» »

Windows Vista, podrobnosti nove licenčne pogodbe in datum izida

Windows Vista, podrobnosti nove licenčne pogodbe in datum izida

Slashdot - Windows Vista Team so na svojem Blogu objavili podrobnosti nove licence za Windows Vista.

Med drugim bomo lahko prenesli licenco novih Windows-e na drug računalnik samo enkrat (pomnimo, da že menjava matične plošče pomeni nov računalnk). Dosedanja licenca Windows XP home in professional nam dovoljuje neomejeno menjavo, v kolikor smo sistem prej odstranili iz naprave kjer je bil prej nameščen.

V nadaljevanju tudi pravijo, da bo sistem vsake toliko časa preko Windows Update preverjal, če so upoštevani pogoji licence, prav tako lahko sistem zahteva da si potegnemo najnovejšo različico programa za preverjanje in podobno. V kolikor tem pogojem ne bo zadoščeno bo program omejil določeno funkcionalnost operacijskega sistema.

Tako kot pri ostalih Microsoftovih izdelkih pa bodo raztegnili garancijo iz dosedanjih 90 dni na celo leto.

Zadnja pomembna novost pa je tako imenovana "Software Protection Platform"-a, ki v primeru, da program ugotovi, da je naša kopija operacijskega sistema piratizirana ali pa ni vse v skladu z licenčnimi pogoji, po določenem času omeji uporabo sistema recimo na privzet brskalnik, in le to samo za eno uro, nakar moramo verjetno ponovno zagnat računalnik.

Za konec pa še podatek, da je Microsoft oznanil, da bo Vista izšla skupaj z Office 2007 in Exchange 2007 natanko 5. decembra 2006.

Izvorna novica

Dobrodošli v novem svetu Windows Viste!

253 komentarjev

««
«
1 / 6
»»

Nagi Bator ::

Tss :\
In potem bi naj to celo - ali pa celo zaradi tega kupil? Mi ne pride na misel!

mare_ ::

A potem prav razumem, da če dvakrat zamenjam računalnik/matično, moram kupit nove windowse?

antonija ::

Srcno upam da jim bo tokrat uspelo z zascito vsaj do te mere, da bo posedovanje piratske viste PITA. Pol pa sam se XPjem skenslajo update pa bom skaku do nebaaaa!!:P
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tr0n ::

Po mojem gredo v napacno smer. Namesto, da bi liberalizirali svoj sistem, ga odprli na voljo vsem brez restrikcij, ga se bolj zapirajo in ga omejujejo za uporabo.

borchi ::

pomoje, da stvari sploh še niso končali in ker si tega ne upajo priznat, si zmišljujejo takšne in drugačne bedarije, samo da nihče ne bi kupil viste in ne bi pogruntal, da so v izložbi prane škatle...

:D
l'jga

Aar2rk ::

ja, borchijeva ideja sploh ni tako slaba.
Ampak tipi res silijo ljudi k temu, da imajo vsaj pri roki eno piratsko kopijo, potem ko se ti enkrat seseuje računalnik, enkrat ga pa updejtaš.

SpaWn ::

Tile pri M$ so iz dneva v dan večji humoristi :D . Jst dnara za tak OS ne bom dau. Na srečo ga dobim na faxu zaston ali pa ...

Z-lot ::

Zakaj bi zapravljal denar za Visto če imam lahko OS X?

balocom ::

Na srečo obstja MSDNAA:D , ke sicer nebi niti pritaske kopije povohal... ...dobr da niso sm šminke nardil0:) , kajti sicer je nit pod razno nebi povohal:\ (Ko bo pa nuja, bo pač pa nuja).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

marko321 ::

Kaj pa če nimas interneta?

p.s. slej kot prej bo nekdo spet "zrihtal" da bo vista delala brez vsega tega...

BendeR ::

5. december je bil uradno zanikan.
:=)

Azrael ::

Nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha.

Sem ziher, da bo za uporabnike originalnih kopij, verjetno še pred uradnim izidom Viste, na voljo "popravek", ki bo poskrbel za vse naštete omejitve.:))

Datum je zanimiv, če je pravi. To pomeni, da jim gre bolje, kot so načrtovali pred nekaj meseci, ko so na dan priplavale novice o ponubi za decembrske kupce notesnikov in sestavljenih PCjev o brezplačni nadgradnji OS iz Win XP na Vista, ko bo novi OS izšel.
Nekoč je bil Slo-tech.

simnov ::

kolkor vem se je štelo da bo vista izšla men 25 oktobrom in 8 novembrom a tole prenašanje velja za vse windowse tudi brez dsp

ripmork ::

že tako ne vidim dobrega razloga da bi šel menjat na Visto, s telimi varnostnimi ukrepi se pa malodane delajo norca...

luky ::

Samo sem radoveden kolk dni oz. ur bo preteklo ko se bo na PhP pojavil Crack itd...
za Bilijevo Visto.....

