» »

Microsoft Photosynth

Microsoft Photosynth

Daily Tech - V MS Live Labs se med drugim potijo tudi pri razvoju novega urejevalnika in pregledovalnika bitnih slik, Photosynth. Po njihovih besedah bodo funkcije programa tako napredne in revolucionarne, da bodo postavile naše digitalne albume na povsem novo raven.



Nov urejevalnik foto albumov bi naj predstavljal ogromen korak naprej od klasičnih "slideshow" programov, saj se razvijalci trudijo pod pokrov spraviti celo konjenico zelo naprednih algoritmov računalniškega vida. Photosynth bi naj omogočal naslednje funkcije:
  • sestavljanje več slik v 3D prikaz poslikane okolice;
  • možnost sprehajanja po virtualnem prikazu in ogledovanja slik iz poljubnega kota;
  • nezatikajoče povečevanje in pomanjševanje fotografije ne glede na njeno velikost;
  • dostopnost informacij o relativnem položaju določene fotografije glede na ostale;
  • iskanje fotografij s podobno vsebino;
  • iskanje informacij o objektih na fotografiji;
  • ustvarjanje lastnih virtualnih izletov;
  • možnost spletnega deljenja posameznih zbirk fotografij in virtualnih 3D prizorov.

Podrobnejše informacije so na voljo v novici na DailyTech, uradni Photsynth-ovi strani in predstavitvenem filmčku. Photosynth bi naj bil kmalu na voljo, vendar točen datum izida še ni znan.

Microsoft s Photosynth-om ogromno obljublja. Če bo funkcionalnost vsaj pol toliko dobra (predvsem glede iskanja fotografij s podobno vsebino), lahko uporabniki upravičeno vriskamo.

23 komentarjev

Spock83 ::

A bo zastonj? :))

tigrr ::

coming soon, hehe.. Lahko bi se mal po stricu guglu zgledoval in kako beto na ogled postavil..

tigrr ::

a je malimehki sploh že kdaj kak program zastonj dal ?

sirotka ::

Ne, nobenih bet več, prosm:) Potem sploh ne bo final releasa nikul, če bi s po googlu zgledoval:\

Tilen ::

nezatikajoče povečevanje in pomanjševanje fotografije ne glede na njeno velikost;

Me prav zanima kako bodo to zagotovili. Ce je masina preslaba, je pac preslaba.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

globoko grlo ::

to tut mene zanima, pol giga tiff ne bo kr sam od sebe laufal:D :D

Spock83 ::

@tigrr: reg clean :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

para! ::

Že če bo delala polovica od naštetih funkcij bo tale program superioren _vsem_ ostalim image library in podobnim programom...
Death before dishonor!

alesrosina ::

hm, no to sem videl ze na predstavitvi takrat se longhorna, pred 2ma letoma, ko je predavatelj pokazal iskanje obljektov na sliki - imel je eno sliko, na kateri so bile 3 osebe ter 3 slike od vsake osebe posebaj - skratka zadeva je delovala, da je na sliki, kjer so bili vsi trije pod glavami se zapisalo njihivo ime ... upejmo, da bo to v koncni verziji viste :)

AtaStrumf ::

D best, zdaj bomo pa vsi lahko delal tiste cool 360 stopinjske panorame :D.

para! ::

Ja, od vseh funkcij, ki so ti jih našteli v novici ti izpostaviš panoramsko sestavljanje fotk, kar zna že vsak boljši fotoaparat - torej tud kompa ne rabiš. :\

lp
Death before dishonor!

3p ::

Ta super zoom & pan sigurno ne bo za TIFF, JPG in RAW ampak slike shranjene v kaki njihovi bazi, po mojem v obliki kakega čudnega štiriškega drevesa ali česa podobnega... Vsaj po moje.

snow ::

3D zadeve se slišijo mamljivo!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

lorenz ::

Zopet smo popapcali eno super firmo s super idejami. Izdelek pa bo prisel odzadaj.

lukanium ::

@Lorenz: Ja, sem sprva mislil to omeniti, pa sem potem pozabil...

In February of this year, Microsoft acquired a company called Seadragon Software. Since then, Microsoft has been working Seadragon's imaging technologies into its own projects and Photosynth incorporates a good portion of them.
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

AtaStrumf ::

para!, ko bo pa tvoj digitalc delal tole (klikni 360° panorame) pol se pa spet oglasi ;).

Zgodovina sprememb…

3p ::

lorenz, lukanium: popapcali so firmo, ki si je spomnila tisti zoom... Photosynth pa je menda kar njihov... čeprav eni ne morete verjeti, da je tudi M$ sposoben česa čisto kompetentnega (dosti $$$ ti kupi dosti dobrih programerjev).

MrM ::

@AtaStrumf: Ko ti bo M$ nekaj takega naredil iz amaterskih posnetkov, se pa še ti spet oglasi >:D

Citiram:
D best, zdaj bomo pa vsi lahko delal tiste cool 360 stopinjske panorame
I have always wished for a computer that would be as easy to use as my
telephone. My wish came true. I no longer know how to use my telephone.
--Bjarne Stroustrup

lukanium ::

3p: Imaš prav. Se posipam s pepelom :).
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

lorenz ::

@3p: mislim da gre za malo vec kot samo zoom , gre za cel koncept pregledovanja slik in seveda zelo hiter engine.


With Photosynth you can:

-Walk or fly through a scene to see photos from any angle.
-Seamlessly zoom in or out of a photograph whether it?s megapixels or gigapixels in size.
-See where pictures were taken in relation to one another.
-Find similar photos to the one you?re currently viewing.
-Explore a custom tour.
-Send a collection to a friend.




http://labs.live.com/Seadragon.aspx
http://seattletimes.nwsource.com

http://blogs.zdnet.com/BTL/?p=2481
http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=514

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lorenz ()

para! ::

Zopet smo popapcali eno super firmo s super idejami. Izdelek pa bo prisel odzadaj.


Prej pa izdelka sploh bilo ni. Bilo je samo (neuspešno) podjetje.

lp
Death before dishonor!

Gavran ::

@ AtaStrumf:
imam tri leta starega Canon A70 in ima na priloženem CD program z imenom Photostitch in posebno opcijo za fotografiranje panoram. Po želji demonstriram.
Druge lastnosti so pa zanimive. Živi bili pa videli.

AtaStrumf ::

Gavran jaz tudi in to ni to kar obljublja Photosynth niti tisto kar sem jaz dal na linku. Se bomo pogovarjali naprej ko izide program ko bomo videli kaj zmore in česa ne. Jaz upam, da bo lahko naredil kaj vsaj podobnega tistemu na linku, če se že nekaj hvalijo, ostalo a la Photostitch pač ni nič novega kot tudi sami ugotavljate ane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Surface (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8211003 (7728) Luka Percic
»

Microsoft Virtual Earth, naslednja verzija?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
303719 (2427) darkolord
»

Microsoft Live Labs: Photosynth

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
273109 (2033) Pesimist
»

Microsoft Photosynth

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
233086 (2198) AtaStrumf
»

GPS sledilec za fotografe

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
194592 (3844) poweroff

Več podobnih tem