» »

SMRT - prijatelj ali sovražnik

SMRT - prijatelj ali sovražnik

G3GANT1C ::

Kaj je smrt? Prepričan sem da ste gotovo že kdaj razmišljali o tem. Jaz zadnje čase ves čas.
Prišel sem do "ugotovitve":
Že v življenju nismo tako zelo živi(imam razlog za to razmišljanje - dolga zgodba, zdajle zanjo ni dovolj časa), zakaj bi bilo po smrti drugače.
In še ene ugotovitve:
Človeski možgani se ne obnavljajo zato, ker bi se s tem tista oseba spremenila.
Pravzaprav sem prišel do ogromno ugotovitev(npr. ko se bomo po smrti razpršili po vesolju bomo končno svobodni).
Zanima me kaj mislite vi - Je smrt nekaj dobrega ali nekaj slabega?
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

ABX ::

Ti pej se počit, potem pa mi pridi povedat kako je.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tiger ::

Na nek način lahko rečemo, da je smrt vedno odrešitev tako osebe, ki umre kot tudi ostalih. Potem pa je čisto vseeno ali naš um preide na višjo stopnjo (kar bi lahko bilo možno, čemu bi sicer imeli tisti del možgan, ki jih sploh ne uporabljamo), lahko pa tudi um umre s telesom.

Smrt bo tako vedno odrešitev in tega se Slovenci še predobro zavedamo, saj smo po številu samomorov v samem vrhu.

DrSergioDJ ::

Pomoje na odgovor na to vprašanje vpliva precej psihično stanje. Recimo, nekdo ki je uspešen v življenju, srečno zaljubljen in mu vse ( oz. vecina ) stvari laufa, misli, da je smrt slaba stvar. Spet nekdo drug, se znajde v kaksnih osebnih težavah ali stiskah ter začne razmišljati o svojem obstoju in zanj je najverjetneje smrt edini izhod, torej neke vrste dobra stvar. Kaj pa sam mislim, pa naj ostane samo zame :D
...

ChiefThunder ::

seveda.... smrt je kul zadevca; če ti dosadi pač greš... drgač pa; odvisno od situacije, kokr je že sergio povedu. vsi pa enkrat umremo, sam vprašanje od česa. jah, jz res upam, da je po smrti kaj več kot le tema... :O
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Zgodovina sprememb…

ADF ::

Hm, upam da ne misliš storit samomora. Če pa že, pa si obleci majico slo-techa, ali pa zapusti slo-techu računalnik, glede na to, da ti pomagamo.
O smrti pa 100% vem le, da je to ena večjih sprememb v življenju.

DrSergioDJ ::

ADF: komu je bilo to vprasanje namenjeno? Jah, tudi sam upam, da je po smrti kaj vec, kot dejanski konec vsega.... ampak, enkrat bomo ze zvedl..
...

Mercier ::

Eeeh, ešes tu ešes, dast tu dast. :(

G3GANT1C ::

Sanjal se mi je da me je EN BEDAK HOTU UBIT, pa me je čist porezal z nožem, pa ne vem kaj še, potem je pa policija prišla, pa so ga odpeljal, jest sem se pa naokol važil da me je en hotu ubit, pa vsem sem ponosno razkazoval zareze po mojih rokah. Potem je pa človk iz zapora pršu pa sva postala BEST FRENDA, pa sva nek preučevala naraven stiropor(če se prav spomnim je bil vulkanskega izvora...).:D

Zakaj v sanjah ne moremo umret? En velik problem...
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

DrSergioDJ ::

ja, mas prov...zakaj v sanjah ne mors umret? heh...res dobro vprasanje...ma kdo kak zanimiv odgovor?
...

Tloramus ::

Tudi jaz sem imel podobne sanje (saj bi ti(Gegantic) jih omenil že v šoli, a se jih nisem spomnil).

