» »

Win 2k

Win 2k

tomaz255 ::

Ali lahko win 2k bootam iz cd-ja. v DOS-u sem napisal setup.exe, pa mi je napisalo, da se ta program ne da sagnat v DOS-u. Prosim pomagajte.

JLP ::

V BIOSu naštimej, da ti bo najprej bootal s CDROMa in pol bi mogl delat.
Live long and prosper!

Paramedic ::

1.V biosu dej First Boot Device na 'CD ROM'2. Dej not w2k CD ROM in resetiraj.Setup za w2k ne dela v dosu.
End transmission.

tomaz255 ::

Najlepsa vam hvala, zdaj bi pa se vprasal, kako se v win2k nastavi na slovensko tipkovnivo?

bastadu ::

Izbrati moraš najprej področje, ki ga daš na "Central European", pol se bo nekje pojavila slo tipkovnica...

rasta ::

pa pod Advanced... poglej da maš oblkjukan 28592 (ISO 8859-2 Central Europe), ker drugače se zna zgodit, da ne bo šumnikov v menijih, napisih oknih in te podo nekateri programi (npr. winamp) jebal, ker majo razni fajli v imenu šumnike (itak ni priporočljivo, da uporabljaš šumnike v imenih fajlov).

JLP ::

Ja pa u setupu ne pozab vse naštimat na Slovenian pa da bo vse to tud default na Slovenian. Je kr ene par nastavitev da vse na Slovenian naštimaš tko da kr ornk poglej povsod.
Live long and prosper!

tomaz255 ::

Sem pogledal vse nastavitve, pa ni nikjer opcije Slovenian. Kaj pa naj zdaj naredim?

JLP ::

Opcija Slovenian se ti pokaže šele ko maš obkljukano možnost Central European. To je za obkljukat tm u taprumu oknu k se pokaže k inštaliraš Win2k in nastavlaš jezik in tipkovnivo in podobn.
Live long and prosper!

tomaz255 ::

Kaj pa ko ye imas instalirano, se da kaj naredit?

JLP ::

Kaj pa vem. Men ni uspel k me je zajebaval to. Najbolj zihr je ponovni install. Sej zej k si itak inštalirov komej verjetn nimaš še velik softwarea in ostalga gor tko da to laži nardiš an. Najbol da še enkat Setup nardiš.
Live long and prosper!

andrej ::

seveda pa je prej dobro kar probat, da nebos zastonj se enkrat instaliral...:D

tomaz255 ::

Hvala vam za odgovore. Sam sem problem rešil s ponovno inštalacijo. Pozneje pa sem ugotovil, da se da to nastavit tudi v nadzorni plošči v meniju regional options, kjer najprej obkljukaš Central Europe, in potem pač vse nastaviš na Slovenian.

OrlyTM ::

Ja tut sam sm mu enkrat podobno varianto. Kasneje sem obkljukal Central European in nastavil vse na Slovensko in imel do ponovne instalacije oken velike probleme s šumniki. Prekonvertalo mi je vse stare datoteke, ki so imele v imenu šumnik in pol stvari sploh nism mogu odpret. Tko da mal stestirej zadevo preden začneš uporablat.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šumniki in Nero?

Oddelek: Programska oprema
101291 (1087) Brilko
»

Sveza instalacija WinXP in sumniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
5868 (779) gkovac
»

šumniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
7965 (823) mamut
»

Win2000 in sumniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
81812 (1716) Loki
»

čžšji

Oddelek: Programska oprema
71478 (1374) OrlyTM

Več podobnih tem