» »

Evo pa se je spet spremenila ura..

Evo pa se je spet spremenila ura..

««
7 / 14
»»

T440 ::

Končno smo spet na poletnem času. Če že poenotenje, potem naj bo na poletni čas!

Egidij88 ::

A sem edini pod Soncem, ki ga premikanje ure ne moti?

RatedR ::

Čist iskren dok se ne dogaja to iz nedelje na pondeljk d bi manj spal je čist ok :)) sicer pa 1x na let če bo tista ura manj tud ni pene

HitraSperma ::

Ste slišali da je edini pravi čas zimski čas? Baje je narava/vesolje določila da ko je sonce na vrhu, da morajo človeške (arabske) številke na uri kazati 12:00 - če ne, se krši naravni zakon iz začetka vesolja.
fgdsfjk

no comment ::

Egidij88 je izjavil:

A sem edini pod Soncem, ki ga premikanje ure ne moti?

Ne. Si eden izmed velike večine, ki se ne oglaša.

Kolegica mi je razlagala, da moramo razumeti, da imajo nekateri mnogo bolj občutljiv bioritem in da njo prestavljanje ure zjebe za dva meseca (in da mi sploh ne bo govorila kakšna škoda se pa tako naredi živalim).

Nisem imel srca ji povedat, da ji življenje na 45. vzporedniku v dveh mesecih bistveno bolj "premakne" njeno biološko uro kot pa DST.

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

no comment je izjavil:

Egidij88 je izjavil:

A sem edini pod Soncem, ki ga premikanje ure ne moti?

Ne. Si eden izmed velike večine, ki se ne oglaša.

Kolegica mi je razlagala, da moramo razumeti, da imajo nekateri mnogo bolj občutljiv bioritem in da njo prestavljanje ure zjebe za dva meseca (in da mi sploh ne bo govorila kakšna škoda se pa tako naredi živalim).

Nisem imel srca ji povedat, da ji življenje na 45. vzporedniku v dveh mesecih bistveno bolj "premakne" njeno biološko uro kot pa DST.

Je verjetno nisi razumel. Macka ji 2x letno znori zaradi premika ure in ji 2 meseca ne pusti spat.
Svoje verjetno prispevajo se vrabcki.

svecka ::

HitraSperma je izjavil:

Ste slišali da je edini pravi čas zimski čas? Baje je narava/vesolje določila da ko je sonce na vrhu, da morajo človeške (arabske) številke na uri kazati 12:00 - če ne, se krši naravni zakon iz začetka vesolja.


povej to na severu sveta, ker imajo več mesecev "temo" (mrak). Kako naj bo pa tam ura? Skoz polnoč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

kamiKaZaA ::

T440 je izjavil:

Končno smo spet na poletnem času. Če že poenotenje, potem naj bo na poletni čas!

Tudi sam podpiram, da ostanemo na poletnem času in da enkrat za vselej ukinemo premikanje ure. Nevem zakaj so se pri koroni tako hitro vse zmenili in uskladili tukaj pri eni uri pa ne najdejo skupnega jezika?

Egidij88 je izjavil:

A sem edini pod Soncem, ki ga premikanje ure ne moti?

Verjetno. Jaz potrebujem par dni, da naredim preskok tega, da se moram zjutraj 1 uro prej vstajati in mi ta premik ure poruši večmesečni bioritem.

Bizkit45 ::

svecka je izjavil:

HitraSperma je izjavil:

Ste slišali da je edini pravi čas zimski čas? Baje je narava/vesolje določila da ko je sonce na vrhu, da morajo človeške (arabske) številke na uri kazati 12:00 - če ne, se krši naravni zakon iz začetka vesolja.


povej to na severu sveta, ker imajo več mesecev "temo" (mrak). Kako naj bo pa tam ura? Skoz polnoč?


in kako premik ure podaljša dan? :)

starfotr ::

ales85 ::

svecka je izjavil:

HitraSperma je izjavil:

Ste slišali da je edini pravi čas zimski čas? Baje je narava/vesolje določila da ko je sonce na vrhu, da morajo človeške (arabske) številke na uri kazati 12:00 - če ne, se krši naravni zakon iz začetka vesolja.


povej to na severu sveta, ker imajo več mesecev "temo" (mrak). Kako naj bo pa tam ura? Skoz polnoč?

Ti moras pa popraviti detektor sarkazma...

Naj se ukine premikanje, pa mi je vseeno na kateri cas. Lahko tudi na +17.

mancini ::

Letimo in potujemo po celem planetu, sluzbeno in zasebno in to non stop.
Pa noben ne jamra ko zamenja 3-10 casovnih pasov.
Ko premaknemo eno uro naprej ali nazaj pa vsi umirajo in to po teden dni ali celo 2 meseca.

