» »

Novosti v moji zbirki vodnih blokov!

Novosti v moji zbirki vodnih blokov!

«
1
2

Eddy ::

Takole, za tiste, ki ne obiskujete moje strani EK Vodni Bloki vam predstavljam majhno evolucijo in modifikacijo mojih CPU blokov:

Torej EK-WWA blok "podnevi":


EK-WWA blok z modro led diodo:


EK-WWA blok z rdečo led diodo:


EK-WWA blok z belim pleksi pokrovom in modro led diodo:


EK-WWA blok z belim pleksi pokrovom in modro led diodo:


Led diode se se priklopijo enostavno na molex priključek (4-pinski).
Sicer jaz nimam takega ohišja da bi se videl noter, samo, če bi ga pa imel bi pa enega izmed teh sigurno imel

Za grafično je možno enako samo še nimam slik!

Zadnja možnost pred NEST-om! ;) ;)
www.ekwaterblocks.com
  • zavarovalo slike: OwcA ()

profii ::

Edin komentar: Sexy
Kr tk naprej

mazy ::

kulk penesov več košta tole lepotičenje z ledicam?

Eddy ::

Kaj ko bi pogledal tam kjer to ponavadi pišr :P
www.ekwaterblocks.com

Dr_M ::

a zelene ledice pa nimas??
al pa rumene?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Eddy ::

Zaenkrat ne :'( :8)
www.ekwaterblocks.com

VASkO ::

sicer se meni vse, kaj prevec sveti, ne dopade, ker mam racunalnik v sobi ponoci prizgan, je pa to kar seksi :P

QuickShot ::

izgleda kul8-)
kje pa kupuješ priključke?

LittleDevil ::

kje pa kupuješ priključke?


Pomojem da jih sam izdeluje.
Mene še zanimajo slike VGA blokov z ledicam.>:D

LP

Vesoljc ::

@eddy

soba deluje kul?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Eddy ::

Priključki so izdelani po naročilu!
In sicer ponikljana medenina!
Odlično se obnesejo, saj je tesnjenje 100% s silikonskim tesnilom.
Tako ni potrebno več tesniti s teflonskim trakom in silikonom, kar mi je vzemalo veliko časa!

Po novem pa uporabljam tudi silikonsko tesnilo pleksi/baker, ki odlično tesni in ne izgubja prožnosti.
www.ekwaterblocks.com

DjTonic ::

Blok zgleda res lepo. Poleg malenkost spremenjenega notranjega dizajna je na vhodnem prikljucku v pleksi steklo dodan se taksen mod, ki razprsi vodo po bloku in poveca hitrost vode. Nekaj podobnega, kot je Asetek uvedel pri Antartici.Sicer enostavna ampak precej uporabna poteza.

Spremembe je bil delezen tudi sam pleksi pokrov, saj je sedaj mozna montaza enakega bloka na AMD in Intel sisteme (Vec Lukenj) :)

Sedaj zal ne morem stestirati tega bloka, ker mi je na plati pregorela ena linija na PCB-ju in grem jutri v avstrijo uveljavit garancijo (To pisem iz ene druge masine, ki jo imam na servisu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

Tic ::

Lično.
persona civitas ;>

Dejancek ::

Eddy pohvalno, sam ono ki imaš beli pleksi mislim da se tista svetloba vsaj po slikah sodeč slabo porazdeli čez pleksi, mislim da bi moglo bit u tem primeru na obeh straneh led dioda... :D

T0RN4D0 ::

Samo to je mal čudno da nimaš drugih LEDic... saj so ti dve najbrž res najlepši, samo ne vem v čem je fora. :\

Drugač pa fancy®8-)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Eddy ::

Ja drugih ledic nimam, ker jih nisem naročil, vsaka pa stane 1000 sit po dobavni ceni...
Tako da sem se zaenkrat odločil za modre in redče...

DJTonic:
Tudi prej je blo tko da je imel pleksi pokrov za AMD 64 in P4 procesorje tudi luknje za AMD XP procesorje. Mogoče tega nisi opazil.
Seveda pa imam posebej pleksi pokrov, ki je manjši samo za AMD-XP procesorje ;)
www.ekwaterblocks.com

T0RN4D0 ::

Kaj maš to kakšne extra super duper LEDice, ker navadne super svetle rdeče so pod 100 sit, modre parkrat dražje... :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Eddy ::

Te ledice so zelo močne, tako da si ne upam posvetiti z njo v oko ;)
Je pa bistveno, da so s kablom in konektorjem...
Navadna rdeča led diodica (samo lučka z dvema šipčkama) stane v mlacomu čez 300 sit!

