» »

GTR2

GTR2

njok ::

Me kar malo čudi, da še ni teme. Izpitno obdobje?

Tudi jaz si še en teden ne morem privoščiti igranja, sem pa danes podlegel skušnjavi, tako da sedaj nameščam, da vidim katere proge in dirkalnike igra ponuja. Na srečo je volan 100km proč. :D

Nad demotom sem kot oboževalec enke bil precej navdušen, saj so popravili (IMHO) glavne pomanjkljivosti: požrešno grafiko in feedback dirkalnika.

Grafika je v bistvu še vedno požrešna (pri DX9), ampak ne kar tako, slika je precej všečna. Za manj zmogljive mašince pa še vedno ostaneta DX8 in DX9.



Občutek med vožnjo pa je napredoval na povsem nov nivo, v vsakemu krogu po Montmeloju sem bolj užival. Avto je tudi brez pomoči lažje obvladovat, saj je veliko bolj predvidljiv. Glede AI-ja si še nisem ustvaril mnenja, ampak do sedaj ni razočaral.

Resnih pomanjkljivosti v demotu res nisem našel, bomo videli kako bo v celem spilu. ;)

Uradna stran.
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

OrlyTM ::

jst sm jo tut vcer nalozu, ampak zvozu sele 2 ovinka, tko da bom komentiral kasneje, ko navozim nekaj krogov ;)

graficno je ze na prvi vrg uca kul, avtov je vec kot v enki, prog pa se nisem vseh pregledal ...

v glavnem, tole sm caku precej casa zdej :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

'FireSTORM' ::

saj maš na strani vse avte ki so not
bom jih kar napisal:
BMW M3 GTR
BMW Z3 M
Chevy Corvette C5-R
Chrysler Viper GTS-R
Ferrari 360 GTC
Ferrari 360 Modena
Ferrari 550 Maranello
Ferrari 575 GTC
Gillet Vertigo
Lambo Murciealgo R-GT
Lister Storm
Lotus Elise
Maserati MC12
Morgan Aero 8
Mosler MT900R
Nissan 350Z
Porsche 911 BiTurbo
Porsche 911(993) GT2
Porsche 911(996) GT3 Cup
Porsche 911(996) GT3 RS
Porsche 911(996) GT3 RSR
Saleen S7-R
Seat Toledo GT
TVR T400R
Chrysler Viper CC

to bi bili avti vsi avti za enkrat, če še jih bo več pa bomo vidli, ampak mislim da ne
v glavnem dosti prošov in ferarrijev
Those penguins.... They sure aint normal....

njok ::

Avti so iz sezone 2004, tako da pogrešam (vsaj) DBR9 in 430C, med progami pa Istanbul. Je pa kul, ker je pri vsaki progi tudi več variant, tole bo vsekakor treba preigrat. Can't wait. :D

xgo ::

a toj bl taka realisticna kot live for speed?
priporocate tud za gune k nimajo volana? :D

bluefish ::

to bi tudi mene zanimalo.

bond007 ::

No tudi jaz sem sprobal demo in sem zelo navdušen. Že GTR mi je bla zelo všeč, seveda sem jo preigral z MOMO volanom. Tale demo me je prepričal - zelo dober fizikalni model, grafika pa zelo dobra in tudi ne tako strojno zahtevna - meni laufa demo brez problema celo na prenosniku z p-m 2 ghz in x700 grafično na polovičnih frekvencah (namesto 400/400 samo 200/200 za core/mem) pri resoluciji 1280*800 tekoče. Uporabljam pa dx9 shader level... uglavnem super laufa.

Priporočam jo tudi tistim brez volana. ČE se ne motim, uradno izide cela igra čez 2 dni, neuradno pa je že zunaj;) ...

njok ::

xgo, igra je realistična, težko ti pa priporočam, če igraš s tipkovnico. Je malo nerodno, mogoče ti bo pa všeč. Probaj, demo je precej majhen (par 100MB), pa tudi cela je komaj 1,5GB.

xgo ::

cist btw a ostaja kak volan s sklopko, k tale MOMO jo nima

Hux ::

kolko sem vido menuje ponuja enake kontrolske moznosti kot LFS z misko vred. Grafika je meni osebno poden od podna (zgolj osebno menje ker ne prenasam ISI pogona). Fizika pa obcutek voznje je pa odlicen. Noja odlicen ce zanemaris graficni pogon lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

OrlyTM ::

jst sm zele mal furov in morm rect, da se mi dopade. Prov kul je vozit ... Maseratti itq owna :D

zaenkrat nimam resne zamere, se mi pa dogaja, da mi framerate pade na momente ... hecno, ampak pol gre dalje OK ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Hux ::

to se mi v rfactorju nonstop dogajalo online bol pogosto kot offline. Mi je zal da sem kupo ta bedni spil.

GTR2 pa nisem niti tolko vozo zapelo sem par krogov zaj bom pa tak zbriso ker nimam casa vec za take spile.

