» »

Amd 64 po odstranitvi IHS-ja

Amd 64 po odstranitvi IHS-ja

d3k0 ::

Ziwjo,

1.)Nisem ga se odstranil, pa me zanima ce imaš vodno če lahko enako odstraniš ihs brez problema? Na kaj moram posebej pazit?

2.)Je treba jedro proca nato spolirat s čim(kot gpu); ali samo očistit z alkoholom, pasto gor, pa šiba?
!.....Happy new 2005.....!

igor0203 ::

Ja IHS lahko odstraniš brez problema, samo daj na rob procesorja kako peno, tako da narediš shim, da jedra slučajno ne okrušiš, kar se rado zgodi.
Ko boš dajal IHS dol, pazi da ne greš pregloboko z žiletko noter, ker lahko kak upor(al kar je že tisto) odbiješ. Tudi počasi se daleč pride, tko da najprej samo ene 2mm not porini in vleci okoli potem pa postopoma bolj noter rini.
Jedra ni potrebno spolirat, samo očistiš pasto, na novo namažeš in to je to.

Jaz sem na Opteronu 165 pridobil cca. 20stopinj z odstranitvijo IHSja. Prej sem imel tudi do 65 stopinj v full load, sedaj gre pa redko čez 45. Hladim pa z vodo.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

d3k0 ::

Misliš peno preden bom dajal gor hladilnik oz rebra? kako peno pa naj dam, oz. kok debeline? kaj pa kako kartico?

ce hladilniku spoliram dno bo boljs hladilo?
!.....Happy new 2005.....!

d3k0 ::

anybody?
!.....Happy new 2005.....!

igor0203 ::

Ja preden boš dal hladilnik gor ja. Dej kako tako, da bo v višino jedra ali pa celo malo višja.

d3k0 ::

Tnx for all,

zdej me pa še zanima sam, to ko izrežem iz plastike zalepim na proc?

lp
!.....Happy new 2005.....!

igor0203 ::

Ja zalepiš okoli jedra. Samo mislim, da bi blo boljše, da daš kako peno, ker pena se lahko stisne, plastika pa ne in če boš imel ta shim višji od jedra, ne boš imel stika med hladilnikom in jedrom. ;)

d3k0 ::

nimam pojma kako peno :D kaj pa ce dam uno za ob oknih?

pasto naj razmazem po celem jedru ali naj nanesem samo pikico da se sama razleze? kako dolgo se pa AS5 trdi, oz. cez kolko cajta naj zazenem komp?

lp
!.....Happy new 2005.....!

d3k0 ::

dej igor prosim cimprej povej kok dolgo po tistem ko sem nanesel pasto, ga ne smem vklopit?

lp
!.....Happy new 2005.....!

igor0203 ::

Lahko daš tud uno, samo probaj jo stisnit in poglej, če se potem spusti v višino jedra. Še boljše pa je, če imaš kak star K7 procesor in une pence dol pobereš.
Jaz sem pasto po celem jedru razmazal in potem takoj not procesor vstavil in ga zalaufal. Sem pa na netu zasledil, da se lahko zgodi, da se ti potem sistem ne bo več bootal, čeprav s procesorjem ni nič narobe. Pa da se ne bi ustrašil, probaj sistem večkrat bootat, pol bo delal. Edino če nisi kak un SMD element dol odbil.

d3k0 ::

Sem spoliral IHS in jedro namazal s AS5 ter ga s silikonom pripopal nazaj gor, ker je nastal problem, da se mi Stock Alu cooler ni dotaknil jedra, ceprav ni blo plastike, ne gre zraven...cudno mam pa DFI Sli-D

zdej sem spoliral se hladilnik do sijaja, in ga bom kasnej dal nazaj gor, mislis da bom izgubil kaj *C? kaj pa ce se nebo htel bootat, brez dotika coolerja je prisel do DFI logo-ja ko greš v bios in se ugasnil...mogoče to pomeni da ga nisem zjebal?

lp
!.....Happy new 2005.....!

igor0203 ::

Ja če se ti ni dotaknil jedra, potem boš moral al tisti bracket predelat ali pa drug hladilnik nabavit.
Ja verjetno boš izgubil par stopinj, samo čudežev pa spet ne pričakovat. ;) Če se je ugasnil, potem imaš verjetno v BIOS-u naštimano, da se ti pri določeni temp procesorja računalnik ugasne, drugače bi pomoje šel rakom žvižgat. Nisi ga zjebal. Kako si pa dal IHS nazaj gor? Si s čim obtežil procesor?

d3k0 ::

Ok sem zalaufal, in voila DELA :D namazal sem rob Ihs-a s silikonskim kitom za PVC oz. okna, tuš kabine etc., ga z roko stikal kaksno minutko, nato sem ga obrnil navzdol in pustil minutko, dal v komp, namazal z AS5 in dal gor cooler ter pustil tako kaksne 2 urce da se je strdilo...prek 60*C se verjetno ne bo segrel, kajti takrat se kit stopi >:D

Mislim da bo cez 2 dni pravi rezultat temperature, drugace pa je kšne 3*C manjša pri IdLE pri full load pa še nevem...

Lp, in thanx to all
!.....Happy new 2005.....!

strumf666 ::

Malo sem pozen ampak mogoče še komu prav pride. Za IHS nazaj gor pritrdit mi je Tiborrr svetoval, da proc daš normalno v socket od kake (nedelujoče) plate, ki je ni škoda in namažeš s pasto ter zalimap s silikonom. Potem pa naložiš gor kak meter enciklopedij in pustiš čez noč. Tako je na svojem Opteronu naredil in ima zelo nizke temperature. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

d3k0 ::

Mam en problem, ko sem ga navil na 2700mhz (je stabilen), mi ne gre vec v MSN live, niti ce ga odvijem...kaj da naredim?

