» »

Netko 2006 - kot ponavadi po balkansko

Netko 2006 - kot ponavadi po balkansko

sivi01 ::

Novička na RTVSLO - klik

Živjo!

Letos je moje podjetje prijavilo nekaj spletnih projektov na NETKO, ki ga organizira ZIT pri GZS. Plačali smo prijavnino in potem tišina ... Po nekaj tednih pa šok ko smo pregledovali finaliste, saj so v finale izbrali le po tri projekte v vsaki skupini in to katere ... Za moje pojme si večina ne zasluži niti finala, kaj šele, da bi dobili nagrado. Preverjali smo tudi kdo je kdo in večina "žirantov" prihaja seveda iz podjetij in ustanov naročnic ali izvajalcev projektov v finalu. Obenem je izbor žirije tako za lase privlečen in pristranski, da ne vzdrži kritike.
Seveda majhna podjetja in posamezniki nimajo šans da pridejo v žirijo, v njih so le "veliki" fantje in glasni "norčki" kot je Tomi I., ki je prišel v žirijo le zato, da so ga utišali. Sekcija za splet in nekaj podjetij oz. posameznikov si je "privatiziralo" možnost odločanja kdo bo in kdo ne bo igral na igrišču slovenskega spleta.

Internetu kot najdemokratičnejšem mediju je ta izbor lahko le v sramoto in upam, da bo tudi NETKO nasedel na čereh požrešnosti posameznikov.

lp
S

user386 ::

A je o tem sploh vredno pisat? Take svinjarije se ignorira, pa je. Naslednje leto pač ne boste poslali vaših spletnih projektov. Če bodo z bojkotom sledili tudi ostali ustvarjalni in konkurenčni avtorji, bo zadeva izgubila vso kredibilnost (saj ne, da jo sedaj ima prav dosti... ene toliko kot Miss Slovenije za Miss Sveta ali Ema >:D) in propadla.

lp

Brilko ::

sivi a mi lahko poveš kuk je bla priava enega projekta, če ne pa vsaj na PM prosim. LP.

OwcA ::

Otroška radovednost - gonilo napredka.

Brilko ::

Hvala, gledo sem sam pod prijava, pa sem vidu, da je blo že zaključen. :P

Tody ::

jap, boli te kurac za vse te zadeve,... Nevem sicer kaj ma sploh GZS delat z takim projektom.

Če bi se naredila zadeva kakor toliko veljavna, bi se moral žirijo iskat pri ljudeh ki kej vedo o tem. In jih seveda zmešat tako da en glas nemore preglasit vseh. Sploh pa če bi hoteli narest to pravilno bi o finalistih moral glasovat obiskovalci saj konec koncev je to za njih ne pa neko glupo žirijo.

Gorky ::

Čeprav se popolnoma strinjam s tem kar ste napisali in verjamem, da je vse skupaj ena goljufija, pa ne vem kako bi sploh lahko drugače to rešili? Ljudje, ki kaj vejo o tej stvari povečini delujejo v podjetjih in le-ta zagotovo kandidirajo svoje spletne strani. Glas ljudstva pa seveda odpade, to ni nekaj kar bi ljudje morali ocenjevati, saj je za stranjo cel kup drugih stvari, za katere normalni uporabniki ne morejo vedeti.

lp
Jutri pa je že nov dan.

Ziga Dolhar ::

"Kvaliteto" težko daš v oceno množici. (No, če ne ocenjuješ "popularnosti", ki je tudi ena izmed kvalitet, vsekakor.)

Sicer dobiš EMO, Evrovizijo in Bar.
https://dolhar.si/

Tody ::

Koliko za vas ve za NETKO ? Stavim da 15 letni mulci nimajo pojma.

Zadevo se bi dal rešit z celotno reorganizacijo zadeve. Tko kot vse ostale zadeve se bi tud "netkoti" podeljeval za leto nazaj. Do 15 januarja naj se folk prijavi. Potem se pa meri, količina obiska, vsaka stran bi imela anketo z uporabnostjo strani, pa še kak parameter bi se našel... Tako bi 31.12 samo primerjal statistike in voala zmagovalec po volji ljudstva.

Konec koncev hočemo nagradit UPORABNE strani ne pa kr en krš k mogoče zgleda lepo ampak je samo lep in nič drugega. Zdele je tole moje razmišljanje na pamet in hitro ampak z dodelavo bi šlo,...

dolegar ::

Tody, na podlagi obiska ne moreš oceniti stran. Zakaj? ker lahko kandidirata dve strani s tem, da je ena čisto nova in folk še ne ve zanjo. Kar pomeni, da bo slednja imela posledično manj obiska kot prva, ki je na sceni že leta, kljub temu, da je recimo dosti bolj napredna (bolj prijazna do uporabnika...) od prve.