Tehnični podatki led diod:
LED 5 mm ultrahell UV: 2000 mcd 12Volt, Dolžina kabla 30cm

www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Boki_ ::

12V ledica. Potem pa res ne dvomim da je slabo osvetljen blok.
I'm back

SleepLess ::

zelo zanimiv izgled, ceprav me ledice ne navdusujejo prevec :), pa verjemite da znajo bit modre ki so vsaj "malo" mocne precej drage:( :(. Pomoje bi bil tudi svetovni efekt ce bi dal uv diodo not pa uv aktiovno tekocino :)

btw: Zanima me ce tale blok s ledicami pase tudi na AMD64 ali ne ?

Eddy ::

Seveda paše tudi na AMD64 blok, ledica pride samo v drugi pleksi pokrov... za AMD64 in P4...
www.ekwaterblocks.com

T0RN4D0 ::

Samo po mojem ma že vgrajen predupor, ker LEDice so ponaavad za 2 oz modre in bele 3 V... :))

LEDica pr 12V bi tak tok potegnla, da bi se takoj skurla :) Možno pa tud... kaj pa vem :)


Aja, UV pa tisto zeleno tekočno bi tudi ubijalsko zgledalo ja. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Vesoljc ::

ma kaj si nor? tale led grelec ziher dvigne temp za celo stopinjo ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

T0RN4D0 ::

Ka si ti nor, a veš da ponavad ledice pokurjo tam okol 0,04W? glede da jih proc ki rabi vodno okol 100, kr pozab da se kej geje zarad tega. ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Alexius Heristalski ::

Lepo si to naredil, Eddy.

Kdaj lahko pričakujemo primerjalne teste med bloki (tudi starejšimi, npr. EK-4)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Eddy ::

Pri 100W grelne moči je EK-WWA boljši od EK-WW za dobri 2°C... (prvi testi CPU simulatorja)
Dost dobr an... Sicer ne vem a je to šoba dodala ali pa nekoliko večja stična površina med vodo in blokom...
Ker pa procesorji oddjajo manj kor 100 W pa bi rekel da je realno za dobro 1 °C minimalno...
Glede EK-4 pa ne morem rečt ker ni direktnih primerjalnih testov, samo EK-4 je bil slabši od EK-WW za cca 0.5 stopinje... Samo ne me za besedo držat ;)
www.ekwaterblocks.com

DjTonic ::

Ja na Stock CPU-ji ne pokurijo toliko razen kakšna Ekstremna različica. Vendar, ko pa malo naviješ sistem pa številke hitro skočijo prek stotice >:D. 2 stopinji ni veliko, vendar v najboljšem primeru prineseta kakšen dodaten MHz pri Max OC.

Eddy ::

Hja ne moreš pičakovati revolucije, saj smo takoalitko na robu zmogljivosti... 2 stopinji je pa kar veliko ;)

DjTonic: Kako si zadovoljen z najnovejšo različico EK-WWA bloka?
www.ekwaterblocks.com

Boki_ ::

Meni je SiSoft sandra identificirala mojga prescotta da pokuri 162W, ko sm ga mel na 4005 MHz. Voltaža pa je bla 1.77V.
I'm back

DjTonic ::

DjTonic: Kako si zadovoljen z najnovejšo različico EK-WWA bloka?


Nisem ga še našraufal na plato, ker sem danes šel v Graz po novo Asusko P4C800-E Deluxe. Stara mi je crknila, v bistvu je pregorela ena ključna linija in plata je vzela slovo :|.
No še sreča, da so mi jo brez težav menjali, res si nisem mislil, da bo šlo tako lahko skozi, saj je niti pogledali niso, že sem imel pred očmi novo :D. Sedaj CPU hladim kr s Stock Coolerjem na default frekvenci 8-O. To sem prej gor namontiral, da sem sprobal, če CPU še dela. Imam še Zalmana 7000A samo se mi ga ni dalo gor montirati v primeru nedelujočega CPU.

Alexius Heristalski ::

Samo ne me za besedo držat ;)
Ne, ni panike :) Itak sem mislil samo približno, da vidim, koliko sem na "slabšem", ker imam EK-4.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DjTonic ::

Eddy danes sem namontiral tvoj novi WWA blok. Z njim sem zadovoljen in je upravičil pričakovanja. Ker sem že veliko o njem omenil v prejšnjih postih bi sedaj še nekaj malega o teh novejših priključkih.

Saj izgledajo lepše, vendar za montažo cevi so bile starejše smrekice boljše za priklop. Saj tesnijo kul vendar moraš objemko malo bolj zategnit. To velja za te cevi 13/17 mm z ožjimi ni težav.

Še en screenshot iz MBM :D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Eddy ::

No, lepo ;)
www.ekwaterblocks.com

Boki_ ::

Meni slikca ne dela.
I'm back

DjTonic ::

Evo še en screenshot, ko je procesor pod Full Loadom... Ja linije so nizke ker mam en 400W no name PSU gor obešen. Vendar grem v kratkem v Graz po Tagana 480W >:D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Eddy ::

Živjo!

