ampak velika večina pa takšnih pač ni, ampak jim/nam paše zvečer kakšna dodatna ura sonca/svetlobe. Jokanje da je zjutraj tema pa bolje da prihranite, ker danes si upam trditi da vsaj 75% ljudi spi za popolnoma zaroletanimi okeni, kjer je popolnoma vseeno ali je zunaj tema ali pa sonce, saj vstanete ko vam to reče budilka, ne pa naravna sončna ura in je vem kaj še vse.

@Mato oprosti, sem morda narobe dojel oziroma nisem res sledil cele debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

hipertija ::

Kot rečeno, sem tudi jaz za poletni čas, ki nam bo vsem dopoldancem prinesel eno dodatno uro svetlobe po službi tudi v zimskem času, hkrati pa ne vidim pointa zimskega časa poleti, ki bi nam prinesel svetlobo že ob 4 zjutraj. Še vedno pa krivim delovne čase za problem, ne pa astronomske ure.
Prekle za kurnk

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Ok.. cigavi urniki so se prestavili iz 6 na 9?!
Pisarne? Ne.. niso nikoli delali ob 6ih.
Cistilke? Se vedno zacnejo zgodaj.
Prodajalci? Trgovine odprejo roboti ob 7ih/8ih?
Proizvodni delavci? 6:00 je se vedno stalnica

Ampak fuck.. iz glave mi ne pade niti en poklic, kjer bi ljudje sli ob 9ih v sluzbo. Se s.p. gradbinci se pojavijo ob 8ih na terenu po kavici ob 7:30.



Kdaj zacenjajo trgovci v btcju recimo.... Ob 7.00 ze ne ampak ob 9.00 oz 8.45

1. Center se odpre ob 9ih, delavci so v sluzbi okoli 8ih.
2. Ne razumes poante.
Nekateri tukaj trdijo, da vecina zacne delati ob 9ih. V resnici pa so taki v konkretni manjsini.
Ce govorimo a shiftu delovnika, lahko govorimo o shiftu iz 6:00 izpred 50 let (vecina v industriji) na 7-8:00 (vecina v pisarnah in prodajalnah).
Ampak industrija se vedno laufa ob 06:00, pisarne se vedno ob 8:00, trgovine se vedno ob 7-8:00 itd..
Seveda z redkimi izjemami.
Torej urniki se niso spremenili, sprememil se je trend zaposlovanja.

Magic1 ::

Veze ima le to, koliko ljudi danes štarta določeno uro in koliko jih je včasih. Včasih je večina ljudi štartala med 6 in 7, danes med 7 in 8. Torej 1 ura letnega časa naredi stanje na koncu podobno. V poletnem času je pa dan itak tako dolg, da ni problema. Nima pa smisla premaknit nazaj, torej na zimski čas, če se je vse zamaknilo naprej.
Magic

ZveeZ ::

Magic1 je izjavil:

Veze ima le to, koliko ljudi danes štarta določeno uro in koliko jih je včasih. Včasih je večina ljudi štartala med 6 in 7, danes med 7 in 8. Torej 1 ura letnega časa naredi stanje na koncu podobno. V poletnem času je pa dan itak tako dolg, da ni problema. Nima pa smisla premaknit nazaj, torej na zimski čas, če se je vse zamaknilo naprej.

S tem se strinjam.
Je pa velika razlika med izjavo, da vecina danes dela ob 9ih, kar je 3h zamika napram 50 let in med dejanskim stanjem, da vecina zacne s sluzbo med 7 in 8.
In to je mene zmotilo: 3 ure fiktivnega razmaka katere so nekateri vzeli kot osnovo za svojo argumentacijo, ces, da je vseeno kateri cas vzamemo, ker se bodo zaradi tega itak urniki premaknili. Well.. zaenkrat ne kaze, da bi bilo temu tako.

Magic1 ::

Ko sem se jaz na šiht vozil čez center, je bil največji naval med 7.30 in malo čez osem. Tako da težko rečem, da večina prispe v službo pred osmo. Po moje večina začne med 7.30 in 8.30. Zna pa bit na periferiji malo prej.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Veze ima le to, koliko ljudi danes štarta določeno uro in koliko jih je včasih. Včasih je večina ljudi štartala med 6 in 7, danes med 7 in 8. Torej 1 ura letnega časa naredi stanje na koncu podobno. V poletnem času je pa dan itak tako dolg, da ni problema. Nima pa smisla premaknit nazaj, torej na zimski čas, če se je vse zamaknilo naprej.

