» »

Opteron 170 temperatute -> IHS dol?

Opteron 170 temperatute -> IHS dol?

WhiteWolf ::

Je normlano da ima Opteron 170 na voltaži 1.4 (bios) in 2700 Mhz z Big Typhoonom ob loadu temperaturo jeder 51/58 stopinj?

Procesor sem kupil rabljen, pa se sprašujem, će je morda IHS že bil dol, da so zato tako velike temperature.
Prodajalec je rekel da ne ve, če je bil že dol, ker je tudi on kupil rabljenega.:\

Recimo na 2800 ni stabilen tudi če mu dam voltazo na 1.55. Enostavno CORE0 vrže po par minutah error. Verjetno zaradi temperature.

Če vzamem IHS dol, moram za Big Typhoona narediti slim ali ni potrebno?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

asus ::

ni rečen da je bil dol,lahk je enostavno že tovarniško slab stik med ihs-jem in jedrom.vrž dol ta ihs pa furej brez njega:D

strumf666 ::

IHS lahko ponovno namestiš: torej ga snameš jedro namažeš z AS, da bo dober kontakt med jedrom in IHS, pa boš imel temeprature skoraj identične kot z naked core (brez IHS-a). Je pa precej priporočljiva uporaba IHS-a z zračnimi kulerji, ki se pritrdijo s klipsnami, drugače ga hitro okrušiš oz če si zelo nepazljiv/grob, lahko tudi uničiš procesor. Aja, pa pri odstranjevanju IHS-a moraš bit tudi zelo previden, da ne poškoduješ smd-elementov, ki so okoli jedra.

Shim, ne slim; ja, če ne boš dal IHS-a nazaj gor, je priporočljivo, da si narediš shim.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Big Typhoona AFAIK ni pametno furat brez IHSja. Sej je na klipsne pritrjen ane? Tiste ki se privijači skozi luknje ja, za klipsne IHS! Razen če hočeš met mrtev proc.

WhiteWolf ::

Ne.

Typhoon se privijači skozi dve luknji. Ni na klipsne.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

asus ::

ma nima veze al je na klipsne al pa za prišravfat.če boš pazljiv bo vse cool.

gfighter ::

Imam opterona brez HSja ter gor Big Typhoona in home-made shim, pa kljub prenašanju mašine okoli ni bilo še nobenih problemov.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

jest10 ::

Na več straneh sem zasledil, da lahko senzor v jedru odstopa tudi do 14stopinj. Tako da sploh ni nujno, da imaš v resnici tako visoke temperature.

WhiteWolf ::

IHS odstranjen. Rezultati so super.

Sedaj je na 2*2800Mhz in voltazi 1.45 (bios) temperatura ful load 42/47(Core Temp).

Shim sem naredil, ampak ga potem nisem uporabil, ker sem cooler pazljivo namestil.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622659 (18556) svetetko
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33320991 (12141) DJ MartiNi
»

Opteron 165 brez IHS-ja - višje temperature? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
554261 (3148) gfighter
»

Amd 64 po odstranitvi IHS-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282264 (1406) Shark-357
»

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1066445 (5019) asus

Več podobnih tem