Tukaj mi nekaj ne stima

tonttu ::

Egidij88 je izjavil:

A sem edini pod Soncem, ki ga premikanje ure ne moti?

Definitivno ne, ker mene tudi ne. Ampak tisti, ki nas ne moti, ne pisemo 10 strani dolgih spisov o tem kako zajebenao je to, pac pa prestavimo uro naprej/nazaj (jebiga na pecici jo moram se na roke) in zivimo naprej.

starfotr ::

mancini je izjavil:

Letimo in potujemo po celem planetu, sluzbeno in zasebno in to non stop.
Pa noben ne jamra ko zamenja 3-10 casovnih pasov.
Ko premaknemo eno uro naprej ali nazaj pa vsi umirajo in to po teden dni ali celo 2 meseca.

Tukaj mi nekaj ne stima


Kaj res? Nobenega problema ni?

https://wwwnc.cdc.gov/travel/page/jet-l...

https://www.mayoclinic.org/diseases-con...

ales85 ::

mancini je izjavil:

Letimo in potujemo po celem planetu, sluzbeno in zasebno in to non stop.
Pa noben ne jamra ko zamenja 3-10 casovnih pasov.
Ko premaknemo eno uro naprej ali nazaj pa vsi umirajo in to po teden dni ali celo 2 meseca.

Tukaj mi nekaj ne stima

A ne? Kdo ne jamra? Jaz tecnarim vsakic, ko pridem nazaj (iz zahoda).

sbawe64 ::

Koliko kWh energije bomo danes prihranili oz. zakaj ta neumnost ostaja ??
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

starfotr ::

Prihranka ne bo. Kvečjemu bo izguba zaradi vseh nepotrbnih delovnih ur, ki so potrebna da vse ure 2x na leto premikamo.

Ukinitve ni, ker imamo v naši sredi ljudi, ki mislijo drugače. In enačijo poletni čas z daljšimi dnevi. In posledično mislijo, da bo isto pozimi. Zato si prizadevajo na vse pretege za, da bi obstal stalni poletni čas, drugače rečeno premik pasu iz CET oz. UTC+1 v EET oz. UTC+2.

no comment ::

ales85 je izjavil:

A ne? Kdo ne jamra? Jaz tecnarim vsakic, ko pridem nazaj (iz zahoda).

Vsakič?! To pomeni, da si že večkrat jamral? Kako je to mogoče? Gotovo smrt bi moral srečati že po prvem takem brutalnem zamiku bioritma za več ur...

Groot ::

starfotr je izjavil:

Prihranka ne bo. Kvečjemu bo izguba zaradi vseh nepotrbnih delovnih ur, ki so potrebna da vse ure 2x na leto premikamo.

Ukinitve ni, ker imamo v naši sredi ljudi, ki mislijo drugače. In enačijo poletni čas z daljšimi dnevi. In posledično mislijo, da bo isto pozimi. Zato si prizadevajo na vse pretege za, da bi obstal stalni poletni čas, drugače rečeno premik pasu iz CET oz. UTC+1 v EET oz. UTC+2.


No dežurni trolko foruma, prosim pojasni kako ohranitev poletnega časa ne pomeni pozimi eno uro kasnejši sončni zahod? Res bi te rad videl kako tole utemeljiš.

Pa preden se začneš izgovarjati, prav nihče tukaj ni trdil da bo dan zato pozimi dejansko daljši, v smislu seštevka ur svetlobe. Vsi pa trdijo, da bi raje imeli popoldan eno uro več svetlobe, na račun ene ure teme zjutraj.

energetik ::

mancini je izjavil:

Letimo in potujemo po celem planetu, sluzbeno in zasebno in to non stop.
Pa noben ne jamra ko zamenja 3-10 casovnih pasov.
Ko premaknemo eno uro naprej ali nazaj pa vsi umirajo in to po teden dni ali celo 2 meseca.

Kdo tako potuje? Kake 2% Slovencev mogoče?
Stalni jet-lag je tako kot delo v turnusu dokazano močno škodljivo za zdravje.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

starfotr ::

Groot je izjavil:

starfotr je izjavil:

Prihranka ne bo. Kvečjemu bo izguba zaradi vseh nepotrbnih delovnih ur, ki so potrebna da vse ure 2x na leto premikamo.