Bil sem v neki stavbi, ki je bil zapor za najhujše in najbolj genialne zločince. A zapor ni bil navaden, bil je drugačen. Na moč me je spominjal na našo šolo; na njen najlepši del obsijan z soncem. Vse je bilo mirno, naenkrat(dobesedno) pa se je začelo kaditi in ljudje so začeli kričati. Iz celice(učilnice) je priletel moški(zločinec, ki pa ni zgledal kot navaden zločinec - bil je zelo pameten). V roki je držal majhno jeklenko z neznano strupeno vsebino. Ko je bežal, ga je mnogo ljudi poskušalo ustaviti, a nihče se ga ni upal zares dotakniti; le kričali so in ga zmerjali, jaz pa sem se zapodil za njim. Ko sva pretekla čez šolski prag sva nenadoma zletela in znova pristala nad(!) Golden Gate mostom. Tam sva bila le sekundo, takoj zatem pa sva se znašla v parku med velikimi stolpnicami. Začelo mi je zmanjkovati sape(bilo je zelo, zelo resnično) in, ko je on to videl, me je poškropil s snovjo v jeklenki ter me nato z njo(jeklenko) udaril po glavi. Onesvestil sem se. Znova sva izginila. Ponovno sva se pojavila pri meni doma; pred mojo hišo; nad gozdom. A tokrat je on lovil mene. Jaz sem imel krila in sem letal, on pa se je za mano podil po tleh. Pogovarjala sva se in smejala - blo je fajn, bla sva frenda. Nato me je ujel in me hotel ubiti....

DING! DING! DING!

"...prokleta ura..."

zbudil sem se malo preden me je ubil.
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Mercier ::

U neko za*ebano šolo vidva hodita. :D

ABX ::

Jaz pa sem enkrat sanjal da sem sredi potresa pa mi je en kovanec padel na glavo (iz zgornje police).

Sej verjetno v resnici je verjetno padel kovanec na glavo, samo ker sem malo pozen v razumu sem začel sanjat pizdarije pol ure kasneje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Thomas ::

Smrt sux.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Literally and figurativlly.

GaPe ::

Jaz sem pa danes popoldne malo zaspal in sem sanju da sem s pomočjo predikatov izumil kako postati neviden. TO je pa posledica učenja diskretnih struktur. Pa ponavad imam še bolj psiho sanje.
Don't steal! The government hates competition.

Binji ::

Nej en proba spat zravn ksnih Haloweenov al pa Mejdnov. Pol bo sele vidu kaj so weird sanje.
Drgac pa sm za prsu do tocke ko sem se odlocal za smrt pa zivljenje in sm se zaenkrat odlocu zvet. Pac.. weak...
Lahko pa je smrt kot jo vzames. Nekomu, v cvetu zivljenja bi se zdelo neumno umreti. Drugemu, priklenjenemu na posteljo in aparature bi se zdela vecna odresitev blagoslov.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Mercier ::

Binji, probej spat zravn kake punce, ne pa zravn Haloweenov al pa Mejdnov. :D

Mladina, mater ste zamorjeni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Binji ::

Heh, nabavi mi jo pa bom spal z njo:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

Tloramus ::

Itaq, da smo zamorjeni. Če bi ti poznov mojo/najino(z Geganticom sva v istmu class-u) učiteljico/mučiteljico za **********, bi ti blo takoj jasn zakva sva taka.

Edini dve stvari, ki te rešita pred njo sta prilizovanje in smrt. Jaz izberem smrt.>:D Kaj pa ti Gegantic?
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Thomas ::

Mat'r s' reva!

Ene učiteljce in njenga cveka se bojiš na smrt?!

Nehi bluzit.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G3GANT1C ::

Itaq da smrt. Thomas, ne bojim se njenga cveka, bojim se, da me bo dala na natezalnco pa mi mal kosti polomila, pa da me bo poskušala spremenit v kubistično umetnino.
Mislim da je tega zmožna. Ne vem a je ona v resnici *** Ž****, al je njeno pravo ime Adolf Hitler... Tukaj ne upam več govort, ker je nevarno. Če to vidi, bom morda resno prisiljen izbrati smrt. Morm it. V zaklonišče. O tej krejzi učitlci pa bom govoril po smrti, ko me ne bo več mogla ubiti...
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

burekar ::

gegantic:
A si že slišu za pritožbo pri ravnatelju? Al pa tud špricanje je kr dobra alternativa.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Klemenn ::

kako si predstavljate nebesa; moja podoba ; v nebesih bi imel vsak p4 2,2ghz@p4 4,4ghz potem kakšnega geforca 4 pa 160 gb harddiska pa 1024 rama v peklu bi pa mel stare 286 stke 15 mhz pa 2 rama pa brez grafike in zvočne pa 12 mb harddiska

