» »

Slovenija ima talent 2010

Slovenija ima talent 2010

jest10 ::

Prijavi se, pa boš videl:P

axee ::

jest10 je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

jest10 je izjavil:

No ja... Meni ni bila prav nič posebnega.


Previdno glede takih komentarjev. Maja Keuc je najboljša na celih talentih, boste videli ko bo kasneje na tekmovanju odpela še kakšno pesem.

Zakaj previdno?
Za moje pojme niti v sivo povprečje ne spada. Če pa bo tole najboljše kar lahko na teh "talentih" pokažejo, je pa res žalost.
Je pa res, da se povprečnemu Janezu, ki se s petjem sreča le 2x na leto, ko se pijani derejo na fešti, tole zdi oh in sploh super. Tisti ki pa redno poslušamo pravo petje, se pa le kislo nasmihamo.


Napol se strinjam s tabo, napol pa zveniš močno vzvišeno (pa prosim brez zamere). Da bi primerjali tako imenovane "talente" bi morali primerjati ljudi, ki se petja nikoli niso učili (tudi tvoji naučeni pevci). Torej nobene učne ure, avdicije ali nastopa pred publiko, samo doma pod tušem. In če kdo na trenutke zafuša: mislim da je prav vsak ki se je prvič soočal imel podobne kikse. Satriani ni v prvo zaigral brez kiksov (in tudi improviziral tako da paše v uho), pa to ne pomeni da ni talent. Talent je samo začetna točka, trdo delo je pa večina na poti do tistih pravih glasbenikov. Tudi jaz poslušam doma (smo/so bolj kvazi glasbeno "na nivoju") kako v tej oddaji nimajo pojma, kako je treba pet z prepono in kaj je to zdaj eno sranje. Seveda je oddaja čisti show in zabavanje gledalcev, ampak treba se je postaviti na realna tla: prvič pred tokimi ljudmi, kamerami itd za navadnega človeka, ki niti ni prepričan v svoje sposobnosti? Seveda da večina fuša, to je povsem pričakovana reakcija te človeške živčnosti, treme in še ogromno drugih čustev. Ravno to je težava ločiti talente od netalentov; kako videti, da ga je človek polomil zaradi treme ali pa da dejansko nima pojma?

Icematxyz ::

Ni ne vem kakšen presežek zadeva. Nikakor pa ni poden. Tako da če bo vsaj tak nivo ostal. Bo verjetno OK. Šov ni Slovenski. To je res. Samo za to ker pa so Slovenci na odru pa še ne pomeni da je za to zanič. To pa je že malo potem skrajno stališče.

Maš malo talenta, smeha in predvsem bom rekel poguma nekaterih na odru. Načeloma je pa vse gledljivo. In upam da tako tudi ostane. Pa je v tistem terminu proti konkurenci verjetno boljša izbira.

axee ::

Hehe pa še en povsen resen predlog: ko se gre za pevsko točko, zamižite in samo poslušajte. Ko gledaš neizkušene ljudi pred publiko nastopati to pokvari celoten nastop (nekateri se tako kislo/napeto/kvazi samozavestno držijo da se zjokaš ali od smeha ali pa od žalosti), ko pa stran pogledaš pa šele lahko oceniš malce bolje ta kvazi talent..

tinlad3n ::

Vglavnem itak vemo kdo bo zmagal. LAhko kar končamo show ker boljše pevke 100% ne bo. Po mojem mnenju (nisem nek laik in se tudi sam ukvarjam z glasbo)punca prekaša aguilero, anastejžo in še mnoge druge. Sploh pa mi je všeč ker punca poje blues. Blues se mnogim zdi enostavna glasba za izvajat, ampak ne vejo da, če hočeš dobro izvajat blues ni niti malo lahko.

jest10 ::

axee je izjavil:

jest10 je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

jest10 je izjavil:

No ja... Meni ni bila prav nič posebnega.


Previdno glede takih komentarjev. Maja Keuc je najboljša na celih talentih, boste videli ko bo kasneje na tekmovanju odpela še kakšno pesem.

Zakaj previdno?
Za moje pojme niti v sivo povprečje ne spada. Če pa bo tole najboljše kar lahko na teh "talentih" pokažejo, je pa res žalost.
Je pa res, da se povprečnemu Janezu, ki se s petjem sreča le 2x na leto, ko se pijani derejo na fešti, tole zdi oh in sploh super. Tisti ki pa redno poslušamo pravo petje, se pa le kislo nasmihamo.


