» »

[Linux] - 3D namizje

[Linux] - 3D namizje

MihaFirst ::

Pozdravljeni!

Na kompjuterju imam stare linuxe za katere nihče ne ve, kaj so (vglavnem itak uporablam winse). Rad bi si pa naložil tiste lepe linuxe, ki imajo "namizje" narejeno v obliki kocke.

Mi lahko nekdo pove ime natančno teh linuxov, ki sem ga pozabil?

LP
www.gamma.si
  • spremenilo: CCfly ()

ank ::

Med zagonom glej kaj piše. Nekje na začetku bi moralo pisati katera distribucija je. Če je namesto napisov slika pritisni F2 da bojo vidni. Drugače pa je v /etc direktoriju datoteka, ki ima v imenu release. V mojem primeru je ta datoteka gentoo-release.

Namizje je pa pri vseh distribucijah tako lepo, kot si ga sam narediš.

kriko1 ::

Poskusi Madrivo ONE (live CD), če zazna podprt pospeševalec, tu ponudi opcijo za 3d efekte že ob zagonu. Če ti je všeč jo lahko pozneje tudi namestiš.
Gnome izvedenka:
http://qa.mandriva.com/torrent/2007/man...

ali s KDE namizjem:
http://qa.mandriva.com/torrent/2007/man...

StajercSSS ::

Mi kdo prooooooooosim napiše,kako se v suse linux 10.1 nastavi net,pa kje se pol sploh zažene..Prosim da bar napišete,kje se do tega pride. Ne sam nek kinternet,pa log..Kje pa se sploh to najde? :(
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

kriko1 ::

StajercSSS: Napačna tema?
Daj pošlji mi na zs kakšno povezavo imaš in kako je kaj povezano.

416c6573a ::

namizje v obliki kocke == pri prehodu desktopa iz enga na druzga?

" 3ddesk" ze dokaj stara zadeva
Lastnorocno.

robbe ::

Najbrž on misli na XGL.

grex ::

Če je kocko omenjal, potem je definitivno mislil XGL.

Glede na uporabo besede linux v množini pa bo verjetno najboljše (najlažje) Ubuntu .

Quikee ::

Ne XGL, ampak Compiz oz. Beryl. XGL le omogoča, da Compiz in Beryl delujeta in definitivno ni edini - obstaja še AIGLX. Z Nvidia driverji 9xxx pa Compiz in Beryl delujeta že out-of-the-box.

kriko1 ::

Z Nvidia driverji 9xxx pa Compiz in Beryl delujeta že out-of-the-box.
Kako to misliš? Meni so tudi na 8xxx delali - le xgl sem moral vklopit.

Quikee ::

Kako to misliš? Meni so tudi na 8xxx delali - le xgl sem moral vklopit.

Z 9xxx ne rabiš XGL. Instaliraš driver, nastaviš xorg.conf oz. vklopiš "Composite" v xorg.conf, zaženeš Compiz/Beryl in že dela brez kakršnegakoli XGL-a direktno na obstoječem Xorg 7.1+ serveru in ne posebnem XGL. 9xxx driverji podpirajo GLX_EXT_texture_from_pixmap zaradi tega tudi ne rabiš Mesa driverja, ki ti to v XGL software-sko emulra.

karafeka ::

Kk je kaj z atijevimi gonilniki? Jih kdo uporablja za xgl?

Quikee ::

Kolko vem se ATI-jevi "closed source" driverji uporabljajo v navezi z XGL-om ja. ATI "open source" in Intel driverji pa večinoma AIGLX.

kriko1 ::

Hvala za pojasnilo. Bom poskusu dat gor xorg 7.1

jure1825 ::

jaz sem včerja videl da se da z novimi driverji od nvidie tudi brez xgl-ja imet to pa sem si dal gor compiz in zgleda res ful lepo, je pa res da iz vidika uporabnosti je pa čisto brezveze. Če imam kocko ali pa če preko pagerja preklapljam med desktopi je u bistvu isto. Mi je pa sestran zasedla pc za 2 ure ko se je igrala z premikanjem oken naokoli :)

kriko1 ::

