» »

Kaj se da nardi če ti gre Bios!

Kaj se da nardi če ti gre Bios!

Klemzz ::

ok zaeva je sledeča, reseteru sm komp, zadeva se lepo ugasne pa pržge pol je pa tema :(
na plati mam tist LED zaslon k na njem skos piše FF in to je to...zdej mene zanima kaj se da nardit če se sploh da kej al morm plato zamenjat ;((

reseteru sm CMOS pa ni pomagal, dau sm vn baterijo pa tut ni nč bolš...

konfiguracija je pa u podpisu

McBoby ::

Sem ravno zadnjič star računalnik kupil in notri Epox mama plata notri. Sem malo navodila gledal in se spomnim, da ko pride na tistih led displayčkih do FF, je sistem pravilno naložen. Mogoče je kaj drugega. Kaj pa kakšni rami? Mogoče kaj drugega slabo pritrjeno. Kaj pa tipkovnica? A dela?

McBoby ::

S tisto o sistemu sem mislil, da tisto kar BIOS naloži.
Nekaj tukaj.

Klemzz ::

problem je k hdd lučka skos gori, power lučka ne dela, pa k pržgeš komp se na unem LED ekrnčku izpisujejo razne cifre, tle je pa sama tema ;( use delal dokler nism reseteru kompa...aja pa na ekranu je skos tema k se sploh ne pržge

->McBoby tole sm najdu
the FF on epox boards means either successful boot, or complete failure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

Pyr0Beast ::

Če je FF, lahko pomeni, da plata deluje ok, lahko je pa čisto mrtva.
Izklopi vse dol s plate. Resetiraj CMOS, čez nekaj časa daj ven še baterijo in pusti tako nekaj časa (kake 0.5h bo dosti). Nato sestavi tako, da imaš gor priključen samo napajalnik, rame (mene so dosti j..), grafa in proc, še pred tem, pa lepo nastavi CLR_cmos na normal in daj baterijo noter. (aja, sklopi tudi vse diske/tipkovnice/modeme ipd.)
Pa da ne boš pozabil priklopiti monitor na grafo, se mi je že enkrat zgodilo, sem mislu, da je grafa šla. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Klemzz ::

Pyr0Beast sm naredu tko k si reku pa nč ne dela, sm se sprjaznu da je šla plata :( zdej bom pa kupu AsRock 939DUAL-SATA2 pa 64 3500+ k me pride najcenej

BladE_ ::

Probi zagnt komp brez greficne kartice in se ti bo mogoce zbotu, ker sem meu podobn problem in sm ga tko resu!

LP
Akcija - Reakcija

Klemzz ::

sm probu pa ne dela

Pyr0Beast ::

Ahhh, potem boš šel zaradi istega razloga kot jst XD
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Klemzz ::

a teb je tut crknala prejšna pa si zdej to ubavu???
kašna pa je ta plata, je ql, se da lepo navijat glede na to da stane 15k...
men je važn da ustale stvari obdržim k nekak nimam za nou komp :( še tole me bo precej obral

Pyr0Beast ::

Jah, je edino razlika v tem, da sem jo jst zaflešal, oz. se je sama. (hotflash biosa ene rda+). Dal disketo noter, pritisnu tiste tipke za flash, pa je kr sama začela naprej delat. Ko je z diskete lepo prebralo je napisalo nekaj v stilu, da se biosi ne ujemajo in je vse skupaj zmrzlno. Reset in se ni več prižgala. (nesu v garancijo, pa sem dobil ene 15k v plus, k drugih niso mel)
Lahko prodaš za kake 5k (tolk je sigurno vredna, pa da jo osebek fleša), ali pa da jo neseš komu flešat in jo potem prodaš.

Crknla je v stilu D:
Dual Sata je ql, mogoče bi se ti bi malce bolje splačalo vzeti VSTA, ki je malo novejša in boljša (res samo malce, ampak stane isto)
Na hrvaškem lahko dobiš VSTA +A643200 za ene 30k že, pa tudi malce po kakih internetnih trgovinah poglej, pa naroči proc & plato skupaj, ker imaš potem zastonj poštnino. Optija imajo na hrvaškem za 27kSIT.
Pri men je bila res malce kriza, sicer sem imel nekaj denarja na zalogi, samo vseno dajati 55k za nov sistem je kr hudo :S
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Še nekaj, dobili so tudi nekaj Socket A plat, cene se gibljejo okoli 8kSIT :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roba87 ::

"Probi zagnt komp brez greficne kartice in se ti bo mogoce zbotu, ker sem meu podobn problem in sm ga tko resu!..."

Pojma nimam kak se je tebi zbootal računalnik brez grafične kartice...Da se računalnik vklopi do Biosa je potreben napajalnik, MB, ram, grafična in v nekaterih primerih tudi procesor.

Torej odklopi vse samo te glavne dele pusti priklopljene, resetiraj cmos, in če še vedno ne dela te glavne dele pojemli ven iz matične in jih vstavi nazaj in spet probaj zagnat računalnik... Poslušaj tudi če ti kaj piska v speakerju.

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roba87 ()

Klemzz ::

mah probu use, tut flešat, zdej si bom pač začasn ubodu asrok dual sata pa 64 3500+ in to je to...plato pa če kdo kup pa se mu posreč flešat tok bolš zanga :D

pavka ::

Imel sem podoben problem-umrl je procesor.
Več glav več ve!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC se restarta ob vklopu - baterija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181533 (1389) Pyr0Beast
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72938863 (19422) igor0203
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401795 (1486) Klemzz
»

Procesor???

Oddelek: Pomoč in nasveti
191477 (1130) DjVirus
»

DFI NF4 Ultra-D SATA problem

Oddelek: Strojna oprema
181061 (875) Good Guy

Več podobnih tem