» »

Resnice in laži o DVD+-R - jih

Resnice in laži o DVD+-R - jih

cortez ::

Resnice in laži o DVD+-R - jih


Zanima me, zakaj na DVD+-R piše, da se da posnet 4.7GB, v resnici pa se v Nerotu da zapečt samo do 4.5GB (al pa 4.6 z overburn).

A mogoče pozna kdo kak program, ki vsak posamezen DVD+-R pregleda, koliko podatkov se da zapisat gor. (tle ciljam na podoben program kot je Feurijov Test capacity for CD-R) ?

V PC mam DVD in combo pekač. Za combo mi Nero info tool pravi, da ne podpira DVD+R, vendar ko dam not DVD+R, mi combo bere nosilec brez problema. Kolk je sploh zanesliv ta Info tool od Nerota ?
(pa zmeram ko ga zaženem (info tool), mi jav neko napako, ki jo morm ignorirat.A to dela tud vam?)

Hvala za pomoč
:\ 8-O 8-O

gumby ::

razlika se verjetno skriva v "drobnem tisku", oz. definiciji gigabajta... tule je ze bila obsezna debata o tem, ce je kilo 1000 ali 1024

bastadu ::

Točno to, kar je napisal gumby, gre za enako potezo kot pri proizvajalcih diskov, in sicer proizvajalci DVDjev menijo (verjetno za to, da bi več prodali ali kaj:P), da je 4,7GByte = 4700000000 Byte

Če greš potem deliti z dejanskim faktorjem 1024 dobiš naslednje:
4700000000 Byte / 1024 = 4589843,75 kByte
4589843,75 kByte / 1024 = 4482,26 MByte
4482,26 MByte /1024 = 4,37 Gbyte

Se pravi dejanska velikost je samo 4,37GB ali okoli 4482MB:\

Tudi meni DVD bralnik normalno brer DVD+R in DVD+RW, čeprav v Info Tool-u pokaže kao da ne podpira...

cortez ::

ja, sam to je čisto zavajanje.
Sej tud na CD-jih piše, da je 700MB, in pol tud v resnici lahk posnemaš gor 700MB.

sicer me pa še zanima za kak capacity test program za DVD medije?


Hvala za info

kihc ::

Ja to z dvdji je eno veliko sranje, ker se ne da overburnat. Pri CDjih sem vedno v nero CD-Speedu pognal overburning test in sem vedu do megabajta natančno kolk lahko gor zapečem, tuki mam pa pr dvdjih 1 mb čez deklarirano velikost, in ne morš nardit čisto nič.

Nekak mi ni jasno zakaj je v nastavitvah nerota opcija "enable dvd overburning", če tole ni podprto ???
x

Quikee ::

Zavajanje gor dol... vsak, ki mu to ni jasno si lahko potrebne podatke poisce na internetu. Priporocljivo za vsakega zacetnika DVD peke je tudi, da si prebere to povezavo.
Zakaj pa rabis capacity test? DVD+-R(W) ne gre overburnat.. Maksimalno kaj bos lahko spravo na DVD-R(W) je 4,489 MiB, na DVD+R(W) pa malo manj.. 4,482 MiB.

cortez ::

zakay pa potem v nerotu piše 4500GB , če vklopiš overburn pa 4600?

Quikee ::

Nima veze kaj ti nero sporoci.. mogoce majo pripravljeno za prihodnjost, ker so ze uspeli narediti 4,85 GB medije in jih bo verjetno preko 4,7 GB mozno pect le z overburnanjem podobno kot 90 in 99 Minutne CD-je. Samo overburnanje more podpirat tako program kot tudi pekac.

mamut ::

mene pa zanima kje se da dobit dvoslojne diske. kjerkoli sem gledal imajo navadne 4.7 GB 4x.

Quikee ::

JAE, BOF, ...
Samo se ne splaca... ker so se vedno dragi. Verbatim DL te pride 1 komad 2 jurja.. medtem ko so Ritek DL tudi bolj poceni.. samo kaj ko so pa tolko manj kvalitetni.

Bobb ::

Če imaš preveč robe, pa bi vseeno rad to spekel na en dvd, probaj z Shrink 3.2. Komprimira po želji :) .

Lp
Bob

mamut ::

THX.

to pa je neka izbira. cene so pa tudi prijetne. Kaj se pa grejo?
rad bi si presnel CD arhiv na DVD-je in bi rad cim vec gor stlacu brez stiskanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mamut ()

Dr_M ::

Verbatim DL te pride 1 komad 2 jurja..

kje ze?? v jae je neki cez 3.3k sit 1 komad.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Quikee ::

Ravno iz JAE.. gledo sem cenik.. 1.12. tak da ce so do zdaj ze podrazli ne vem.
Datalife Plus DVD+R DUAL LAYER 8,5GB 2.039

mamut: Ja posnami na SL DVD medije.. sej dobis 6,5 CD-jev gor na enega.. pa se 10 komadov jih dobis za ceno enega DL medija ;) Dragi pa so zato ker ni konkurence pa tezavna proizvodnja... do zdaj so trije proizvajalci komaj.. pa se to so Philipsovi DL mediji komaj pred kakimi 14 dnevi izsli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297231 (26333) pingo76
»

Zapisovanje na 8,5GB DVD - čez mejo

Oddelek: Programska oprema
71210 (1100) Quikee
»

DVD overburning

Oddelek: Programska oprema
71458 (1286) Quikee
»

nero mi ne dopušča DVD peko niti do meje??

Oddelek: Pomoč in nasveti
5805 (699) Mavrik
»

DVD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
301954 (1395) Caligula

Več podobnih tem