8-O 8-O 8-O

balocom ::

mogoče je pa ne bo možno okrog prnest.... ....mogoče, verjetno pa se jo bo vsekakor dalo okrog prnest>:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

bMozart ::

mogoče je pa ne bo možno okrog prnest.... ....mogoče, verjetno pa se jo bo vsekakor dalo okrog prnest
smeh>:D
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Paramedic ::

Ne dvomim, da se bodo pojavli razni patchi, ampak že zdaj je s tem WGA vse skup en Major Pain. Če bo treba vsak mesec čakat, da naredijo patch za novo verzijo zaščite, bo za neuke mal težko met freeware windowse.

Kak dolgo bom lahko na XP, preden me ne povozi čas?
End transmission.

Hux ::

Pa jau kdaj bodo zaceli delat igre za linux in ne te bedne windowse vec! Samo zaradi tega mam ta shit anyway!

Zadnic sem probo deinstalirad Fable z WinXPja na laptopu. Kaj mislite da je slo? Ma kaki stalo je vse 10 minut pa nic. Nakar sem mogo resetirat komp pa rocno zbrisat svinjarijo! Pa se MSjev spil je to mimogrede!

Idjoti na MSJu bi mogli tak nardit ko ma LFS ce pozna kdo. Vsak mesec dobis 2 unlocka za spil. Ko tisto ponucas nemores vec odklenit. Windowsi bi tudi mogli 2 unlocka na mesec dat in ne 2 na ziuvljenje! Debili posrani!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

lymph ::

Pri originalih ne bo problemov, verjemite.

S svojim OSjem pa lahko delajo kar hočejo, če vam kaj ni prav, si naložite linux oz kak drugi OS.
"Belief is immune to counter example."

jlpktnst ::

Ja ko bi le kdo delal :
1.) driverje za linux (obup glede določenega hardvera)
2.) igre za linux (5% iger dela na linux, verjetno pa celo manj, wine ne šteje)
3.) profi programe za linux (teh ni pa skoraj nič, glasba, slika, modeliranje)

Dobesedno linux nima spodobnega softvera ki bi imel velik uporabnikov. Ostaja manjšina.

Pa to da lahko 2x na life aktiviraš je bedarija.

Če ti 2x matična crkne v roku garancije in dobiš novo boš seveda dobu winse nove iz garancije ? Possibly? (thought so)

edit: pa to da "lahko s svojim osom delajo kar hočejo nekak ni res, potrošniki si tudi zaslužijo nekaj pravic in to da se omejuje kaj lahko počnem s kupljenim produktom je kratkomalo kršenje le-teh. prodajanje mačka v žaklju in prisiljeno sprejetje neke pogodbe (eula) ki v nobeni državi ne more bit legalno zavezujoča)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

balocom ::

Tko se pač dela v ameriki, kjer so firme glavne:|. V EU je drugač, kar se vid po kaznih, ki so mu jih nabil>:D .
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

matildas ::

Se popolnoma strinjam s predhodnikom. Proizvajalci hardwara bi morali bolj zavzeto pisati driverje za druge os!


StajercSSS ::

Kurbe z microsofta bodo ljudi prisilile k iskanju alternativ, to bo linux verjetno in potem bodo se igre tudi delale za linux. Preprosto..

P****************************************************. Microsoft.. Mrda ljudi.. 0:)

Mal cenzure ne škodi, ohranjen je pa pomen :D //madviper
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

balocom ::

Tle se vid prefinjena politika M$-a. Prvo so pustl piratske kopije (Win95), zdej so pa nardil zaščito, ki zgleda nezlomliva>:D. Bomo vidl čez čas, kaj bo iz tega nastalo, za M$ zihr ne bo slabo, ker itk samo 5 al pa 10% folka ke ma winse jih v resnic plača, za linux sceno bo pa zihr bulš ko bodo XP-ji outdatet.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

Gregor P ::

Vedno rečem, pa bom še tokrat napisal:

Kako si oni predstavljajo zadovoljnega kupca, če ima OS tako "hudo" protipiratsko zaščito, ki moti predvsem potrošnika, niti pod razno pa ne nekega pirata?!? Pa da se bo zdaj kar neki konstantno povezoval na splet sam od sebe ipd.

