» »

Procesor???

Procesor???

DjVirus ::

no najprej da napišem konfiguracjo kompa

Power LC6550 550W SuperSilent 120mm FAN
ASRock 939Dual-SATA2
AMD Athlon 64 3000+ Winchester (Zalman CNPS7000B AlCu LED )
ATI Sapphire Radeon 9800 PRO 256MB @FLASH@ 9800 XT (Zalman ZM80D-HP + ZM-OP1)
1GB GeIL PC3200 Value DualChannel (2*512)

pred kratkim sm kupu ta rablen procesor, in neki cajta je delu ql...zadne cajte se mi pa pojavlajo stalno eni in isti problemi pa grem kr po vrst

1. Komp se mi včasih obes (sam resetera) to je vrjetno kriv procesor ane?

2. no ko se to zgodi se mi bios na default naštima, rame mi prepozna kot ddr333 čeprov so ddr400, grafo mi naštima na 64mb rama, no jz pač naštimam nazaj na ddr400 in 256mb rama na grafi, pržgem komp in nod32 mi noče pognat AMON zaščite, javla neko napako, restartam winse in ne pomaga...

3. ko potegnem z neta kak torrent in so zapakerani v več .rar fajlov mi zmeri pri odpakeranju javi da jih je par pokvarjenih, potem probam še enkrat razpakerat pa dela lepo...

4. ko je komp neki cajta pržgan in pač poslušam musko v winampu, menjavam playlisto itd...no dvokliknem komad in mi tista mapa zmrzne v kateri je komad, komada pa sploh ne predvaja in morm spet restartat winse da dela..


temeratura procesorja je 40 stopinj C na idle, plata pa 35 stopinj...jz summ da je proc neki zjeban..kwa pa vem...

aja BTW, formateru sm že nevem kolkrat pa tut različne winse probu..isti kurac

Good Guy ::

1. Komp se mi včasih obes (sam resetera) to je vrjetno kriv procesor ane?


niti ne

. no ko se to zgodi se mi bios na default naštima, rame mi prepozna kot ddr333 čeprov so ddr400, grafo mi naštima na 64mb rama, no jz pač naštimam nazaj na ddr400 in 256mb rama na grafi, pržgem komp in nod32 mi noče pognat AMON zaščite, javla neko napako, restartam winse in ne pomaga...


v biosu dej tisto k si meu nazaj na 64 oz na polovico od rama an tvoji grafični(nima to veze kok maš naštiman grafa bo še zmer uporablala 256 mb rama)
Preglej disk za slabimi sektorji (in dobi en disk da sam preizkusiš zadevo)

ko potegnem z neta kak torrent in so zapakerani v več .rar fajlov mi zmeri pri odpakeranju javi da jih je par pokvarjenih, potem probam še enkrat razpakerat pa dela lepo...


ko je komp neki cajta pržgan in pač poslušam musko v winampu, menjavam playlisto itd...no dvokliknem komad in mi tista mapa zmrzne v kateri je komad, komada pa sploh ne predvaja in morm spet restartat winse da dela..


spet disk
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

DjVirus ::

hmm mislš da je disk? diska mam 2, Seagate Barracuda 200 GB pa Maxtor 80 GB, maxtor je že str pa sm meu z njim ene probleme na prejšni plati, sam zdj dela lepo...seagate je pa pred kratkim kuplen, sm pa meu pr inštalaciji enih windwsov probleme da mi ni hotu koperat enih datotek, sm mislu da je kej cd kriv, sm dobu druge winse je pa lepo delal...

s kerim programom bi pa loh prečekeru disk pa procesor kej? za proc mam prime95, superpi...a je še kej druzga da napake jav?

edit: aja winsi majo neki za disk preverjat, bom probu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjVirus ()

Veron ::

To resetiranje se je men dogajalo, ko sm meu preveč navito

igor0203 ::

Kolikor vem, imajo DS2 plate probleme s tem resetiranjem oz. je neka HW napaka, da se rač. sam od sebe resetira. Če se motim, naj me kdo popravi.

DjVirus ::

aja pa bom kr tle uprašu še, da nebom nove teme odperu, zakwa ko pržgem napajalnik vzad mi kr štorm rukne v komp za 1s in se mi ventilatorji zavrtijo pa vse....se da to kako aštimat al kwa...ja0

jest10 ::

ko potegnem z neta kak torrent in so zapakerani v več .rar fajlov mi zmeri pri odpakeranju javi da jih je par pokvarjenih, potem probam še enkrat razpakerat pa dela lepo...