No tako, da ne boste mislili da sem vam pokazal že vse adute >:D >:D

Tukaj je naslednji adut ki sem ha našel v rokavu ;)

Nov blok za VGA... Tak, kakršnega si najbrš vsak izmed vas želi :D
Dal sem mu ime EK-VGA-NW ("New Wave" - Novi Val)

Pa si ga oglejte:
Priključki so glede na dno bloka pod kotom 20°.




Še majčken closeup:


In pa še bakreno "jedro", ki naredi bistvo.


Moram se pohvaliti, da so se vijugasti kanali izkazali za odlično potezo!

LP! Eddy
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Malecky ::

Daj mi ti naredi plexi posodo za odzracevanje tko da ma cevi v isti visini in vsako na drugi strani...kao pretocno...jao kje naj najdem tako posodo da sprobam kok je voda...;((

PS. En novi VGA blok bi kar vzelč za radeona 9800SE od Canyona...

LittleDevil ::

Ali bo imel EK-VGA-NW tudi ledice?:) Ali misliš tudi blok za NB spremeniti?

LP

mazy ::

eddy: lih dons sm študiro kak bom spelu cevi ker mam že ramsinke gor pol pa ti prideš s tako, Eddy-ja za predsednika!

morphling1 ::

Dj s katero plato in biosom ti kaže te temperature ?

Lep blok Eddy :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

morph mam (novo) Asusko P4C800-E Deluxe. Ja novo zato, ker mi je stara enaka v četrtek zvečer crknila :|. Sem šel potem v Avstrijo zamenjat. Gor pa je bios 1016 že po defaultu.

morphling1 ::

Se pravi enak setup kot ga imam sam. Iwaki-Lada core- modificiran srebrn blok-> 22°C full load z dvema konzolama FAH-a P4 2.4GHz 1.64V vcore @ 12x287MHz Tsobe 22°C NB blok sem odstranil in dal nazaj original cooler podmazan z AS5 in 80mm ventom na min rpm, v bistvu sem pridobil 2 MHz glede na najboljši rezultat v bolj hladni zimski sobi in 5 MHz glede na sistem ki sem ga imel pred enim tednom in poletnimi temperaturami sobe. Tako da s HT off že zdaj lahko delam določene teste na 300 MHz pri sobnih temperaturah, pozimi pa računam da se bi dalo prebiti do zdaj moj rekord 307 MHz v podhlajenem stanju :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Eddy ::

Hvala za pohvale.

- Ja Aleš, tut ta bo lahko imel ledice ;)
- NB bloka nebom spreminjal
- Malecky, žal ti ne morem (več ) posebej delat, ker nimam vedno mašino na razpolago. Lahko se pa zmenva pa boš sam naredil navoje v pleksi in to lahko še večjega naredim...
- No, končno se je tudi morph odtrgal od dela in me prišel mal zbadat (he he) ;) Nič te ne vidim v bofu... Imam res tako nesrečo?

Pa LP!
www.ekwaterblocks.com

Vesoljc ::

eddy, a globinsko se pa res ne da rezljati? 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Eddy ::

Ne razumem kako globinsko?
www.ekwaterblocks.com

Malecky ::

Eddy sprejmem!

Mam js CNC na voljo sam nimam blage o CNC tako da to delajo zame drugi, ki vedo kaj pocnejo...vecino casa:))

Daj mi naredi tisto plexi posodo pol malo vecjo ce lahko in brez vrezanih zadev se bom ze jaz potrudil samo da napredujem.

Ko bos dokoncal posodo mi pa dodaj se najnovejsi EK VGA blok, ker morph nima vec casa da bi skrbu zame:D

Vesoljc ::

tkole nekak:

Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

njok ::

Lepo, eddy!

Na podoben nacin sem tudi jaz namontiral ledico v MK-3 ze nekaj casa nazaj (mogoce je kdo na NESTu opazil), tukaj pa so slikice (ja vem, ne znam naredit tako lepih slik). :D

MK-3nlighted:







Kabel gre pa na 3-pinski prikljucek za CPU-fan.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Boki_ ::

njok, ql, js pa sm gledal kaj maš tisti "kabel" z bloka, ko si mel kisto gor v ucilnici (9800SE vmod). Skoda k nism videl v delovanju stvari. Grrrrrrrrr.
I'm back

DjTonic ::

Še ena slikca Full Loada >:D

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KTC PQ-Plus

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221079 (859) OwcA
»

Vodno tole nucam pa nobenga druzga (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
553872 (3060) Keyser Soze
»

Eddy-ev novi vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211736 (1292) WinsuckeR
»

Nasveti/predlogi pri nakupu vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171219 (1119) Banananjam
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19011992 (7125) Malecky

Več podobnih tem