'FireSTORM' ::

evo vam simulacijo
ne pa GT4:D :D :D

se pa da igrat z tipkovnico, samo malo je težje pa malo si počasnejši, ker ne moreš tako lepo čez ovinek, aja pa gume dost hitreje pokuriš:D
Those penguins.... They sure aint normal....

OrlyTM ::

huda spila je ... men cist sede :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Razerzone ::

Jah cist hud je ta GTR2!:D :D

OrlyTM ::

kolk kej vozte SPA-2004? Jst sm zdej do 2.16.200 prlezu ... setup se mi zdi, da sm kr ujel, voznjo pa se lahk mal izboljsam ... fajn je :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

njok ::

Danes priklopim volan. Koncno! :D

bond007 ::

kolk kej vozte SPA-2004? Jst sm zdej do 2.16.200 prlezu ... setup se mi zdi, da sm kr ujel, voznjo pa se lahk mal izboljsam ... fajn je :D


S katerim avomobilom? Sem probal to progo prvič z viperjem. No v prvem ovinku me je vn zabrisal...>:D - nisem vedel, da je tako oster, no v drugo pa sem na tipkovnici vozil 2.19.xx. Se mi zdi, da tudi tale viper ni ne vem kaj...

;-) ::

Jaz mam GTR2 celotno igro ne demota...in Vam moram povedat da me je navdušila; čeprav sem igral z tipkovnico (volana še nimam trenutno). Je pa res da je malo nerodno, ker tipkovnica ne zaznava kok močno pritisneš tipko pa gumo obrne takoj do konca (kot je že nekdo povedal-guma se fjst rabi:)) ) Probal sem vozit z miško in vam povem da dosti lažje zvoziš ovinke...je za poskusit.

Precej je realna in temu tako tudi zahtevna.

mtjz33 ::

Za to igro, kot njeno predhodnico je obvezen volan. Tudi sam sem se teden dni, z enko, matral s tipkovnico, toda kamalu sem ugotovil da nima smisla, še posebej ko sem igral na netu. Tudi ko se že navadiš tipkovnice, so časi vseeno tako slabi (vsaj 10 sekund od najslabšega z volanom) da nima smisla. Ovinka ne boš nikoli speljal tako kot je treba, ampak boš zmeraj zavijal malo sem, malo tja. Splača se dat 10 -15 k za logitechov volan, pa ga imaš lahko nekaj let. Npr. igre kot so NFS, raje igram na tipkovnico, za simulacije kot je ta ter GTL je pa volan obvezen. Tudi užitek vožnje z volanom je izjemen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mtjz33 ()

njok ::

Yup, sploh s force feedbackom v tej igri. Luknje na izhodu iz Eau Rouge (ali pa praktično čez cel Donningoton) so neverjetne. :D

Me pa kar malo čudi, kako vodljivi so avti napram enki, imam vključen samo auto clutch in MC12 je povsem obvladljiv dirkalnik. Pri enki sem imel pri vsakem NGT avtu več težav.

Hux ::

no kaj ze ma kdo od vas kekcomv G25? Studiram o nakupu.

nsane ::

Proda kdo Logitech momo-ta?:)

Edit: njok kateri volan si kupil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsane ()

bond007 ::

Jst prodajam MOMO volan. Sicer ni več v garanciji, cena pa je 17k sit.

Hux ::

momo racing se ne splaca rabljen kupit ker je z take plastike ter take gume da je vec v zibljenju ne ucistis. Plastika pa je bol tak pirava in ce je kr nekaj bil uporablen je celi piravi pa se cuje kak poka plastika.

Jaz mam enga MOMO Force usnjenega ki mi lezi v omari ker je mel potencimeter slab in se nisem priso do tega da bi naroco novega z USA za 17 dolarov. Zato ga bom prodal kot spare parts lol.

nsane ::

Hux

Ok bom kupil novega, ko dobim malo več denarja:8) . Drugače sem pa našel tvoj volan na bolhi Klickie:D

Hux ::

heh ja vse razen pota je vredi. Zaj pa ce mas kreditno karto lahko narocis za 17 dolarov novi potencomter pedale in obroc. Ce je pa nimas kot me pa moras se dodatno 20$ placat za money order potem pa se 17 pa se postnina. Mislim da me skorej ceneje pride da G25 kupim lol.

Ma tudi crnega momo Racing ampak gume oz obroca nikakor negre ocistit al se ze sama guma lupa nevem. Pa celi poka ko ga sucem piravo sestavlen. Je pa bil res dosti uporablen. Trenutno pa je tak najbolse kupit onega Logitech driving force pro ce nimas dnara oz ti je skoda dat vec ko se na PS2 dela ampak jaz cem G25 da bo lepo zraven G5 miske pasal :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Klemzz ::

a se je kej poceniu G25, al je še kr bajna usota?

