» »

Led osvetljava stopnic

Led osvetljava stopnic

K0K0 ::

Doma delam nove lesene stopnice pa me je pičila ideja da bi jih dodatno osvetliv z led diodami.
Kaj mislite bi zgledalo če bi v vsako stopnico vdelal 3 visokosvetleče led diode?
Bi bla bolš bela al modra barva? Les bo rdečkast.

Če mogoče slika ne dela je tuki direkt link do skice.

edit - slika ne dela. Odstranil.

Vesoljc ::

a to je "pokrivalo" stopnice? meni zveni ideja kul, edinole glede barve ne vem...
modra pa rdeca?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Opkow ::

Imam obcutek, da bi bile ponoci ultrabright lediodice presvetle. Zato priporocam, da das vmes se regulator, da bi po potrebi nastavljal svetilnost.
Drugace mi je pa deja vscecna... :)

gm80 ::

Na rdeč les (češnja?) bi pasala rdeča osvetlitev.

K0K0 ::

To je krovna plošča ja. Ledice bi svetile odzgoraj navdol in bi bile skrite, tko da bo sam mal pasivne svetlobe.
Ideja z regulatorjem je dobra. Tko si bom lahko točno nastavil kakšno osvetlitev hočem.
Regulator je vbistvu potenciometer ane?
Kaj rabim za napajanje 48 ledic?

A je tole vredu ponudba:
50kom belih visokosvetlečih 25000 mcd z upori za 12v za 4,5k?
link!

Po kolk so drugač ledice?
Razmišljam da bi najprej kupil po 3kom vsake barve (rdeča,modra,bela) da mal sprobam kako bi zgledal.

A.J. ::

Raje najprej poskusi kako izgleda. Predvsem bi lahko bil moteč majhen kot pod katerim svetijo LED diode (imel bi tri majhne kroge), predvsem te močnejše. Osebno mi je bolj všeč enakomerna osvetlitev. Seveda pa je to odvisno od tega, kakšen efekt želiš ustvariti.

Glede barve pa mislim da bi bila rdeča boljša kot modra, bela pa mogoče še malo boljša kot rdeča.

K0K0 ::

Jest bi mel raje bolj enakomerno osvetlitev.
Bi blo mogoče bolš mal več navadnih ledic?

blblb ::

Lahko pa das pred LED diode kos pleksija, ki ga z malo bolj grobim brusnim papirjem zbrusis :)

Bi bilo treba najprej poiskusiti na eni sami LED diodi, da bi videl ce ti je efekt vsec.

lp, blblb

A.J. ::

Tudi če je več ledic, se še vedno vidijo krogi. Pleksi je dobra ideja.

Sam sem imel tako narejeno osvetlitev za tipkovnico in miško:


Narejeno je bilo iz pleksi palic premera 8mm in šestih led diod, štirih modrih in dveh rdečih.
Ponoči je bilo dovolj močno, da je prijetno osvetlilo 20 kvadratov veliko sobo. Ledice pa so bile 6cd modre in 10cd rdeče, da dobiš malo občutka.

Alternativa so tudi neonske žarnice, a so primerno močne samo tiste za okrasitev računalnikov, pa tudi precej dražje so v primerjavi z LED diodami.

iskra ::

O tem sem tudi jaz sanjal nekaj časa nazaj ampak me je prehitel mojster za izdelavo stopnic in sedaj dvomim, da lahko kaj takega izpeljem, brez vidnih kablov :\

No, da dodam še jaz moj cent: če se bojiš, da se bo kaj prežgalo, če jih pustiš prižgane čez noč/vikend, uporabi senzor za gibanje. Vsaj jaz sem si to želel :) Namreč, da bi se prižgale samo, ko jih potrebuješ, ko recimo tavaš v temi po hiši.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

K0K0 ::

No če dobim približno tako osvetlitev kot jo ima A.J. bi blo čist vredu. Vbistvu bi rad sam mal indirektne svetlobe tko za efekt.
A.J. to maš 8mm debel al širok pleksi?

