» »

Toksični prenosniki

Toksični prenosniki

Slo-Tech - Neodvisen Danski laboratorij je testiral prenosnike petih najbolj znanih svetovnih podjetij in v njih iskal toksične snovi. Rezultati so presenetljivi. "Najboljše" sta se odrezala HP in Apple, v katerih so našli najvišjo vsebnost toksičnih snovi, iskali pa so vse od nedolžnega PVC-ja, do BFR-jev. V HP-jevih prenosnikih so našli tudi decaBDE - snov, ki preprečuje gorenje - za katero HP trdi, da je ne uporablja več že nekaj let, po nekaterih navedbah pa je zelo škodljiva zdravju. Nedvomni zmagovalec pa je Apple s svojo novo serijo MacBookov. Sicer pa so že podali izjavo, da iščejo alternativne materiale.

Koliko je v resnici proizvajalcem mar za okolje in uporabnike(posebej "green-usmerjeni" Apple)? Odgovor je na dlani.

Izvorna novica

14 komentarjev

Gregor P ::

Še več takšnih raziskav v prid potrošnikom:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zheegec ::

No ja, dajte prebrati še komentarje na novico...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zos ::

To je kar nekaj. Razen ce sem jaz kaj spregledal, gre za priblizno eno stran dolg sestavek, ki dejansko pove zelo malo. Omenjenih je par kemikalij, nic ne zvemo o kolicini le teh in kaksne so najvisje dovoljene meje. Zvemo pa, zelo izrecno, kateri izdelki jih imajo vec. Baje.

MarkV ::

Ja, tole je na kratko. Celotno poročilo je tukaj. Stvar je zanimiva in hkrati se ob branju poraja marsikateri dvom...

Naj vsak presodi sam.

ZaphodB ::

No, kot je rekel že ALIEn3001, dajte prebrati še komentarje na izvorno novico!

Tole je sigurno napihovanje. Pa saj ni nobena skrivnost, da so strupene snovi v praktično vseh računalnikih, tudi desktop-ih, le zakaj so se sedaj spravili na prenosnike...

Nobena skrivnost tudi ni, da je industrija, ki dela računalniške čipe ena najbolj toksičnih: pri izdelavi CPU-ja se uporabljajo tako strupene snovi, da si komaj predstavljate. In še vedno smo vsi tukaj. Zakaj? Ja, ker teh čipov ne zaužijemo in (vsaj večina izmed nas) ne sežigamo na domačem dvorišču.

zos ::

Medtem sem prebral, da je ta novica ze itak stara in da se je Greenpeace ze opravicil zaradi lazi.

ZaphodB ::

Naj raje stestirajo embalažo v katero sta bila zavita dva DVDja, ki sem ju nedavno kupil: je namreč zelo čudno umetno smrdela. Ko sem DVD osvobodil embalaže so mi smrdele še roke in potem tudi (dokler nisem prezračil) zrak v sobi...

Oz, bolj se vam je sekirati, ker vaše najdražje takrat ko vi zanje nimate časa, uporabljajo dildote in vibratorje, med katerimi je sodeč po nedavnih raziskavah, mnogo takih, ki vsebujejo strupene snovi.. :D

Highlag ::

Prvič slišim, da je PVC toksičen.

Je pa to za razumet. Avorji so američani. EU je na tem področju mnogo bolj stroga.
Never trust a computer you can't throw out a window

iration ::

Še nikoli pojedel laptopa tako da me novica ne zanima.

Highlag ::

A misliš, da če ga ne daš v usta je pa ok? Skozi kožo lako v telo pridejo tudi strupene stvari. Torej je dovolj da ga primeš v roko ali tipkaš....
Never trust a computer you can't throw out a window

keber ::

>>> Je pa to za razumet. Avorji so američani. EU je na tem področju mnogo bolj stroga.
No ja, zadeva je sprovocirala Greenpeace, raziskavo pa je naredil "neodvisni danski laboratorij" (imena pa ne zvemo :\). Kar pomeni, da je tole vse skupaj ena navadna zabloda.

Če preberete zanimiv drugi post komentarjev v original novici, lahko preberete:
Greenpeace eventually apologised for their misleading [to put it kindly] press release, albeit in a rather oblique way.


Gruntam, da bi tale Greenpeace morali malo umiriti. Niso nič drugega kot za zdraho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keber ()

edge540 ::

Dobro se ve da pri Greenpeace-u močno pretiravajo (JE so tempirane bombe, HE ubijajo ribe, veternice pa ptiče itd). Ampak dejstvo je da je prav da obstaja ena taka organizacija ki vsaj malo opozarja na okoljske težave. Strinjam se recimo z njimi da morajo tankerji imeti dvojne trupe. Tudi po njihovi zaslugi so to v Evropi uzakonili. Tako da niso čisto neuporabni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edge540 ()

Luka Percic ::

A misliš, da če ga ne daš v usta je pa ok? Skozi kožo lako v telo pridejo tudi strupene stvari. Torej je dovolj da ga primeš v roko ali tipkaš....


Heh, ja sej če dvakrat potegneš se debelina ohišja zmanjša al kako?!
:\

zee ::

itak 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametne kontaktne leče niso več daleč

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
174558 (2562) GizmoX
»

S čim očistiti termalno pasto s procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
474944 (3856) opeter
»

Filtriranje deževnice

Oddelek: Loža
3710638 (9491) torres8
»

V morskih globinah odkrite orjaške enocelične amebe

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
218831 (6000) oracle
»

Jedrski reaktor za 'domačo' uporabo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16913848 (13848) Thomas

Več podobnih tem