» »

na nemski laptop priklopiti slovensko tipkovnico

na nemski laptop priklopiti slovensko tipkovnico

Alicia ::

Imam en problem. Ker sem trenutno v Nemciji, kjer pisem diplomo, potrebujem sumnike. Zato imam zraven tudi svojo slovensko normalno zunanjo tipkovnico. Ko jo priklopim na laptop v usb odprtino mi ta tipkovnica samo utripa in nic se ne da pisati z njo. Se vedno pa se da pisati z tipkovnico ki je na laptopu.

Prosim, ce mi kdo pomaga, kaj morem narediti, da bo delala.

Hvala.

WarpedGone ::

Poskusi jo vklopit v kak drug USB port. Zna bit, da je ta port zanič. Če ne bo delala nikjer, poskusi kak drug kompjuter.
Zbogom in hvala za vse ribe

Alicia ::

bom poskusila samo ko bi pa res rada pisala na tem racunalniku. kaj pa ce je potrebno spremeniti jezik? kajti spremeniti se da samo v angleskega in pa nemskega. se da potegnit dol kak dodatek, da bo tudi slovenko tipkovnico potem zaznalo? Drugace je na racunalniku nalozena gor vista.

Alicia ::

Sem tud to poskusla pa ne gre:( , kaj res nihce neve:)??????? kaj naj naredim

Zheegec ::

greš v nadzorni plošči pod regional settings in pod keyboard layout izbereš slovenian in tipkaš na tipkovnici od prenosnika, kje je kaj se moraš pa malo pomagati... Ona slo tipkovnica pa najbrž ne deluje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Alicia ::

hvala ya pomoc, sem poskusila pa tudi to ne deluje. pod nastavitve sem sla , tudi pod tipkovnico . NIkjer ne morem izbrati jezika za tipkovnico.

Se obstaja kaksna druga moznost, da bi lahko imela sumnike...?

rsroki ::

..hmm ne moreš preklopiti jezika v windosih..katere win pa imaš ?
:|
rsroki

Alicia ::

windows vista . Ne samo angleski je pa nemski. :(

rsroki ::

..ja potem pa imaš problem...no napiši še katere verzijo viste imaš (basic, home..) ker samo Ultimate ima možnosti izbire slovenskega jezika in s tem tudi prilagoditve tipkovnice. Rešitev za Visto in win 7 pa je na tej strani http://www.froggie.sk/ - sledi navodilom in ne moreš zgrešiti. Sem dela že večkrat tudi sam (slovenski visti basic sem dodal nemški jezik ravno s tem programom).8-)
rsroki

Alicia ::

imam visto home. Kaj naj kliknem na to stran http://www.froggie.sk/ in potegnem to dol, ce sem pravilno razumela??? Ali je to samo za visto basic.? hvala za pomoc:)!!!

rsroki ::

..to je za vse viste in win 7....malo poglej po strani imaš za vse verzije oz. edicije viste, le dobro poglej če imaš visto z service packom 2 ali 1. Pa na tej strani imaš tudi vse jezikovne pakete (tudi slo). Točna navodila ti žal ne morem dati, ker je tega za tu preveč.:)
rsroki

Alicia ::

hvala za odgovor. Bom malo pobrskala pa probala nardit:) Kje pa lahko vidim ali je to service pack 1 ali 2? :):):)

rsroki ::

..tule maš navodila (so v angleščini) da preveriš svojo verzijo viste a mislim da ne bi smela imeti težav..
http://www.microsoft.com/security/updat...
8-)....tu pa je slika poteka namestitve jezikovnega vmesnika..http://www.froggie.sk/screens.html
rsroki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rsroki ()

Zheegec ::

VSE (da VSE) verzije Viste, od japonske do nemške, podpirajo slovensko TIPKOVNICO - oziroma layout slo tipkovnice. Spremeniš v nadzorni plošči. NOBENA verzija pa ne omogoča menjave jezika celega sistema - torej napisov, razen Ultimate verzije.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

techfreak :) ::

Spremeniš v nadzorni plošči. NOBENA verzija pa ne omogoča menjave jezika celega sistema - torej napisov, razen Ultimate verzije.

Kaj vse pa se ne spremeni če uporabiš Vistalizator? Med drugim uporabljam tudi slovensko Visto Business in sem namestil angleški language pack in še nisem naletel na slovenskih napisov.

Zheegec ::

vistalizator pa ni uradno podprt, včasih so težave, da potem zadeva javlja, da so piratski windows, čeprav so originalni, pa čeprav v control panel-system piše, da je windows aktiviran.
Ampak to z nastavitvijo tipkovnice nima veze, slovensko tipkovnico imaš lahko tudi na kitajskem prenosniku s španskimi Windows, nastaviš v control panel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

Tako kot je Alien rekel. Spremembo tipkovnice omogočajo vsi windowsi XP, Vista, 7 in vse verzije. Ne vem kaj bluzite z vistalizatorjem.

Alicia, očitno nisi gledala pod pravo rubriko. Možno sicer da moraš bit prijavljen z administratorskim računom.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5328151 (17394) GTX970
»

windows 7 - slo dodatek

Oddelek: Pomoč in nasveti
1019983 (4794) TitanX
»

msi-cr630 in mikrofon

Oddelek: Strojna oprema
121726 (1579) finpol1
»

Italianska Vista - Kako do slovenščine?

Oddelek: Operacijski sistemi
91244 (922) ender
»

Katere winse?

Oddelek: Operacijski sistemi
181237 (939) solatko

Več podobnih tem