Jaz sem se že odločil, da bom kupil Visto in jo nemudoma poslal direkt nazaj v MS s pritožbo naj mi odstranijo vse te zaščite ipd., da bom lahko OS normalno uporabljal; gre za princip!
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Hux ::

Da bojo XPji napram Linuxu outdated bo pa moglo minit se monizca desetletj.
Pa se te. Danes cisto spodobno zgledajo vsi osi in cez 10 let kaj bodo zgledali kaj drugac? Vesoljsko bol? jah eni z mano vred majo windose XP tudi na classic nacinu in ne tisti fence zeleni stvor theme vkloplene tak da enim folkom se res jebe za izgled ce le dela kaj hitreje.
Sej visto bi si tudi na Classic vklopo torej sem kaj pridobil? Izgubo? DX10 nebo to je pa tudi vse!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

balocom ::

kot outdate sm mislu konc z podporo -->vedno več varnostnih luken bo odkritih, a M$ jih vsekakor ne bo pokrpal.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Hux ::

Jah in odstranli ti bodo. Naivnez!

Gregor P ::

Ti si tisto o principu verjetno izpustil?:\ Verjetno ti ne rabim posebej poudarit, da bo ob tem padel tudi kakšen članek na to temo, pa blog itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Tr0n ::

Ce bi bila native software podpora za *nix sisteme, bi takoj presaltal. Ker tale MS OS marketing je smesen.

roli ::

Ih in te zaščite.Sicer jih bodo pa kmalu zlomili.Še vsako so.Windowse imam za sem ter tja pognat kako igro.Že leto in pol uporabljam linux in sem z njim čisto zadovoljen.Očeta sem naučil kako se ga uporablja,photoshop mi dela,dreamweaver tudi in še veliko drugih programov skupaj z CX Office.Edino kaki premiere pogrešam.Sam sistem deluje stabilno in kljub lepši grafiki tudi hitreje.Hkrati pa lahko zasmenjam vsako stvar v računalniku (razen diska) in bo stvar še vedno delovala.Bratranec je menjal matično ploščo in procesor pa je linux še vedno delal.
http://www.r00li.com

Zheegec ::

Microsoft me očitno prav prosi da ostanem na Windows XP s tem, ker so ukini hardwersko pospeševanje zvoka v Visti, tako da me tole ne gane.

Je pa fino, da MS omejuje piratiziranje, če bo zelo uspešen zna to pomeniti razmah Linuxa, kar pomeni da bodo podjetja vse več supporta namenila tudi Linuxu (driverji), in tako zna tržni delež MS upasti. Fino.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sidd ::

bmk za igrce, kdaj bojo začel uporabne programe za free os pisat!? samo kaj ti free os če program stane prek miljona...bad;((

edit:
alien, upam da bo tako 0:)
no idea for signature
signed
I

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sidd ()

MasterMind ::

Jah. Če bo ta zaščita neuničljiva (velik če) bo tržni delž res nagnil malo bolj na Linux ali pa OS X. Kar se pa tiče programov, ki delujejo na Linuxu. Hja, hardware je iz dneva v dan bolj podprt. Kar se tiče špilov, vsaj jaz ne opazim kaj večje bolše razlike. (razen v tem, da odprtikodni špili dobivajo na kvaliteti...). Linux s KDE je po mojem mnenju že kar dohitel Win XP (neki manka Linuxu, neki manka WinXP...). Tako, da bomo videli, kaj ima prihodnost za pokazat :).
Gentoo, KDE uporabnik.

roba87 ::

Ne se bat da se ne bo dalo uničit zaščite.ne se bat... Stalno se najde 1 bolj pameten, ko tisti ki je trenutno.

murmur ::

"Ja ko bi le kdo delal :
3.) profi programe za linux (teh ni pa skoraj nič, glasba, slika, modeliranje)"

Kar se tice postprodukcije [3d, compositing,..] je linux gladko na prvem mestu.

Spc ::

Moj zadni OS os microsofta bo zagotovo Windows Server 2003, Datacenter Edition.
Tega ne menjam za nič na svetu ... seveda od microsofta.
:))

Microsoft me očitno prav prosi da ostanem na Windows XP s tem, ker so ukini hardwersko pospeševanje zvoka v Visti, tako da me tole ne gane.