Ukinitve ni, ker imamo v naši sredi ljudi, ki mislijo drugače. In enačijo poletni čas z daljšimi dnevi. In posledično mislijo, da bo isto pozimi. Zato si prizadevajo na vse pretege za, da bi obstal stalni poletni čas, drugače rečeno premik pasu iz CET oz. UTC+1 v EET oz. UTC+2.


No dežurni trolko foruma, prosim pojasni kako ohranitev poletnega časa ne pomeni pozimi eno uro kasnejši sončni zahod? Res bi te rad videl kako tole utemeljiš.

Pa preden se začneš izgovarjati, prav nihče tukaj ni trdil da bo dan zato pozimi dejansko daljši, v smislu seštevka ur svetlobe. Vsi pa trdijo, da bi raje imeli popoldan eno uro več svetlobe, na račun ene ure teme zjutraj.


Stroka zagovarja zimski čas. Neumna raja pa poletnega. Politika je pa direktna veza z večino raje. In večina želi poletni čas. Ker so pač kratkovidni.

https://n1info.si/novice/slovenija/prem...

woodpecker ::

Groot je izjavil:

starfotr je izjavil:

Prihranka ne bo. Kvečjemu bo izguba zaradi vseh nepotrbnih delovnih ur, ki so potrebna da vse ure 2x na leto premikamo.

Ukinitve ni, ker imamo v naši sredi ljudi, ki mislijo drugače. In enačijo poletni čas z daljšimi dnevi. In posledično mislijo, da bo isto pozimi. Zato si prizadevajo na vse pretege za, da bi obstal stalni poletni čas, drugače rečeno premik pasu iz CET oz. UTC+1 v EET oz. UTC+2.


No dežurni trolko foruma, prosim pojasni kako ohranitev poletnega časa ne pomeni pozimi eno uro kasnejši sončni zahod? Res bi te rad videl kako tole utemeljiš.

Pa preden se začneš izgovarjati, prav nihče tukaj ni trdil da bo dan zato pozimi dejansko daljši, v smislu seštevka ur svetlobe. Vsi pa trdijo, da bi raje imeli popoldan eno uro več svetlobe, na račun ene ure teme zjutraj.

Dve zimi smo bili zaprti na delu od doma - koliko jih je vstajalo na poletni uri in (iz)koristilo svetlobo?

s1m0n ::

starfotr je izjavil:



Stroka zagovarja zimski čas. Neumna raja pa poletnega. Politika je pa direktna veza z večino raje. In večina želi poletni čas. Ker so pač kratkovidni.

https://n1info.si/novice/slovenija/prem...


Ah neka druženja stroke o spancu niso neki strokovnjaki...

Groot ::

starfotr je izjavil:

Groot je izjavil:

starfotr je izjavil:

Prihranka ne bo. Kvečjemu bo izguba zaradi vseh nepotrbnih delovnih ur, ki so potrebna da vse ure 2x na leto premikamo.

Ukinitve ni, ker imamo v naši sredi ljudi, ki mislijo drugače. In enačijo poletni čas z daljšimi dnevi. In posledično mislijo, da bo isto pozimi. Zato si prizadevajo na vse pretege za, da bi obstal stalni poletni čas, drugače rečeno premik pasu iz CET oz. UTC+1 v EET oz. UTC+2.


No dežurni trolko foruma, prosim pojasni kako ohranitev poletnega časa ne pomeni pozimi eno uro kasnejši sončni zahod? Res bi te rad videl kako tole utemeljiš.

Pa preden se začneš izgovarjati, prav nihče tukaj ni trdil da bo dan zato pozimi dejansko daljši, v smislu seštevka ur svetlobe. Vsi pa trdijo, da bi raje imeli popoldan eno uro več svetlobe, na račun ene ure teme zjutraj.


Stroka zagovarja zimski čas. Neumna raja pa poletnega. Politika je pa direktna veza z večino raje. In večina želi poletni čas. Ker so pač kratkovidni.

https://n1info.si/novice/slovenija/prem...


Aha članek iz N1 in stroka v istem stavku. Ne vem, nekako ne pije vode. Tako kot tvoje trolanje ne.

Res ne razumem a je tako težko priznat da razumnega argumenta nimaš, imaš pa mnenje. Ni prav nobenega problema da izraziš svoje mnenje, ampak ne potem trditi da nek posvečeni naravni čas podpira tvoje trditve.

no comment ::

Nehali bomo prestavljati čas, potem bomo pa prilagajali šolske urnike (in posledično ostalo), da pozimi naši sončki ne bodo v trdi temi hodili v šolo.

Mark my words.

starfotr ::

Jaz pa stavim, da bomo šli na stalni poletni čas. In potem v roku nekaj let spet spreminjali. Na stalni zimski čas.