Napol se strinjam s tabo, napol pa zveniš močno vzvišeno (pa prosim brez zamere). Da bi primerjali tako imenovane "talente" bi morali primerjati ljudi, ki se petja nikoli niso učili (tudi tvoji naučeni pevci). Torej nobene učne ure, avdicije ali nastopa pred publiko, samo doma pod tušem. In če kdo na trenutke zafuša: mislim da je prav vsak ki se je prvič soočal imel podobne kikse. Satriani ni v prvo zaigral brez kiksov (in tudi improviziral tako da paše v uho), pa to ne pomeni da ni talent. Talent je samo začetna točka, trdo delo je pa večina na poti do tistih pravih glasbenikov. Tudi jaz poslušam doma (smo/so bolj kvazi glasbeno "na nivoju") kako v tej oddaji nimajo pojma, kako je treba pet z prepono in kaj je to zdaj eno sranje. Seveda je oddaja čisti show in zabavanje gledalcev, ampak treba se je postaviti na realna tla: prvič pred tokimi ljudmi, kamerami itd za navadnega človeka, ki niti ni prepričan v svoje sposobnosti? Seveda da večina fuša, to je povsem pričakovana reakcija te človeške živčnosti, treme in še ogromno drugih čustev. Ravno to je težava ločiti talente od netalentov; kako videti, da ga je človek polomil zaradi treme ali pa da dejansko nima pojma?


Se motiš, nisem prav nič vzvišen. Samo preprosto tega, kar se je do sedaj videlo v tej oddaji na noben način ne moreš jemati kot dobro/vrhunsko petje, kot nekateri komentirajo. Ja, par je bilo solidnih. To je pa tudi vse. Če pa zraven še upostevaš, da naj bi jih kar nekaj kao imelo glasbeno izobrazbo, pa še toliko slabše.

innerspace ::

J10>Samo preprosto tega, kar se je do sedaj videlo v tej oddaji na noben način ne moreš jemati kot dobro/vrhunsko petje, kot nekateri komentirajo. Ja, par je bilo solidnih. To je pa tudi vse. Če pa zraven še upostevaš, da naj bi jih kar nekaj kao imelo glasbeno izobrazbo, pa še toliko slabše.

Za nekatere je dobro petje tako, ki ni totalno zafusano...odlicno(vrhunsko) pa tako z malo kvazi interpretacije. A to je mnenje nemuzikalnega folka, zato naj se jemlje z rezervo. In kolikor stekam, niti koncana glasbena sola ne pomeni da je nekdo talent. Sploh ne.
Glasbeni talent je onkraj ucenja in izobrazbe, pa get it or not.
Bom pa rekel, da tista pevka(ki jo eni ze imajo za zmagovalko) po mojem precej izstopa. Namrec ze 'na Hribarju' je pokazala kako naj bi se pelo, pa se kar ql zgleda. Nisem videl njenega nastopa na talentih, tako da tega ne morem komentirat. Oddaje drugace sploh ne spremljam:) Sux
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Looooooka ::

No...sj Lucienne Lončina ma baje tud solo ampak...kokr sm jst gledu njene nastope tud tam ni nobenega presezka.Zadeva po mojem pade direkt v povprecje vsakega pevca, ki se s tem ukvarja profesionalno ampak ne bo nikoli dosegel svetovne slave.Tko da kot je ona izjavila za en nastop: "za angleze je verjetn dost dobra".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

tinlad3n ::

Meni se pa oddaja ne zdi slaba. Ubistvu me sploh nič drugega ne briga kot samo ljudje, ki so na odru. To je ena izmed zelo redkih oddaj na TVju, ker ljudje nekaj ustvarjajo. Če ti pač voditelji oz. komisija ni ql jo pač ne poslušej. Še vedno lahko gledaš samo nastopajoče.

Vsekakor boljše kot kmetija in ostala podobna sranja. Tudi boljše od Mariota, Hribarja in "ostalih".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tinlad3n ()

Gregor P ::

innerspace je izjavil:

Bom pa rekel, da tista pevka(ki jo eni ze imajo za zmagovalko) po mojem precej izstopa. Namrec ze 'na Hribarju' je pokazala kako naj bi se pelo, pa se kar ql zgleda. Nisem videl njenega nastopa na talentih, tako da tega ne morem komentirat.