Klemenn ::

wrong answer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

Tloramus ::

Jest se tud ne bojim njenga cveka. Sej sva ga oba z Geganticom že dobla. Jest osebno zaradi domače naloge(!).

Če špricaš, te naslednjič nadere ko hudiča(ironija: ona je hudič).

Če se pritožiš pri ravnatelju, se ravnatelj malo pogovori z njo in kakšen teden nadzoruje njene ure, poj je pe spet vse po starem...

Če si priden, te nadere, da se ne delat frajerja, da nis neben Einstein in, da si popolna ničla, gnoj, idiot, debil...

;((:P:O:(>:D
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

eomer ::

Smrt je tvoj sovražnik če nanjo nisi pripravljen če se je bojiš! Sovražnikje tudi v tvojih mladih letih in ne v starosti,

Thomas ::

Sej mogoče pa ni nezdravo, da se je takole bojite. Mogoče se nikoli ne boste ničesar več tako bali.

Takrat boste vedeli, da ste odrasli.

(To kar učiteljice tiče)


Smrt ... pregovornega Tanatosa bomo spekli na ražnju. Fire with fire!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G3GANT1C ::

>:D:):P:'(:'(:'(:O8-OČe bi se pritožil pri ravnatelju, bi šla z njim (spet) v posteljo in potem bi bilo vse po starem. Definicija pojma
po starem:
Uporabljala bi svoje zelo značilne naci metode kot so...
Matr če zdele tole vid... Nočem da me odpeljejo v gulag...:'(:'(
Kjer smrt in depresija sta za vsakim vogalom,
tam stoji ona... in čaka... in čaka... in čaka...
Čaka tvojo SMRT!!! V znak da se mi bo utrgal bom dodal ene par smeškotov:
0:):D:8):D:))
Ga. Hitlerjeva prosim ne me razčetvert...
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: G3GANT1C ()

ABX ::

Vse se da porihtat.

Do it or die trying.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

LojzePek ::

Posmrtno živlenje je zelo odvisno od obnašanja do svojega telesa v življenju pred smrtjo. Jest še zmerom pravim, da je najbolj važno, da UMREŠ POVSEM ZDRAV + važn da te ne skurijo v žaro (ker skurjen(uprahovan) nimaš kej po vesolju iskat - v breztežnosti bi mel prevč problemov).

V nekem leksikonu sem bral, da premožni ljudje po smrti izbirajo nove lokacije v drugih galaksijah (potovanje s pomočjo ukrivljenega prostora), medtem ko navadni smrtniki se moramo zadovoljit z našim osončjem. Tako da nastaja že full gužva na naših sosednjih planetih. Večino parcel je že zasedenih (sploh tiste, ki so na sončni strani oz. niso v senci). No zdej se že sprašujete zakaj tega folka z današnjo tehnologijo ne opazimo. Razlog je povsem enostaven. Živijo v dimenziji, ki za nas še ni znana (tako imenovana Uknown Dimension).

Tak da jest še o tem ne razmišljam velik. Še je čas. Sploh, ko bodo naši pametni Američani preučili gen staranja in nam še mal podaljšali življenje.


burekar ::

Pek:
Prvič skišim kej takega. Kolikor vem, bogati ljudje(prekomerno bogati) ponavadi po smrti nastradajo, zaradi tega, ker so prodali svoje življenje za denar(skratka, celo življenje so se gonili za denarjem). Jezus naj bi nekoč izjavil, da ima bogataš iste možnosti, da pride v nebesa, kot kamela, da pride skozi šivankino uho.
Pa tudi, kar se tiče čistega telesa, to je bullshit. Materialno stanje telesa tud naj bi bilo totalno nepomembno, važno je čisto stanje duha, pa ne pred smrtjo, ampak skozi celo življenje.

