» »

Ati linux

Ati linux

Tutankhamun ::

Na ATIjevi strani za linux driverje pise da radeoni 9200 (tega mam js) niso suported. Kaj to pomen, da moja graficna nau delala?

Sm si pa nalozu Suse 10, meu bi pa ta xgl. Kaj nj nardim? A nj se sprijaznm da sm za casom, in nj kr pozabm na use skp, al je ksna moznost.

Mam pa 64 bit linux.
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Tutankhamun ::

Upsi najdu odgovor, spodi pise da tisti s to kartico nj uporabmo ene druge driverje :8).
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

ank ::

Xgl ti bo tudi z driverji 8.28.8 čisto vredu deloval tako, da ne se sekirat.

kriko1 ::

Tale XGL je z radeoni ena loterija (že sami gonilniki so).
Moja sestra je imela radeon 9250 128MB, pa če sem vklopu xgl, je bila odzivnost pri prijavi (grafična) katastrofalna, ko si se prijavu pa se je vse skupaj sesulo.
Sedaj sem ji dal not gf2 mx440 64MB in dela out of the box. Samo določene efekte ni dobro vklapljat (prešvoh grafična), zato me še vedno zanima če je kdo usposobu tale xgl pod enako grafično (ker je vseeno močnejša od gf2). Do sedaj sem zasledu da nekaterim dela nekaterim pa ne (vse grafične 9250). So mogoče kakšne razlike pri teh istih grafičnih (revizije...)? Vseeno bi bil vesel če dobim koga ki je usposobi tole zadevo in bi delil znanje z mano.

ank ::

Meni dela Xgl+compiz na Radeon 8500LE 64MB. Res, da traja kr nekaj časa, da se prikaže gdm prijavni zaslon (GdmXserverTimeout=30 v /etc/X11/gdm/custom.conf) ampak potem pa dela dovolj tekoče. Seveda pa imam izklopljene vse nepotrebne plugin-e. Tudi swap particijo sem si povečal, ker mi jo je drugače prehitro zapolnilo.

kriko1 ::

Tudi swap particijo sem si povečal, ker mi jo je drugače prehitro zapolnilo.

To smrdi po kakšnem mem-leaku (kolika ram-a imaš?). Posodobi xgl ter beryl pakete (verjetno že veste da sedaj je beryl-project in ne več compiz).
Meni pa nikakor ne dela. Samo pognan iz čiste konzole, še to se pojavljajo vsako toliko artefakti (neke črne črte).


Super novico sem še izvedel, da radeon 9250 ni več podprt. To pomeni da je ati naredil perfektne gonilnike za to serijo grafičnih? Ker meni se zdi da ne. Vsaj meni ne dela perfekto (artefakti v xgl, še ta mora biti pognan iz čiste konzole drugače se vse sesuje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] - 3D namizje

Oddelek: Operacijski sistemi
242038 (1243) neboben
»

Ubuntu compiz

Oddelek: Operacijski sistemi
161877 (1554) Loaded
»

swap prostor v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
5788 (740) bosto
»

Evolucija grafičnega uporabniškega vmesnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
897809 (4847) barbarpapa1
»

Novell XGL

Oddelek: Operacijski sistemi
291920 (1472) pipy

Več podobnih tem