No, jaz sem videl. Vsekakor se je punca zelo šparala v primerjavi z nastopom na Hribarju, ali pa je morda imela tremo. Sam se bolj nagibam k temu, da zanalašč ni pokazala vsega kar zna, da bo potem dala vse od sebe v polfinalu. Taktika pač.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tinlad3n ::

Punca ni dobra samo v okviru te oddaje ampak mislim, da ji lahko uspe na globalni ravni. Samo, da začne svoje komade delat, pa da ma eno kvalitetno ekipco za sabo.

dejanslo ::

Hehe, če bo katerega Maja Keuc fana zanimalo ...

http://bit.ly/afQAfR
http://bit.ly/ceUDZn

Ni mi pa jasno, kako jo lahko nekdo uvrsti v povprečno sivino..? Ampak tudi prav, svake oči imaju svog malera.

PS: aja, članek je iz revije Borec, jan 2010.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

imagodei ::

Sam ta punca ni (zgolj) talent v ozkem pomenu besede. Ima šolan glas in se s petjem ukvarja nad amatersko ravnjo.

To je potem tako, kot da bi se Andrej Škufca in Katarina Venturini pri 15-letih prijavila na podobno oddajo... Halo, človeka sta trdo in organizirano trenirala vsak dan, več let; plesalci imajo svoja tekmovanja... A sta imela talent? Ja, že mogoče, samo - kakšen talent pa odkrivaš pri nekom, ki že več let trdo dela za svoj uspeh?

Kot jaz razumem tole oddajo, morajo iskat neke anonimneže, ki brez formalno organizirane predhodne vaje ali z zelo malo le-te, oz. so 90% samouki, pokažejo NADARJENOST. Ni problema pripeljat Alenko Gotar na oder pa rečt: Ta ima pa talent... Samo ga v resnici nima, ne v tem ožjem smislu neizbrušenega diamanta.

Ravno zato je Susan Boyle tak fenomen...
- Hoc est qui sumus -

jest10 ::

dejanslo je izjavil:

Hehe, če bo katerega Maja Keuc fana zanimalo ...

http://bit.ly/afQAfR
http://bit.ly/ceUDZn

Ni mi pa jasno, kako jo lahko nekdo uvrsti v povprečno sivino..? Ampak tudi prav, svake oči imaju svog malera.

PS: aja, članek je iz revije Borec, jan 2010.

Komot jo lahko. Kako poje, ko se ji vse zvezde prav postavijo ne vem, ker tega ni pokazala...
V tej oddaji ni bilo njeno petje nič posebnega in jaz jo ocenjujem glede na slišano in ne na to, kako se odreže doma pred ogledalom.

tinlad3n ::

@ jest10

Kdo si ti, da lahko rečeš, da njeno petje v tej oddaji ni bilo nič posebnega. Mislim, ali si kvalificiran, da lahko to trdiš?

@imagodei

Nekdo, ki je samo talentiran brez vaje ne bo pokazal nič. Talent je samo predispozicija. Dovolj sem povedal.

jest10 ::

tinlad3n je izjavil:

@ jest10

Kdo si ti, da lahko rečeš, da njeno petje v tej oddaji ni bilo nič posebnega. Mislim, ali si kvalificiran, da lahko to trdiš?


Jaz sem jaz. Kdo si pa ti, da lahko trdiš, da je njeno petje nekaj najboljšega po narezanem kruhu?

tinlad3n ::

jest10 je izjavil:

tinlad3n je izjavil:

@ jest10

Kdo si ti, da lahko rečeš, da njeno petje v tej oddaji ni bilo nič posebnega. Mislim, ali si kvalificiran, da lahko to trdiš?


Jaz sem jaz. Kdo si pa ti, da lahko trdiš, da je njeno petje nekaj najboljšega po narezanem kruhu?


Vglavnem ukvarjam se z glasbo in sem ogromno vokalov slišal. Mislm, da sm kvalificiran, zato da lahko rečem to.

jest10 ::

tinlad3n je izjavil:

jest10 je izjavil:

tinlad3n je izjavil:

@ jest10

Kdo si ti, da lahko rečeš, da njeno petje v tej oddaji ni bilo nič posebnega. Mislim, ali si kvalificiran, da lahko to trdiš?


Jaz sem jaz. Kdo si pa ti, da lahko trdiš, da je njeno petje nekaj najboljšega po narezanem kruhu?


Vglavnem ukvarjam se z glasbo in sem ogromno vokalov slišal. Mislm, da sm kvalificiran, zato da lahko rečem to.


No, jaz enako. Torej?