Gegantic, Tloramus:
Prvo od vsega-premagajta strah! To jo bo takoj zjebal. Najlažje je z ljudmi manipulirat, če jih imaš pod strahom(le katera ustanova je to delala v preteklosti, mogoče Cerkev?). Smej se ji v fris, pa ne provokantno, un happy smile nared(kot da nimaš niti ene težave na tem svetu). Pa bolj kot te jebe, bolj srečnega se deli, da si.
Če se prekomerno dere, pojdi mirne volje iz razreda. Povej ji, da ne misliš prenašat verbalnega nasilja(ustnega, če razume samo osnovno slovenščino) in da je to kratenje osnovnih človekovih pravic. Če res pretirava, imaš vedno naslednje možnosti:
1) pritožba razredničarki, če to ni dovolj
2) pritožba ravnatelju, če to ni dovolj
3) pritožba na ministrstvo za šolstvo in šport, če to ni dovolj
4)pritožba premieru in še medijem poveš(ponavadi časopisom)
S takimi ukrepi ne rešiš muk le sebe, ampak še mnoge naslednje generacije. Do zgoraj navedenih pritožb imaš vse pravice.

Predlagam, da najprej to poveš staršem(in parkrat jim vmes povdari, da ne pretiravaš v tem, kar govoriš). Vse ima svoje meje, to kje je meja, pa sama določita, Tloramus in Gegantic.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

burekar ::

Aja, pa konc koncev je vseen učitelca. Tud če se ji prilizuješ sam zato, da ti da mir, ne zgubiš kej velik časti. Ne se obremenjevat z neumnimi osebki, življenje samo jih bo izučilo.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

MadMax ::

Pek: Un tam zgoraj naj bi ucil odpuscanja.
Po tvoje pa ravno on ne odpusca??? (ce on odloca ali bos sel v nebesa ali v pekel)
Itak pa jaz nocem v nebesa. Je prevec zadrta in dolgocasna druzba:D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

LojzePek ::

V nebesih ni elektrike (razen če maš veze in si pri vrhu), tak da je treba vsake tulk cajta it notebooka v pekel filat, to pa je itak sam zgubljanje cajta.

Mercier ::

Pek ma prav. Live fest, daj jang end bi ... Sam se mi zdi, da je meja nekak pri 27ih. Đenis, Đimi pa Đim... js sm pa žal že malo zamudil. :D

Kaboom ::

jaz bi pa rad bil upepeljen. ampak na svoj način potem "pokopan" (sicer kolko sem slišal cerkev tega ne podpira in celo zakon je da moraš bit pokopan kjer drugi hočejo - kršenje pravic mrtvih mogoče ?).

v glavnem želel bi bit upepeljen in potem v žari izstreljen z raketo čim višje, kjer bi počla, in bi me raztroslo po mamici Zemlji... in ker se zanimam za rakete in eksploziv, mislim da bom tam pri ~50ih naredo za samega sebe eno takšno raketo za moj zadnji prevoz.

(kar sem tukaj napisal mislim čisto resno, da ne bi kdo rekel da se zajebavlem.)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

MadMicka ::

G3GANT1C, upam, da si zdej že boljš volje in si pogruntu, da svobodo lahko uživaš le, če si živ :)

Ko človek umre, je gotovo eno, da z njim umre tudi spomin. In če po kakem čudežu božjem po človekovi smrti nastane oz. ostane "duh", si nimam z njim kaj pomagat, saj bistven element zavedanja je gotovo spomin. In, če kaj po smrti od mene ostane, to gotovo nisem jaz. Ravno zato se je treba mal potrudt zdej, dokler se še lahko in dokler še kej mamo od tega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umiranje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23324520 (19301) mulc007
»

vas je strah smrti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10015681 (12516) Saladin
»

Smrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
937559 (4103) Tio2

Več podobnih tem