» »

XP in slo tipkovnica

XP in slo tipkovnica

'FireSTORM' ::

en majstr si je včeraj inštaliral winse
in je očitno pozabil med inštalacijo nastavit slovenski jezik za tipkovnico in vse to, pač pustil je na english
in se mi pride pizdit da smo mu prodali zanič tipkovnico ker sta zdaj Z in Y črki zamenjani
saj veste, ko na ANG tipkovnici pritisneš Z se ti izpiše Y ker so njihove pač tako obrnjene

no ok, ker pa hodim tudi privat popravljat računalnike okoli, sem se ponudil da mu to zrihtam(pa še siol mu morem nastavit itd.)

zdaj me pa zanima če morem cele winse ponovno inštalirat(ker to se mi ravno ne da)
ali lahko to kak tak rešim brez reinstall?
Those penguins.... They sure aint normal....

Gwanaroth ::

Ponudiš se mu, da mu greš nastavit zadevo, ne veš pa kako? Jej jej, kak serviser pa si!

Sicer pa to zamenjaš v nadzorni plošči, pod regional & language settings Nastaviš vse na slovensko (pod vsemi tremi tabi). Verjetno boš potreboval instalacijski CD od XPjev.
Lights often keep secret hypnosis..

DonPierre ::

Tud men se je to zgodilo, da sem pozabil nastaviti slo tipkovnico v instalu winsov. Pa ne vem , kaj tolk komplicirate! Desno spodaj je v opravilni vrstici ikonca kjer po defaultu piše AN. Klik z desno mišjo tipko, nastavitve, klik na slo tipkovnica in voila - zadeva dela, oz. vsaj men je. Sedal piše na ikoni SL. Pa kolkr je meni znani ne rabiš cd-ja od win xp. Ta način je lažji, seveda pa deluje tudi varijanta opisana zgoraj.

Lp

'FireSTORM' ::

če bi bil tak retard da bi to pozabil ob inštalaciji nastavit bi vedel, kak se to naredi
ampak ker si vedno sam to nastavim pa nevem, če se da kje ali moram ponovno inštalirat
pa tudi če nebi vas vprašal bi 100% se malo potrudil pa sam poiskal, ampak sem prelen in nimam časa :P
Those penguins.... They sure aint normal....

pavka ::

Start-nadzorna plošča-področne in jezikovne možnosti-jeziki-podrobnosti.Tam nastaviš Slo
Več glav več ve!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pavka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490422935 (6574) jedateruk
»

na nemski laptop priklopiti slovensko tipkovnico

Oddelek: Pomoč in nasveti
162201 (2044) fosil
»

Vprasanja glede linuxa (suse linux) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
805238 (4330) kriko1
»

Win 2k Pro: Slo tipkovnica

Oddelek: Operacijski sistemi
81197 (1141) Microsoft
»

Win 2k

Oddelek: Programska oprema
13904 (779) OrlyTM

Več podobnih tem