S tem se strinjam.
Je pa velika razlika med izjavo, da vecina danes dela ob 9ih, kar je 3h zamika napram 50 let in med dejanskim stanjem, da vecina zacne s sluzbo med 7 in 8.
In to je mene zmotilo: 3 ure fiktivnega razmaka katere so nekateri vzeli kot osnovo za svojo argumentacijo, ces, da je vseeno kateri cas vzamemo, ker se bodo zaradi tega itak urniki premaknili. Well.. zaenkrat ne kaze, da bi bilo temu tako.


Ne nihče ni trdil da večina začne ob 9:00... mi trdimo ali pa jaz, da večina več NE začne ob 6:00 kot pred 50 leti ali 60timi...

Sicer bi jaz osebno tudi raje da bi začenjali prej, sam imam to srečo da imam samo 6 ur fiksnih in sicer moram bit dosegljiv med 9-15 ostali 2 pa po izbiri in to pomeni da vedno začenjam ob 7:00 da sem do 15:00 konec... Itak sem bolj jutranji človek, ampak svetlobe ob 3:45 poleti pa vseeno ne potrebujem, tudi če se zbujam ob 4:45-5:00 poleti zaradi sonca...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

svecka ::

hipertija je izjavil:

Kot rečeno, sem tudi jaz za poletni čas, ki nam bo vsem dopoldancem prinesel eno dodatno uro svetlobe po službi tudi v zimskem času, hkrati pa ne vidim pointa zimskega časa poleti, ki bi nam prinesel svetlobo že ob 4 zjutraj. Še vedno pa krivim delovne čase za problem, ne pa astronomske ure.

+111111 poleti je svetlobe več kot preveč, pozimi pa jo krvavo primankuje.

Glugy ::

Preden se je začel premikat uro je bil zimski čas. Če se ukine je po privzetem da se vrne na zimski čas za skoz. Brezveze komplicirat.

hipertija ::

Eni me namensko ignorirajo, ker furajo svojo debilščino dalje. Če bi obdržali zimski (za nas pravi) čas, je to super, ampak je potem treba regulirati delovne čase. To kar ti kreten Glugy praviš, da bv komplicirat - a res? se pravi izničimo dopoldansko izmeno, uničimo zimski čas ?
Prekle za kurnk

sbawe64 ::

Zakaj torej še vedno prestavljanje ure kot zombiji, če od tega ni prav nobene koristi ?

Če so, se priporočam za konkretne številke, še posebej koliko kWh energije se s tem prihrani.
2020 is new 1984
Corona World order

starfotr ::

Enim se gre za nek navidezen prihranek ur.

Medtem ko vsak dan izgubijo ure v avtu. Nekaj ali celo večina tega časa je tudi v stoječem avtu.

Res, sami biseri ste zagovorniki stalnega poletnega časa :))

starfotr ::

Referendum je v tem primeru metanje denarja stran in glasovali bodo tudi tisti, kateri po mojem nimajo pravice glasovat, ker niso v časovnem pasu, kateri jim je namenjen glede na lego na Zemlji.

V primeru ugotovitve slabe izbire pa predlagam, da vse stroške ponovne menjave nosijo zagovorniki. Jaz komot nosim stroške, če komu stalni zimski ne bi bil všeč in bi po nekaj letih menjali na stalnega poletnega. Stalne poletne so po svetu že menjali za stalne zimske. Tako, da izgleda imamo preveč denarja in bi se radi malo pozabavali s stalnim poletnim in nato bi po parih letih menjali na stalni zimski čas. Oziroma čas, ki nam pripada glede na lego na Zemlji.

Iz slik je razvidno, kdo je outsider in kdo ima perfetno izbran čas. To smo recimo mi. Smo v sredini +1. Bolj idealno ne gre.


nejc_nejc ::

No kot sem zgoraj napisal, kdo bo uskladil francijo in nemcijo, ajde španci....slovenčki sigurno ne.:))

hipertija ::

Prekleti pedri, ki ste nam, ki imamo delovni čas od 7--15, super službo in poleti po službi do 22.00+ ure še čas za sebe, fouš. Taisti boste poleti roletali okna ob 4 zjutraj, da boste svoje kurčeve ljubljanske pizde imeli v postli do 8.00 zjutraj, pozimi pa boste gnili v temi. Taisti turbokapitalisti, ki vam je 200EUR več kot svetloba in življenje. bljek res
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

mailer ::

