» »

Americani in tabuji

Americani in tabuji

BigWhale ::

Tole je rekla nevonka:

> Američani na srečo ne podpirajo tabujev.

Pa me je malo zbodlo. Ce ne podpirajo tabujev, zakaj je beseda "shit" cenzurirana in to ne samo s piskom, se nad usti cloveka je blurred zmazek, da ne bi kdo slucajno z ustnic prebral.

Zakaj je blurred zmazek preko iztegnjenega sredinca? In zakaj se ameriki kolcne, ko Janet pokaze prsno bradavico na TV?

Samo na glas razmisljam.... :)

Matek ::

Mogoče je mislila na tabu incesta, na katerega se južne države požvižgajo (Jerry Springer style) >:D . Tudi tale posnetek ne potrjuje ravno njene izjave. Bomo počakali, morda jo bo razložila po svoje.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

blue ::

Beseda shit in podobne so conzurirane zato, ker so američani zelo zelo moralni ljudje in veliko ljudi bi bilo užaljenih, če bi mogli poslužati take besede.

V ZDA nihče civiliziran ne uporablje besede fu*k ali shi*.

Če boš v družbi američanov rekel besedo sh*t ali f*ck te bodo samo gledali in si mislili kako neciviliziran si, če bo kak otrok v bližini mu pa bodo zatisnili ušesa :D

Ko sm sam parkrat rekel shi* (mogoče 2x v 5urah) so me vpraševat, če v Evropi vsi klejemo ? :D :D

Tudi glasba na radiu je čisto drugačna. Nikoli ne boš slišal pesem v kateri bi kdo rekel fuc*. Tudi na najbolj gangster rap radio postaji.

Daedalus ::

Cenzuriranje "grdih" besed/kretenj/vedenja še zdaleč ni tabu.

Tabu je precej bolj rigorozna prepoved, v katero se naj ne bi smelo dvomit. Tud nima nobene racionalne utemeljitve. Je marsikdaj konstitutivna za kak družbeni sistem. Če pade tabu - odleti vse povezano z njim.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

jype ::

blue?

Ne verjamem ti.

Vem, da je administracija bolna, pa da FCC zaračuna 5000 dolarjev za vsak fuck, ampak vseeno: američani kolnejo ko tavelki. Ne vem, če sem videl v zadnjih 20 letih več kot tri ameriške filme, kjer f-word ne bi bila praktično rdeča nit, na primer. Pa sem prepričan, da jih nimajo samo za izvoz.

miwche ::

jype

filmi imajo rejtinge katerih se morajo strogo držat. če je toliko fukov v besedilo bo film spadal v ta in ta rejting in ne bo na ogled tamalim, itd...
~ there are more alpha males than beta testers ~

jype ::

Ja, samo niso vsi filmi rated za ljudi nad 90 let, ane?

whatever ::

Bog ne daj, da bi kdo rekel fuck ali shit, ali da na naslovnici pokažejo fotografijo doječe matere, medtem ko orožje ima lahko vsak butelj doma, da si ga njegov mulc malo sposodi občasno in gre streljat svoje sošolce kadar ma preveč cajta... Only in America.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

miwche ::

jype

sej, seveda niso. a si mogoče slišal koga reč fuck v Star Wars? v vseh 6-ih delih?
~ there are more alpha males than beta testers ~

nevone ::

Mislila sem predvsem to, da ogromno analiz in raziskav je narejenih v Ameriki na različnih področjih. In nobeno področje ni izvzeto iz takšnih raziskav. Ko sem to izjavila, smo se pogovarjali o povezanosti med inteligenco in vero, in sem videla, da je tudi ta aspekt predmet raziskav, kar je dokazoval link, ki ga je dal Owca.

Torej, neko temo jest za tabu smatram predvsem takrat, ko le ta ne sme biti predmet raziskav in rezultati takšnih raziskav ne smejo biti javno objavljeni. Ali pa se o tisti temi ne sme javno diskutirati, oziroma ljudje nočejo o njej diskutirati niti privatno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

blue ::

@jype
Mislim samo rečt, da noben ne govori tako kot v filmih.
Razen "trailer park" ljudje.

FILM != REALNOST

Če pa že morajo zaklet pa zamenjanjo besedo shit z shoot...

Tudi sam sem bil presenečen, ker sem pričakoval, da bodo vsi govorili kot v filmu od Eddie Murphy-ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

user386 ::

Ko sem to izjavila, smo se pogovarjali o povezanosti med inteligenco in vero

Kje? Kje? Že dolgo časa me zanimajo izsledki raziskav na to temo, pa nisem niti vedel, da obstajajo. Čakam na statistično potrditev relacije, ki je zaenkrat še hipoteza (IQ*FQ=konst. [FQ - fate quotient]).


Šalo na stran, nisem prepričan, da smo tukaj "tapravi" za tako debato. Hitro je namreč zašla na filme in cenzuro, kar jasno kaže, kako ozko je okno, skozi katerega imamo pogled na dogajanje in kulturo v ZDA. Japonski animirani filmi (edit: za odrasle), bolj znani pod nazivom hentai, so precej prosti kakršnihkoli predsodkov (no, ne popolnoma, ampak ne bi na tem mestu kaj več o tem), pa vendar so določene teme med japonskim prebivalstvom kar velik tabu. Umetnost nekega naroda ali kulture nam ne more/sme služit kot kredibilen material v sodbi o dejanskem stanju v družbi, npr. o sprejemanju golote v javnosti, ipd..., ker pri tem pozabljamo na to, kako velik vpliv ima zabavna (ok prevod?) industrija in kakšne tabuje lahko razbija v želji po zaslužku.
Ne pravim, da se je tak neroden pristop pojavil v tej temi, samo pazit je treba, da ne bo šla v to smer, če naj bi bila resna tema. Še najbolje bi bilo, če bi nam o tabujih onkraj luže povedal kaj več nekdo, ki tam je ali še živi in je tako še najbolj kvalificiran. Alternativno; Internet je seveda izjemen vir informacij in prepričan sem, da so nam vsem dosegljivi eseji, novice in drugi viri, s katerimi lahko ustvarimo argumentirano mnenje, ki bo dokaj dobro odražalo dejansko stanje. Se je pa treba potrudit in brat, brat, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user386 ()

nevone ::

Link.

Citat iz linka:

In other words, the USA is a country where the process or tendency of taboo-breaking or taboo-enforcing has been always present. In fact, the history of America can be considered as a
constant battle against various taken-for-granted taboos based in traditional cultures. To put it another way, this constant battle itself can be called, to borrow Perry Miller’s phrase, the process of Americanization. The process is also the one in which what was considered to be otherness in other races and cultures, or classes, or gender is to be found not out there but in the framework of one’s own mind.


o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

American Pie & komedije - class of 1999

Oddelek: Sedem umetnosti
161371 (856) Raptor F16
»

Kako prepoznati znake narcistične osebnostne motnje v vsakdanjem življenju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587955 (5801) judoka

O smrti

Oddelek: Problemi človeštva
221548 (1077) Cruz
»

ZDA z letališč umikajo telesne skenerje, ki preveč razgalijo potnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7421266 (15615) GTX970
»

Napeljevanje na pedofilijo Janez Rugelj (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
849348 (6962) poweroff

Več podobnih tem