MrStein ::

Bedarija bo v vsakem primeru.

Še vedno čakam na študijo, da se prihrani energije. (študije o škodi na bioritmu in podobno so)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

no comment ::

starfotr je izjavil:

Jaz pa stavim, da bomo šli na stalni poletni čas. In potem v roku nekaj let spet spreminjali. Na stalni zimski čas.

Da bomo lahko spet prestavljali ure, ko bomo šli v Italijo ali na Hrvaško. Lol... ;)

MrStein je izjavil:

Še vedno čakam na študijo, da se prihrani energije. (študije o škodi na bioritmu in podobno so)

Če do sedaj nisi uspel najti niti ene, je čisto vseeno, če jih naredijo še tisoč. Itak jih ne boš hotel prebrat, tako kot doslej...

Zgodovina sprememb…

Irbis ::

Razmišljam, da bi uporabil libanonski recept in protestno ostal na zimskem času.

Ales ::

Kar se mene tiče, za Slovenijo:

- zimski čas čez celo leto, kot pred to neumnostjo s premikanjem

- delovni čas večinoma od 7-15, sedemurni delovnik; v vsakem primeru pa ne to sranje do 17h ali še dlje

- splošne trgovine naj se zaprejo najkasneje ob 19h, ob sobotah ob 12h in ob nedeljah zaprto.

Eni bi najraje bili cel dan v službi, po možnosti še po "poletnem" času. Ne vem, kdaj bo folku malo bolj množično kapnilo, da nam ni potrebno biti sužnji kapitala.

Ne kot zaposleni in ne kot potrošniki ne rabimo počet tega.

Vzemite si malo dneva zase, no.

s1m0n ::

Še vedno mi ni jasno kaj bi zimski doprinesel?
Pa ne mi začet kdaj se vozite v službo ker jaz se pozimi/poleti vedno v temi...

Ales ::

Saj pravzaprav ni "zimski", to poimenovanje se včasih uporablja odkar imamo to blesavo premikanje ure dvakrat leto.

V glavnem, to je čas, pri katerem je sonce ob 12h v najvišji točki. Seveda je to še odvisno od točne lokacije opazovanja.

Iz nas kapital dela bedake, ker mu je v interesu da si cel dan ali v službi ali potrošnik nekje. Ni jim v interesu, da ob 14h ali 15h zaključiš z vsem in imaš še ure dejanskega dneva na voljo za kaj tretjega.

DarkSite ::

Pravi čas je zimski čas ostalo je BS. Zna se pa zgodit da bo zaradi raje in politike obstal poletni.

ZveeZ ::

DarkSite je izjavil:

Pravi čas je zimski čas ostalo je BS. Zna se pa zgodit da bo zaradi raje in politike obstal poletni.

Verjetno bo se dolga leta (upam stavit na 10+ let) ostalo pri premikanju kazalcev.

energetik ::

Ales je izjavil:

V glavnem, to je čas, pri katerem je sonce ob 12h v najvišji točki. Seveda je to še odvisno od točne lokacije opazovanja.
Ne ni. Tudi na točno 15° vzhodno pri stalnem CET je v najvišji točki nekje od 11:45 do 12:15, odvisno od datuma :P
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

no comment ::

s1m0n je izjavil:

Pa ne mi začet kdaj se vozite v službo ker jaz se pozimi/poleti vedno v temi...

Kaj si petelin po poklicu (in imaš prepoved dela na domu)?

s1m0n ::

A za tiste, ki so doma pa je pomembno kdaj je zjutraj svetloba? Saj okna niti ne vidijo, če bulijo v zaslon...

GupeM ::

energetik je izjavil:

Ales je izjavil:

V glavnem, to je čas, pri katerem je sonce ob 12h v najvišji točki. Seveda je to še odvisno od točne lokacije opazovanja.
Ne ni. Tudi na točno 15° vzhodno pri stalnem CET je v najvišji točki nekje od 11:45 do 12:15, odvisno od datuma :P

Zagotovo pa ni med 12:45 in 13:45, kar bi vi radi. Pa niti nima veze. So se države že odločale za stalne poletne čase, pa so v roku nekaj let šaltali nazaj na stalne zimske, ker je zjutraj pač bilo predolgo temno in depresivno.

ales85 ::

Madona ste smesni... "Pravi cas" :))

starfotr ::

Kako se kitajci spopadajo s tem, da imajo komunistični China time.

https://www.quora.com/How-can-people-li...

Prilagodili so urnike. Ne začne se šola ob 8h po celi državi.