Če si kupiš casio edifice serijo se odvadiš premikat uro in začneš premikat samo v glavi. >:D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

nejc_nejc ::

Tole hipartija, pa ne razumem dobro.
...Je razbrati, da bomo slovenčki preusmerili tok EU?

hipertija ::

Seveda ne, ampak te budale to zagovarjajo, iz čiste foušije in neznanja.
Prekle za kurnk

nejc_nejc ::

Francozom, pa Špancem paše ob 23.00 cajtng uzuni brat.:)

tomlin ::

Urin premik je nepotrebna zoprnija. Od kar so ga uvedli, me je jezil, vedno sem moral razmišljati ali premaknem ure naprej ali nazaj. Zjutraj najbolj sladko spim, in ni zlomek s tem imbecilnim premikom so mi zamenštrali bioritem.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

starfotr ::

Recimo ne vem zakaj ima Benelux, Španija in Francija drug pas.

Portugalska-Španija sta sosedi in imajo drug čas. Pa vse funkcionira.

Prav tako Švedska in Finska.

Pa Madžarska, Srbija... In na drugi strani Romunija in Bolgarija.

Tako, da če Francozi ne znajo funkcionirat, če bi oni in Nemčija imel drug čas, potem naj si bagete zataknejo nekam in poplaknejo s šampanjcem.

Špancem čas ni pomemben. Oni popoldne itak spijo. In oživijo, ko je noč. Kje so sedaj tisti zagovorniki daljšega dneva in izkoristka le tega? Prilagoditi se je treba. To je evolucija. Kdor se ne prilega, ga evolucija lepo izloči.

nejc_nejc ::

Francozi, radi so zvečer ob svetlem pokonci, zgovarjajo se pa na biznis. V beneluksu, jih je pa itak polovica ali več.... nemcem, se pa ni treba prilagajat vs francija in so tiho

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

tomlin ::

Ena redkih stvari, ki jih nismo zavidali Tržačanom, ko smo še hodili po kavo..., je bil njihov premik na uri. Na, pa je minilo par let in smo ta kretenizem iz zahoda uvozili.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

nejc_nejc ::

Se v zivo spomnim, ko so prvič premaknili. Ravnatelj, se je odloču, da je prihod v šolo ob pol ne ob uri. Je bla zmeda totalna...

Zimonem ::

Uzakoniti UTc. Pol si pa šlihtajte delavnike kakor hočete. Vseeno je ali piše da greš na šiht ob enih ponoči ali pa ob 8h zjutraj.

ThinkPad ::

Edino, kar bi bilo potrebno premaknit je, da se gre na poletni čas ene 14 dni prej, kot se sicer gre v Evropi. Če bi premaknil takrat kot Američani, bi bilo kar Ok, če že ostane pri premikanju.

Zimonem ::

Nič premikati, porkamadona. Dela samo zmedo. Vsi na UTc. Pa je.

kajtimara ::

hipertija je izjavil:

Prekleti pedri, ki ste nam, ki imamo delovni čas od 7--15, super službo in poleti po službi do 22.00+ ure še čas za sebe, fouš. Taisti boste poleti roletali okna ob 4 zjutraj, da boste svoje kurčeve ljubljanske pizde imeli v postli do 8.00 zjutraj, pozimi pa boste gnili v temi. Taisti turbokapitalisti, ki vam je 200EUR več kot svetloba in življenje. bljek res

Saj pravim, kulture tu ni.

hipertija ::

Pa strpnosti tudi ne, tolerance do teh nikoli.
Prekle za kurnk

DamijanD ::

Ste preživeli?:D

Horas ::

smo, smo že včeraj popoldne dali uro naprej. otroka spala ko klade. jaz malo slabše ker sem iz nočne ta teden.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

energetik ::

DamijanD je izjavil:

Ste preživeli?:D
Komaj :))

Dejansko sem pa že včeri vstal ob 6h CET, počasi zamikam bioritem, da bom v pon. približno 1h zamaknjen. :D
vires in numeris

ales85 ::

Danes ja, jutri, bomo videli.
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Američanom se obeta stalni poletni čas (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24224942 (14721) DostMam

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115681 (7210) Oberyn
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636927 (30256) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21844793 (31556) nsa_ag3nt

Več podobnih tem