8-O
To so naredili al kaj ?
:|

In ja res je tudi jaz imam čisto vse izklopljeno tako, da laufam čisto windows classic temo z vsem na OFF!.
Pri hitrosti pa se zelo pozna.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Jumping Jack ::

Razlog, zakaj se za Linux ne dela profi softvera, iger, driverjev, podpore itd., ni samo v tržnem deležu Linuxa proti Windowsom, ampak tudi v tem, da proizvajalci sklepajo, da ljudje, ki nimajo denarja za OS, tudi za softver in hardver nimajo. In obratno - kdor ima denar za profi softver in igre in super-duper grafično, bo pa ja lahko dal še tisti "drobiž" za Windowse. Poleg tega so Linuxaši (vsaj tradicionalno) večinoma power userji, ki se sami dobro znajdejo in ne rabijo (plačanega) supporta. Zaradi vsega tega tudi raje delajo stvari za Maca kot za Linux, čeprav imata približno enak tržni delež - ker so pač Mac userji popolnoma drugačni ljudje. Koliko je to sklepanje še pravilno in upravičeno, pa ne vem. Delno sigurno je.

Zgodovina sprememb…

VidKo ::

Že pred kakega pol leta sem zatrjeval da bo Windows XP moj zadnji OS od MalegaMehkega. Zdaj mi pa MaliMehki še sam pomaga pri tej odločitvi.

Lp, VidKo
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

bambus ::

Mislm, da ne rabm enga načičkanega sistema več.

XPji bojo najbrž moji zadnji winsi za kar nekaj časa, pa še to samo za poganjanje igrc.

gumby ::

moji zadnji winsi bodo kar 2000...
my brain hurts

krho ::

Na žalost bo imela večina igričarjev problem.
Beri DX10, ki ga za WinXP ne bo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jype ::

jlpktnst> Ja ko bi le kdo delal :
jlpktnst> 1.) driverje za linux (obup glede določenega hardvera)

Linux podpira daleč največ strojne opreme in arhitektur. Noben drug operacijski sistem ne pride blizu.

jlpktnst> 2.) igre za linux (5% iger dela na linux, verjetno pa celo manj, wine ne šteje)

To je stvar trga. Če ne kupuješ iger za Linux, potem jih pač nihče ne bo delal.

jlpktnst> 3.) profi programe za linux (teh ni pa skoraj nič, glasba, slika, modeliranje)

Noro.

A misliš, da Pixar dela na Windows, al kaj? Skratka Blender, Maya, Cinelerra, ... so neuporabni?

Profesionalni CAD? Pro/Engineer in ME10 nista dovolj pro, al kaj?

Je pa malce težje najt piratske verzije takega softvera, kar je seveda prav. Če hočeš tak softver je prav, da zanj plačaš.

Pri glasbi pa priznam da nimam pojma, kaj vse manjka, ampak meni zadostujeta Audacity in jack, sicer pa za to uporabljam Maca, ker na Windows ni nobenega pametnega softvera za to.

wishmaster ::

Spc, se strinjam s tvojo trditvijo. Jaz bom tudi ostal na windowsih 2003. Glede zaščit: Prej ko bodo windowsi vista prišli uradno na trg, bo že na voljo crack>:D
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

Samsung06 ::

Uporabljam Visto-Ul in mi je 10000x boljsa od Xp-jev, posebno videz :D Sam, če bodo nardil super duper zaščito, bomo pač morali prešaltat na Linuxa, tko pač je. Bill bo izgubil ogromen delež svetovnega trga in Cia ne bo več preveč srečna zaradi tega. >:D

MasterMind ::

Bomo začel brat po cajtngih (časopisih). "Veliko število odprto-kodnih razvijalcev v sumljivih okoliščinah izgubilo življenje". >:D
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

pviran3 ::

Moj naslednji win bo: Vista >:D

iggy ::

Taka zaščita odpira vrata preboju linuxov na več računalnikov!

And then we will rule the world.... with linux!
Hey, you're fat!
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powertoys-like program za Visto?

Oddelek: Operacijski sistemi
6996 (898) PromeuZ
»

smart folders za xpje?

Oddelek: Operacijski sistemi
132275 (1752) CaqKa
»

Novosti v Vista jedru - 3. del

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
356036 (4359) Lamur De Zur
»

Internet Explorer je bil v letu 2006 ranljiv 284 dni

Oddelek: Novice / Varnost
334140 (2700) darkolord
»

Vista Upgrade ne gre na prazne diske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11814538 (10171) MrStein

Več podobnih tem