Tipična napaka pri slabem ramu. Poženi memtest

jest10 ::

Kolikor vem, imajo DS2 plate probleme s tem resetiranjem oz. je neka HW napaka, da se rač. sam od sebe resetira

Pri navijanju se lahko pojavi ta težava, ker so malo šparali pri kondenzatorjih. Zato občasno napetost malo preveč zaniha in mašina zmrzne/se resetira.

DjVirus ::

navito ni nč...slab ram pa tut nevem zakaj bi biu, kokr vem je Geil dobra firma...

igor0203 ::

Dobra firma že, samo se zgodi,da kakšen modul ne deluje dobro. Mogoče pa si ram preveč navil, zato ti javlja napake v WinRaru.

edit: Sem videl, da nisi nič navijal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

DjVirus ::

rami so stari 1 mesc, naviju jih pa tut nism nč...bom naredu kake teste..

gfighter ::

Za testiranje pomnilnika imaš programa memtest in SuperPi, za testiranje procesorja uporabi prime95. Jaz bi prvo pregledal z memtestom.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

ZdravkoČolič ::

trdi disk lahk testiraš z hdd life (dobiš na netu). Na katerem disku imaš windowse (če so na maxtorju jih dej na novga), maxstorji se radi kvarijo (moj dela dobro).>:D Odstrani en RAM in poglej če boš še imel težave. Procesor verjetno nima nč umes!:\

Zgodovina sprememb…

DjVirus ::

winse mam na novmu ja...maxtorja mam sam za filme tko da če crkne da ni glih kriza...rame sm dov v druga dva slota pa zaenkrat ni nobenih težav, upam da je to to, hvala za odgovore, bom še mal testeru vse skp...

ampak na tist vprašanje mi pa še vedno ni noben odgovoru zakaj ko pržgem napajalc vzadi mi za 1 sekundo štrom rukne v komp glih tok da se vsi venti poženejo pa neonke...to me kr mot, ker ni glih dobr pomoje, lahko se kej zjebe

DjVirus ::



preveru sm z hdd life programom, pokaže mi tole :\ ni mi jasn zakaj se mi ta seagate tok več greje, ne spoznam se glih na diske, mogoče to vpliva ker so winsi na njem, oz ker se ga več uporablja? pa zakaj status samo 45% disk ni star niti pou leta...un maxtor je slabše kvalitete pa star več kot 2 leti pa tut neki je že ružu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjVirus ()

ZdravkoČolič ::

41 stopin je normalno (odvisno od temperature prostora) mogoče se disk bolj segreva od starejšega, ker ima večjo kapaciteto in se verjetno vrti pri večjih obratih od maxtorja, verjetno tudi zaradi windowsov. Moj trdi disk maxtor se je segrel tudi do 44 stopin (pri fragmentiranju in dolgem igranju zahtevnih iger), povprečna temperatura je pa okrog 38-39 stopinj!!!:D :D :D

ZdravkoČolič ::

očitno pri maxtorjih kaže boljši status primer:moj je star leto pa kaže zdravje in kvaliteta 92% (ko je bil nov je kazalo 98%), kolega pa je kupil nov računalnik in mu je kazalo zdravje in zmoglivost 34%. Bolj naj te skrbi ko bo program kazal, da ti bo disk kmalu odpovedal>:D >:D >:D

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

aja pa bom kr tle uprašu še, da nebom nove teme odperu, zakwa ko pržgem napajalnik vzad mi kr štorm rukne v komp za 1s in se mi ventilatorji zavrtijo pa vse....se da to kako aštimat al kwa...ja0

Jst sem naštelal, da ko štrom pride se samodejno prižge. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jan01 ::

Za seagatov disk si zloadej SeaTools http://www.seagate.com/support/disc/dow...

Za maxtorja poglej http://www.maxtor.com/portal/site/Maxto...

Predvidevam, da iso znaš pravilno posnet!!
Daj full scan(ja traja...)

DjVirus ::

znam znam lol sej nism n00b, sam kar se tiče hardwarskih napak pa nism glih majster...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaki PC majo vasi starsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505119 (4177) BoLhCa
»

prosim pomoč ka bom znorel...

Oddelek: Pomoč in nasveti
172115 (1510) TriDvaEna
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182248 (2037) fictionel
»

disk zaspi?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381346 (864) txdrxd
»

Maxtor UPDATE!

Oddelek: Strojna oprema
9990 (787) SaS

Več podobnih tem