A se lohka ledice tolk segrejejo da bi se kej vžgal?
Drugač sm mislu kr na stikalo ta luči vezat sam mi je ideja z senzorjem bolj všeč. hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

K0K0 ::

Kaj če bi namesto ledic uporabil hladne katode. Stopnice so široke cca 90 cm tko da bi montirov po eno 30cm katodo na sredino stopnice. Stopnice so debele 40mm tko da komot zareskam 12mm kanal za katodo.
16 katod me pride 18k. 50 ledic pa 5k + verjetno okol 5-10k za pleksi tko da cena je tm tm.

A.J. ::

To imam okrogle pleksi palice, ki sem jih kupil kakšni dve leti nazaj v Bauhausu. Prodajale so se kot nekakšne palice za zavese ali nekaj podobnega, dolžine 80cm in premera 8mm, cena dveh v kompletu pa je bila nekih 500 do 700 SIT. S strani sem zvrtal luknjo 5mm in vanjo prilepil diodo. Cena ene takšne palice je bila tako največ 500 SIT, ker tudi rdeče diode niso drage. Modre so bile pa precej dražje (okrog 400 SIT LED dioda).

Če si še kaj štromarja, lahko narediš še mehak vklop in izklop in imaš še fade-in in fade-out efekt, ki zgleda zelo hudo;)

Aja, če pa nimajo več tistih palic, pa kupiš 5mm pleksi in ga narežeš na ozke trakove, pa imaš isti efekt kot s palicami, sploh ker je vse skupaj skrito v kanalu pod stopnico (palice so na pogled seveda precej bolj seksi:D ). Imaš pa nekaj več dela, ampak mislim da bi bilo celo precej ceneje kot palice.

Še dopolnilo:

Ja, če kupiš 5mm pleksi, ki mislim da ni dražji od 8000 SIT kvadratni meter, vzameš recimo 80 cm dolg in 32 cm širok kos (če imaš 16 stopnic, 2 cm trak je zvrhano dovolj širok), kar je 0,32 m * 0,8 m = 0,256 m^2 in pri ceni 8000 za m^2 je to 2048 SIT, ogromno ceneje kot palice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A.J. ()

K0K0 ::

A se da pleksi rezat z žago za les al rabim kak poseben list?

A.J. ::

Kakšno žago imaš v mislih? Sam sem rezal z žagico za rezljanje (z U lokom), ampak če imaš možnost razrezati s krožno žago (cirkularjem) je to boljša ideja, ker imaš veliko manj dela (ker je vsega skupaj 12 metrov reza). Najbolje, da vprašaš tam kjer ga boš kupil, če bi ga lahko narezali na manjše kose, kar bi ti prihranilo veliko dela.

K0K0 ::

Mam tavelik mizarski cirkular tko da sam razrez ni problem. Sam nebi rad uničil lista, ker niso glih pocen (16K).
Če bom dal rezat v Bauhaus bo verjetno vsak kos drugačne širine.

A.J. ::

Saj v bistvu nič hudega če so kosi za milimeter ali dva različno široki, če bodo skriti. Razen, če si takšen perfekcionist;)

Čeprav kolikor sem jaz do sedaj kupoval v bauhausu, so bili kar precej natančni.

K0K0 ::

Ma sej veš kak je to milimetr tle milimetr tm mal še jest zaj... pa je pol centi. Če že dajem pleksi bi rt da bo lepo, ker bo sigurno kdo pogledu kako je narjen.
No sej bom vidu mrbit pa čist uredu žagajo.
Maš mogoče kak načrt za fade-in/out vezje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Knight rider led (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
17615418 (10209) T0RN4D0
»

Novosti v moji zbirki vodnih blokov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
645676 (4225) LittleDevil
»

LCD Display predelava osvetlitve na modro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171579 (1310) zlabo
»

Zmodaj vse kar vidiš

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482111 (1205) krucymucy

Več podobnih tem