Nič ne pravim, lahko da zna drugače res dobro peti. Samo v tej oddaji ni, žal

Gregor P ::

tinlad3n je izjavil:

Kdo si ti, da lahko rečeš, da njeno petje v tej oddaji ni bilo nič posebnega. Mislim, ali si kvalificiran, da lahko to trdiš?
Lahko bi se tudi vprašali, kdo si ti, da zagovarjaš in favoriziraš izključno enega samega kandidata oz. kandidatko? Kot prvo je bilo več dobrih pevskih talentov tam in kot drugo se v oddaji predstavljajo tudi drugi, drugačni talenti (nadarjenost za ples, igro itd.).

Na koncu lahko zmaga tudi plesna skupina, ali pa "beatboxer", če bodo tako gledalci odločili (že samo to dejstvo ti pove dovolj, da na koncu lahko zmaga nekdo povsem tretji s čisto X talentom).:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tinlad3n ::

jest10 je izjavil:

tinlad3n je izjavil:

jest10 je izjavil:

tinlad3n je izjavil:

@ jest10

Kdo si ti, da lahko rečeš, da njeno petje v tej oddaji ni bilo nič posebnega. Mislim, ali si kvalificiran, da lahko to trdiš?


Jaz sem jaz. Kdo si pa ti, da lahko trdiš, da je njeno petje nekaj najboljšega po narezanem kruhu?


Vglavnem ukvarjam se z glasbo in sem ogromno vokalov slišal. Mislm, da sm kvalificiran, zato da lahko rečem to.


No, jaz enako. Torej?

Nič ne pravim, lahko da zna drugače res dobro peti. Samo v tej oddaji ni, žal


Lej nočem bit nesramen. Ampak očitno se res ne spoznaš kej preveč na glasbo, če rečeš, da njen nastop v oddaji ni bil vrhunski potem nimaš pojma v pravem pomenu besede. Tle ni štos, da majo vsake oči svojga malarja ampak je dejstvo, da punca raztura in ima odličen glas.



Ja imaš prav, da lahko zmaga kdorkoli, s kakršnim koli talentom ampak vsaj do zdaj ne izstopa iz povprečja nihče razen ona pa mogoče mala Lina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tinlad3n ()

jest10 ::

tinlad3n je izjavil:

jest10 je izjavil:

tinlad3n je izjavil:

jest10 je izjavil:

tinlad3n je izjavil:

@ jest10

Kdo si ti, da lahko rečeš, da njeno petje v tej oddaji ni bilo nič posebnega. Mislim, ali si kvalificiran, da lahko to trdiš?


Jaz sem jaz. Kdo si pa ti, da lahko trdiš, da je njeno petje nekaj najboljšega po narezanem kruhu?


Vglavnem ukvarjam se z glasbo in sem ogromno vokalov slišal. Mislm, da sm kvalificiran, zato da lahko rečem to.


No, jaz enako. Torej?

Nič ne pravim, lahko da zna drugače res dobro peti. Samo v tej oddaji ni, žal


Lej nočem bit nesramen. Ampak očitno se res ne spoznaš kej preveč na glasbo, če rečeš, da njen nastop v oddaji ni bil vrhunski potem nimaš pojma v pravem pomenu besede. Tle ni štos, da majo vsake oči svojga malarja ampak je dejstvo, da punca raztura in ima odličen glas.



Ja imaš prav, da lahko zmaga kdorkoli, s kakršnim koli talentom ampak vsaj do zdaj ne izstopa iz povprečja nihče razen ona pa mogoče mala Lina.

Vidiš enako lahko jaz pravim zate-Če je bilo tole zate vrhunsko... Potem imaš bolj švoh posluh in znanje.
Glede Line pa-ona ima kvečemu potencjal, da se razvije v dobro pevko. V teh oddajah je bilo kar nekaj boljših nastopov od njenega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

tinlad3n ::

Brezveze se neki pregovarjat.Sam to ti rečem: Sam sebi lažeš oz. si nek boem, ki ti nič ni všeč.
Na kakšen način se pa ukvarjaš z glasbo?

Kaj pa je drugega talent kot potencial / predispozicija.

To da bodo pa gledalci odločali o tem je pa itak mimo, že če samo pogledaš kaj so gledalci izbrali na emi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tinlad3n ()

jest10 ::

Če se že gremo kaj je recimo zame dober vokal. Je pa res tole malo drugačna izvedba, kot jo je imela Maja.