...je pa res da iz vidika uporabnosti je pa čisto brezveze
Cilj tega je da razbremeniš CPU glede izrisa slika in naložiš delo GPU-ju. Compiz lahko laufaš tudi popolnoma brez grafičnih učinkov - lih pač da rabiš grafično.

jure1825 ::

aha no zanimivo, to pa nisem vedel. No jaz imam integrirano grafiko, tako da verjetno tudi cpu malček pomaga, je pa res da sem ko sem videl filmčke teh učinkom mislil da mi ne bo delovalo tako gladko zdaj pa šiba.

ank ::

xgl je potreben samo, če driverji ali pa grafična kartica ne podpira aiglx

antonija ::

Pri meni je na ATI grafiki (closed source, ATI 9600 mobile) delal compiz BP. Pa se lepo zgleda. Nazalost za resno delo motece, ampak za probat in igrat pa super!!:8)
EDIT: To na Ubuntu dapper.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Quikee ::

Meni se Compiz/Beryl ne zdi(ta) me pri resnem delu niti malo ne motita (moteči so edino le bugi). Je pa to stvar navade, okusa in pa tudi konfiguracije Compiz/Beryl. Po moje si ga lahko vsak prikroji do te mere, da mu ni moteč ob delu oz. mu celo koristi.

edit: je pa res, da so compiz plugini predvsem "eye candy" narave, takšnih za boljši "useability" pa manj. Za bolj uporabne stvari, bo pa pomoje potrebno ponovno predefinirat pomen celotnega desktop environmenta in njegovih gradnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

antonija ::

Sej to je, ja. Ko sem prvic zavrtel tisto kocko sem se zasmejal ko majhen otrok z liziko. Ko sem pa menjal workspace pri rednem delu je pa tisto vrtenje postalo zelo odvecno... Vsekakor se pa splaca probat, "vredno ogleda" al kako se ze rece.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

R33D3M33R ::

Res je vredno ogleda, vendar vsaj na Ati kartici postane hitro nočna mora. xserver-xgl, ki sem ga namestil je sicer na začetku delal super, nato pa je zadeva po par logoffih in logonih postala tako nesramno počasna, da sem se samo prijel za glavo in zadevo odstranil. Pa kdaj drugič. Uporabljal sem pa Catalyst 7.11 na Radeon 9500Pro distribucija Kubuntu 7.10 Gutsy Gibbon.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

coffeetime12 ::

@edward-Pozdravljen! Poglej, na voljo imaš več distribucij, ki ti to omogočajo. Predvidevam, da si bolj začetnik v Linuxu in ti zato predlagam, da poskusiš naslednje distribucije:
-PCLinuxOS (okolje KDE)
-Mandriva 2008
-Ubuntu Gutsy Gibbon (okolje Gnome)
Sam se odloči, katero distribucijo boš poskusil. Vse si lahko potegneš dol in jih najprej preiskusiš kot "live oz. žive zgoščenke". Če ti bo katera ustrezala si jo namesti. 3D efekti, ki jih omenjaš; sigurno si mislil Compiz Fusion ali pa Beryl. Z zgoraj omenjenimi distribucijami boš efekte lahko preiskusil. Upam pa, da imaš v redu grafično kartico (najboljše nVidia ali pa Intel).8-)

neboben ::

pff morm probat, ze neki časa odlašam, jutr

neboben ::

všeč mi je samo ring-switch ...
emerald-themer mi mi ne zamenja teme, okna se ne spreminjajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell naj bi izbral Ubuntu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5710328 (8780) MrStein
»

Ubuntu compiz

Oddelek: Operacijski sistemi
161864 (1541) Loaded
»

Ati linux

Oddelek: Operacijski sistemi
5995 (908) kriko1
»

Evolucija grafičnega uporabniškega vmesnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
897778 (4816) barbarpapa1
»

Gentoo in XGL

Oddelek: Operacijski sistemi
201918 (1381) M.B.

Več podobnih tem