Kot že mnogokrat do sedaj poslvedano je najbolj optimalno, da imamo CET in si potem vsak ureja sam. Če kdo hoče izkoristiti dan v celoti, naj si pač nastavi budilko na bolj zgodnjo uro.

MrStein ::

Ne ne. Je presladko spati. Razen če cesar ukaže. Tako deluje folk.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Zagovorniki stalnega CEST mi prosim povejte še, če tudi vsak vikend v letu vstanete prej, da izkoristite dan resnično v celoti. Drugače je to 2/7 zavrženega tedna (kar je skoraj 30 %), če tega ne izkoristite.

sbawe64 ::

https://www.statista.com/chart/24473/co...

slika, kdo prestavlja uro: Evropa, Spitsbergi (Norveška) Zda, Kanada (z izjemo: Saskatchewan, Yukon), Grenlandija z eno izjemo, Egipt, JV del AU (states: New South Wales, Victoria, South Australia), Nova Zelandija, od Južne Amerike Paragvaj in Čile , nekateri otoki v Karibih (Bahami, Kuba in Haiti)


Vsi ostali so prestavljali oz nikoli ni prestavljali (Afrika, Azija), Islandija, Litva, Kaliningrad, Rusija, Kitajska, Indija
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

johanblond ::

Da ne bo kdo spregledal enostavno geograsko dejstvo, ki rezultira na zgornji sliki. Sivi pas držav, ki niso nikoli premikali ure je ob ekvatorju. Tam bi bilo pa res nekako brezveze se ukvarjat s premikom ure na poletni čas.
Tudi ko ste omenjali Kitajsko, tudi tam ni tako zelo velike razlike v dolžini svetlega dne med poletjem in zimo.
Najbolj izrazito izstopajo države, ki premikajo ure, ki so v Severni Ameriki in (severni) Evropi. Ravno tam, kjer je velika poseljenost in je znatna razlika v dolžini svetlega dne med poletjem in zimo.

Ljubljana: 8:38 (min. dožina) - 15:45 (max. dožina): 7:07 (razlika poletje - zima)
Peking: 9:23 (min. dožina)- 15:00 (max. dožina): 5:37 (razlika poletje - zima)
Mexico City: 10:58 (min. dožina) - 13:18 (max. dožina): 2:20 (razlika poletje - zima)
Glaswgow: 7:00 (min. dožina) - 17:35 (max. dožina): 10:35 (razlika poletje - zima)

Res ni nobebe logike v spreminjanju ure v Mexico City-ju, v Ljubljani je že drugače, nek Glasgow je pa povsem druga zgodba (npr Glasgow poleti sploh nima trde noči, samo mrak).

chucki ::

Jebem vam m*. Ob 3h zjutri sem vstal,po stari uri, da sem se uredil in peljal iz Ce v lj v sluzbo. V najlepsem mestu so bili samo se pijani zombiji ob 5.30 uri, ko sem lovil zadnje kilometre do centra mesta.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

johanblond ::

 Dolžina dneva/noči glede na zemljepisno širino

Dolžina dneva/noči glede na zemljepisno širino

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

:)

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

GupeM ::

Kako lepo je bilo včeraj zvečer, ko otroci niso hoteli v posteljo, ker je bilo zunaj še svetlo in kako lepo je danes, ko je zunaj še mrak, otroci bi pa še spali, ker je zunaj še tema ...

/s

ales85 ::

GupeM je izjavil:

Kako lepo je bilo včeraj zvečer, ko otroci niso hoteli v posteljo, ker je bilo zunaj še svetlo in kako lepo je danes, ko je zunaj še mrak, otroci bi pa še spali, ker je zunaj še tema ...

/s

A še nisi slišal kako problematične otroke imaš? Moraš jim povedati, da naj se zresnijo.

/s

energetik ::

GupeM je izjavil:

Kako lepo je bilo včeraj zvečer, ko otroci niso hoteli v posteljo, ker je bilo zunaj še svetlo in kako lepo je danes, ko je zunaj še mrak, otroci bi pa še spali, ker je zunaj še tema ...

/s
Saj vem da je /s, ampak froci so včeri zaspali ob 21h po CEST, zdaj jih pa kljub temu da so spali 10h ne morem spravit iz postelje. Imajo jet-lag, zahvaljujoč glupim premikom ure.
vires in numeris
««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Američanom se obeta stalni poletni čas (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
24224688 (14467) DostMam

Evropski poslanci za ukinitev premika ure (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8115629 (7158) Oberyn
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636786 (30115) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21844608 (31371) nsa_ag3nt

Več podobnih tem