Kako sem se ukvarjal(ker se ne več)? 6let petja v zboru(dokler mi ni puberteta zjebala glas), 7 let igranja violine. Sestre ena 16let violino in še nekaj violo, druga okoli 8 let čelo, obe ves čas v raznih zborih, starejša se je tudi učila solo petja(ravno sprejeta v Perpetuum jazzile). Tako da ja, se mi sanja kako naj izgleda petje;)

P.S. To da mi je malo stvari všeč imaš pa prav-slaba stran dobrega posluha je, da te moti vsaka napaka;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Okapi ::

Kot jaz razumem tole oddajo
Malo narobe razumeš. Ni stvar v tem, da se ne bi smel učiti ali trenirati, ampak da še nisi uveljavljen/znan v javnosti.

O.

Wox ::

To, da se nekdo spozna na to, kako se dela muzika, še ne pomeni, da lahko drugega "ustvarjalca" glasbe objektivno ocenjuje. Kvečjemu subjektivno. To je tako, kot da bi en penetrator ocenjeval drugega penetratorja, vsi pa dobro vemo, da penetratorja oceni le in samo držalka. Penetrator resda lahko poda svoje "strokovno" mnenje o drugem penetratorju, vendar vsi vemo, da penetrator navija sam zase in je ujet v svoje penetratorske navade. Zato je edino prav, da penetratorje - v tem primeru talente, ocenijo držalke - torej publika.

tinlad3n ::

To je blues. Hendrix tuni ni igral točno pa je vseeno legenda.

Wox je izjavil:

To, da se nekdo spozna na to, kako se dela muzika, še ne pomeni, da lahko drugega "ustvarjalca" glasbe objektivno ocenjuje. Kvečjemu subjektivno. To je tako, kot da bi en penetrator ocenjeval drugega penetratorja, vsi pa dobro vemo, da penetratorja oceni le in samo držalka. Penetrator resda lahko poda svoje "strokovno" mnenje o drugem penetratorju, vendar vsi vemo, da penetrator navija sam zase in je ujet v svoje penetratorske navade. Zato je edino prav, da penetratorje - v tem primeru talente, ocenijo držalke - torej publika.


Ja in kalamari so itak najboljša izbira ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tinlad3n ()

imagodei ::

tinlad3n> "Nekdo, ki je samo talentiran brez vaje ne bo pokazal nič. Talent je samo predispozicija. Dovolj sem povedal. "

Ja, hehe... Iščejo talent, ne pa izbrušen diamant, ane... Vsaj tako idejo človek dobi, ko miselno razčleni naslov oddaje Slovenija ima TALENT

In, slabo bereš... Pravim, da bi morali iskati anonimneže, ki svoj talent KAŽEJO brez neke formalno organizirane vadbe oz. s precej malo te. Ali pa samouke. Anonimneže, ne pa ljudi, ki jih Slovenija že pozna. Ne nekoga, ki že ima agenta in strokovno skupino ter se že prebija na sceni, nastopa na Hri-Barju, ima koncerte, pač pa očeta šestih otrok, ki ima ljubezen do petja, ne pa izučenega glasu. Nadebudno deklico, ki morda poje v otroškem pevskem zborčku, ima res dober glas in izvrsten potencial, ampak med nastopom tudi fali kakšno noto in malo zafuša.

Predvsem pa ne profesionalcev oz. tistih, ki jim že njihova usmeritev omogoča izkazovanje talenta. Kaj mislim s tem? Jah, če se na temle talentu pojavita cca 20 let stara plesalec in plesalka latinsko-ameriških plesov iz plesne šole Urška, ki pa v članski konkurenci na tekmovanjih nista dosegla vidnejšega uspeha, potem to očitno ne more biti TALENT. Če sta, po drugi strani, druga Katarina Venturini in Andrej Škufca, ki dosegata vidne uspehe v svetovnem merilu, pa spet nimata kaj početi na takšni oddaji, ki šele odkriva talente.

