» »

zapisovanje na dvd čez mejo

zapisovanje na dvd čez mejo

overlord5 ::

dan,

nekje sm nekoč zasledil da je mogoče zapisovanje dvdja čez mejo...zdaj mam pa problem: na dvd bi rad zapisal neke datoteke pa ne grejo gor (na dvdju piše da je kapaciteta 4.7 gb jst mam pa za 4.550 mb podatkov pa mi kaže nero da morm vstavit večji disk)

P.S.: Datoteke moram dat nujno na EDEN dvd!

AlesC ::

Nero ma nastavitve mislim da original na 4.5gb. V nerotu v opcijah/configure imaš expert features, kjer si daš enable dvd overburning in si nastaviš 4700mb. Sam predno zapečeš si nastavi tam ko določiš hitrost peke spodaj pod -more- na Disk-at-once. Drugače maš pa tukaj link na dvoslojene dvd-je. Sam ti more tvoj pekač to tudi podpirati:

http://pc.enakupi.com/DVD-R-Verbatim-8....

Quikee ::

Tudi "zapisovanje čez mejo" ti mora podpirat pekač. To pa znajo (če se ni že kaj spremenilo) le Plextor-ji in BenQ (od 1640 in 1650/1655 če se ne motim). Če nimaš enega od teh dveh pekačev lahko narediš le kot je AlesC predlagal.

na dvdju piše da je kapaciteta 4.7 gb jst mam pa za 4.550 mb podatkov pa mi kaže nero da morm vstavit večji disk
Seveda - na DVD gre 4.3 GiB(4.7GB) podatkov, ti pa hočeš posnet 4550 MiB oz. 4.44 GiB(4.77 GB). Drugače ne bi bilo problema. =)

Izi ::

Ti bi rad zapekel 4,7 GiB na DVD na katerega gre samo 4,7 GB. Med GiB in GB je bistvena razlika :D

Če smo čisto natančni, gre na enoslojni DVD 4483 MiB vendar je pametno peči par MiB manj, ker so tisti zadnji MiB najbolj občutljivi za morebitne napake.

Na en DVD se da torej posneti točno 4,7 milijarde bytov

4,7 GB = 4.700.000.000 B = 4482,27 MiB

Overburning tudi, če ti pekač to podpira, močno odsvetujem, ker bo plošča hudo neobstojna in čez par mesecev neberljiva.

Večina ljudi se drži zgornje meje 4480 MiB.

Če moraš nujno vse spraviti na eno ploščo potem je najpametneje, da kupiš dvoslojno DVD ploščo na katero pa lahko spraviš 8152 MiB.
Seveda ti mora pekač podpirati pečenje na dvoslojne plošče, kar je bolj verjetno kot da ti bo v redu podpiral overburning.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

overlord5 ::

sem spremenu tist v nastavitvah na 4600 pol me je pa program opozoril na morebitne napake ampak pol mi je najdu program naslednje napake:

Neveljavno polje v ukazu.

Ne morem narediti začetka za Disk aenkrat.


Zapisovanje neuspešno na 4x (5.540 KB/s)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple: kilo je 1000 in ne več 1024 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20516845 (12145) Matevžk
»

Ballmer: "Nič nimam z Vista Capable" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
688980 (6139) techfreak :)
»

Zapisovanje na 8,5GB DVD - čez mejo

Oddelek: Programska oprema
71210 (1100) Quikee
»

Vec kot 4,7 GB DVD?

Oddelek: Strojna oprema
81459 (1180) GTi
»

Resnice in laži o DVD+-R - jih

Oddelek: Pomoč in nasveti
131761 (1344) Quikee

Več podobnih tem