Hux ::

kak pocenil ce pa se pa prakticno ni priso do nas :D
No 62k je pac nizja cena kot sem pricakoval.

edit:
Nekaj sem pred par dnevi bral da je kao na Ebayu bil za 1000$ ponujan zdaj se je vedno tisti link le da je 500$ hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Klemzz ::

hehe gledu sm po tujini, pr ns pa nism nč čekeru 0:) no ja no, bo treba še mal počakat

Hux ::

Po tujini sem pa najceneje 50k vido in se free shiping majo.

konc leta se pride baje Porshejev volan ki bo tudi usnjen mel 3 pedale in 6 way shifter. Neki kurc od proizvajalca bo volan za njih naredo in njihovi pretekli izdelko so bili noja. Nevem nemorem komentirat nato ker sem zaj prvic slisal za njih ampak po izgledo so nekje tukaj da bi lahko to bil tudi dober volan ampak G25 nebo prekosal drugace kot pa po lepsem izgledu ce ze. Po tehnicni plati nima kaj vec razen da za vse hall in opticne senzore uporabi hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Partizanen ::

Nazaj k GTR2 (ja, volan je obvezen):

Fizikalni model zelo realen (GTR1 je bil tozadevno zanič, avto ni progresivno zdrsel), grafika kul, TIR4 deluje odlično.

Proga s časom pridobiva na gripu, "frnikule" na zunanji strani zavojev so tudi prisotne (scary), vreme odlično simulirano, enako velja za sušenje proge (in obratno). Grip gum je ZELO odvisen od temperature steze. Kar je, seveda, kul.

AI so, kot ponavadi, butasti. Primer:
- GT voz dohiti NGT in ne gre mimo, še več, ko se mu preveč približa, stisne zavoro. 3x lahko ugibate, kako se zadeva konča, če se sami ravno tisti trenutek draftate... :D
- časi AI voznikov IZJEMNO nihajo (do 10 sekund na krog), prvih par krogov so bolano hitri, potem jim tempo pade.

Vozil na full real (razen avto-sklopke, vsa ostala pomagala off), volan MS Sidewinder FF, voz: lambo murcielago (zelo... lahek za vozit, Maserati MC12 je naravnost scary, čeprav bolj leti).

Champhionship (prva dirka Barcelona, zmagal z zadnjega štartnega mesta. Precej prešvicane 3 ure...). Zdj me čaka Magny-Cours, 114 krogov, ufff.

Skratka, odličen špil, morda zamera okoli AI tempa. Ta zadn tolk dobr je bil GP3.

Priporočam.
PE_Niko

njok ::

Se ne strinjam glede maseratija, od pomagal imam ravno rako samo sklopko pa se mi zdi MC12 udomacen kuzek proti 575 ali Listerju. Je pa res, da nisem vozil dirk na 100%, tako da ne vem kako se avto takrat obnasa.

Hux ::

575 se nisem niti probo. Ponavadi 550 vzemem ker je pac vecja moc na papirju :D

Nekje sem bral da bi se nej guma vidla na cestah ko vozis. Je to res? Ker jaz nisem se nic upazo razen ce mam preniski detail |O

njok ::

Pri meni se pozna, samo ne vem ce je s casom bolj vidna. Drugace so pa sledi precej opazne, ja.

PEK- ::

Nekdo mi rihta tole GTR2 pol cnej original... sam zgleda nau nc s tega bom mogu res kr sam kupt. Mam sicer neleganlo verzijo ampak ni pravega dirkanja... AI sux... na Hamachiju pa tut ni lih nvem kok dobrih igralcev. Kaksna pa je konkurenca na pravem serverju?(tisti ki mate original)

Igral sem GTR1 mi je bil zlo usec, se boljs pa GTL... Sem pa slisal da je tu konkurenca tezja... saj je le igra kar dosti lazja imo.

Hux ::

Heh jaz sem jo vceraj nabavo ravno da bom joino eno ligo ko se volan dobim.
Online playeri vsej toti na teh dveh serverih ko sem probal so pa dosti slabsi od najslabsega AIja tak po casah in po izrivanju.
Igra ni nic lazja imho. Nikdar ni lahko vozit na mejah in tudi tu ni. Je pa fakt cim bol realisticna in dobro obcutna je fizika in dinamika tem lazje je vozit in ne kontra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

PEK- ::

HUX morda poves kera liga? tut js bi se joinal na kasno... Mam zdj 2 dni original... Kr uredu k je mal bolj izenaceno ... sicer pa 550 je predobr :\

Blinder ::

A se da tole igro igrat z integrirano grafično GMA3100? Magari če downgradam direct X na verzijo 8? Samo tale gma3100 ni enaka kot gma x3100(za prenosnike).
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

njok ::

Mogoce ce bi dal na DX7, pa se vedno nevem ce bos zadovoljen.

BTW, GTR evolution je na poti :>

Blinder ::

Wow thx da si me opomnil na evolution. To bo naslednjih gtr2 ane. Mega. Skoda da ne bo nobenga Lamborghinija
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Project Cars (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27142749 (4951) oo7
»

Assetto Corsa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
65795658 (13937) maksklemen3
»

gtr2 slovenija

Oddelek: Igre
322488 (1619) mmmato
»

simulacija vožnje avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10013839 (11213) Loki
»

GTR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
19210392 (6648) frenk

Več podobnih tem