Razumeš?
- Hoc est qui sumus -

redo ::

LOL. Mene tale debata spominja na tole.

tinlad3n ::

imagodei je izjavil:

tinlad3n> "Nekdo, ki je samo talentiran brez vaje ne bo pokazal nič. Talent je samo predispozicija. Dovolj sem povedal. "

Ja, hehe... Iščejo talent, ne pa izbrušen diamant, ane... Vsaj tako idejo človek dobi, ko miselno razčleni naslov oddaje Slovenija ima TALENT

In, slabo bereš... Pravim, da bi morali iskati anonimneže, ki svoj talent KAŽEJO brez neke formalno organizirane vadbe oz. s precej malo te. Ali pa samouke. Anonimneže, ne pa ljudi, ki jih Slovenija že pozna. Ne nekoga, ki že ima agenta in strokovno skupino ter se že prebija na sceni, nastopa na Hri-Barju, ima koncerte, pač pa očeta šestih otrok, ki ima ljubezen do petja, ne pa izučenega glasu. Nadebudno deklico, ki morda poje v otroškem pevskem zborčku, ima res dober glas in izvrsten potencial, ampak med nastopom tudi fali kakšno noto in malo zafuša.

Predvsem pa ne profesionalcev oz. tistih, ki jim že njihova usmeritev omogoča izkazovanje talenta. Kaj mislim s tem? Jah, če se na temle talentu pojavita cca 20 let stara plesalec in plesalka latinsko-ameriških plesov iz plesne šole Urška, ki pa v članski konkurenci na tekmovanjih nista dosegla vidnejšega uspeha, potem to očitno ne more biti TALENT. Če sta, po drugi strani, druga Katarina Venturini in Andrej Škufca, ki dosegata vidne uspehe v svetovnem merilu, pa spet nimata kaj početi na takšni oddaji, ki šele odkriva talente.

Razumeš?


Razumem in se strinjam s tabo.
Samo jaz hočem povedat, da nekdo, ki ima samo talent in ga ni nikoli brusil ne bo na avdiciji pokazal nič in ne bo prišel naprej. Če mene prašaš je naslov oddaje čist napačen. Sploh pa to, da je nagrada 50000€ je mimo. Itak, da se bo pol nekdo ki obvlada prijavil zaradi denarja. Če pa bi bla nagrada to, da odprejo nekomu pot do prepoznavnosti potem se nekdo, ki je že uveljavljen ne bo prijavil.

Gregor P ::

redo je izjavil:

LOL. Mene tale debata spominja na tole.

No, če bi se pa tale dva pojavila na talentih, potem bi pa res 100 % zmagala:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LordTado ::

Se mizdi da tale Lucienne Lončina nima pojma kaj je talent nekaj kar po občutku ocenjuje.Kar pa se tiče njenega glasu pa sem poslušal malce pesmi in kar nekaj prireja druge komade in jih poje po svoje...Čist balkansko..

Ona tamala ki je pela od Whitney Houston je že sedaj par razredov nad njo:)
Ostala dva sta ok Kastelic ima znanje ker živi v takem svetu oni ki se nič ne smeji pa je dovolj oster da filtrira talente...Kdo pa je to žensko dal not pa tudi ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Gregor P ::

Pa si poglejmo kakšen video cenjene članice komisije, preden pišemo in ocenjujemo kar vse povprek;)



Ne moremo ravno reči, da ne zna peti (in igrati klavirja ob tem), ali?:|

Sem dal za nalašč posnetek, ki je povsem v živo, očitno posnet na neko prenosno mobilno napravo, da se lahko jasno vidi, kako in kaj, priznam pa, da je morda zvok malo slabši, ampak ker vas je večina glasbenih strokovnjakov tukaj ne boste imeli težav s tem:D

Pa še eden, kjer tudi piše, da je v živo (ampak pri zgornjem vsaj točno veš).

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Ja, raven poklicnega pianista, kakršne lahko poslušaš v barih vseh malo boljših hotelov. Od takšnega nivoja znanja se da lepo živeti, to je pa tudi vse.

O.

Gregor P ::

Ampak glasbenica v "show businessu" pa le je, to kar tudi želijo biti talenti (saj nočejo biti člani kakšnega simfoničnega orkestra in tako splošni publiki povsem neznani mar ne?:D); sicer pa imam kar nekaj prijateljev šolanih glasbenikov, ki se preživljajo tako oz. če dobro pomislim, jih kar večina univerzitetno šolanih glasbenikov služi denar tudi na ta način; med njimi celo odlični študenti kompozicije ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

LordTado ::

Ja in taka pol takoj sodi že pri enem zgrašenem tonu pritisne na tist gumb in kritizira...
Glas se da tudi došolat in nekateri ki jim je dala križec bi z kančkom vaj bili takoj boljši pevci kot ona...
Za to gre...

Zgleda da je to in da tako govori in se stilira.Vsebina ni pomembna.