Jaz obiska ne bi vključil med parametre oz. bi bil nepomemben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dolegar ()

gregy ::

uporabnost strani ne more ocenjevati nek profi iz neke mega firme, ker bo njemu podčrtano besedilo čisto normalno, da je to link.
Kaj hočem reči? .. Hočem reči to, da ko jaz naredim strani, najprej na njih pošljem mojega očeta. On je uporabnik, jaz sem "webmaster" gledam to vsak dan .. meni je milijon stvari čisto samoumevnih.

Ko smo končali projekt Vstopnice.com sem najprej poslal očeta kupiti 3 vstopnice s plačilom po povzetju. Ko je on to pri svojih 63 letih uspešno opravil, sva se pogovorila kaj in kako mu je stekal ...

to je mojih nekaj centov glede ocenjevanja uporabnosti ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Looooooka ::

delat za 60 letnike je zguba cajta.pol lahko fonte kr takoj nabijes na 22 in pozabis na kakrsno koli besedo,ki os jo izumili v zadnjih 10 letih.
lepo nardis stran ki je vizualno lepa in moderna in pricakujes da ljudje poznajo osnovno internet terminologijo.ce je ne...naj se jo lepo naucijo kot so se jo naucili vso do zdej.dolznost je da uporabnika odpeljes v 21 stoletje ne da mu pomagas sedet v 20-em ker mu je tam pac bolj vsec...ce bi vsi to delal pol bi vsi se zmer frame uporablal pa miljardo barv pa podcrtane besede zato da se vid kaj je link in tako naprej.
unacceptable.
Kar se pa tice uporabnost vs stil...tega se ne da locit...ce je stran ulalala uporabna in te ob pogledu nanjo prime bruhat potem je taka stran isto scij kot je scij lepa stran,ki nima nobene funkcionalnosti.
Ta netko naj se pa do nadaljnega lepo bojkotira oziroma naj se organizira novega...po moznosti naj bo v ziriji nekdo,ki celo ve kaj je to html in internet in kaj vse je sploh mozno nardit te dni.
Ostali naj lepo gledajo RTF datoteke in ARJ-jajo datoteke na floppy diskete.Te je itak cajt povozu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

gregy ::

tale vzdevek pod imenom ti lepo pristoji.

.. preberi še enkrat post .. na tako glup post ne mislim odgovarjat ...

EDIT: ko boš živel od prodaje na netu, boš drugače razmišljal .. ne pa na tvoj način! Prilagodil se boš ti kupcem, ne bodo se oni zaradi tebe .. močno dvomim, da si že iz srednje šole ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregy ()

Brilko ::

Nič kaj ni preveč blesavega povedal... kar pametno. >:D

just_a_cook ::

Trditve o tem, da se nagrada NETKO podeljuje "po domače" in podobne izjave ne držijo in nisi fer, ga blatijo. Govorim iz lastnih in preverjenih izkušenj.

Smo bili dobitnik NETKA v letu 2005 (www.sta-lj.com kategorija Turizem) in nismo:
- nikogar v žiriji poznali,
- nikomur nič plačali ali kakorkoli "podmazali"
- bili v konkurenci s stranmi iz žirije in jih premagali

Priznam, da sem tudi sam bil skeptik pred leti za takše nagrade, a me je to, da smo dobili nagrado prepričalo, da stvari ne gredo "po domače". Pa so bile strani konkurence takšne, da bi se brez problema lahko odločili po domače.
==================
Just a cook

gregy ::

Brilko ... sicer ne vem zakaj se spuscam v debato s tabo, pa vendar. Recimo da živiš od prodaje preko Interneta. Kaksne strani bos imel?;
A) Ultra moderne, vse neke scripte, flashi, uporabnik pa moral imeti najmanj magisterij
B) preproste a še vedno moderne, delujoče .. da bo znala Jožica Iz Spodnjega Dupleka naročiti artikel ...

... le zakaj poznam odgovor!?

.. sorry malo smo zašli .. jaz se ne bom več oglašal tukaj .. vsaj upam
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

sivi01 ::

Živjo!

Kot kaže se bomo prej potolkli med seboj, kot da bi se posvetili topicu.

Pač "močni" fantje so si izmislili nagrajevanje spletnih strani in si podeljujejo te nagrade med seboj, da lažje vlečejo miljone iz svojih strank za strani dvomljive kvalitete.
Ti z nagrajeno stranjo pa si eden tistih, ki so jim pač vrglji kost, da bo javnost tiho.

Vseskupaj je zelo prozorno.

lp
Sivi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenija ima talent 2010 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30849459 (29381) shadeX
»

Netko 2005

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
233498 (2836) comet
»

Izidor - nagrada za spletno odličnost

Oddelek: Izdelava spletišč
232019 (1302) hruske
»

Ema 2004 . . . polomija, krneki, škoda besed

Oddelek: Loža
493614 (2511) Boki_

Več podobnih tem