Lp
!.....Happy new 2005.....!

MitkoVIP ::

ne vem kaj se tok matrate sj se dobi ksn tih in kvaliteten heatpipe cooler za na proc kot npr AC Freezer 64 za amd,al pa od zalmana...jz mam pac intela in mi pride pri full load do 42 stopinj ko mi je prej prsl do 65..uporablam pa AC freezerja 7 pro in kar je se najbolj neverjetno je to da je izredno tih da vcasih niti ne vem ce mi sploh se dela komp al je ugasnjen:D

LP

strumf666 ::

@mitiko: Kaj ti koristi najboljši hladilnik, če imaš med procesorjem in IHS slab stik? Temperature so še vedno previsoke. Je pa res, da osebno ne poznam primera, da bi pri INTEL-ovem procesorju imel kdo tak problem; pri AMD-ju pa sorazmerno pogost. LP

@d3k0: si poskusil ponovno inštalirat MSN (pa prej odstranit)?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

d3k0 ::

Ok ta Msn bom ze resil,

zdaj me zanima se glede TG 2x512MB rama, mam BH-5 čipe, do kolk V jih lahko dam BP, gor mam usmerjen 120mm vent.
!.....Happy new 2005.....!

igor0203 ::

Do ene 3.5V komot. Več pa na lastno odgovornost. >:D

d3k0 ::

Do kok pa V Cpu-ja? Zanima me ko najdem najvecji FSB ko se deluje pri neki voltazi ko zelim (np3 275 pri 1.5V), kako se pol burna, to me najbol zanima da pridem s tistim FSB-jem na nizjo Voltažo.

lp>:D
!.....Happy new 2005.....!

Gamez0r ::

Zvedel sem kako znižaš temperauro tudi z IHS-jem gor :)

1. Najprej odstraniš IHS
2. Potem namažeš jedro in IHS s termalno pasto
3. na notranjo stran IHSja pritrdiš bakreno ploščico
4. V IHS zvrtaš 2 luknji
5. IHS prilepiš nazaj na procesor

In to je to :) tako sem jaz znižal temperaturo za 15°C :O
WTF!

tiborrr ::

Gamezor, jao jao.
1.- IHS sluzi predvsem firewallu (v pravem pomenu besede - v primeru vziga procesorja je dotok zraka onemogocen zaradi hermeticne zaprtosti in se tako skoda ne siri)
2.- Najboljsi rezultati so seveda brez IHSja, potem pa takole:
- ihs odstranis
- pocistis pasto
- namestis kvalitetno srebrovo pasto (arctic silver, ...)
- ponovno namestis IHS

In to je to, sam sem imel razlike med nagim in ponovno namescenim IHSjem okoli 1°C ali pa se manj v prid nagca. To, kar si ti pocel z tem dodatnim kosom bakra, je potovanje okoli riti v zep.

Nevem, zakaj bi dal vmes se en kos bakra, saj je IHS bakren (in ponikljan).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

OZZY ::

se strinjam glede bakrene ploščice....sploh pa bi ta dvignila ihs in sama pričvrstitev nazaj bi bila ali je problematična...

me pa zanima s čim pričvrstet vi nazaj ihs...kak silikonski kit al kaj..
Go with the flow.

tiborrr ::

Crni silikonski kit, se ne opazi razlike po posegu :)) Razen, ce ti rata (tako kot meni), da je IHS malo zarotiran zaradi torzije pri montazi stock kulerja in kupa knjig (tako je bila urejena obtezitev IHSja). Mah, bo ze, vglavnem, da opravlja funkcijo >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

steev ::

Kaj pa poliranje IHS-ja. A niso bakreni?
:|

tiborrr ::

Po poliranju je nemogoca reklamacija, pri ponovnem namescanju IHSja pa je :\ Drugace pa, ce imas neraven IHS, je bolje gnati nageca :P
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

bidybolder ::

Kupil sem opterona z že odstranjenim ihs-jem, katerega pa bi dal rad nazaj na proc. zanima me kje se kupi tisti črni silikonski kit in s čim se najlažje odstrani originalni silikon na procu in ihsju? Hvala.

Pa še to. Procesor v podpisu, ki je brez ihs-ja hladim z Zalmanom 9500 in AS5. Pri 2880MHz in 1.55V ima proc pod obremenitvijo temperaturo 50-52 stopinj, vent na max. Men se zdi to velik. Kakšne imate kej temperature na zračnem hlajenju brez ihs-ja na procu?
2016: i3 6100/TS15A|Z170i Pro Gaming|16GB Dark Pro 3200MHz/C16
RX 480 8GB|G2460VQ 75Hz|SM951 256GB|3x 750 EVO 250GB R0|
SUGO 07/600W|G610 Red|G503 PS|G640|G633|F310

dolfi ::

Js mam na venicu 3000+ max. 38 stopinj, brez ihs z ihs-jem pa 46 stopinj.
Hladim ga pa z big typhonom.

Shark-357 ::

Jaz sem zlepil že cca 5 kom procev kateri so vse zamenjali na RMa bp ;)
Kit dobiš v bauhausu mora pa biti črn ter neagresiven...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opteron 165 brez IHS-ja - višje temperature? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
554289 (3176) gfighter
»

Po ponovnem nameščanju IHS-ja temperature skoraj iste ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332055 (1506) Pyr0Beast
»

odstranitev ihs-ja pri a64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
525167 (3951) _Dejan_
»

P4 2.4C gre pod nož :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
555740 (3995) Alexius Heristalski

Več podobnih tem