Potem pa bodo lahko projekt nardili globalni v evropi ali celi svetovno in iskali talent in pol bojo šli naprej
tisti, ki so bili ljubljenčki žerij ali naredijo prvi vtis,kjer se lepo vidi plitkost ženske ki sodi po prvih sekundah.Tudi pri tistih ki zaradi treme ne začnejo vredu potem pa se poberejo in ujamejo ritem, ampak takrat je za tako žirantko že prepozno,to se lepo vidi ko že ob prvem kiksu glasu obrača oči in drži tisto tipko...med tem ko stali dva žiranta dajeta manever ker vesta da se lahko na začeku slabo začne potem pa situacija obrne...

No pri nas verjetno ne hvala bogu oz. ostalima članoma žerije, ki imata nekaj znanja in občutka za talente...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

roli ::

Tale dva sta bila meni precej všeč:


Pa potem je bil tudi domen z melbourne shuffle, pa razne plesne skupine, Peter iz prvega dela je bil tudi super, pa večina opernih pevcev...
http://www.r00li.com

Gregor P ::

Upam, da se nekateri tu zavedate, da se pri tej zabavni oddaji ne gre za sprejem na neko glasbeno univerzo, kjer imaš avdicijo pred uglednimi profesorji glasbe, ali pa za sprejem v dunajski filharmonični orkester ipd.:D To je pač oddaja zasebne komercialne TV namenjena izključno zabavi; verjetno so si vzeli tudi 5 minut časa, da so izbrali takšno komisijo, ki načrtno ne bo všeč vsem oz. o kateri se bo kritiziralo po vseh mogočih forumih, torej tudi tu, in tako naredilo še dodatno reklamno za samo oddajo;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LordTado ::

Ja in če bo potem ta naš talent zastopal Slovenijo drugod ali na kakem globalnem tekmovanju po Evropi ali v svetu pa bo seveda ob napačni izbiri svet videl kakšne talente imamo:)

Treba je mislit tudi na to ko se žirantje izbirajo ne samo za jutri naprej...
Kdo pa pravi da nebi bilo zabave z strokovnimi člani žirije oz. žirantko ker ostala dva sta ok kombinacija...

Gregor P ::

Tega talenta bodo na koncu izbrali gledalci; komisija le malo zoži izbor. In kakšne neverjetne glasbene, pevske ipd. reference pa imata ostala člana komisije, da sta toliko boljša od LL?:|l
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LordTado ::

Samo posluh je pomemben pri zvezdah ko iščejo pevce tukaj pri talentih pa moraš met široko znanje in tu LL pade...

Gregor P ::

Torej posluh ni pomemben LOL:)) Široko znanje? In ostala dva ga imata za razliko od LL? V čem točno že?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bluefish ::

Že na začetku, ko se je govorilo o komisiji, je bilo jasno povedano, da Čakarmiš in Kastelic nista v komisiji zaradi ocenjevanja petja.
Sploh pa, če še niste opazili, nekateri ne pojejo in počno kaj drugega (čeprav so ostale točke bolj za zabavo).

Gregor P ::

Tudi pri plesu je glasba;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LordTado ::

No saj je tolko dobro da ostala dva prevagata:)

Znanje o šoubizu in entertaimentu in o tem da ne moreš kar po občutku sodit talentov...

Gregor P ::

Prosim te, potem v več primerih sploh ne bi smela spustiti nekoga skozi, pa sta to kljub vsem "izkušnjam" storila. Zakaj? Ker gre v prvi vrsti za zabavo in je skorajda vseeno kaj počneta, le da se ljudje lahko zabavamo in da se oddaja dobro prodaja. Če pa slučajno naletimo na kakšnega talenta pa še toliko bolje; a nazadnje bo zmagal tisti, ki bo s svojim talentom prepričal gledalce, ki bodo pripravljeni plačati za svoj glas;)

P.S.: brez skrbi, da če pa bo še kakšen zares dober, mu bodo že ponudili pogodbo, četudi ne zmaga na koncu.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

imagodei ::

Kakšni novi komentarji? 8-)
- Hoc est qui sumus -

djordjevic ::

Ja, Branka sta klonila. Vsa čast Faniki, ampak včeraj je fušala. Če ne bi bila invalidka, bi zagotovo šel naprej Boštjan. S tem s sympathy votom niso naredili usluge nikomur. Ne Faniki, ne oddaji. Fail torej tole.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Qcube ::

Oba sta bila dobra. Če bi logično ocenjevali bi morali izbrati Boštjana, ker je izvedel popoln nastop. Samo je tudi res, da on lahko uspe tudi brez zmage na talentih, za Faniko pa je to edina možnost.

Nikec3 ::

Nima veze, če je ona invalid, naprej bi moral iti boljši, v tem primeru Boštjan. Tako se že bojim, da bo žirija naprej tiščala tiste, ki imajo največ otrok, so imeli težko otroštvo itd. Beda!

imagodei ::

@djordjevic, Ikzekli

Plus: Vsa čast Maestrotom, ampak tale talent show je IMHO izven njihove lige. Dejmo naslednjič pripeljat še Alenko Gotar, Branka Robinšaka in Jerneja Brenceta. Maestroti so profiji, ki na takšnemle talent showu ne bi smeli kaj počet. Sem že parkrat napisal: ljudje, ki imajo svojega managerja, koreografa, ipd., ljudje, ki svoj "talent" lahko kažejo na svojih tekmovanjih, občinskih, državnih, mednarodnih, nimajo na takšnem talent showu kaj počet.

Drugače lahko pripeljemo tudi kakšega obetavnega 8-10-letnega tenisača, ki za šalo sesuje marsikaterega odraslega igralca... Poznam tudi take. Ali pa kakega nadarjenega 13-letnega karateista. Plesalci tipa Venturini in Škufca nimajo kaj početi na Slovenija ima talent.

No, mogoče se pa motim? Ampak res ne vem, kako lahko potem z istim vatlom meriš šolan glas Maje Keuc ali TALENT male Line? Kot rečeno: če se prijavi Branko Robinšak, mora po vseh merilih zmagat on, brez dvoma. Vseeno pa imam občutek, da bi Slovenija ima talent moral imeti poslanstvo iskat še neodkrite bisere, ne pa reciklirat že poznano. Šment je samo to, da je denar (gledanost) sveta vladar.


Druga stvar, ki je moteča, je pa glasovanje publike. Kot sem razumel voditelja, so gledalci lahko glasovali za 10 nastopajočih že cel teden!. Halo? To je tako očitno zaslužkarstvo, da kar glava peče: sploh ni važno, kako dobro bodo v nedeljo nastopali Talenti, glavno je, da cel teden lahko glasujem za svojega favorita (in polnim blagajno Mobitelu, SiMobilu, in POP-TV-ju. Se pravi, ne izbiram glede na talent, ampak zelo očitno zgolj glede na to, kdo mi je bil všeč v predizboru (ali pa glede na to koga poznam). In to spet ne samo enkrat; glasujem lahko večkrat, kar je skrajno nepošteno. Bolj profesionalni kandidati za Talenta, z boljšo organizacijo (beri: managerjem in ostalim teamom), lahko izvedejo hudo reklamno akcijo. Ustrezno strokoven team lahko svojega kandidata lansira med zvezde samo s tem, ker bodo uspeli v zakulisju prepričati nekaj (deset) tisoč najstnikov, naj glasujejo za tega kandidata. Payoff potem ni samo 50.000 EUR.

Skratka, nad sistemom glasovanja sem hudo razočaran. Nad žirijo, ki je klonila pred invalidko, pa tudi. Hej - saj je lepa gesta: Boštjan bo že še imel priložnost, Fanika pa ne, ker je invalid? Morda celo res, ampak - Boštjan dejansko poje precej boljše, kot Fanika. Kdo pa ji, konec koncev, preprečuje da se naslednje leto ne bi spet prijavila na naslednjega Talenta? Ali pa - če so kritiki opazili Boštjana in je žirija menila, da je zato bolj fer podpreti Faniko, kot pa njega, je to spet fail v razmišljanju. Namreč, če je bila Fanika zadosti dobra, navkljub slabšemu petju, bi kritiki opazili tudi njo.

Kako pa je z ponarejanjem zvezde v Reality Showih, pa nas uči nedavna zgodovina na primeru BePop. (Pa ne rečt, da so imeli nesrečo zaradi Nejca, saj jih je ravno njegova tragična smrt še dodatno zasidrala med zvezde!)
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eminem v. Universal

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4411879 (9032) alphasaphir
»

Sodobnejša glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5212083 (11051) Jst
»

Eminem in ostala muzika

Oddelek: Sedem umetnosti
499964 (8629) Gladi
»

Eurosong/Evrovizija 2011 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22432701 (26158) mojsterleo
»

EMA 2011

Oddelek: Loža
385800 (4708) mojsterleo

Več podobnih tem